Football ResultsFriday, 24th March 2017
Algeria: Ligue 1
FT
Tadjenant
1 - 1
MO Bejaia
Algeria: Ligue 2
FT
ASM Oran
3 - 1
RC Arbaa
FT
ASO Chlef
1 - 1
El Eulma
FT
Amal Bou Saada
0 - 0
Blida
FT
Biskra
1 - 1
MC Saida
FT
Bordj Bou Arreridj
1 - 0
Ain Fakroun
FT
JSM Bejaia
1 - 0
JSM Skikda
FT
Khroub
0 - 2
Paradou
FT
WA Boufarik
1 - 1
GC Mascara
Argentina: Primera B Nacional
FT
Argentinos Juniors
3 - 1
San Martin Tucuman
FT
Los Andes
1 - 0
Douglas Haig
Australia: A League
FT
Western Sydney
3 - 1
Melbourne City
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane City
2 - 2
Western Pride
Australia: NPL Tasmania
FT
Hobart Zebras
3 - 0
South Hobart
Australia: NPL Victoria
FT
Bentleigh Greens
3 - 0
St Albans Saints
FT
Melbourne Knights
4 - 0
Port Melbourne
FT
Oakleigh Cannons
1 - 0
South Melbourne
FT
Pascoe Vale
2 - 0
Kingston City
Austria: Regional League East
FT
Admira Wacker II
0 - 1
Schwechat
FT
Amstetten
1 - 1
Stadlau
FT
Ebreichsdorf
2 - 2
Parndorf
FT
Mannsdorf
2 - 1
Traiskirchen
Austria: Regional League Central
FT
Gleisdorf 09
3 - 3
Vorwarts Steyr
FT
Pasching/LASK Juniors
5 - 1
Austria Klagenfurt
FT
Pottinger Grieskirchen
0 - 0
Weiz
FT
Union St Florian
1 - 0
Kalsdorf
Austria: Regional League West
FT
Grodig
0 - 0
SAK 1914
FT
Seekirchen
2 - 0
Kufstein
Belgium: Play Off Relegation
FT
Leuven
1 - 1
Tubize
Belgium: Super League Women
FT
Standard Liege (W)
1 - 2
Gent (W)
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Rio
FT
Botafogo
2 - 3
Fluminense
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northwest 3 AFL
FT
Akademik Svishtov
0 - 2
Litex Lovech
FT
Bdin Vidin
5 - 2
Yantra Gabrovo
FT
Kariana Erden
2 - 1
Pavlikeni
FT
Levski 2007
4 - 1
Juventus Malchika
FT
Miziya 2005
4 - 1
Kom Berkovitsa
FT
Partizan Cherven Bryag
1 - 0
Botev Kozloduy
FT
Sevlievo
1 - 0
Vihar Slavyanovo
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northeast 3 AFL
FT
Chernomorets Balchik
1 - 0
Lokomotiv Ruse
FT
Suvorovo
1 - 0
Septemvri Tervel
FT
Svetkavitsa
0 - 0
Dorostol
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southeast 3 AFL
FT
Asenovets 2005
0 - 3
Zagorets Nova Zagora
FT
Borislav Parvomay
5 - 0
Arda Kardzhali
FT
Eurocollege
1 - 2
Gigant Saedinenie
FT
Lyubimets 2007
0 - 3
Svilengrad 1921
FT
Maritsa Plovdiv
2 - 1
Rozova Dolina
FT
Minyor Radnevo
2 - 0
Elhovo
FT
Rakovski 2011
1 - 3
Atletik Kuklen
FT
Uragan Boyadzhik
2 - 1
Karnobat
FT
Vereya Stara Zagora II
1 - 1
Dimitrovgrad
CAF: Africa Cup Of Nations Preliminary Qualifying Round
FT
Comoros
2 - 0
Mauritius
CONCACAF: Gold Cup Qualifying Play Off
FT
Haiti
3 - 1
Nicaragua
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Universidad de Costa Rica
0 - 2
Deportivo Saprissa
England: Southern Premier League
FT
Hayes & Yeading
2 - 0
St Neots
FIFA: 2018 World Cup Qualification 5th Round
FT
Trinidad & Tobago
1 - 0
Panama
FIFA: 2018 World Cup Qualification 1st Round Group Stage
FT
Austria
2 - 0
Moldova
FT
Croatia
1 - 0
Ukraine
FT
Georgia
1 - 3
Serbia
FT
Italy
2 - 0
Albania
FT
Kosovo
1 - 2
Iceland
FT
Liechtenstein
0 - 3
FYR Macedonia
FT
Republic of Ireland
0 - 0
Wales
FT
Spain
4 - 1
Israel
FT
Turkey
2 - 0
Finland
France: Championnat National
FT
Avranches
0 - 2
Lyon Duchere
FT
Bastia CA
1 - 1
Quevilly
FT
Belfort
0 - 2
Boulogne
FT
Consolat Marseille
1 - 3
Chateauroux
FT
Creteil
2 - 3
Les Herbiers
FT
Paris FC
1 - 0
Epinal
FT
Sedan
2 - 0
Pau
Friendly: Club
FT
1860 Munich
2 - 0
Wacker Innsbruck
FT
Beroe
1 - 0
Oborishte
FT
Borussia Monchengladbach
4 - 4
St Pauli
FT
Botev Plovdiv
2 - 1
Botev Galabovo
FT
CSKA Sofia
2 - 0
Montana
FT
Debrecen
3 - 1
Zemplin Michalovce
FT
Eintracht Braunschweig
6 - 0
Berliner AK 07
FT
Eintracht Frankfurt
0 - 1
Wurzburger Kickers
FT
Erzgebirge Aue
0 - 0
Brest
FT
Hammarby
4 - 0
Ilves Tampere
FT
Helsingborg
3 - 1
Nordsjaelland
FT
Lille
3 - 0
Red Star 93
FT
Lillestrom
1 - 1
Kristiansund BK
FT
Mainz 05
1 - 1
Karlsruher
FT
Mattersburg
4 - 0
BW Linz
FT
Pirin Blagoevgrad
1 - 0
Vitosha Bistritsa
FT
Ried
2 - 1
Dukla Praha
FT
St Gallen
3 - 1
Austria Lustenau
FT
St Truiden
1 - 1
Charleroi
FT
Vasas
2 - 1
Cigand SE
FT
Vysocina Jihlava
1 - 2
Vitkovice
FT
Winterthur
0 - 2
Vaduz
Friendly: International
FT
Czech Republic (U21)
4 - 1
Slovakia (U21)
FT
FYR Macedonia (U21)
2 - 0
Montenegro (U21)
FT
Germany (U21)
1 - 0
England (U21)
FT
Guinea
2 - 2
Gabon
FT
Libya
0 - 0
Togo
FT
Mauritania
1 - 0
Benin
FT
Morocco
2 - 0
Burkina Faso
FT
Netherlands (U21)
2 - 0
Finland (U21)
FT
Portugal (U21)
3 - 1
Norway (U21)
FT
Russia
0 - 2
Ivory Coast
FT
Russia (U21)
5 - 1
Romania (U21)
FT
Serbia (U21)
2 - 0
Sweden (U21)
FT
Tunisia
0 - 1
Cameroon
FT
Turkey (U21)
1 - 1
Ukraine (U21)
Germany: Regional League West
FT
Verl
0 - 0
Rot-Weiss Essen
Germany: Regional League Southwest
FT
Hessen Kassel
0 - 0
Steinbach
Germany: Regional League Bavaria
FT
Illertissen
1 - 0
Wacker Burghausen
FT
Schweinfurt
2 - 1
Unterhaching
Hungary: Division 2
FT
Kisvarda
1 - 0
Szolnoki Mav
Netherlands: Eredivisie Women
FT
Achilles 29 (W)
5 - 0
Heerenveen (W)
FT
PEC Zwolle (W)
4 - 3
Telstar (W)
FT
PSV Eindhoven (W)
1 - 0
Ajax (W)
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Glentoran
1 - 0
Carrick Rangers
Oman: Omani Professional Cup Final
FT
Al Nasr Salalah
1 - 2
Al Nahda Club
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Rubio Nu
1 - 1
Sportivo Luqueno
FT
Sol de America
3 - 0
Sportivo Trinidense
Paraguay: Segunda Division
FT
3 de Febrero
1 - 1
Ovetense
Poland: I Liga
FT
Podbeskidzie
2 - 2
Stomil Olsztyn
Poland: II Liga
FT
Radomiak Radom
1 - 1
Olimpia Zambrow
FT
Row 1964 Rybnik
1 - 2
Rakow Czestochowa
Qatar: Q League
FT
Al Sadd II
4 - 2
Al Kharaitiyat II
FT
Lekhwiya II
0 - 0
Al Ahli Doha II
Romania: Liga III Serie 1
FT
Kosarom Pascani
4 - 3
Petrotub Roman
Romania: Liga III Serie 2
FT
Inainte Modelu
0 - 1
Viitorul Domnesti
Romania: Liga III Serie 3
FT
Mioveni II
0 - 1
Atletic Bradu
FT
Sirineasa
1 - 1
Urban Titu
Romania: Liga III Serie 4
FT
Becicherecu Mic
0 - 2
Industria Galda
FT
Cetate Deva
1 - 0
National Sebis
FT
Unirea Alba Iulia
5 - 2
Politehnica Timisoara II
Romania: Liga III Serie 5
FT
FC Bistrita
1 - 3
Zalau
FT
Gaz Metan Medias II
5 - 2
Targu Mures II
FT
Metalurgistul Cugir
3 - 1
Osorhei
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Orobah
2 - 2
Al Wajj
FT
Al Taee
2 - 0
Al Adalah
Serbia: Prva Liga
FT
Dinamo Vranje
2 - 0
Odzaci
UEFA: U19 Championship Elite Round
FT
Austria (U19)
1 - 3
Hungary (U19)
FT
Czech Republic (U19)
1 - 0
Scotland (U19)
FT
France (U19)
1 - 2
Bulgaria (U19)
FT
Israel (U19)
1 - 1
Bosnia & Herzegovina (U19)
FT
Norway (U19)
2 - 1
Belarus (U19)
FT
Spain (U19)
0 - 3
England (U19)
Uzbekistan: FA Cup Round of 32
FT
Khotira-79
1 - 2
Shurtan Guzar
FT
Lokomotiv Tashkent
0 - 7
Nasaf Qarshi
FT
Uz Dong Joo
0 - 1
Buxoro
FT
Yozyovon Lochinlari
6 - 0
Obod Tashkent
FT
Zaamin
1 - 2
Dinamo Samarqand
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Deportivo Tachira
1 - 1
Portuguesa FC
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Atletico Venezuela B
1 - 3
Tucanes