Football ResultsSunday, 24th September 2017
Albania:
FT
Kukesi
3 - 0
Laci
FT
Teuta Durres
1 - 2
Flamurtari Vlore
Argentina:
FT
Almirante Brown
0 - 2
Deportivo Espanol
FT
Estudiantes BA
1 - 1
Colegiales
Argentina:
FT
All Boys
1 - 0
Santamarina
FT
Boca Unidos
0 - 2
Gimnasia Jujuy
FT
Flandria
0 - 1
Agropecuario
FT
Guillermo Brown
3 - 0
Juventud Unida
FT
Racing Club
1 - 0
Estudiantes SL
Argentina:
FT
Colon Santa Fe
3 - 1
Defensa y Justicia
FT
Olimpo Bahia Blanca
0 - 1
Gimnasia LP
FT
Racing Club
0 - 0
San Martin de San Juan
FT
River Plate
1 - 1
Argentinos Juniors
FT
Rosario Central
0 - 4
Banfield
Australia: NPL Play-Off Semi-Final
FT
Edgeworth Eagles
0 - 2
Brisbane Strikers
Austria:
FT
LASK Linz (Jnrs)
1 - 4
Union Gurten
FT
Wolfsberger AC II
0 - 2
Lafnitz
Austria:
FT
Bruck/Leitha
4 - 1
Ebreichsdorf
Austria:
FT
Red Bull Salzburg
0 - 0
Austria Vienna
Azerbaijan:
FT
Qabala
2 - 1
Neftchi Baku
Belarus: Division 1
FT
Gorodeya
2 - 0
Naftan
FT
Minsk
0 - 0
Vitebsk
FT
Neman Grodno
0 - 1
Torpedo Zhodino
FT
Slavia Mozyr
3 - 1
Krumkachy
Belgium:
FT
Charleroi
1 - 2
Club Brugge
FT
Gent
0 - 1
Zulte Waregem
FT
Standard Liege
2 - 1
Lokeren
Belgium:
FT
Leuven
1 - 1
Beershot Wilrijk
FT
Westerlo
4 - 0
Roeselare
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Blooming
2 - 0
Sport Boys Warnes
FT
San Jose
3 - 0
Real Potosi
FT
The Strongest
1 - 2
Bolivar
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Escuela Enrique Happ
3 - 1
Ramiro Castillo
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Universitario Beni
1 - 2
Club Destroyers
Bolivia: Nacional B Group C
FT
CA Bermejo
2 - 0
Wilstermann Cooper.
FT
Quebracho Villa Montes
3 - 0
Atletico Sucre
FT
Stormers San Lorenzo
3 - 2
Flamengo de Sucre
Bosnia and Herzegovina:
FT
Krupa
2 - 0
Borac Banja Luka
FT
Siroki Brijeg
1 - 0
Vitez
Brazil: Serie A
FT
Atletico Goianiense
1 - 2
Cruzeiro
FT
Atletico Mineiro
1 - 3
Vitoria
FT
Bahia
1 - 0
Gremio
FT
Chapecoense
1 - 0
Ponte Preta
FT
Coritiba
2 - 3
Botafogo
FT
Fluminense
0 - 1
Palmeiras
FT
Santos
1 - 0
Atletico Paranaense
FT
Sao Paulo
1 - 1
Corinthians
Brazil: Serie C Play-Off Quarter Final
FT
Sao Bento
0 - 0
Confianca SE
Bulgaria:
FT
Botev Plovdiv
3 - 0
Lokomotiv Plovdiv
FT
Septemvri Sofia
1 - 4
Ludogorets
Bulgaria:
FT
Kariana Erden
2 - 1
Yantra Gabrovo
FT
Levski 2007
2 - 0
Yantra Gabrovo
FT
Miziya 2005
0 - 1
Botev Kozloduy
FT
Partizan Cherven Bryag
1 - 0
Tryavna
FT
Yantra Polski Trambesh
3 - 0
Pavlikeni
Bulgaria:
FT
Suvorovo
6 - 0
Benkovski Byala
Bulgaria:
FT
Botev Galabovo
1 - 0
Strumska Slava
FT
Lokomotiv Sofia
4 - 1
Nesebar
FT
Montana
2 - 1
Litex Lovech
FT
Neftochimic Burgas
1 - 1
Chernomorets Balchik
CAF: Champions League Quarter Final
FT
Etoile du Sahel (TUN)
2 - 0
Al Ahly Tripoli (LBY)
CAF: Confederation Cup Quarter Final
FT
Club Africain (TUN)
2 - 0
MC Alger (ALG)
FT
TP Mazembe (COD)
5 - 0
Al-Hilal Al-Ubayyid (SUD)
Chile: Primera Division
FT
Deportes Temuco
1 - 0
Universidad Catolica
FT
Huachipato
1 - 0
Iquique
FT
O'Higgins
2 - 1
Palestino
FT
Santiago Wanderers
1 - 3
Audax Italiano
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Cobreloa
2 - 0
Deportes Puerto Montt
FT
Cobresal
2 - 3
Barnechea
FT
Deportes Valdivia
0 - 1
Nublense
FT
Deportivo La Serena
3 - 1
Deportes Copiapo
FT
San Marcos de Arica
0 - 0
Union San Felipe
FT
Union La Calera
2 - 2
Coquimbo Unido
China: Super League
FT
Changchun Yatai
0 - 0
Hebei China Fortune
FT
Henan Jianye
2 - 1
Shandong Luneng
China: League One
FT
Beijin Renhe
2 - 1
Shenzhen
FT
Xinjiang Tianshan
1 - 3
Meizhou Hakka
Colombia: Primera A Clausura
FT
Deportivo Cali
1 - 2
Deportes Tolima
FT
Millonarios
1 - 0
Deportivo Pasto
FT
Once Caldas
0 - 0
America de Cali
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Atletico FC
1 - 0
Fortaleza
Costa Rica:
FT
CS Herediano
2 - 0
Carmelita
FT
Limon
1 - 1
Alajuelense
FT
Municipal Grecia
0 - 0
Cartagines
FT
Municipal Liberia
2 - 2
Perez Zeledon
FT
Santos de Guapiles
3 - 2
Deportivo Saprissa
FT
Universidad de Costa Rica
2 - 1
Belen Siglo
Croatia:
FT
Hajduk Split
2 - 2
Lokomotiva Zagreb
FT
Istra 1961
0 - 0
Dinamo Zagreb
Croatia:
FT
Dinamo Zagreb II
3 - 1
Sibenik
Cyprus:
FT
Ermis
2 - 0
Ethnikos Achnas
FT
Olympiakos Nicosia
0 - 0
Pafos
Czech Republic:
FT
Sokolov
0 - 1
Ceske Budejovice
FT
Znojmo
2 - 1
Taborsko
Czech Republic:
FT
Karvina
2 - 1
Brno
FT
Sparta Praha
3 - 0
Teplice
FT
Vysocina Jihlava
2 - 1
Banik Ostrava
Denmark:
FT
Naestved
1 - 2
Hvidovre
Denmark:
FT
Avarta
0 - 2
HIK Hellerup
Denmark:
FT
Brondby (W)
10 - 0
Varde (W)
Denmark:
FT
Aalborg
3 - 1
Lyngby
FT
Hobro
1 - 2
Brondby
FT
Odense
3 - 1
Randers
Denmark:
FT
Esbjerg
1 - 1
HB Koge
FT
Fredericia
5 - 1
Brabrand
FT
Fremad Amager
1 - 0
Skive
FT
Thisted
1 - 1
Vejle
FT
Vendsyssel
4 - 2
Nykobing
FT
Viborg
4 - 3
Roskilde
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Deportivo Cuenca
0 - 2
Emelec
FT
El Nacional
6 - 0
Fuerza Amarilla
FT
LDU Quito
3 - 0
Universidad Catolica
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
America de Quito
3 - 1
LDU Portoviejo
FT
Aucas
1 - 1
CDS Santa Rita
FT
CD Olmedo
0 - 1
Gualaceo
El Salvador:
FT
Aguila
1 - 3
Alianza
FT
Chalatenango
0 - 0
Audaz
FT
FAS
1 - 1
Dragon
FT
Firpo
2 - 2
Isidro Metapan
FT
Sonsonate
2 - 0
Municipal Limeno
England:
FT
United Of Manchester
3 - 1
Tamworth
England:
FT
Sheffield Wednesday
2 - 4
Sheffield United
England:
FT
Brighton Hove Albion
1 - 0
Newcastle United
England:
FT
Sunderland (U23)
1 - 2
West Ham United (U23)
England:
FT
Arsenal (W)
3 - 2
Birmingham City (W)
FT
Chelsea (W)
6 - 0
Bristol Academy (W)
FT
Reading (W)
0 - 1
Sunderland (W)
FT
Yeovil Town (W)
0 - 4
Manchester City (W)
Estonia: Esiliiga
FT
FCI Tallinn II
4 - 0
Tartu Welco
FT
Tallinna Kalev
3 - 2
Flora Tallinn II
FYR Macedonia:
FT
Pelister
0 - 1
Vardar Skopje
FT
Rabotnicki
1 - 2
Akademija Pandev
FT
Sileks
1 - 0
Pobeda
FT
Skopje
1 - 2
Shkendija
Faroe Islands: Premier League
FT
07 Vestur
4 - 3
B36 Torshavn
FT
EB/Streymur
1 - 2
Skala
FT
Fuglafjordur
0 - 2
NSI Runavik
FT
KI Klaksvik
0 - 0
Torshavn
FT
Vikingur Gota
2 - 3
TB/FCS/ROYN
Finland: Veikkausliiga
FT
KuPS Kuopio
3 - 2
HIFK
FT
Lahti
1 - 1
RoPS
FT
PS Kemi
1 - 1
VPS
Finland: Ykkonen
FT
Ekranas IF
1 - 0
Gnistan
Finland: Kakkonen Group A
FT
Keski-Uusimaa
0 - 1
KTP
FT
Klubi-04
1 - 0
JaPS
FT
MIPK
3 - 1
Kultsu
FT
Sudet
3 - 0
Legirus Inter
Finland: Kakkonen Group B
FT
BK-46
1 - 1
Salpa
FT
FC Espoo
8 - 0
EsPa
FT
Jazz
2 - 2
Tampere United
FT
KaPa
2 - 0
Peimari United
Finland: Kakkonen Group C
FT
GBK
3 - 1
Villiketut
FT
JBK
1 - 2
Hercules
FT
Narpes Kraft
6 - 0
TP-47 Tornio
FT
VIFK
1 - 0
KuFu 98
Finland: Naisten Liga
FT
Aland United (W)
8 - 0
GBK (W)
France:
FT
Marseille
2 - 0
Toulouse
FT
St Etienne
2 - 2
Rennes
FT
Strasbourg
1 - 2
Nantes
France:
FT
ASPTT Albi (W)
0 - 1
Soyaux (W)
FT
Fleury Merogis (W)
0 - 1
Bordeaux (W)
FT
Lyon (W)
9 - 2
Paris FC (W)
FT
Marseille (W)
1 - 4
Montpellier (W)
FT
Paris St Germain (W)
6 - 1
Lille (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Torpedo Kutaisi
1 - 1
Dinamo Tbilisi
Germany:
FT
Germania Halberstadt
2 - 2
Auerbach
FT
Union Furstenwalde
4 - 1
Viktoria Berlin
FT
ZFC Meuselwitz
4 - 1
Chemie Leipzig
Germany:
FT
Alemannia Aachen
4 - 1
Wuppertaler
Germany:
FT
Eintracht Norderstedt
1 - 1
Eintracht Braunschweig II
FT
Germania Egestorf/Langreder
0 - 1
Altona 93
FT
Jeddeloh
2 - 0
Oldenburg
Germany:
FT
1899 Hoffenheim II
3 - 2
Stuttgarter Kickers
FT
Stuttgart II
0 - 3
Wormatia Worms
Germany:
FT
Bochum
2 - 0
Ingolstadt 04
FT
Darmstadt 98
3 - 3
Dynamo Dresden
FT
Greuther Furth
1 - 3
Nurnberg
Germany:
FT
Bayer Leverkusen
3 - 0
Hamburg
FT
Hannover 96
0 - 0
Koln
Germany:
FT
Aalen
0 - 1
Magdeburg
FT
Karlsruher
2 - 0
Rot-Weiss Erfurt
Germany:
FT
Bayern Munich (W)
2 - 0
Koln (W)
FT
Eintracht Frankfurt (W)
1 - 2
SC Sand (W)
FT
Freiburg (W)
1 - 1
Turbine Potsdam (W)
FT
SGS Essen (W)
1 - 2
1899 Hoffenheim (W)
FT
Werder Bremen (W)
2 - 1
Duisburg (W)
FT
Wolfsburg (W)
5 - 0
USV Jena (W)
Greece:
FT
AEK Athens
3 - 2
Olympiakos Piraeus
FT
Kerkyra
1 - 1
Levadiakos
FT
PAOK
1 - 0
PAS Giannina
FT
Panionios
4 - 1
Larisa
Guatemala:
FT
Coban Imperial
2 - 2
Deportivo Petapa
FT
Sanarate
1 - 0
Guastatoya
FT
Suchitepequez
1 - 1
CSD Municipal
FT
Xelaju
4 - 0
Siquinala
Honduras:
FT
CD Olimpia
2 - 1
CD Real Sociedad
FT
Platense
4 - 3
CD Motagua
FT
Real Espana
3 - 2
CD Honduras
FT
Vida
1 - 1
Juticalpa
Hong Kong:
PEN
BC Rangers
5 - 4
Hong Kong Sapling
FT
Guangzhou R&F (U19)
1 - 2
Lee Man
Hong Kong:
FT
Citizen
0 - 5
Sun Hei
FT
Double Flower
0 - 1
Tung Sing
FT
Kwun Tong
0 - 0
Dreams Metro Gallery
FT
Tai Chung
2 - 3
Mutual
FT
Wing Yee
1 - 2
Hoi King
FT
Wong Tai Sin
6 - 2
South China FC
Hungary:
FT
Cegledi
0 - 4
Gyirmot
FT
Csakvar
0 - 6
Bekescsaba 1912
FT
Gyori Eto
1 - 2
Budaorsi
FT
Kisvarda
2 - 3
Szolnoki Mav
FT
MTE 1904
2 - 2
Nyiregyhaza
FT
MTK Budapest
5 - 2
Soroksar
FT
Siofok
0 - 2
Vac
FT
Soproni VSE
1 - 2
Dorogi
FT
Szeged 2011
0 - 1
Kazincbarcika
FT
Zalaegerszegi
2 - 2
Budafoki LC
Iceland: Urvalsdeild
FT
Breidablik
3 - 2
IBV
FT
Fjolnir
2 - 2
KR Reykjavik
FT
KA Akureyri
2 - 1
Grindavik
FT
Stjarnan
1 - 2
Valur Reykjavik
FT
Vikingur Olafsvik
1 - 1
FH Hafnarfjordur
FT
Vikingur Reykjavik
0 - 0
IA Akranes
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
1 - 1
Persija Jakarta
FT
Persib Bandung
1 - 1
Bhayangkara Surabaya
Iran:
FT
Fajr Sepasi
1 - 0
Iranjavan Bushehr
FT
Machine Sazi Tabriz
1 - 2
Aluminium Arak
FT
Mes Kerman
0 - 0
AS Bargh Shiraz
FT
Mes Rafsanjan
0 - 0
Shahrdari Tabriz
FT
Nassaji Mazandaran
2 - 1
Malavan
FT
Saba Qom
2 - 2
Gol Gohar
Israel:
FT
Maccabi Petah Tikva
1 - 0
Bnei Sakhnin
FT
Maccabi Tel Aviv
0 - 0
Maccabi Haifa
Italy:
FT
Cesena
0 - 2
Ascoli
Italy:
FT
Cuneo
0 - 1
Pisa
FT
Livorno
2 - 0
Pistoiese
FT
Monza
4 - 0
Carrarese
FT
Olbia
2 - 0
Pontedera
FT
Piacenza
2 - 1
Arzachena
FT
Prato
1 - 0
Gavorrano
FT
Robur Siena
0 - 0
Alessandria
FT
Viterbese Castrense
2 - 3
Giana Ermino
Italy:
FT
Albinoleffe
2 - 1
Gubbio
FT
Mestre
2 - 1
Triestina
FT
Pordenone
4 - 2
Teramo
FT
Renate
1 - 0
Reggiana
FT
Sambenedettese
0 - 1
Padova
FT
Santarcangelo
1 - 5
Fermana
FT
Sudtirol
1 - 2
Bassano Virtus
FT
Vicenza
1 - 1
Feralpisalo
Italy:
FT
Cagliari
0 - 2
Chievo
FT
Crotone
2 - 0
Benevento
FT
Fiorentina
1 - 1
Atalanta
FT
Internazionale
1 - 0
Genoa
FT
Sampdoria
2 - 0
Milan
FT
Sassuolo
0 - 1
Bologna
FT
Verona
0 - 3
Lazio
Japan: J2 League
FT
Ehime
2 - 3
Yokohama FC
FT
Gifu
1 - 2
Avispa Fukuoka
FT
Matsumoto Yamaga
2 - 3
Renofa Yamaguchi
FT
Mito Hollyhock
4 - 0
Thespakusatsu Gunma
FT
Montedio Yamagata
0 - 1
Roasso Kumamoto
FT
Nagoya Grampus
4 - 1
Tokyo Verdy
FT
V-Varen Nagasaki
2 - 1
JEF United Chiba
FT
Zweigen Kanazawa
1 - 1
Oita Trinita
Japan: J3 League
FT
Blaublitz Akita
1 - 2
Ryukyu
FT
Cerezo Osaka (U23)
2 - 1
Fukushima United
FT
Gainare Tottori
1 - 6
Fujieda MYFC
FT
Grulla Morioka
2 - 1
Azul Claro Numazu
FT
Nagano Parceiro
3 - 0
Gamba Osaka (U23)
FT
Sagamihara
1 - 2
YSCC
Japan: Japan Football League 2nd Stage
FT
Honda Lock
1 - 0
Maruyasu Okazaki
FT
Imabari
1 - 2
Vanraure Hachinohe
FT
Nara Club
2 - 0
Sony Sendai
FT
Tochigi Uva
1 - 1
Mio Biwako Shiga
FT
Verspah Oita
0 - 3
Ryutsu Keizai
FT
Yokogawa Musashino
2 - 1
Honda Lock
Japan: L1 League Women
FT
Albirex Niigata (W)
1 - 0
Urawa Red Diamonds (W)
FT
Elfen Sayama (W)
2 - 1
Nagano Parceiro (W)
FT
Iga Kunoichi (W)
2 - 4
Sony Sendai (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
Aktobe
0 - 1
FC Kaysar
FT
Akzhayik
1 - 2
Shakhter Karagandy
FT
Kairat Almaty
2 - 0
Tobol Kostanay
FT
Okzhetpes
1 - 2
Atyrau
FT
Ordabasy
1 - 2
Irtysh Pavlodar
Kenya: Division 1
FT
Nakumatt
0 - 1
Chemelil Sugar
Kosovo:
FT
Vllaznia Pozheran
0 - 4
Drita
Latvia: Virsliga
FT
Spartaks
3 - 1
FS Metta/Lu
FT
Ventspils
0 - 2
Riga
Lebanon:
FT
Nabi Sheet
1 - 1
Salam Zgharta
FT
Tadamon Sour
1 - 0
Al Ahed
Lithuania:
FT
Stumbras
1 - 0
Zalgiris Vilnius
Malaysia: League Cup Quarter Final
FT
Johor Darul Takzim
1 - 1
Melaka United
FT
Kedah
1 - 0
Selangor
FT
PKNP
1 - 4
Felda United
FT
Perak
4 - 0
Pahang
Malta:
FT
Balzan
2 - 1
Valletta
FT
St Andrews
2 - 3
Gzira United
Moldova: Division 1 2017
FT
Milsami Orhei
1 - 0
Zaria Balti
FT
Speranta
2 - 0
Spicul Chiscareni
Montenegro:
FT
Ibar
1 - 1
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Igalo
4 - 0
Cetinje
FT
Jezero
3 - 2
Otrant Olympic
FT
Lovcen
2 - 1
Celik Niksic
FT
Mladost Ljeskopolje
0 - 0
Bokelj
Morocco:
FT
Chabab Rif Hoceima
2 - 0
Chabab Atlas Khenifra
FT
Difaa El Jadida
3 - 1
Rapide Oued Zem
FT
Olympique Khouribga
1 - 1
Ittihad Tanger
FT
Racing de Casablanca
0 - 3
Hassania Agadir
Morocco:
FT
KAC Kenitra
3 - 3
AS Sale
FT
Mouloudia Oujda
3 - 0
Kasba Tadla
FT
Wydad Temara
0 - 1
Ittihad Khemisset
Netherlands:
FT
AZ Alkmaar
0 - 2
Excelsior
FT
Ajax
1 - 2
Vitesse Arnhem
FT
Groningen
1 - 0
Twente
FT
Utrecht
1 - 7
PSV Eindhoven
FT
VVV Venlo
1 - 1
PEC Zwolle
Norway: Eliteserien
FT
Aalesund
0 - 1
Sogndal
FT
Kristiansund BK
1 - 0
Stabaek
FT
Lillestrom
0 - 3
Rosenborg
FT
Molde
3 - 1
Sandefjord
FT
Stromsgodset
2 - 1
Tromso
FT
Valerenga
2 - 1
Brann
Norway: 1. Division
FT
Elverum
5 - 0
Arendal
FT
Floro
1 - 1
Ranheim
FT
Kongsvinger
3 - 2
Fredrikstad
FT
Mjondalen
3 - 0
Asane
FT
Sandnes Ulf
2 - 0
Strommen
FT
Start
1 - 1
Levanger
FT
Tromsdalen
1 - 4
Jerv
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Alta
2 - 2
Grorud
FT
Nybergsund Il Trysil
0 - 1
Finnsnes
FT
Skeid
1 - 1
Raufoss
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Honefoss
2 - 1
Bryne
FT
Notodden
2 - 1
Nest-Sotra
FT
Vard Haugesund
0 - 1
Nardo
FT
Vidar
0 - 3
Hodd
FT
Vindbjart
1 - 3
Fana
Norway: Toppserien
FT
Roa (W)
4 - 2
Grand Bodo
Panama:
FT
Plaza Amador
0 - 1
Alianza
FT
Santa Gema
1 - 1
Arabe Unido
FT
Sporting San Miguelito
2 - 2
Atletico Veraguense
FT
Tauro
2 - 1
Chorrillo
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro Porteno
4 - 0
Club Guarani
FT
Deportivo Capiata
3 - 0
Sol de America
Paraguay: Segunda Division
FT
22 de Setiembre
2 - 0
Deportivo Liberacion
FT
Caacupe FBC
1 - 1
Deportivo Santani
FT
General Caballero
1 - 0
Club River Plate
FT
Guairena
1 - 2
3 de Febrero
FT
Ovetense
2 - 1
Martin Ledesma
Peru: Primera Division Clausura
FT
Alianza Lima
2 - 1
Sporting Cristal
FT
Real Garcilaso
2 - 1
Sport Rosario
FT
Sport Huancayo
1 - 1
Union Comercio
Peru: Segunda Division
FT
Carlos Mannucci
4 - 1
Alfredo Salinas
FT
Cultural Santa Rosa
1 - 1
Cesar Vallejo
FT
Serrato Pacasmayo
3 - 3
Defensor La Bocana
FT
Sport Ancash
2 - 5
Deportivo Coopsol
FT
Sport Boys
3 - 1
Los Caimanes
FT
Sport Loreto
1 - 3
Deportivo Hualgayoc
FT
Union Huaral
6 - 2
Sport Victoria
Philippines: Philippines Football League
FT
Ceres
1 - 0
Global FC
Poland:
FT
Pogon Siedlce
1 - 3
Ruch Chorzow
Poland:
FT
Gawrdia Koszalin
1 - 1
Legionovia Legionowo
Poland:
FT
Jagiellonia
1 - 0
Legia Warszawa
FT
Zaglebie Lubin
1 - 0
Sandecja Nowy Sacz
Portugal:
FT
Aves
0 - 0
Rio Ave
FT
Feirense
1 - 4
Belenenses
FT
Guimaraes
2 - 1
Maritimo
FT
Tondela
1 - 2
Braga
Romania:
FT
CSMS Iasi
1 - 1
ACS Poli Timisoara
FT
Juventus Bucuresti
1 - 1
Gaz Metan Medias
FT
Steaua Bucuresti
1 - 0
Dinamo Bucuresti
Romania:
FT
Chindia Targoviste
2 - 0
Dacia Unirea Braila
Russia:
FT
FC UFA
1 - 0
Arsenal Tula
FT
Krasnodar
0 - 2
Zenit St Petersburg
FT
Rostov
0 - 1
Lokomotiv Moscow
FT
Ural
3 - 1
Tosno
Russia:
FT
Metallurg Lipetsk
2 - 1
Rotor Volgograd II
Russia:
FT
Chelyabinsk
1 - 3
Nosta
FT
Lada Togliatti
0 - 2
Zenit-Izhevsk
FT
Mordovia Saransk
1 - 0
Krylya Sovetov II
FT
Volga Ulyanovsk
1 - 0
Anzhi-Junior Zelenodolsk
Russia:
FT
Armavir
5 - 0
Dinamo Stavropol
Russia:
FT
Baltika
2 - 1
Tom Tomsk
FT
Enisey
1 - 0
Krylya Sovetov
FT
Luch-Energiya
0 - 0
Fakel Voronezh
FT
Orenburg
1 - 0
Shinnik Yaroslavl
FT
Rotor Volgograd
2 - 1
Kuban
FT
Sibir
1 - 1
Dinamo St Petersburg
FT
Spartak Moscow (2)
0 - 1
Khimki
FT
Tambov
3 - 1
Volgar Astrakhan
FT
Tyumen
4 - 0
Avangard Kursk
FT
Zenit St Petersburg II
2 - 1
Olimpiyets Nizhny Novgorod
Scotland:
FT
Motherwell
0 - 1
Aberdeen
Scotland:
FT
St Mirren
3 - 1
Queen of the South
Scotland:
FT
BSC Glasgow
1 - 0
Dalbeattie Star
Serbia:
FT
Crvena Zvezda
2 - 0
Vojvodina
FT
Cukaricki
2 - 0
Borac Cacak
FT
Mladost Lucani
1 - 3
Vozdovac
FT
Napredak
3 - 1
Macva
FT
Rad
2 - 4
Partizan
FT
Radnicki Nis
1 - 0
Javor Ivanjica
FT
Radnik Surdulica
3 - 1
Backa
FT
Zemun
1 - 1
Spartak Subotica
Serbia:
FT
Buducnost Dobanovci
3 - 1
Radnicki Pirot
FT
Celarevo
3 - 1
Sloboda Uzice
FT
Jagodina
0 - 0
Indjija
FT
Metalac GM
2 - 0
Temnic 1924
FT
Novi Pazar
0 - 1
Radnicki 1923
FT
Sindjelic Beograd
0 - 0
Teleoptik
Slovakia:
FT
MSK Zilina
3 - 2
Slovan Bratislava
FT
Tatran Presov
0 - 7
Trencin
FT
Zemplin Michalovce
1 - 2
Dunajska Streda
Slovenia:
FT
Domzale
0 - 1
Rudar Velenje
South Africa:
FT
Chippa United
0 - 0
Bloem Celtic
South Africa:
FT
Richards Bay
3 - 1
Tshakhuma Madzivhadila
FT
Ubuntu Cape Town
1 - 1
Jomo Cosmos
South Korea: K League
FT
Gwangju
1 - 1
Gangwon FC
FT
Jeonbuk Motors
1 - 1
Daegu
FT
Seoul
1 - 1
Pohang Steelers
South Korea: K League Challenge
FT
Seongnam Ilhwa
1 - 0
Ansan Mugunghwa
FT
Seoul E-Land
2 - 2
Busan I Park
Spain:
FT
Albacete
2 - 1
Oviedo
FT
Cadiz
0 - 0
Numancia
FT
Huesca
1 - 0
Valladolid
FT
Rayo Vallecano
3 - 1
Cultural Leonesa
FT
Zaragoza
1 - 1
Gimnastic
Spain:
FT
Atletico Madrid B
3 - 0
Cerceda
FT
Deportivo Fabril
3 - 1
Coruxo
FT
Gimnastica Segoviana
1 - 2
Fuenlabrada
FT
Guijuelo
0 - 1
Racing de Ferrol
FT
Navalcarnero
2 - 1
Real Madrid Castilla
FT
Ponferradina
1 - 1
Valladolid B
FT
Pontevedra
3 - 0
San Sebastian de los Reyes
FT
Talavera
0 - 3
Rayo Majadahonda
FT
Union Adarve
2 - 1
CD Toledo
Spain:
FT
Cordoba B
2 - 2
Jumilla
FT
Ecija
1 - 1
Extremadura
FT
Ejido
5 - 1
Lorca
FT
Marbella
2 - 1
Las Palmas B
FT
Melilla
4 - 0
Betis B
FT
Merida
2 - 1
Cartagena
FT
Recreativo Huelva
1 - 1
Real Linense
FT
San Fernando
2 - 2
Granada B
FT
UCAM Murcia
1 - 1
Badajoz
FT
Villanovense
1 - 1
Murcia
Spain:
FT
Gernika
2 - 2
CD Vitoria
FT
Mirandes
1 - 1
Athletic Club B
FT
Osasuna B
2 - 1
Leioa
FT
Racing Santander
2 - 0
Pena Sport
FT
Real Union
3 - 1
Amorebieta
FT
Sporting Gijon B
3 - 1
CD Izarra
FT
Tudelano
0 - 0
CD Lealtad
FT
UD Logrones
1 - 2
Caudal Deportivo
Spain:
FT
Badalona
5 - 2
Deportivo Aragon
FT
Ebro
1 - 0
Hercules
FT
Elche
3 - 3
Atletico Baleares
FT
Formentera
0 - 0
Alcoyano
FT
Lleida Esportiu
0 - 1
Atletico Saguntino
FT
Mallorca
4 - 0
Llagostera
FT
Olot
1 - 1
Pena Deportiva
FT
Sabadell
2 - 2
Peralda
FT
Villarreal B
2 - 0
Cornella
Spain:
FT
Eibar
0 - 4
Celta Vigo
FT
Espanyol
4 - 1
Deportivo La Coruna
FT
Getafe
4 - 0
Villarreal
FT
Las Palmas
0 - 2
Leganes
FT
Real Sociedad
2 - 3
Valencia
Spain:
FT
Athletic Club (W)
3 - 2
Valencia (W)
FT
Fundacion Albacete (W)
1 - 1
Madrid CFF (W)
FT
Rayo Vallecano (W)
1 - 1
Sevilla (W)
FT
Real Sociedad (W)
0 - 1
Barcelona (W)
FT
Sporting Huelva (W)
2 - 0
Espanyol (W)
FT
Zaragoza (W)
1 - 1
Granada Tenerife (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
Djurgarden
1 - 1
Hammarby
FT
Hacken
1 - 6
AIK
FT
Jonkopings Sodra
2 - 2
GIF Sundsvall
FT
Kalmar
2 - 1
Ostersunds
Sweden: Superettan
FT
Helsingborg
0 - 0
Falkenbergs
FT
Norrby
0 - 2
Osters
FT
Syrianska
1 - 2
Gefle
Sweden: Division 1 North
FT
Brage
1 - 1
Nykoping
FT
IFK Lulea
0 - 0
Akropolis
FT
Syrianska Botkyrka
5 - 3
Umea
FT
Vasteras
2 - 1
Vasalunds
Sweden: Division 1 South
FT
Landskrona BoIS
2 - 0
Angelholms
Sweden: Damallsvenskan
FT
KIF Orebro DFF (W)
2 - 2
Rosengard (W)
FT
Kopparbergs/Goteb (W)
1 - 2
Kristianstads (W)
FT
Linkopings (W)
1 - 0
Vittsjo (W)
FT
Pitea (W)
2 - 0
Hammarby DFF (W)
Switzerland:
FT
Lugano
0 - 3
Grasshopper Club
FT
Sion
0 - 1
Young Boys
FT
St Gallen
3 - 0
Thun
Switzerland:
FT
Servette
5 - 1
Wohlen
FT
Vaduz
1 - 0
Chiasso
FT
Winterthur
0 - 1
Neuchatel Xamax
Thailand: Premier League
FT
Chonburi
1 - 1
Ubon UMT
FT
Pattaya United
2 - 5
Port FC
FT
Ratchaburi
0 - 2
Buriram United
Turkey:
FT
Ankaragucu
1 - 0
Samsunspor
FT
Erzurumspor
0 - 2
Boluspor
FT
Gaziantep BB
2 - 2
Eskisehirspor
FT
Giresunspor
0 - 0
Elazigspor
Turkey:
FT
Afjet Ayfonspor
3 - 0
Tuzlaspor
FT
Sancaktepe Belediye
0 - 2
Menemen Belediye
FT
Sariyer
2 - 2
Eyupspor
Turkey:
FT
Pendikspor
0 - 0
Sakaryaspor
FT
Polatli Bugsasspor
2 - 1
Bandirmaspor
Turkey:
FT
Bursaspor
1 - 2
Galatasaray
FT
Kardemir Karabukspor
2 - 4
Yeni Malatyaspor
FT
Kasimpasa
1 - 1
Kayserispor
FT
Sivasspor
2 - 3
Goztepe
USA: MLS
FT
Atlanta United
2 - 0
Montreal Impact
FT
Minnesota United
4 - 1
Dallas
FT
Real Salt Lake
2 - 0
Seattle Sounders
FT
Sporting Kansas City
2 - 1
Los Angeles Galaxy
FT
Vancouver Whitecaps
2 - 1
Colorado Rapids
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
Jacksonville Armada
0 - 3
Miami FC
FT
San Francisco Deltas
2 - 1
Edmonton
USA: National Womens Soccer League
FT
Houston Dash (W)
2 - 3
Chicago Red Stars (W)
FT
Sky Blue (W)
1 - 1
North Carolina Courage (W)
Ukraine:
FT
Cherkaskyi Dnipro
1 - 0
Zhemchuzhyna Odesa
FT
Ingulets Petrove
1 - 2
Poltava
FT
Kremen Kremenchug
0 - 1
Desna Chernihiv
FT
Mykolaiv
1 - 1
Rukh Vynnyky
FT
Naftovyk-Ukrnafta
1 - 2
Avanhard Kramatorsk
FT
Sumy
1 - 1
Balkany Zorya
Ukraine:
FT
Illichivets Mariupol
1 - 1
Oleksandriya
FT
Karpaty Lviv
1 - 1
Chornomorets Odesa
FT
Stal Dniprodzerzhynsk
1 - 1
Olimpik Donetsk
FT
Vorskla Poltava
1 - 1
Zorya Luhansk
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Atletico Socopo
2 - 1
Caracas
FT
Atletico Venezuela
1 - 1
Zamora
FT
Deportivo Anzoategui
1 - 1
AC Mineros
FT
Deportivo La Guaira
0 - 0
Monagas
FT
Portuguesa FC
0 - 0
Metropolitanos
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Diamantes de Guayana
0 - 0
Margarita
FT
Llaneros
2 - 1
Atletico Guanare
Vietnam: V League 1
FT
Can Tho
1 - 4
Thanh Hoa
FT
Dong Tam Long An
2 - 2
Sanna Khanh Hoa
FT
Hanoi T&t
2 - 2
Sai Gon
FT
Ho Chi Minh City
1 - 0
Hoang Anh Gia Lai