Football ResultsSaturday, 25th February 2017
Albania: Superliga
FT
Luftetari Gjirokaster
1 - 1
Laci
FT
Teuta Durres
1 - 0
Korabi Peshkopi
FT
Vllaznia
0 - 1
Skenderbeu Korce
Algeria: Ligue 1
FT
CR Belouizdad
1 - 0
Tadjenant
FT
JS Kabylie
0 - 0
JS Saoura
FT
Olympique Medea
1 - 3
USM Alger
Algeria: Ligue 2
FT
ASO Chlef
2 - 0
Bordj Bou Arreridj
Angola: Division 1
FT
Onze Bravos
0 - 1
Kabuscorp
FT
Petro Atletico
2 - 0
Inter Luanda
FT
Primeiro de Maio
0 - 3
Primeiro de Agosto
FT
Sagrada Esperanca
1 - 0
Aviacao
Australia: A League
FT
Brisbane Roar
1 - 2
Wellington Phoenix
FT
Melbourne Victory
2 - 1
Adelaide United
FT
Perth Glory
2 - 0
Western Sydney
Australia: National Premier Leagues Queensland
FT
Brisbane City
4 - 1
SWQ Thunder
FT
FNQ Heat
3 - 2
Gold Coast City
FT
Moreton Bay United
3 - 1
Northern Fury
FT
Olympic FC
4 - 1
Brisbane Roar (Youth)
FT
Western Pride
2 - 2
Brisbane Strikers
Australia: National Premier Leagues South Australia
FT
Adelaide Blue Eagles
1 - 2
NE Metrostars
FT
Adelaide City
3 - 0
Para Hills Knights
FT
Adelaide Olympic
1 - 2
Adelaide Blue Eagles
FT
West Torrens Birkalla
0 - 1
Croydon Kings
Australia: National Premier Leagues Inter Island Cup
FT
Avondale
1 - 0
South Melbourne
FT
Heidelberg United
0 - 0
St Albans Saints
FT
Pascoe Vale
0 - 0
Hume City
Australia: National Premier Leagues Western Australia
FT
Cockburn City
0 - 0
Balcatta
FT
Perth Glory (Youth)
0 - 1
Floreat Athena
Austria: Bundesliga
FT
Admira Wacker
1 - 0
Ried
FT
Austria Vienna
1 - 3
SCR Altach
FT
Red Bull Salzburg
1 - 0
Mattersburg
FT
Wolfsberger AC
2 - 1
Rapid Vienna
Bahrain: Premier League
FT
Al Ahli Club Manama
1 - 3
Al Hadd
FT
Malkiya
3 - 2
Bahrain Club
FT
Muharraq Club
1 - 0
Manama Club
Belgium: Division 1A Copa del Sol
FT
Charleroi
1 - 0
St Truiden
FT
Kortrijk
1 - 2
Waasland-Beveren
FT
Lokeren
1 - 2
Eupen
FT
Westerlo
0 - 4
Oostende
Belgium: Super League Women
FT
Genk (W)
0 - 0
Gent (W)
FT
Heist (W)
1 - 2
Standard Liege (W)
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Jorge Wilstermann
2 - 3
Guabira
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Celik Zenica
1 - 1
Zrinjski
FT
Metalleghe BSI
1 - 0
Siroki Brijeg
FT
Mladost Doboj Kakanj
3 - 1
Sloboda Tuzla
FT
Radnik Bijeljina
2 - 0
Olimpik
Brazil: Carioca Taca Guanabara Play Off Semi Final
FT
Flamengo
1 - 0
Vasco da Gama
FT
Fluminense
0 - 0
Madureira
Brazil: State Football Leagues Atlantic Cup
FT
Cascavel
2 - 0
Londrina
Brazil: State Football Leagues Clausura
FT
Gremio Osasco Audax
3 - 0
Ituano
FT
Mirassol
2 - 3
Corinthians
FT
Novorizontino
2 - 2
Sao Paulo
FT
Palmeiras
4 - 1
Ferroviaria
FT
Ponte Preta
1 - 0
Sao Bernardo
FT
Santo Andre
0 - 2
Linense
FT
Santos
2 - 0
Botafogo SP
FT
Sao Bento
1 - 0
Red Bull Brasil
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
America Mineiro
2 - 0
Tombense
FT
Democrata GV
2 - 3
Atletico Mineiro
FT
Tupi
2 - 0
URT
FT
Uberlandia
3 - 0
America TO
FT
Villa Nova MG
1 - 1
Tricordiano
Brazil: State Football Leagues Gaucho
FT
Cruzeiro RS
0 - 2
Gremio
FT
Internacional
1 - 0
Brasil de Pelotas
FT
Juventude
1 - 0
Passo Fundo
FT
Ypiranga RS
2 - 0
Veranopolis
Bulgaria: First PFL
FT
Beroe
0 - 1
CSKA Sofia
FT
Levski Sofia
1 - 1
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
FT
Lokomotiv Plovdiv
0 - 0
Neftochimic Burgas
Bulgaria: Second PFL
FT
Botev Galabovo
1 - 0
Bansko
FT
Botev Vratsa
2 - 1
Levski Karlovo
FT
Etar Veliko Tarnovo
0 - 0
Oborishte
FT
Lokomotiv Sofia
1 - 0
Spartak Pleven
FT
Vitosha Bistritsa
2 - 1
Tsarsko Selo
Bulgaria: 3rd Amateur Football League FA Cup
FT
Dobrudzha
1 - 0
Dorostol
FT
Kaliakra
0 - 0
Septemvri Tervel
FT
Suvorovo
0 - 2
Hitrino
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southwest 3 AFL
FT
Belasitsa Petrich
1 - 0
Balkan Botevgrad
FT
Botev Ihtiman
1 - 2
Vihren
FT
Chavdar Etropole
2 - 1
Slivnishki Geroy
FT
Germanea
1 - 1
Velbazhd
FT
Marek
0 - 0
Chepinets Velingrad
FT
Minyor Pernik
1 - 0
Septemvri Simitli
FT
Pirin Gotse Delchev
1 - 2
Hebar Pazardzhik
FT
Pirin Razlog
2 - 2
Rilski Sportist
FT
Svoboda Peshtera
0 - 4
Strumska Slava
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southeast 3 AFL
FT
Asenovets 2005
3 - 2
Borislav Parvomay
FT
Elhovo
0 - 3
Atletik Kuklen
FT
Eurocollege
0 - 1
Zagorets Nova Zagora
FT
Karnobat
3 - 0
Svilengrad 1921
FT
Lyubimets 2007
2 - 0
Arda Kardzhali
FT
Maritsa Plovdiv
8 - 0
Vereya Stara Zagora II
FT
Minyor Radnevo
1 - 0
Gigant Saedinenie
FT
Rakovski 2011
1 - 1
Dimitrovgrad
FT
Uragan Boyadzhik
2 - 0
Rozova Dolina
CONMEBOL: South American U17 Championship First Stage
FT
Peru (U17)
0 - 3
Brazil (U17)
FT
Uruguay (U17)
0 - 1
Ecuador (U17)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Antofagasta
1 - 1
Palestino
FT
Audax Italiano
3 - 2
Huachipato
FT
O'Higgins
4 - 1
Cobresal
FT
Universidad de Chile
0 - 0
Everton de Vina
Chile: Primera B
FT
Deportes Copiapo
1 - 0
Iberia
FT
Deportes Puerto Montt
2 - 1
Cobreloa
FT
Deportivo La Serena
3 - 1
Santiago Morning
China: Super Cup
FT
Guangzhou R&F
1 - 0
Jiangsu Suning
Colombia: Primera A Apertura
FT
Patriotas
3 - 2
Deportivo Cali
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Atletico FC
0 - 2
Real Santander
FT
Chico
1 - 0
Valledupar
FT
Leones
1 - 1
Real Cartagena
FT
Pereira
1 - 1
Orsomarso
Croatia: Prva HNL
FT
Lokomotiva Zagreb
2 - 0
NK Osijek
FT
Slaven Belupo
0 - 1
RNK Split
Cyprus: Division 1
FT
Anagennisi Derynias
0 - 0
Zakakiou
FT
Doxa Katokopias
3 - 1
Aris Limassol
FT
Omonia Nicosia
4 - 1
AEL Limassol
Cyprus: Division 2
FT
Akritas Chlorakas
0 - 0
EN Paralimniou
FT
Alki Oroklinis
0 - 2
Olympiakos Nicosia
FT
Ayias Napas
8 - 1
EN Pareklisias
FT
ENAD
0 - 3
Pafos
FT
PAEEK
1 - 0
Omonia Aradippou
Cyprus: Division 3
FT
AEN Georgiou Vrysoullon
2 - 1
Digenis Oroklinis
FT
APEP Pitsilias
1 - 1
Olympias Limpion
FT
Chalkanoras Idaliou
5 - 3
Livadiakos/Salamina
FT
Ethnikos Latsion
1 - 1
MEAP Nisou
FT
Iraklis Gerolakkou
4 - 1
Elpida Xylofagou
FT
Ormidias
1 - 3
Ahironas Liopetriou
FT
Pegia 2014
2 - 2
Eny Digenis Ipsonas
FT
Xylotympou 2006
2 - 1
Digenis Akritas Morphou
Czech Republic: Division 1
FT
Bohemians 1905
0 - 0
Slovacko
FT
Brno
1 - 0
Slovan Liberec
FT
Dukla Praha
0 - 0
Karvina
FT
Pribram
1 - 8
Slavia Praha
FT
Zlin
0 - 0
Viktoria Plzen
Denmark: Superligaen
FT
AC Horsens
1 - 1
Odense
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
LDU Quito
4 - 0
River Ecuador
FT
Macara
2 - 2
Deportivo Cuenca
FT
Universidad Catolica
0 - 0
Delfin
Egypt: Division 1
FT
Al Mokawloon
1 - 0
El Entag El Harby
FT
ENPPI
3 - 3
Misr El Makasa
FT
El Dakhleya
1 - 2
Al Ittihad Alexandria
FT
Ismaily
1 - 1
El Geish
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Pasaquina
2 - 1
Sonsonate
England: Premier League
FT
Chelsea
3 - 1
Swansea City
FT
Crystal Palace
1 - 0
Middlesbrough
FT
Everton
2 - 0
Sunderland
FT
Hull City
1 - 1
Burnley
FT
Watford
1 - 1
West Ham United
FT
West Bromwich Albion
2 - 1
Bournemouth
England: Championship
FT
Aston Villa
1 - 0
Derby County
FT
Barnsley
1 - 1
Huddersfield Town
FT
Brentford
4 - 2
Rotherham United
FT
Brighton Hove Albion
3 - 0
Reading
FT
Cardiff City
2 - 2
Fulham
FT
Leeds United
1 - 0
Sheffield Wednesday
FT
Newcastle United
2 - 2
Bristol City
FT
Preston North End
2 - 1
Queens Park Rangers
FT
Wigan Athletic
0 - 0
Nottingham Forest
England: League One
FT
AFC Wimbledon
1 - 0
Walsall
FT
Bristol Rovers
1 - 1
Scunthorpe United
FT
Charlton Athletic
0 - 1
Bury
FT
Chesterfield
0 - 4
Oxford United
FT
Coventry City
1 - 3
Swindon Town
FT
Fleetwood Town
3 - 0
Northampton Town
FT
Gillingham
2 - 1
Southend United
FT
Milton Keynes Dons
2 - 1
Shrewsbury Town
FT
Oldham Athletic
0 - 0
Millwall
FT
Peterborough United
3 - 1
Rochdale
FT
Port Vale
1 - 2
Bradford City
FT
Sheffield United
2 - 0
Bolton Wanderers
England: League Two
FT
Barnet
0 - 1
Cambridge United
FT
Carlisle United
0 - 3
Portsmouth
FT
Colchester United
2 - 1
Hartlepool United
FT
Crewe Alexandra
1 - 2
Stevenage
FT
Doncaster Rovers
2 - 2
Accrington Stanley
FT
Exeter City
2 - 2
Blackpool
FT
Leyton Orient
0 - 1
Cheltenham Town
FT
Luton Town
1 - 1
Plymouth Argyle
FT
Mansfield Town
2 - 1
Newport County
FT
Morecambe
1 - 0
Grimsby Town
FT
Notts County
0 - 0
Yeovil Town
FT
Wycombe Wanderers
1 - 2
Crawley Town
England: National League
FT
Aldershot Town
4 - 0
Bromley
FT
Braintree
0 - 0
Maidstone United
FT
Dover Athletic
3 - 0
Eastleigh
FT
Forest Green
4 - 3
Woking
FT
Guiseley
1 - 2
North Ferriby United
FT
Solihull Motors
0 - 1
Wrexham
FT
Southport
0 - 1
Chester City
FT
Torquay United
2 - 3
Sutton United
England: National League North
FT
Altrincham
2 - 0
Worcester
FT
Boston United
1 - 3
Nuneaton
FT
Chorley
2 - 1
Alfreton Town
FT
Darlington 1883
2 - 3
Harrogate Town
FT
Fylde
3 - 1
Tamworth
FT
Gainsborough
0 - 1
Curzon Ashton
FT
Gloucester City
2 - 3
United Of Manchester
FT
Kidderminster Harriers
2 - 0
Stockport County
FT
Salford City
2 - 1
Telford United
England: National League South
FT
Bath City
0 - 1
Ebbsfleet United
FT
Bishops Stortford
1 - 4
Eastbourne Borough
FT
Chelmsford City
4 - 3
Concord Rangers
FT
East Thurrock United
1 - 2
Poole Town
FT
Gosport Borough
0 - 6
Hemel Hempstead Town
FT
Hampton & Richmond
0 - 2
Weston Super Mare
FT
Hungerford Town
1 - 1
Maidenhead
FT
Margate
0 - 2
Whitehawk
FT
Oxford City
1 - 1
Dartford
FT
Truro City
3 - 2
St Albans
FT
Welling United
0 - 1
Wealdstone
England: Northern Premier League
FT
Blyth Spartans
4 - 2
Corby
FT
Grantham Town
2 - 2
Workington
FT
Halesowen Town
1 - 1
Barwell
FT
Hednesford Town
1 - 2
Nantwich Town
FT
Marine
3 - 3
Frickley Athletic
FT
Matlock Town
2 - 2
Mickleover Sports
FT
Rushall Olympic
1 - 1
Ashton United
FT
Stafford Rangers
3 - 3
Spennymoor Town
FT
Warrington Town
2 - 1
Coalville
FT
Whitby Town
1 - 3
Stourbridge
England: Southern Premier League
FT
Banbury United
1 - 0
St Ives
FT
Basingstoke
1 - 2
Chippenham
FT
Cambridge City
1 - 1
Leamington
FT
Cinderford Town
1 - 1
Redditch
FT
Dorchester Town
0 - 4
Slough Town
FT
Dunstable
1 - 1
Cirencester Town
FT
Hitchin
5 - 0
Kings Lynn
FT
Kettering
1 - 2
Chesham United
FT
Merthyr Tydfil
1 - 2
Frome
FT
St Neots
5 - 2
Kings Langley
FT
Stratford
1 - 0
Biggleswade Town
FT
Weymouth
2 - 2
Hayes & Yeading
England: Isthmian Premier League
FT
Billericay
4 - 1
Hendon
FT
Canvey Island
2 - 1
Burgess Hill Town
FT
Folkestone
1 - 4
Harlow Town
FT
Harrow Borough
1 - 3
Grays Athletic
FT
Havant & Waterlooville
3 - 0
Merstham
FT
Leatherhead
0 - 0
Tonbridge Angels
FT
Leiston
1 - 2
Wingate & Finchley
FT
Lowestoft Town
2 - 1
Enfield Town
FT
Metropolitan Police
1 - 0
Sudbury
FT
Needham Market
2 - 2
Bognor Regis
FT
Staines Town
4 - 0
Worthing
England: FA Trophy Quarter Final
FT
Boreham Wood
0 - 2
Lincoln City
FT
Dulwich Hamlet
2 - 2
Macclesfield Town
FT
Tranmere Rovers
5 - 1
Barrow
FT
York City
1 - 0
Brackley Town
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Pelister
2 - 1
Bregalnica Stip
Finland: FA Cup Group Stage
FT
HauPa
1 - 6
PS Kemi
France: Ligue 1
FT
Angers
3 - 0
Bastia
FT
Guingamp
1 - 2
Monaco
FT
Lille
2 - 3
Bordeaux
FT
Nancy
0 - 0
Toulouse
FT
Rennes
1 - 0
Lorient
France: Ligue 2
FT
Lens
2 - 0
Valenciennes
France: Championnat National
FT
Concarneau
1 - 2
Quevilly
France: Division 1 Women
FT
Juvisy (W)
1 - 2
Paris St Germain (W)
FT
Montpellier (W)
0 - 3
Lyon (W)
FT
Rodez (W)
0 - 0
Bordeaux (W)
Friendly: Club
FT
Anzhi
2 - 3
Irtysh Pavlodar
FT
Arsenal Tula
2 - 1
Dinamo Tbilisi
FT
Banik Ostrava
3 - 0
Hlucin
FT
Bodo/Glimt
0 - 3
CSKA Moscow
FT
Chrobry Glogow
1 - 0
Katowice
PEN
Independiente
3 - 5
River Plate
FT
Malmo
2 - 1
Brann
FT
Olimpia Grudziadz
2 - 2
Belchatow
FT
Opava
1 - 1
Skalica
FT
Pardubice
0 - 0
Viktoria Zizkov
FT
Philadelphia Union
2 - 3
DC United
FT
Podbeskidzie
2 - 2
Rakow Czestochowa
FT
Rosenborg
1 - 1
GIF Sundsvall
FT
San Jose Earthquakes
4 - 1
Sacramento Republic
FT
San Lorenzo
0 - 1
Gimnasia LP
FT
Sandnes Ulf
3 - 1
Fredrikstad
FT
Sigma Olomouc
1 - 0
FC Nitra
FT
Tigre
0 - 0
All Boys
FT
Toronto FC
1 - 4
Chicago Fire
FT
Zaglebie Sosnowiec
2 - 2
Tychy
Germany: Bundesliga
FT
Bayer Leverkusen
0 - 2
Mainz 05
FT
Bayern Munich
8 - 0
Hamburg
FT
Darmstadt 98
1 - 2
Augsburg
FT
Freiburg
0 - 3
Borussia Dortmund
FT
Hertha Berlin
2 - 0
Eintracht Frankfurt
FT
Leipzig
3 - 1
Koln
Germany: 2. Bundesliga
FT
Fortuna Dusseldorf
0 - 0
Heidenheim
FT
Hannover 96
2 - 2
Arminia Bielefeld
Germany: 3. Liga
FT
Aalen
1 - 2
Jahn Regensburg
FT
FSV Frankfurt
0 - 0
Hansa Rostock
FT
Fortuna Koln
0 - 1
Rot-Weiss Erfurt
FT
Hallescher
0 - 1
Sonnenhof Grossaspach
FT
Mainz 05 II
3 - 1
Preussen Munster
Germany: Regional League North
FT
Eintracht Braunschweig II
3 - 1
Eichede
FT
Lubeck
2 - 0
Wolfsburg II
Germany: Regional League Northeast
FT
63 Luckenwalde
6 - 4
Viktoria Berlin
FT
Energie Cottbus
1 - 0
BFC Dynamo
Germany: Regional League West
FT
Alemannia Aachen
3 - 1
Wiedenbruck 2000
FT
Borussia Dortmund II
4 - 1
Sprockhovel
FT
Koln II
2 - 1
Wattenscheid 09
FT
Rot-Weiss Ahlen
1 - 4
Wuppertaler
FT
Rot-Weiss Essen
0 - 0
Fortuna Dusseldorf II
FT
Verl
0 - 1
Bonner
Germany: Regional League Southwest
FT
Koblenz
1 - 0
Eintracht Trier
FT
Saarbrucken
0 - 2
1899 Hoffenheim II
FT
Steinbach
2 - 0
Elversberg
FT
Ulm 1846
1 - 1
Stuttgarter Kickers
Ghana: Division 1
FT
WAFA
1 - 1
Aduana Stars
Greece: Super League
FT
Kerkyra
0 - 0
Panetolikos
FT
Platanias
3 - 0
Asteras Tripolis
FT
Xanthi
1 - 0
Panathinaikos
Greece: Football League
FT
Kallithea
1 - 2
Apollon Smirnis
Greece: Football League 2 Group 1
FT
Apollon 1926
3 - 0
AEP Iraklis
FT
Doxa Proskiniton
0 - 0
Kavala
FT
Eordaikos 2007
0 - 1
Naousa
FT
Kampaniakos
1 - 0
Doxa Dramas
FT
Lagkada APE
3 - 1
Makedonikos Foufas
FT
Nestos Chrisoupolis
0 - 1
Apollon Paralimniou
FT
Orfeas Xanthi
2 - 1
Kardia
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Diagoras Sevastis
2 - 1
Achilleas Neokesaria
FT
Enosi Apolloniou/Istiaias
1 - 0
Pierikos
FT
Pydna Kitrous
0 - 1
Apollon Larissa
FT
Thesprotos
4 - 0
Mavri Aeti Eleftherochori
FT
Tilikratis
1 - 0
Amrakia Kostakion
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Achaiki
3 - 2
Doza Megalopolis
FT
Asteras Amaliadas
1 - 0
Fostiras
FT
Eolikos
1 - 2
Pamvouprasiakos
FT
Ermionida
4 - 2
Pao Loutrakiou
FT
Panargiakos
2 - 0
Panachaiki 2005
FT
Panarkadikos
0 - 1
Chalkis
FT
Zevgolatio
0 - 1
Pilou Ao Tsikitiras
Greece: Football League 2 Group 4
FT
Agios Ierotheos
1 - 0
Triglia Rafinas
FT
Ergotelis
0 - 0
Proodeftiki
FT
Ionikos
4 - 1
Ethnikos Piraeus
FT
Kifisia
2 - 0
Rodos
FT
Panthiraikos
1 - 3
Atsalenios
FT
Thiella Rafinas
1 - 0
Ermis Zonianon
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
Vida
0 - 0
CD Marathon
Hong Kong: Premier League
FT
BC Rangers
1 - 0
HKFC
FT
Hong Kong Sapling
1 - 2
Eastern Salon
Hungary: Division 1
FT
Budapest Honved
1 - 0
Debrecen
FT
Diosgyori
2 - 3
MTK Budapest
FT
Ferencvaros
0 - 0
Videoton
FT
PAKS
5 - 0
Mezokovesd-Zsory
FT
Szombathelyi Haladas
0 - 2
Ujpest
FT
Vasas
1 - 1
Gyirmot
Hungary: Division 2
FT
Vac
1 - 0
Dorogi
India: I League
FT
Aizawl
1 - 0
Chennai City
FT
Bengaluru
1 - 3
East Bengal
Indonesia: Piala Presiden Quarter Final
FT
Persib Bandung
3 - 2
Mitra Kukar
PEN
Pusamania Borneo
5 - 4
Madura United
International Tournaments: Carolina Challenge Cup
FT
Seattle Sounders
0 - 1
Columbus Crew
International Tournaments: Desert Diamond Cup 5th - 6th Place
FT
New England Revolution
2 - 0
New York Red Bulls
International Tournaments: Desert Diamond Cup Petit Final
FT
Sporting Kansas City
0 - 1
New York City
Iraq: Premier League
FT
Al Naft
1 - 1
Naft Al Wasat
FT
Al Shorta
1 - 0
Talaba
FT
Al Zawraa
4 - 0
Al Kahraba
Israel: Division 1
FT
Hapoel Ashkelon
1 - 1
Ironi Kiryat Shmona
FT
Hapoel Tel Aviv
0 - 0
Hapoel Raanana
FT
Maccabi Haifa
0 - 1
Ashdod
FT
Maccabi Tel Aviv
2 - 0
Bnei Yehuda Tel Aviv
Italy: Serie A
FT
Juventus
2 - 0
Empoli
FT
Napoli
0 - 2
Atalanta
Italy: Serie B
FT
Ascoli
2 - 4
Pisa
FT
Avellino
3 - 1
Vicenza
FT
Cesena
1 - 2
Pro Vercelli
FT
Frosinone
1 - 0
Verona
FT
Novara
2 - 1
Spezia
FT
Spal
2 - 0
Perugia
FT
Ternana
0 - 1
Latina
FT
Trapani
1 - 0
Salernitana
FT
Virtus Entella
2 - 0
Carpi
Italy: Lega Pro Divisione Unica Lega Pro Group A
FT
Robur Siena
1 - 2
Racing Roma
Italy: Lega Pro Divisione Unica Lega Pro Group B
FT
Fano Alma Juventus
0 - 2
Reggiana
FT
Forli
1 - 0
Gubbio
Italy: Lega Pro Divisione Unica Lega Pro Group C
FT
Akragas
0 - 1
Foggia
FT
Casertana
1 - 0
Virtus Francavilla
FT
Cosenza
2 - 2
Fondi
FT
Juve Stabia
3 - 3
Reggina
FT
Lecce
2 - 1
Vibonese
FT
Matera
0 - 4
Siracusa
FT
Melfi
0 - 4
Paganese
FT
Taranto
1 - 0
Catanzaro
Japan: FA Cup
FT
Cerezo Osaka
0 - 0
Jubilo Iwata
FT
Kashima Antlers
0 - 1
FC Tokyo
FT
Omiya Ardija
0 - 2
Kawasaki Frontale
FT
Sagan Tosu
1 - 3
Kashiwa Reysol
FT
Sanfrecce Hiroshima
1 - 1
Albirex Niigata
FT
Shimizu S Pulse
0 - 1
Vissel Kobe
FT
Vegalta Sendai
1 - 0
Consadole Sapporo
FT
Yokohama F Marinos
3 - 2
Urawa Red Diamonds
Jordan: Pro League
FT
Al Jazeera Amman
1 - 1
Al Wehdat
FT
That Ras
2 - 1
Al Ahli Amman
Kosovo: Superliga
FT
Besa
1 - 0
Llapi
FT
Ferizaj
0 - 0
Prishtina
FT
Feronikeli
5 - 1
Trepca
FT
Hajvalia
2 - 4
Liria
Lebanon: Premier League
FT
Salam Zgharta
1 - 0
SAFA
FT
Tripoli
0 - 2
Shabab Al Sahel
Luxembourg: National Division
FT
Jeunesse Canach
3 - 2
Racing Union Luxembourg
FT
Mondorf-Les-Bains
1 - 1
F91 Dudelange
FT
Progres Niederkorn
2 - 2
Fola Esch
FT
UNA Strassen
2 - 0
Rumelange
FT
Union Titus Petange
1 - 2
RM Hamm Benfica
FT
Victoria Rosport
1 - 2
UN Kaerjeng 97
Malaysia: Super League
FT
Felda United
2 - 2
Perak
FT
Johor Darul Takzim
3 - 0
PBDKT T-Team
FT
Kedah
3 - 1
Penang
FT
Kelantan
0 - 2
Selangor
FT
Melaka United
1 - 3
Pahang
FT
PKNS
2 - 3
Sarawak
Malta: Premier League
FT
Birkirkara
2 - 2
St Andrews
FT
Floriana
2 - 0
Pembroke Athleta
FT
Gzira United
1 - 0
Tarxien Rainbows
FT
Hibernians
3 - 3
Hamrun Spartans
Mexico: Liga MX Senior Shield
FT
Club Queretaro
4 - 3
UNAM Pumas
FT
Club Tijuana
2 - 0
Monterrey
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Alebrijes de Oaxaca
1 - 1
Potros UAEM
FT
Atlante
0 - 1
Murcielagos
FT
Cimarrones
1 - 0
Juarez
FT
Correcaminos UAT
1 - 3
Lobos BUAP
FT
Venados
1 - 1
Universidad Guadalajara
FT
Zacatepec 1948
1 - 0
Tampico Madero
Moldova: Division 1
FT
Dacia Chisinau
4 - 1
Dinamo-Auto Tiraspol
FT
Zimbru Chisinau
4 - 0
Ungheni
Morocco: Botola Pro
FT
Chabab Atlas Khenifra
0 - 0
Moghreb Tetouan
FT
Kawkab Marrakech
1 - 2
FAR Rabat
FT
Wydad Casablanca
1 - 0
Renaissance Berkane
Morocco: Elite 2
FT
Ittihad Khemisset
2 - 0
US Temara
FT
Maghreb Fes
2 - 1
Wydad Fes
FT
Olympique Dcheira
2 - 2
AS Sale
FT
Racing de Casablanca
1 - 0
Sidi Kacem
FT
Raja Beni Mellal
1 - 0
Union Ait Melloul
FT
Youssoufia Berrechid
1 - 0
Rachad Bernoussi
Netherlands: Eredivisie
FT
Excelsior
0 - 2
Willem II
FT
Groningen
2 - 3
Utrecht
FT
Heerenveen
3 - 0
Roda
FT
NEC Nijmegen
0 - 1
Sparta Rotterdam
Netherlands: Eredivisie Women
FT
Telstar (W)
1 - 1
Ajax (W)
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ballinamallard United
1 - 2
Ballymena United
FT
Carrick Rangers
0 - 0
Glenavon
FT
Cliftonville
0 - 0
Coleraine
FT
Dungannon Swifts
3 - 3
Ards
FT
Glentoran
0 - 1
Linfield
FT
Portadown
1 - 1
Crusaders
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Ballyclare Comrades
0 - 3
PSNI
FT
Dergview
2 - 0
Loughgall
FT
Harland & Wolff Welders
2 - 1
Armagh City
FT
Institute
0 - 1
Warrenpoint Town
FT
Knockbreda
6 - 1
Annagh United
FT
Lurgan Celtic
2 - 0
Larne
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate League
FT
Donegal Celtic
1 - 2
Sport & Leisure Swifts
FT
Lisburn Distillery
0 - 5
Limavady United
FT
Newington Youth Club
1 - 2
Bangor FC
FT
Newry City
4 - 1
Dundela
FT
Tobermore United
3 - 4
Queens University
Palestine: Premier League
FT
Markaz Tulkarm
2 - 0
Shabab Al Khadr
FT
Shabab Al Khalil
2 - 0
Shabab Dora
FT
Shabab Yatta
0 - 1
Shabab Al Dhahiriya
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro Porteno
0 - 3
Sol de America
FT
Club Nacional
1 - 1
Sportivo Trinidense
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Ayacucho
1 - 1
Union Comercio
FT
Deportivo Municipal
0 - 1
Comerciantes Unidos
FT
Sport Rosario
2 - 1
Sporting Cristal
Poland: Ekstraklasa
FT
Lechia Gdansk
4 - 2
Cracovia Krakow
FT
Wisla Krakow
3 - 1
Jagiellonia
FT
Wisla Plock
2 - 1
Zaglebie Lubin
Poland: I Liga
FT
Miedz Legnica
2 - 0
MKS Kluczbork
Portugal: Primeira Liga
FT
Estoril
0 - 2
Sporting CP
FT
Rio Ave
0 - 0
Pacos Ferreira
FT
Tondela
1 - 1
Maritimo
Portugal: Segunda Liga
FT
Academica
1 - 2
Cova de Piedade
FT
Braga B
2 - 2
Academico de Viseu
Qatar: Stars League
FT
Al Arabi
3 - 1
Al Wakrah
FT
Al Shahaniya
1 - 3
Al Kharaitiyat
FT
El Jaish
2 - 0
Al Ahli Doha
Republic of Ireland: Division 1 International Toulon Youth Festival
FT
Cobh Ramblers
1 - 1
Wexford Youths
Romania: Liga I
FT
Dinamo Bucuresti
2 - 1
CSU Craiova
FT
Viitorul Constanta
5 - 0
ACS Poli Timisoara
Romania: Liga II
FT
Brasov
1 - 2
Olimpia Satu Mare
FT
Clinceni
1 - 0
Afumati
FT
Luceafarul Oradea
1 - 2
Sepsi OSK
FT
Metalul Resita
3 - 0
Unirea Tarlungeni
FT
Ramnicu Valcea
0 - 3
Balotesti
FT
Rapid Suceava
2 - 2
Politehnica Timisoara
Saudi Arabia: Play Off Division 2 Final
FT
Al Kawkab
2 - 2
Al Rabeea
Saudi Arabia: Champions Cup Round of 16
FT
Al Adalah
4 - 3
Al Taee
FT
Al Faisaly
2 - 1
Al Khaleej Saihat
Scotland: Premiership
FT
Aberdeen
1 - 0
Ross County
FT
Celtic
2 - 0
Hamilton Academical
FT
Motherwell
1 - 5
Dundee
FT
Partick
2 - 0
Heart of Midlothian
FT
St Johnstone
0 - 2
Kilmarnock
Scotland: Championship
FT
Ayr United
0 - 2
St Mirren
FT
Dundee United
1 - 1
Morton
FT
Falkirk
2 - 2
Dumbarton
FT
Hibernian
2 - 2
Dunfermline
FT
Queen of the South
2 - 1
Raith Rovers
Scotland: League One
FT
Alloa Athletic
2 - 1
Airdrieonians
FT
Peterhead
1 - 1
East Fife
FT
Stranraer
2 - 0
Brechin
Scotland: League Two
FT
Annan Athletic
1 - 0
Clyde
FT
Arbroath
4 - 1
Cowdenbeath
FT
Berwick
0 - 1
Elgin City
FT
Forfar Athletic
0 - 0
Montrose
FT
Stirling Albion
1 - 0
Edinburgh City
Serbia: Superliga
FT
Backa
0 - 3
Crvena Zvezda
FT
Cukaricki
1 - 0
Napredak
FT
Javor Ivanjica
2 - 3
Spartak Subotica
FT
Novi Pazar
0 - 0
Metalac GM
FT
Partizan
2 - 1
Borac Cacak
FT
Radnicki Nis
2 - 0
Vozdovac
FT
Radnik Surdulica
1 - 1
Mladost Lucani
Slovakia: Division 1
FT
Dunajska Streda
5 - 0
Tatran Presov
FT
Slovan Bratislava
4 - 3
Trencin
FT
Spartak Trnava
0 - 1
Senica
Slovenia: Prva Liga
FT
Maribor
1 - 0
Olimpija Ljubljana
FT
Radomlje
0 - 3
Aluminij
FT
Rudar Velenje
1 - 1
Domzale
South Africa: Premier Soccer League
FT
Ajax Cape Town
1 - 1
Kaizer Chiefs
FT
Bloem Celtic
0 - 3
Platinum Stars
FT
Highlands Park
0 - 1
Supersport United
FT
Mamelodi Sundowns
2 - 0
Bidvest Wits
FT
Orlando Pirates
1 - 1
Polokwane City
South Africa: National 1st Division
FT
Black Leopards
1 - 0
Witbank Spurs
FT
FC Cape Town
0 - 0
Santos FC
FT
Jomo Cosmos
2 - 0
Mbombela United
FT
Mthatha Bucks
3 - 2
Magesi FC
FT
University Of Pretoria
2 - 0
Thanda Royal Zulu
Spain: Primera Division
FT
Alaves
2 - 1
Valencia
FT
Betis
1 - 2
Sevilla
FT
Eibar
3 - 0
Malaga
FT
Leganes
4 - 0
Deportivo La Coruna
Spain: Segunda Division
FT
Cordoba
1 - 0
Alcorcon
FT
Elche
1 - 1
Huesca
FT
Getafe
1 - 0
Rayo Vallecano
FT
Mallorca
1 - 4
Tenerife
FT
Mirandes
0 - 2
Girona
Spain: Segunda B Group 1
FT
Mutilvera
0 - 0
Tudelano
Spain: Segunda B Group 2
FT
Amorebieta
1 - 3
Leioa
FT
Arenas Club
0 - 0
Sestao River
FT
Real Sociedad B
4 - 0
Rayo Majadahonda
FT
Real Union
1 - 0
Fuenlabrada
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
4 - 0
Gava
FT
Levante B
2 - 0
Espanyol B
FT
Lleida Esportiu
1 - 0
Hercules
FT
Valencia Mestalla
5 - 0
Atletico Baleares
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Sanluqueno
1 - 0
La Roda
FT
Extremadura
1 - 0
Ejido
FT
Murcia
2 - 2
Recreativo Huelva
FT
Villanovense
1 - 1
Atletico Mancha
Spain: Primera Division Women
FT
Rayo Vallecano (W)
1 - 0
Real Sociedad (W)
FT
Zaragoza (W)
0 - 6
Barcelona (W)
Sweden: FA Cup Group Stage
FT
Dalkurd
2 - 2
GAIS
FT
Falkenbergs
1 - 1
Varnamo
FT
Hacken
3 - 1
Atvidabergs
FT
Halmstad
4 - 0
Orgryte
FT
Kristianstad
0 - 3
AIK
FT
Norrtalje
0 - 5
Orebro
FT
Nykoping
1 - 5
Ostersunds
FT
Sirius
2 - 0
Ljungskile
FT
Vanersborgs FK
2 - 2
Norrkoping
Switzerland: Super League
FT
Grasshopper Club
2 - 3
Young Boys
FT
Thun
4 - 3
Vaduz
Switzerland: Challenge League
FT
Neuchatel Xamax
3 - 1
Wil 1900
FT
Schaffhausen
2 - 1
Winterthur
Syria: Premier League
FT
Al Jazeera Hasakah
0 - 0
Jableh
Thailand: Premier League
FT
BEC Tero Sasana
0 - 1
Muangthong United
FT
Bangkok United
6 - 2
Port FC
FT
Buriram United
2 - 0
Pattaya United
FT
Sukhothai
5 - 1
Osotspa Saraburi
Turkey: Super Lig
FT
Akhisar Belediye
3 - 0
Antalyaspor
FT
Alanyaspor
4 - 1
Adanaspor
FT
Konyaspor
1 - 1
Trabzonspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adana Demirspor
1 - 2
Balikesirspor
FT
Bandirmaspor
4 - 0
Sanliurfaspor
FT
Goztepe
1 - 0
Manisaspor
Uganda: Premier League
FT
JMC Hippos
1 - 1
Lweza
FT
KCCA
7 - 0
Onduparaka
Ukraine: Premier League
FT
Oleksandriya
6 - 0
Volyn Lutsk
FT
Olimpik Donetsk
0 - 0
Stal Dniprodzerzhynsk
FT
Zorya Luhansk
1 - 2
Dynamo Kyiv
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Boston River
0 - 1
Racing Montevideo
FT
Montevideo Wanderers
0 - 4
Penarol
FT
Sud America
0 - 6
Cerro
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Deportivo JBL
1 - 3
Zulia
FT
Metropolitanos
1 - 1
Caracas
FT
Monagas
4 - 3
AC Mineros
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Atletico Venezuela B
1 - 1
Diamantes de Guayana
FT
Atletico el Vigia
0 - 1
Urena
FT
Gran Valencia
1 - 0
Caracas B
FT
Lala
3 - 2
Angostura
FT
ULA FC
2 - 0
Llaneros
FT
Union Atletico Falcon
3 - 0
Yaracuyanos
FT
Yaracuyanos
2 - 1
UCV
Vietnam: V League 1
FT
Dong Tam Long An
0 - 3
Hoang Anh Gia Lai
FT
Ho Chi Minh City
1 - 0
Can Tho
FT
QNK Quang Nam
1 - 1
Thanh Hoa
Wales: FA Cup Quarter Final
FT
Guilsfield
0 - 3
Guilsfield
FT
Llanfair United
0 - 7
Caernarfon Town
PEN
Prestatyn Town
3 - 4
Connahs Quay
AET
The New Saints
2 - 1
Bangor City