Football ResultsSaturday, 25th March 2017
Algeria: Ligue 1
FT
CR Belouizdad
1 - 0
ES Setif
FT
MC Alger
1 - 1
JS Kabylie
FT
RC Relizane
2 - 0
USM Alger
Argentina: Primera Division
FT
Atletico de Rafaela
2 - 2
Estudiantes LP
FT
Banfield
3 - 1
Union Santa Fe
FT
Gimnasia LP
1 - 0
Sarmiento Junin
FT
Patronato
1 - 1
Newells Old Boys
FT
Racing Club
2 - 1
Godoy Cruz
FT
Rosario Central
1 - 0
Tigre
FT
San Lorenzo
3 - 0
Quilmes
Argentina: Primera B Nacional
FT
Flandria
1 - 0
Atletico Parana
FT
Independiente Rivadavia
1 - 1
Guillermo Brown
FT
Instituto Cordoba
2 - 3
Chacarita Juniors
FT
Nueva Chicago
1 - 1
Crucero del Norte
FT
Santamarina
3 - 1
Brown de Adrogue
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Barracas Central
1 - 2
Defensores de Belgrano
FT
Deportivo Moron
3 - 0
Comunicaciones
FT
Excursionistas
1 - 3
Atlanta
Australia: A League
FT
Brisbane Roar
1 - 0
Melbourne Victory
FT
Central Coast Mariners
2 - 3
Adelaide United
Australia: NPL New South Wales
FT
Hakoah Sydney City
3 - 2
Sydney United 58
FT
Sutherland Sharks
3 - 4
Apia Leichhardt Tigers
FT
Sydney FC (Youth)
0 - 1
Sydney Olympic
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Broadmeadow Magic
3 - 2
Valentine Phoenix
FT
Edgeworth Eagles
6 - 0
Adamstown Rosebud
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane Roar (Youth)
4 - 3
SWQ Thunder
FT
FNQ Heat
2 - 3
Moreton Bay United
FT
Gold Coast City
4 - 2
Brisbane Strikers
FT
Redlands United
3 - 4
Northern Fury
Australia: NPL Tasmania
FT
Kingborough Lions
3 - 5
Devonport City
Australia: NPL Victoria
FT
Green Gully
2 - 3
Heidelberg United
FT
Hume City
1 - 0
Bulleen Lions
FT
North Geelong
1 - 2
Avondale
Australia: NPL Western Australia
FT
Balcatta
0 - 3
Subiaco
FT
ECU Joondalup
2 - 3
Sorrento
FT
Joondalup United
2 - 2
Cockburn City
FT
Mandurah City
1 - 2
Perth Glory (Youth)
FT
Perth SC
0 - 0
Armadale
Austria: Regional League East
FT
Neusiedl am See
0 - 4
Ritzing
Austria: Regional League Central
FT
ATSV Wolfsberg
3 - 0
Deutschlandsberger
FT
Lafnitz
2 - 0
Hartberg
FT
Union Gurten
0 - 2
Stadl-Paura
Austria: Regional League West
FT
Austria Salzburg
0 - 2
USK Anif
FT
Dornbirn 1913
0 - 3
Hohenems
FT
Hard
2 - 1
Eugendorf
FT
SCR Altach II
5 - 0
Pinzgau
FT
St Johann
0 - 0
Schwaz
Belgium: Super League Women
FT
Heist (W)
0 - 4
Anderlecht (W)
FT
Tienen (W)
0 - 3
Leuven (W)
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
Club Destroyers
4 - 0
Club Always Ready
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Rio
FT
Portuguesa RJ
2 - 0
Madureira
FT
Volta Redonda
2 - 1
Nova Iguacu
Brazil: State Football Leagues Paranaense
FT
Atletico Paranaense
1 - 1
Cianorte
Brazil: State Football Leagues Paulista
FT
Ferroviaria
3 - 1
Ituano
FT
Linense
1 - 0
Sao Bernardo
FT
Novorizontino
0 - 0
Mirassol
FT
Palmeiras
2 - 2
Gremio Osasco Audax
FT
Santo Andre
0 - 1
Santos
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
America Mineiro
3 - 0
Tricordiano
FT
Caldense
1 - 3
Democrata GV
FT
Tombense
2 - 0
America TO
Brazil: State Football Leagues Gaucho
FT
Gremio
4 - 0
Juventude
Brazil: State Football Leagues Pernambucano Stage 2
FT
Nautico Recife
1 - 1
Belo Jardim
Chile: Primera B
FT
Deportes Copiapo
1 - 2
Rangers de Talca
FT
Deportes Valdivia
3 - 2
Iberia
FT
Deportivo La Serena
0 - 1
Union La Calera
FT
Santiago Morning
2 - 1
Coquimbo Unido
China: Super League Women
FT
Hebei Yuandong (W)
0 - 0
Tianjin Huisen (W)
FT
Jiangsu Suning (W)
1 - 0
Changchun Dazhong (W)
FT
Shandong JFSS (W)
0 - 0
Beijing Zao Tai (W)
FT
Shanghai Shenhua (W)
1 - 2
Dalian Aerbin (W)
Colombia: Primera A Apertura
FT
Huila
1 - 0
Deportes Tolima
FT
Santa Fe
2 - 1
Millonarios
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Fortaleza
1 - 0
Leones
FT
Pereira
2 - 1
Valledupar
FT
Real Santander
2 - 0
Bogota FC
Croatia: Druga HNL
FT
Dinamo Zagreb II
1 - 1
Lucko
FT
Gorica
1 - 1
Dugopolje
FT
Novigrad
1 - 1
NK Zagreb
FT
Rudes
0 - 0
Hrvatski Dragovoljac
FT
Sesvete
2 - 0
Imotski
FT
Solin
1 - 0
Sibenik
Cyprus: Division 2
FT
Akritas Chlorakas
1 - 1
Asil Lisis
FT
Alki Oroklinis
3 - 0
Thoi Lakatamias
FT
Ayias Napas
2 - 0
EN Paralimniou
FT
EN Pareklisias
0 - 7
Othellos Athienou
FT
ENAD
0 - 0
Omonia Aradippou
FT
Ethnikos Assias
2 - 1
PAEEK
FT
Pafos
1 - 2
Olympiakos Nicosia
Cyprus: Division 3
FT
AEN Georgiou Vrysoullon
0 - 4
Ethnikos Latsion
FT
APEP Pitsilias
3 - 1
Eny Digenis Ipsonas
FT
Ahironas Liopetriou
1 - 4
Digenis Akritas Morphou
FT
Olympias Limpion
1 - 1
Digenis Oroklinis
FT
Ormidias
1 - 2
Livadiakos/Salamina
FT
Pegia 2014
2 - 0
Elpida Xylofagou
FT
Xylotympou 2006
5 - 0
MEAP Nisou
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
Aarhus Fremad
1 - 0
Marienlyst
FT
Brabrand
4 - 2
B93 Copenhagen
FT
Bronshoj
5 - 2
Kolding IF
FT
Dalum
0 - 1
Hvidovre
Denmark: 2. Division Play Off Relegation Group
FT
Fredensborg
1 - 0
Vejgaard B
FT
Jammerbugt
0 - 0
Svendborg
FT
Middelfart
2 - 1
HIK Hellerup
FT
Naesby
1 - 0
Odder IGF
FT
Sydvest 05
2 - 1
Holbaek
FT
VSK Arhus
1 - 1
Frem
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Deportivo Cuenca
1 - 1
Delfin
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
Deportivo Colon
0 - 0
America de Quito
FT
Imbabura
1 - 0
LDU Portoviejo
FT
Manta
1 - 2
LDU Loja
FT
Tecnico Universitario
0 - 1
Mushuc Runa
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Aguila
1 - 1
Isidro Metapan
FT
Dragon
2 - 0
UES
England: League One
FT
AFC Wimbledon
0 - 2
Southend United
FT
Bury
0 - 0
Fleetwood Town
FT
Chesterfield
1 - 3
Rochdale
FT
Coventry City
1 - 0
Bristol Rovers
FT
Gillingham
0 - 1
Peterborough United
FT
Northampton Town
0 - 0
Oxford United
FT
Oldham Athletic
1 - 1
Sheffield United
FT
Port Vale
0 - 0
Milton Keynes Dons
FT
Shrewsbury Town
0 - 2
Bolton Wanderers
FT
Swindon Town
1 - 0
Millwall
England: League Two
FT
Accrington Stanley
1 - 1
Grimsby Town
FT
Barnet
3 - 1
Cheltenham Town
FT
Blackpool
2 - 1
Hartlepool United
FT
Cambridge United
0 - 0
Stevenage
FT
Carlisle United
0 - 2
Crewe Alexandra
FT
Colchester United
2 - 1
Luton Town
FT
Crawley Town
3 - 0
Leyton Orient
FT
Exeter City
3 - 3
Yeovil Town
FT
Morecambe
1 - 3
Mansfield Town
FT
Portsmouth
2 - 1
Newport County
FT
Wycombe Wanderers
0 - 1
Notts County
England: National League
FT
Bromley
0 - 1
Chester City
FT
Dagenham & Redbridge
1 - 0
York City
FT
Eastleigh
1 - 1
Gateshead
FT
Guiseley
0 - 4
Dover Athletic
FT
Lincoln City
3 - 1
Forest Green
FT
Macclesfield Town
0 - 2
Aldershot Town
FT
Solihull Motors
2 - 4
Barrow
FT
Southport
1 - 0
Boreham Wood
FT
Sutton United
5 - 1
North Ferriby United
FT
Tranmere Rovers
1 - 0
Braintree
FT
Woking
2 - 4
Maidstone United
FT
Wrexham
1 - 1
Torquay United
England: National League North
FT
Boston United
2 - 0
Salford City
FT
Brackley Town
2 - 1
Telford United
FT
Bradford Park Avenue
2 - 1
Altrincham
FT
Chorley
0 - 3
Curzon Ashton
FT
Gainsborough
3 - 3
Darlington 1883
FT
Gloucester City
4 - 0
Alfreton Town
FT
Kidderminster Harriers
1 - 0
Harrogate Town
FT
Nuneaton
4 - 1
Fylde
FT
Stalybridge Celtic
0 - 1
Worcester
FT
Stockport County
2 - 1
Tamworth
FT
United Of Manchester
0 - 3
Halifax Town
England: National League South
FT
Bath City
1 - 2
Wealdstone
FT
Bishops Stortford
0 - 2
Maidenhead
FT
Chelmsford City
5 - 1
Gosport Borough
FT
Concord Rangers
2 - 0
Hemel Hempstead Town
FT
Hampton & Richmond
1 - 1
Ebbsfleet United
FT
Margate
1 - 1
Eastbourne Borough
FT
Oxford City
0 - 1
Poole Town
FT
St Albans
1 - 0
Dartford
FT
Truro City
4 - 2
Whitehawk
FT
Welling United
0 - 0
Hungerford Town
FT
Weston Super Mare
1 - 3
East Thurrock United
England: Northern Premier League
FT
Blyth Spartans
2 - 1
Rushall Olympic
FT
Coalville Town
2 - 1
Workington
FT
Corby
0 - 0
Marine
FT
Ilkeston Town
1 - 0
Frickley Athletic
FT
Matlock Town
3 - 0
Ashton United
FT
Mickleover Sports
1 - 3
Stafford Rangers
FT
Nantwich Town
0 - 2
Whitby Town
FT
Skelmersdale United
0 - 6
Buxton
FT
Spennymoor Town
1 - 1
Halesowen Town
FT
Stourbridge
1 - 2
Grantham Town
FT
Sutton Coldfield
2 - 1
Barwell
FT
Warrington Town
1 - 0
Hednesford Town
England: Southern Premier League
FT
Biggleswade Town
3 - 0
Dorchester Town
FT
Chesham United
1 - 3
Chippenham
FT
Cinderford Town
1 - 3
Kettering
FT
Cirencester Town
2 - 1
Redditch
FT
Frome
1 - 0
Slough Town
FT
Hitchin
0 - 0
Leamington
FT
Kings Lynn
0 - 1
Dunstable
FT
Merthyr Tydfil
5 - 0
Cambridge City
FT
St Ives
0 - 1
Basingstoke
FT
Stratford
2 - 0
Banbury United
FT
Weymouth
1 - 1
Kings Langley
England: Isthmian Premier League
FT
Bognor Regis
4 - 0
Canvey Island
FT
Burgess Hill Town
2 - 1
Kingstonian
FT
Dulwich Hamlet
0 - 3
Billericay
FT
Grays Athletic
1 - 3
Enfield Town
FT
Harrow Borough
0 - 0
Staines Town
FT
Leatherhead
1 - 0
Wingate & Finchley
FT
Leiston
2 - 0
Worthing
FT
Lowestoft Town
2 - 2
Folkestone
FT
Metropolitan Police
0 - 2
Merstham
FT
Needham Market
0 - 0
Havant & Waterlooville
FT
Sudbury
0 - 4
Hendon
FT
Tonbridge Angels
0 - 3
Harlow Town
FIFA: 2018 World Cup Qualification 5th Round
FT
Mexico
2 - 0
Costa Rica
FT
USA
6 - 0
Honduras
FIFA: 2018 World Cup Qualification 3rd Round
FT
Fiji
0 - 2
New Zealand
FIFA: 2018 World Cup Qualification UEFA Qualifiers 1st Round
FT
Andorra
0 - 0
Faroe Islands
FT
Belgium
1 - 1
Greece
FT
Bosnia & Herzegovina
5 - 0
Gibraltar
FT
Bulgaria
2 - 0
Netherlands
FT
Cyprus
0 - 0
Estonia
FT
Luxembourg
1 - 3
France
FT
Portugal
3 - 0
Hungary
FT
Sweden
4 - 0
Belarus
FT
Switzerland
1 - 0
Latvia
FYR Macedonia: Druga MFL
FT
Akademija Pandev
1 - 3
Horizont Turnovo
FT
Gorno Lisice
0 - 0
Teteks
FT
Metalurg Skopje
1 - 3
Vellazerimi 77
FT
Tikves
0 - 2
Novaci
FT
Vardar Negotino
1 - 0
Skopje
Finland: Naisten Liga
FT
Aland United (W)
3 - 2
ONS (W)
FT
Ilves Tampere (W)
1 - 2
HJK Helsinki (W)
FT
PK-35 (W)
1 - 0
Honka (W)
FT
TPS (W)
3 - 1
Pallokissat (W)
France: Championnat National
FT
Dunkerque
3 - 0
Concarneau
Friendly: Club
FT
Aalesund
5 - 1
Molde
FT
Besiktas
1 - 3
Astra Giurgiu
FT
Brann
1 - 2
Sogndal
FT
Budapest Honved
4 - 0
Siofok
FT
Crvena Zvezda
2 - 1
Spartak Moscow
FT
Djurgarden
2 - 0
Viking
FT
Dynamo Kyiv
4 - 0
Vorskla Poltava
FT
Halmstad
0 - 2
Elfsborg
FT
Kalmar
2 - 1
Osters
FT
Kongsvinger
2 - 1
Valerenga
FT
Odd Ballklubb
3 - 4
Start
FT
Orebro
4 - 1
Mariehamn
FT
Sirius
4 - 0
Gefle
FT
Stromsgodset
2 - 2
Sandefjord
FT
Trelleborgs
0 - 0
Hacken
FT
Vereya Stara Zagora
0 - 3
Septemvri Sofia
FT
Zaglebie Sosnowiec
1 - 2
Legia Warszawa
Friendly: International
FT
Albania (U21)
0 - 0
Moldova (U21)
FT
Georgia (U21)
4 - 4
Iceland (U21)
FT
Mozambique
2 - 0
Angola
FT
South Africa
3 - 1
Guinea-Bissau
Germany: 3. Liga
FT
Chemnitzer
2 - 3
Duisburg
FT
FSV Frankfurt
2 - 0
SF Lotte
FT
Hallescher
0 - 0
Fortuna Koln
FT
Hansa Rostock
1 - 1
Paderborn 07
FT
Holstein Kiel
1 - 1
Magdeburg
FT
Jahn Regensburg
1 - 2
Osnabruck
FT
Preussen Munster
2 - 1
Aalen
FT
Rot-Weiss Erfurt
0 - 0
Mainz 05 II
FT
Sonnenhof Grossaspach
1 - 2
Zwickau
Germany: Regional League North
FT
Germania Egestorf/Langreder
3 - 0
Eichede
FT
Lubeck
2 - 0
Oldenburg
FT
Meppen
2 - 0
Havelse
Germany: Regional League West
FT
Borussia Dortmund II
2 - 3
Viktoria Koln
FT
Rot-Weiss Oberhausen
3 - 1
Borussia Monchengladbach II
FT
SF Siegen
1 - 1
Wiedenbruck 2000
FT
Schalke 04 II
4 - 2
Wuppertaler
FT
Wattenscheid 09
2 - 0
Sprockhovel
Germany: Regional League Southwest
FT
Astoria Walldorf
3 - 2
Eintracht Trier
FT
Kickers Offenbach
0 - 0
Elversberg
FT
Koblenz
4 - 1
Kaiserslautern II
FT
Pirmasens
0 - 0
Nottingen
FT
Stuttgart II
0 - 1
Waldhof Mannheim
FT
Ulm 1846
1 - 1
08 Homburg
FT
Watzenborn-Steinberg
2 - 1
1899 Hoffenheim II
FT
Wormatia Worms
4 - 1
Stuttgarter Kickers
Germany: Regional League Bavaria
FT
Augsburg II
0 - 2
Bayreuth
FT
Bayern Hof
1 - 2
Seligenporten
FT
Greuther Furth II
2 - 2
1860 Rosenheim
FT
Memmingen
2 - 0
Garching
FT
Nurnberg II
3 - 3
Buchbach
FT
Schalding-Heining
2 - 0
Ingolstadt 04 II
Greece: Football League
FT
Lamia
2 - 1
Chania
International Tournaments: Premier League International Cup Semi Final
FT
Swansea City (U23)
0 - 1
Porto (U23)
Italy: Serie B
FT
Benevento
1 - 3
Trapani
FT
Cittadella
1 - 0
Spezia
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Alessandria
2 - 1
Racing Roma
FT
Carrarese
2 - 0
Robur Siena
FT
Cremonese
1 - 1
Pontedera
FT
Giana Ermino
3 - 1
Renate
FT
Prato
1 - 3
Livorno
FT
Pro Piacenza
0 - 0
Lupa Roma
FT
Tuttocuoio
5 - 0
Olbia
FT
Viterbese Castrense
2 - 0
Lucchese
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Pordenone
7 - 2
Lumezzane
Italy: Serie A Women
FT
Brescia (W)
1 - 2
Fiorentina (W)
FT
Chieti (W)
2 - 6
Tavagnacco (W)
FT
Cuneo (W)
2 - 2
Como 2000 (W)
FT
Mozzanica (W)
6 - 2
Luserna (W)
FT
Res Roma (W)
3 - 0
Jesina (W)
FT
Zaccaria (W)
0 - 5
AGSM Verona (W)
Japan: J2 League
FT
Kyoto Sanga
0 - 1
V-Varen Nagasaki
FT
Mito Hollyhock
1 - 0
Ehime
FT
Shonan Bellmare
2 - 0
JEF United Chiba
FT
Tokyo Verdy
1 - 0
Gifu
FT
Yokohama FC
0 - 2
Tokushima Vortis
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
4 - 1
Fujieda MYFC
FT
FC Tokyo (U23)
1 - 0
Sagamihara
FT
Kagoshima United
1 - 0
Gamba Osaka (U23)
FT
Tochigi SC
1 - 0
YSCC
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
Honda Lock
1 - 2
Briobecca Urayasu
FT
Mio Biwako Shiga
0 - 3
Sony Sendai
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Alebrijes de Oaxaca
3 - 1
Loros Universidad
FT
Atlante
0 - 2
Coras de Tepic
FT
Correcaminos UAT
1 - 1
Cimarrones
FT
Mineros de Zacatecas
2 - 0
Tampico Madero
FT
Tapachula
2 - 1
Murcielagos
FT
Venados
1 - 0
Potros UAEM
FT
Zacatepec 1948
0 - 0
Juarez
Montenegro: Druga CFL
FT
Berane
5 - 3
Radnicki Berane
FT
Bratstvo Cijevna
2 - 2
Jezero
FT
Celik Niksic
1 - 1
Mornar
FT
Ibar
2 - 1
Igalo
FT
Otrant Olympic
0 - 0
Kom
Netherlands: Eredivisie Women
FT
ADO Den Haag (W)
0 - 2
Twente (W)
New Zealand: Play Off Semi Final
FT
Auckland City
1 - 0
Hawkes Bay United
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ards
1 - 0
Glenavon
FT
Ballinamallard United
1 - 2
Linfield
FT
Cliftonville
2 - 1
Ballymena United
FT
Coleraine
1 - 0
Crusaders
FT
Portadown
0 - 1
Dungannon Swifts
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Annagh United
4 - 4
Armagh City
FT
Ballyclare Comrades
1 - 0
Warrenpoint Town
FT
Dergview
1 - 5
Institute
FT
Harland & Wolff Welders
1 - 1
Larne
FT
Knockbreda
1 - 2
Lurgan Celtic
FT
Loughgall
2 - 0
PSNI
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate League
FT
Donegal Celtic
2 - 0
Lisburn Distillery
FT
Dundela
1 - 2
Newington Youth Club
FT
Moyola Park
1 - 1
Newry City
FT
Queens University
0 - 1
Tobermore United
FT
Sport & Leisure Swifts
1 - 0
Limavady United
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Atletico Nacional Medellin
0 - 1
Tauro
FT
Chorrillo
1 - 1
Santa Gema
FT
Sporting San Miguelito
1 - 1
Arabe Unido
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Club Nacional
2 - 4
Olimpia Asuncion
FT
Libertad
3 - 0
General Diaz
Paraguay: Segunda Division
FT
Caacupe FBC
1 - 1
General Caballero
FT
Club River Plate
3 - 3
Olimpia de Ita
FT
Fernando de la Mora
0 - 2
Sportivo Iteno
FT
Fulgencio Yegros
1 - 1
Deportivo Santani
Poland: I Liga
FT
Sandecja Nowy Sacz
4 - 1
MKS Kluczbork
FT
Stal Mielec
2 - 1
Wigry Suwalki
FT
Tychy
1 - 0
Bytovia Bytow
FT
Wisla Pulawy
0 - 0
Chojniczanka Chojnice
Poland: II Liga
FT
Belchatow
2 - 1
Polonia Warszawa
FT
Gryf Wejherowo
1 - 0
Odra Opole
FT
Legionovia Legionowo
3 - 0
Polonia Bytom
FT
Puszcza Niepolomice
2 - 0
Blekitni Stargard
FT
Rozwoj Katowice
2 - 2
Stal Stalowa Wola
FT
Siarka Tarnobrzeg
2 - 1
Kotwica Kolobrzeg
FT
Warta Poznan
1 - 2
Olimpia Elblag
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Bray Wanderers
0 - 1
Limerick
FT
Cork City
2 - 1
Dundalk
FT
Drogheda United
0 - 1
Bohemians
FT
Finn Harps
2 - 1
Sligo Rovers
FT
St Patricks Athletic
2 - 1
Shamrock Rovers
Republic of Ireland: Division 1
FT
Athlone Town
1 - 4
Shelbourne
FT
Cabinteely
4 - 1
Cobh Ramblers
FT
UCD
2 - 0
Longford Town
FT
Waterford United
2 - 0
Wexford Youths
Romania: Liga II
FT
Afumati
1 - 2
Dunarea Calarasi
FT
Dacia Unirea Braila
0 - 2
Chindia Targoviste
FT
Foresta Suceava
3 - 0
Ramnicu Valcea
FT
Luceafarul Oradea
3 - 0
Unirea Tarlungeni
FT
Mioveni
3 - 0
Balotesti
FT
Sepsi OSK
3 - 1
Olimpia Satu Mare
Romania: Liga III Serie 1
FT
Avantul Valea Marului
3 - 2
Sporting Liesti
FT
Harman
3 - 0
Bacau
FT
Metalosport Galati
1 - 1
Cetate Rasnov
FT
Odorheiu Secuiesc
0 - 1
Aerostar Bacau
FT
Sportul Chiscani
2 - 1
Olimpia Ramnicu Sarat
FT
Stiinta Miroslava
5 - 0
Atletico Vaslui
Romania: Liga III Serie 2
FT
Arsenal Malu
0 - 3
Metaloglobus
FT
Axiopolis Cernavoda
0 - 1
Tunari
FT
Delta Tulcea
3 - 0
Dinamo Bucuresti II
FT
Gloria Popesti Leordeni
2 - 1
Petrolistul Boldesti
FT
Oltenita
1 - 1
Astra Giurgiu II
Romania: Liga III Serie 3
FT
Alexandria
1 - 1
Universitatea Craiova II
FT
Flacara Moreni
0 - 0
SCM Pitesti
FT
Podari
1 - 0
Steaua Bucuresti II
FT
Sporting Rosiori
0 - 1
Aninoasa
FT
Voluntari II
2 - 1
Concordia II
Romania: Liga III Serie 4
FT
Gloria Cermei
2 - 2
Pandurii Targu Jiu II
FT
Ripensia Timisoara
3 - 2
Millenium Giarmata
FT
Scolar Resita
3 - 0
Lugoj
FT
UTA Batrana Doamna II
2 - 2
Performanta Ighiu
Romania: Liga III Serie 5
FT
Avantul Reghin
0 - 0
Unirea Jucu
FT
Recolta Dorolt
1 - 3
Hermannstadt
FT
Unirea Dej
1 - 1
Sanatatea Cluj
FT
Viitorul Ulmeni
1 - 1
ASC Recea
Russia: PFL South
FT
Sochi
3 - 1
Legion
Scotland: Championship
FT
Ayr United
2 - 1
Dumbarton
FT
Hibernian
2 - 1
Falkirk
FT
Morton
0 - 1
Dunfermline
FT
Raith Rovers
1 - 1
Queen of the South
Scotland: League One
FT
Alloa Athletic
2 - 2
Queens Park
FT
Brechin
2 - 1
East Fife
FT
Livingston
4 - 2
Airdrieonians
FT
Peterhead
2 - 2
Stranraer
FT
Stenhousemuir
0 - 3
Albion Rovers
Scotland: League Two
FT
Annan Athletic
1 - 0
Cowdenbeath
FT
Arbroath
0 - 1
Montrose
FT
Clyde
2 - 3
Stirling Albion
FT
Edinburgh City
3 - 0
Elgin City
FT
Forfar Athletic
2 - 3
Berwick
Scotland: Challenge Cup Final
FT
Dundee United
2 - 1
St Mirren
Serbia: Prva Liga
FT
Jagodina
2 - 0
BSK Borca
FT
Macva
1 - 1
Radnicki Pirot
FT
OFK Beograd
1 - 0
Sindjelic Beograd
FT
Sloboda Uzice
3 - 1
Proleter Novi Sad
South Korea: K League Challenge
FT
Anyang
2 - 0
Seongnam Ilhwa
FT
Bucheon 1995
1 - 0
Busan I Park
Spain: Segunda Division
FT
Almeria
3 - 1
Alcorcon
FT
Mallorca
1 - 1
Levante
FT
Numancia
0 - 0
Rayo Vallecano
FT
Oviedo
2 - 0
Girona
FT
Valladolid
1 - 2
Gimnastic
Spain: Segunda B Group 1
FT
Mutilvera
0 - 0
Coruxo
Spain: Segunda B Group 2
FT
Amorebieta
4 - 1
Socuellamos
FT
Leioa
1 - 2
Rayo Majadahonda
FT
Real Madrid Castilla
2 - 1
Barakaldo
FT
Real Sociedad B
1 - 0
Athletic Club B
Spain: Segunda B Group 3
FT
Espanyol B
0 - 2
Villarreal B
FT
Levante B
0 - 1
Atletico Saguntino
FT
Llagostera
1 - 1
Sabadell
FT
Valencia Mestalla
0 - 4
Barcelona B
Spain: Primera Division Women
FT
Granada Tenerife (W)
2 - 0
Tacuense (W)
FT
Levante (W)
2 - 1
Betis (W)
Tunisia: Ligue 1 Relegation Group
FT
CA Bizertin
2 - 3
Gabes
FT
Stade Gabesien
1 - 0
JS Kairouanaise
FT
Zarzis
1 - 4
CS Hammam-Lif
UEFA: U21 Championship Qualifying Round
FT
Republic of Ireland (U21)
1 - 0
Kosovo (U21)
UEFA: U19 Championship Elite Round
FT
Croatia (U19)
2 - 0
Poland (U19)
FT
Germany (U19)
2 - 0
Serbia (U19)
FT
Greece (U19)
4 - 1
Finland (U19)
FT
Italy (U19)
1 - 1
Belgium (U19)
FT
Netherlands (U19)
2 - 0
Ukraine (U19)
FT
Slovakia (U19)
5 - 0
Cyprus (U19)
FT
Sweden (U19)
3 - 0
Republic of Ireland (U19)
FT
Turkey (U19)
2 - 1
Portugal (U19)
UEFA: U17 Championship Elite Round
FT
Bosnia & Herzegovina (U17)
2 - 1
Czech Republic (U17)
FT
England (U17)
4 - 0
Slovenia (U17)
FT
France (U17)
3 - 1
Ukraine (U17)
FT
Germany (U17)
6 - 2
Finland (U17)
FT
Sweden (U17)
1 - 3
Austria (U17)
FT
Turkey (U17)
6 - 0
Armenia (U17)
USA: MLS
FT
Columbus Crew
3 - 2
Portland Timbers
FT
New England Revolution
5 - 2
Minnesota United
FT
New York Red Bulls
0 - 0
Real Salt Lake
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Carolina Railhawks
1 - 1
Miami FC
FT
Puerto Rico FC
0 - 0
New York Cosmos
Ukraine: First League
FT
Arsenal Kyiv
1 - 0
Mykolaiv
FT
Avanhard Kramatorsk
1 - 0
Veres
FT
Desna Chernihiv
0 - 0
Bukovina Chernivtsi
FT
Hirnyk-Sport
5 - 2
Cherkaskyi Dnipro
FT
Ingulets Petrove
1 - 3
Naftovyk-Ukrnafta
FT
Kolos Kovalivka
4 - 1
Ternopil
FT
Poltava
0 - 2
Illichivets Mariupol
FT
Skala Stryi
0 - 1
Helios Kharkiv
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Defensor Sporting
2 - 2
Penarol
FT
Fenix
2 - 1
El Tanque Sisley
FT
Montevideo Wanderers
2 - 1
Boston River
FT
Rampla Juniors
0 - 3
Racing Montevideo
Uzbekistan: FA Cup Round of 32
PEN
Andijan
3 - 5
Neftchi Fargona
FT
Istiklol Fergana
0 - 5
Mash Al Mubarek
FT
NBU Osiyo
0 - 3
Metallurg Bekabad
FT
Navbahor Namangan
5 - 0
Xorazm
FT
Neftchi Jarkurgan
0 - 2
Kokand 1912
FT
Norin
1 - 2
Norin
FT
Sementchi Kuvasoy
0 - 1
Olmaliq
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Angostura
2 - 1
Diamantes de Guayana
FT
Caracas B
0 - 2
UCV
FT
Lala
1 - 0
Margarita
FT
Petrolero de Anzoategui
1 - 0
Estudiantes Caracas
FT
Puerto Cabello
0 - 2
Yaracuyanos
FT
Real Frontera
2 - 3
Atletico Guanare
FT
ULA FC
2 - 0
Atletico el Vigia
FT
Yaracuyanos
0 - 3
Petare
FT
Zamora B
1 - 1
Urena
Wales: Premier League
FT
Aberystwyth Town
0 - 0
Cefn Druids
FT
Cardiff Metropolitan
2 - 3
Bala Town
FT
Connahs Quay
1 - 1
Bangor City
FT
Llandudno
2 - 2
Airbus UK Broughton
FT
The New Saints
2 - 0
Carmarthen Town