Football ResultsFriday, 25th August 2017
Algeria:
FT
Biskra
0 - 1
MC Alger
FT
CR Belouizdad
2 - 0
USM Bel Abbes
FT
CS Constantine
3 - 1
Hussein Dey
FT
Olympique Medea
1 - 1
Tadjenant
Algeria:
FT
Ain Fakroun
1 - 1
RC Kouba
FT
Amal Bou Saada
0 - 1
JSM Skikda
FT
Bordj Bou Arreridj
0 - 0
CA Batna
FT
El Eulma
2 - 1
MC Saida
FT
GC Mascara
2 - 2
ASO Chlef
FT
MO Bejaia
0 - 0
ASM Oran
FT
RC Relizane
3 - 3
JSM Bejaia
FT
WA Tlemcen
0 - 1
Ain Mlila
Angola: Division 1
FT
Aviacao
0 - 1
Recreativo Do Libolo
Argentina:
FT
Tigre
0 - 3
Velez Sarsfield
Armenia:
FT
Alashkert
5 - 1
Pyunik Yerevan
Australia: NPL SA Play-Off W2
FT
Adelaide Comets
2 - 4
Croydon Kings
Australia: NPL Victoria Play-Off QLF Finals
FT
Bentleigh Greens
4 - 0
Green Gully
Austria:
FT
Gleisdorf 09
1 - 3
Sturm Graz II
FT
Union St Florian
0 - 0
Kalsdorf
FT
Union Vocklamarkt
4 - 0
Stadl-Paura
FT
Weiz
2 - 0
LASK Linz (Jnrs)
Austria:
FT
USK Anif
5 - 1
St Johann
Austria:
FT
Amstetten
3 - 1
Schwechat
FT
Bruck/Leitha
1 - 1
Horn
FT
Mannsdorf
3 - 3
Parndorf
FT
Neusiedl am See
0 - 0
Wiener Sportklub
FT
St Polten II
1 - 1
Admira Wacker II
FT
Traiskirchen
1 - 3
Rapid Vienna II
Austria:
FT
BW Linz
4 - 0
FAC Team Fur Wien
FT
Hartberg
4 - 0
KSV Superfund
FT
Liefering
0 - 0
Austria Lustenau
FT
Ried
4 - 0
Wattens
FT
Wacker Innsbruck
3 - 0
Wiener Neustadt
Azerbaijan:
FT
Inter Baku
1 - 0
Sabail
FT
Neftchi Baku
0 - 0
Kapaz
Bahrain:
PEN
Malkiya
2 - 4
Manama Club
Belarus: Division 1
FT
Dnepr Mogilev
0 - 5
Torpedo Zhodino
FT
Krumkachy
2 - 2
Naftan
Belgium:
FT
Kortrijk
1 - 1
Mouscron-Peruwelz
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Bolivar
2 - 0
Sport Boys Warnes
FT
Oriente Petrolero
1 - 1
The Strongest
Brazil: Serie B
FT
Ceara
1 - 0
Nautico Recife
FT
Parana
2 - 0
Juventude
Bulgaria:
FT
Etar Veliko Tarnovo
1 - 1
Botev Plovdiv
FT
Lokomotiv Plovdiv
2 - 1
Dunav Ruse
Bulgaria:
FT
Litex Lovech
4 - 1
Ludogorets II
CONCACAF: CONCACAF League Quarter Final
FT
CD Olimpia
3 - 1
Alianza
FT
Plaza Amador
2 - 1
Walter Ferretti
CONMEBOL: Copa Sudamericana Round of 16
FT
Libertad (PAR)
1 - 0
Santa Fe (COL)
Chile: Primera Division
FT
Santiago Wanderers
0 - 0
Iquique
Colombia: FA Cup Quarter Final
FT
Deportivo Cali
0 - 0
America de Cali
Croatia:
FT
Sesvete
2 - 1
Hajduk Split II
Czech Republic:
FT
Dukla Praha
2 - 0
Bohemians 1905
Denmark:
FT
Lyseng
0 - 1
Aarhus Fremad
FT
Sydvest 05
0 - 1
Kjellerup
Denmark:
FT
AB Copenhagen
0 - 1
Frem
Denmark:
FT
Naesby
2 - 5
Avarta
Denmark:
FT
Silkeborg
0 - 2
Hobro
FT
Sonderjyske
2 - 2
Odense
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Clan Juvenil
6 - 3
Universidad Catolica
England:
FT
Macclesfield Town
1 - 0
Dover Athletic
England:
FT
Brighton Hove Albion (U23)
1 - 2
Reading (U23)
FT
Middlesbrough (U23)
1 - 0
Newcastle United (U23)
FT
Norwich City (U23)
2 - 0
Stoke City (U23)
FT
Southampton (U23)
0 - 1
Blackburn Rovers (U23)
England:
FT
Bristol City
1 - 1
Aston Villa
FT
Hull City
4 - 0
Bolton Wanderers
England:
FT
Thurrock
3 - 2
Worthing
England:
FT
Notts County
2 - 2
Accrington Stanley
England:
FT
Arsenal (U23)
1 - 2
Liverpool (U23)
FT
Chelsea (U23)
0 - 3
Everton (U23)
FT
Derby County (U23)
2 - 0
Sunderland (U23)
FT
Manchester City (U23)
2 - 2
Leicester City (U23)
FT
Tottenham Hotspur (U23)
3 - 0
Manchester United (U23)
Estonia: Meistriliiga
FT
Flora Tallinn
2 - 4
FCI Tallinn
FT
Paide LM
1 - 1
Tammeka Tartu
FT
Tulevik Viljandi
4 - 1
Parnu Linnameeskond
Finland: Ykkonen
FT
Gnistan
2 - 1
Honka
Finland: Kakkonen Group A
FT
Klubi-04
6 - 1
Keski-Uusimaa
Finland: Kakkonen Group B
FT
Jazz
2 - 0
MuSa
Finland: Kakkonen Group C
FT
JBK
2 - 3
GBK
France:
FT
Bourg-en-Bresse 01
2 - 0
GFC Ajaccio
FT
Nimes
1 - 0
Le Havre
FT
Paris FC
2 - 1
Auxerre
FT
Quevilly
0 - 2
Clermont Foot
FT
Sochaux
1 - 5
Chateauroux
FT
Stade Brestois 29
2 - 1
Nancy
FT
Tours
1 - 3
Ajaccio
FT
Valenciennes
4 - 1
Niort
France:
FT
Paris St Germain
3 - 0
St Etienne
France:
FT
Avranches
1 - 3
Red Star 93
FT
Beziers
1 - 1
Rodez Aveyron
FT
Chambly Thelle
0 - 1
Ententes St Gratien
FT
Consolat Marseille
1 - 1
Pau
FT
Laval
1 - 0
Boulogne
FT
Les Herbiers
1 - 1
Concarneau
FT
Lyon Duchere
0 - 0
Cholet
Friendly:
FT
Trinidad & Tobago
1 - 2
Jamaica
Friendly:
FT
Bray Wanderers
3 - 1
Wexford Youths
FT
Sandefjord
2 - 1
Start
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Chikhura Sachkhere
0 - 0
Saburtalo
FT
Shukura
1 - 3
Lokomotivi Tbilisi
Germany:
FT
Neustrelitz
0 - 3
Germania Halberstadt
FT
Wacker Nordhausen
1 - 0
Lokomotive Leipzig
Germany:
FT
Rot-Weiss Oberhausen
1 - 0
Viktoria Koln
FT
Wuppertaler
0 - 0
Westfalia Rhynern
Germany:
FT
Drochtersen/Assel
0 - 1
Hamburg II
Germany:
FT
Augsburg II
5 - 1
Bayern Munich II
FT
Illertissen
1 - 4
Nurnberg II
FT
Ingolstadt 04 II
1 - 1
Schalding-Heining
FT
Schweinfurt
3 - 1
Memmingen
Germany:
FT
Duisburg
1 - 2
Darmstadt 98
FT
Greuther Furth
0 - 1
Ingolstadt 04
Germany:
FT
Koln
1 - 3
Hamburg
Germany:
FT
Paderborn 07
1 - 0
Meppen
Hong Kong:
FT
Kitchee
1 - 0
Eastern Salon
Iceland: 1. Deild
FT
Fram Reykjavik
1 - 5
Fylkir
FT
Kopavogur
2 - 0
Haukar
Israel:
FT
Hapoel Afula
0 - 2
Hapoel Hadera
FT
Hapoel Katamon
1 - 0
Hapoel Rishon LeZion
FT
Hapoel Marmorek
0 - 1
Hapoel Ramat Gan
FT
Hapoel Tel Aviv
1 - 0
Hapoel Bnei Lod
FT
Ironi Nesher
2 - 2
Beitar Tel Aviv
Italy:
FT
Parma
1 - 0
Cremonese
Kosovo:
FT
Vllaznia Pozheran
0 - 1
Llapi
Latvia: Virsliga
FT
Jelgava
1 - 2
Riga
Malta:
FT
Floriana
5 - 0
Tarxien Rainbows
FT
Hamrun Spartans
0 - 1
Hibernians
FT
Senglea Athletic
0 - 1
Valletta
FT
St Andrews
3 - 2
Balzan
Moldova: Division 1 2017
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
1 - 0
Zaria Balti
FT
Petrocub
3 - 0
Dacia Chisinau
FT
Sfintul Gheorghe
2 - 1
Speranta
Netherlands:
FT
NAC Breda
2 - 2
Sparta Rotterdam
Netherlands:
FT
Almere City
1 - 1
Den Bosch
FT
De Graafschap
2 - 0
Cambuur
FT
Dordrecht
2 - 1
Jong Utrecht
FT
Emmen
1 - 1
Eindhoven
FT
Go Ahead Eagles
1 - 1
NEC Nijmegen
FT
Helmond Sport
1 - 2
Jong PSV Eindhoven
FT
Jong AZ Alkmaar
2 - 1
Waalwijk
FT
Jong Ajax
4 - 2
Fortuna Sittard
FT
Oss
1 - 0
Volendam
FT
Telstar
0 - 0
MVV Maastricht
Northern Ireland:
FT
Ards
0 - 1
Dungannon Swifts
FT
Carrick Rangers
2 - 0
Ballinamallard United
FT
Coleraine
2 - 1
Warrenpoint Town
FT
Glenavon
2 - 2
Glentoran
Northern Ireland:
FT
Ballyclare Comrades
6 - 1
Institute
FT
Limavady United
2 - 3
Lurgan Celtic
FT
Newry City
3 - 1
Loughgall
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Independiente FBC
4 - 1
Sol de America
Philippines: Philippines Football League
FT
Stallion
2 - 1
Global FC
Poland:
FT
Tychy
3 - 3
Podbeskidzie
Poland:
FT
Gornik Zabrze
4 - 0
Wisla Plock
FT
Slask Wroclaw
2 - 1
Cracovia Krakow
Portugal:
FT
Belenenses
1 - 1
Vitoria Setubal
Republic of Ireland: FA Cup 2nd Round
FT
Bangor Celtic
0 - 1
Longford Town
FT
Bluebell United
1 - 0
Cabinteely
FT
Cork City
7 - 0
Athlone Town
FT
Drogheda United
5 - 1
Cobh Ramblers
FT
Shelbourne
0 - 3
Shamrock Rovers
FT
St Patricks Athletic
0 - 2
Galway United
Romania:
FT
Kosarom Pascani
1 - 4
Cetate Rasnov
Romania:
FT
Delta Tulcea
2 - 10
Steaua Bucuresti II
FT
Olimpia Ramnicu Sarat
4 - 0
Sportul Chiscani
Romania:
FT
Sanatatea Cluj
3 - 0
Avantul Reghin
FT
Unirea Alba Iulia
1 - 1
Gaz Metan Medias II
Romania:
FT
Alexandria
3 - 1
Gloria Popesti Leordeni
FT
Atletic Bradu
3 - 0
Mioveni II
FT
Flacara Moreni
3 - 2
Aninoasa
Romania:
FT
Cetate Deva
4 - 4
National Sebis
FT
Millenium Giarmata
2 - 2
Gloria Cermei
Romania:
FT
Astra Giurgiu
2 - 0
Juventus Bucuresti
FT
CSU Craiova
2 - 0
Gaz Metan Medias
Russia:
FT
Anzhi
1 - 0
FC UFA
Russia:
FT
Ryazan
2 - 0
Khimik Nobomoskovsk
FT
Torpedo Moscow
1 - 0
Kaluga
FT
Zorky Krasnogorsk
4 - 0
Strogino Moscow
Russia:
FT
Anzhi-Junior Zelenodolsk
0 - 1
Ural 2 II
FT
KAMAZ Naberezhnye Chelny
4 - 1
Krylya Sovetov II
FT
Neftekhimik
2 - 2
Chelyabinsk
FT
Volga Ulyanovsk
0 - 1
Mordovia Saransk
FT
Zenit-Izhevsk
2 - 0
Orenburg II
Russia:
FT
Krasnodar II
3 - 0
Biolog-Novokubansk
Russia:
FT
Dinamo St Petersburg II
0 - 2
Tekstilshtik Ivanovo
FT
Lokomotiv Moscow II
2 - 0
Pskov 747
FT
Spartak Kostroma
2 - 0
CRFSO Smolensk
Serbia:
FT
Rad
0 - 1
Cukaricki
Serbia:
FT
Bezanija
4 - 0
Sloboda Uzice
Slovakia:
FT
MSK Zilina
3 - 1
Spartak Trnava
South Africa:
FT
Cape Town All Stars
1 - 0
Richards Bay
Spain:
FT
Albacete
0 - 3
Cordoba
Spain:
FT
Betis
2 - 1
Celta Vigo
FT
Real Sociedad
3 - 0
Villarreal
Switzerland:
FT
Servette
3 - 0
Aarau
Tunisia:
FT
Ben Guerdane
2 - 3
CO Medenine
FT
CA Bizertin
2 - 3
Esperance ST
FT
CS Sfaxien
4 - 0
JS Kairouanaise
FT
Club Africain
1 - 2
Stade Tunisien
FT
ES Metlaoui
1 - 1
Stade Gabesien
FT
Gabes
0 - 0
Zarzis
FT
Monastir
0 - 1
Etoile du Sahel
Turkey:
FT
Balikesirspor
2 - 1
Altinordu
FT
Samsunspor
0 - 1
Adana Demirspor
Turkey:
FT
Alanyaspor
1 - 1
Kardemir Karabukspor
FT
Galatasaray
3 - 0
Sivasspor
UEFA:
FT
Apollon Limassol (W)
6 - 0
Noroc Nimoreni (W)
FT
BIIK Kazygurt (W)
1 - 0
Hajvalia (W)
FT
FC Zurich (W)
5 - 0
Birkirkara (W)
FT
Gintra Universitetas (W)
6 - 0
Martve (W)
FT
KI Klaksvik (W)
0 - 4
NK Osijek (W)
FT
Maccabi Kiryat Gat (W)
2 - 6
Avaldsnes (W)
FT
Medyk Konin (W)
4 - 1
Linfield (W)
FT
NSA Sofia (W)
1 - 3
Sturm Graz (W)
FT
Olimpia Cluj (W)
3 - 0
Swansea City (W)
FT
Olimpija Ljubljana (W)
0 - 5
Minsk (W)
FT
Parnu (W)
1 - 2
Ajax (W)
FT
Partizan Bardejov (W)
1 - 5
Konak Belediyesi (W)
FT
SFK 2000 Sarajevo (W)
3 - 0
Bettembourg (W)
FT
Shelbourne (W)
0 - 0
PK-35 (W)
FT
Spartak Subotica (W)
6 - 0
Breznica (W)
FT
Sporting CP (W)
2 - 0
MTK Budapest (W)
FT
Standard Liege (W)
8 - 0
Rigas Futbola Skola (W)
FT
Stjarnan (W)
11 - 0
ZFK Istatov (W)
FT
Vllaznia (W)
0 - 1
PAOK (W)
FT
Zhytlobud Kharkiv (W)
1 - 1
Hibernian (W)
USA: MLS
FT
New York Red Bulls
1 - 1
New York City
Ukraine:
FT
Balkany Zorya
0 - 1
Avanhard Kramatorsk
FT
Helios Kharkiv
0 - 1
Kremen Kremenchug
FT
Volyn Lutsk
1 - 0
Sumy
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
UCV
1 - 1
Caracas B
Wales:
FT
Bangor City
1 - 0
Prestatyn Town
FT
Barry Town
0 - 1
The New Saints
FT
Cefn Druids
2 - 0
Aberystwyth Town