Football ResultsSaturday, 25th November 2017
AFC: Champions League Final
FT
Urawa Red Diamonds (JPN)
1 - 0
Al Hilal Saudi (KSA)
Albania:
FT
Flamurtari Vlore
0 - 0
Teuta Durres
FT
Laci
0 - 1
Kukesi
Argentina:
FT
Atlanta
0 - 1
UAI Urquiza
FT
Barracas Central
1 - 0
Platense
FT
Colegiales
1 - 2
Villa San Carlos
FT
Tristan Suarez
1 - 2
Talleres Remedios
Argentina:
FT
Atletico de Rafaela
3 - 0
Juventud Unida
FT
Independiente Rivadavia
2 - 0
Ferro Carril Oeste
FT
Quilmes
0 - 2
Almagro
FT
Sarmiento Junin
0 - 2
San Martin Tucuman
Argentina:
FT
Belgrano Cordoba
2 - 0
Gimnasia LP
FT
Colon Santa Fe
3 - 1
Tigre
FT
Patronato
2 - 3
Union Santa Fe
FT
San Lorenzo
1 - 0
Argentinos Juniors
Armenia:
FT
Shirak
0 - 1
Ararat Yerevan
Australia:
FT
Sydney FC
3 - 1
Brisbane Roar
FT
Wellington Phoenix
1 - 4
Central Coast Mariners
Australia:
FT
Adelaide United (W)
1 - 2
Newcastle Jets (W)
FT
Canberra United (W)
3 - 2
Perth Glory (W)
Austria:
FT
Admira Wacker
2 - 0
Mattersburg
FT
SCR Altach
3 - 0
St Polten
FT
Sturm Graz
1 - 0
LASK Linz
Azerbaijan:
FT
Kapaz
1 - 6
Qabala
FT
Neftchi Baku
3 - 1
Inter Baku
Bahrain:
FT
Al Ittihad
1 - 1
Al Hala
FT
Manama Club
0 - 0
Al Najma Club
Belgium:
FT
Antwerp
0 - 0
Mechelen
FT
Oostende
1 - 0
Eupen
FT
St Truiden
0 - 0
Lokeren
FT
Waasland-Beveren
0 - 2
Charleroi
Belgium:
FT
Roeselare
1 - 2
Lierse
FT
Union St Gilloise
0 - 0
Leuven
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Oriente Petrolero
2 - 0
Nacional Potosi
FT
Petrolero
1 - 3
Jorge Wilstermann
Bosnia and Herzegovina:
FT
Celik Zenica
0 - 2
Krupa
FT
Mladost Doboj Kakanj
0 - 0
Siroki Brijeg
FT
Vitez
0 - 0
Borac Banja Luka
FT
Zrinjski
2 - 0
Sloboda Tuzla
Brazil: Serie A
FT
Fluminense
1 - 2
Sport Recife
Brazil: Serie B
FT
America Mineiro
1 - 0
CRB
FT
Ceara
1 - 0
ABC
FT
Internacional
2 - 0
Guarani Campinas
FT
Luverdense
3 - 0
Nautico Recife
FT
Oeste
1 - 1
Goias
FT
Parana
1 - 1
BOA
FT
Vila Nova
0 - 1
Londrina
Bulgaria:
FT
Beroe
2 - 0
Slavia Sofia
FT
Levski Sofia
1 - 0
Vereya Stara Zagora
FT
Septemvri Sofia
1 - 1
Botev Plovdiv
Bulgaria:
FT
Dobrudzha
4 - 0
Botev Novi Pazar
Bulgaria:
FT
Balkan Botevgrad
3 - 0
Botev Ihtiman
FT
Belasitsa Petrich
1 - 0
Svoboda Peshtera
FT
Chavdar Etropole
0 - 0
Marek
FT
Elin Pelin
3 - 1
Rilski Sportist
FT
Germanea
0 - 2
Pirin Gotse Delchev
FT
Hebar Pazardzhik
2 - 1
Bansko
FT
Minyor Pernik
2 - 3
Slivnishki Geroy
FT
Pirin Razlog
0 - 0
Septemvri Simitli
FT
Vihren
0 - 1
CSKA Sofia
Bulgaria:
FT
Atletik Kuklen
0 - 0
Zagorets Nova Zagora
FT
Dimitrovgrad
4 - 1
Tundja 2006 Yagoda
FT
Eurocollege
0 - 1
Svilengrad 1921
FT
Gigant Saedinenie
0 - 0
Levski Karlovo
FT
Karnobat
0 - 1
Borislav Parvomay
FT
Rakovski 2011
3 - 1
Uragan Boyadzhik
FT
Rozova Dolina
1 - 1
Minyor Radnevo
FT
Sokol Markovo
1 - 0
Vereya Stara Zagora II
Bulgaria:
FT
Chernomorets Balchik
1 - 1
Sozopol
FT
Lokomotiv Sofia
1 - 0
Ludogorets II
FT
Maritsa Plovdiv
1 - 1
Botev Vratsa
FT
Montana
2 - 0
Oborishte
FT
Pomorie
2 - 1
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
FT
Strumska Slava
1 - 0
Litex Lovech
CAF: Confederation Cup Final
FT
Supersport United (RSA)
0 - 0
TP Mazembe (COD)
Chile: Primera Division
FT
O'Higgins
3 - 1
Universidad Catolica
FT
Palestino
1 - 0
Iquique
FT
Universidad de Chile
0 - 3
Audax Italiano
Chile: Primera B B Promotion Play Off Semi-Final
FT
San Marcos de Arica
1 - 0
Union La Calera
Chinese Taipei: Inter City League ICL Play Off 3rd Place
FT
Fu Jen University
2 - 2
NTUS
Chinese Taipei: Inter City League ICL Play Off Final
FT
Tatung
0 - 0
Taipower
Congo DR:
FT
Don Bosco
1 - 0
Sanga Balende
FT
Lubumbashi Sport
0 - 0
AC Dibumba
Congo DR:
FT
Nord Sport
0 - 1
Vita Club
Croatia:
FT
Hajduk Split
1 - 1
NK Osijek
FT
Slaven Belupo
2 - 0
Istra 1961
Croatia:
FT
Dugopolje
0 - 1
Sesvete
FT
Hrvatski Dragovoljac
1 - 0
Hajduk Split II
FT
Lucko
1 - 3
Solin
FT
Novigrad
0 - 2
Kustosija
FT
Sibenik
0 - 0
Dinamo Zagreb II
FT
Varazdin
3 - 0
Gorica
Cyprus:
FT
APOEL
6 - 1
Olympiakos Nicosia
FT
Anorthosis Famagusta
1 - 1
AEL Limassol
FT
Aris Limassol
0 - 2
Ermis
Cyprus:
FT
Anagennisi Derynias
2 - 1
Ethnikos Assias
FT
Asil Lisis
1 - 2
Omonia Aradippou
FT
Chalkanoras Idaliou
3 - 5
PAEEK
FT
Digenis Oroklinis
1 - 4
Xylotympou 2006
FT
Othellos Athienou
1 - 1
Karmiotissa Polemidion
Cyprus:
FT
APEP Pitsilias
1 - 0
Ahironas Liopetriou
FT
Akritas Chlorakas
3 - 0
MEAP Nisou
FT
Apea Akrotiriu
1 - 5
Eny Digenis Ipsonas
FT
Digenis Akritas Morphou
2 - 1
Finikas Agia Marina
FT
ENAD
1 - 1
Ormidias
FT
Ethnikos Latsion
2 - 0
Olympias Limpion
Czech Republic:
FT
Ceske Budejovice
0 - 2
Vlasim
FT
Frydek-Mistek
0 - 2
Pardubice
FT
Hradec Kralove
1 - 1
Znojmo
FT
Pribram
2 - 1
Trinec
Czech Republic:
FT
Banik Ostrava
2 - 1
Karvina
Denmark:
FT
FC Helsingor
0 - 1
Aalborg
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Fuerza Amarilla
3 - 2
Clan Juvenil
FT
Independiente del Valle
4 - 1
Guayquil City
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
America de Quito
1 - 1
Tecnico Universitario
FT
CDS Santa Rita
3 - 3
Deportivo Colon
FT
Gualaceo
1 - 1
Imbabura
FT
LDU Loja
3 - 1
Aucas
FT
LDU Portoviejo
0 - 3
CD Olmedo
FT
Mushuc Runa
0 - 1
Manta
El Salvador:
FT
Alianza
5 - 0
Aguila
FT
Audaz
1 - 2
Chalatenango
FT
Dragon
3 - 2
FAS
FT
Isidro Metapan
4 - 2
Firpo
FT
Municipal Limeno
3 - 0
Sonsonate
FT
Santa Tecla
3 - 1
Pasaquina
England:
FT
Aldershot Town
2 - 0
Wrexham
FT
Barrow
0 - 3
Bromley
FT
Boreham Wood
2 - 1
Woking
FT
Chester City
0 - 4
Dagenham & Redbridge
FT
Dover Athletic
0 - 1
Fylde
FT
Ebbsfleet United
3 - 0
Hartlepool United
FT
Guiseley
0 - 2
Sutton United
FT
Halifax Town
3 - 3
Eastleigh
FT
Maidenhead
1 - 1
Macclesfield Town
FT
Solihull Motors
1 - 1
Gateshead
FT
Torquay United
3 - 0
Leyton Orient
FT
Tranmere Rovers
4 - 0
Maidstone United
England:
FT
Aston Villa
2 - 0
Ipswich Town
FT
Barnsley
0 - 2
Leeds United
FT
Burton Albion
0 - 2
Sunderland
FT
Fulham
1 - 0
Millwall
FT
Hull City
2 - 3
Bristol City
FT
Middlesbrough
0 - 3
Derby County
FT
Norwich City
1 - 1
Preston North End
FT
Reading
0 - 0
Sheffield Wednesday
FT
Sheffield United
1 - 1
Birmingham City
FT
Wolverhampton Wanderers
5 - 1
Bolton Wanderers
England:
FT
AFC Wimbledon
1 - 2
Walsall
FT
Blackburn Rovers
2 - 1
Bristol Rovers
FT
Doncaster Rovers
2 - 1
Milton Keynes Dons
FT
Fleetwood Town
0 - 0
Blackpool
FT
Gillingham
0 - 0
Oldham Athletic
FT
Northampton Town
0 - 0
Bury
FT
Portsmouth
1 - 0
Plymouth Argyle
FT
Rochdale
2 - 0
Peterborough United
FT
Rotherham United
1 - 3
Wigan Athletic
FT
Scunthorpe United
2 - 0
Charlton Athletic
FT
Shrewsbury Town
0 - 1
Bradford City
FT
Southend United
1 - 1
Oxford United
England:
FT
Dunstable
1 - 2
Tiverton
FT
Frome
3 - 4
Hitchin
FT
Kettering
2 - 0
Gosport Borough
FT
Kings Langley
0 - 0
Kings Lynn
FT
Merthyr Tydfil
1 - 1
Dorchester Town
FT
Redditch
2 - 2
Bishops Stortford
FT
St Neots
2 - 1
Basingstoke
FT
Stratford
3 - 0
St Ives
FT
Weymouth
2 - 0
Biggleswade Town
England:
FT
Dulwich Hamlet
1 - 0
Lowestoft Town
FT
Leatherhead
2 - 0
Enfield Town
FT
Leiston
2 - 0
Tooting & Mitcham
FT
Thurrock
4 - 2
Burgess Hill Town
FT
Worthing
2 - 2
Harrow Borough
England:
FT
Farsley Celtic
0 - 1
Sutton Coldfield
FT
Matlock Town
2 - 0
Halesowen Town
FT
Rushall Olympic
1 - 0
Mickleover Sports
FT
Whitby Town
1 - 2
Witton Albion
England:
FT
Barnet
0 - 2
Grimsby Town
FT
Cambridge United
1 - 0
Stevenage
FT
Carlisle United
1 - 1
Morecambe
FT
Coventry City
1 - 1
Crawley Town
FT
Crewe Alexandra
1 - 2
Luton Town
FT
Exeter City
2 - 0
Accrington Stanley
FT
Forest Green
1 - 1
Cheltenham Town
FT
Lincoln City
3 - 1
Port Vale
FT
Mansfield Town
2 - 2
Chesterfield
FT
Notts County
2 - 1
Colchester United
FT
Swindon Town
0 - 1
Newport County
FT
Wycombe Wanderers
2 - 1
Yeovil Town
England:
FT
Crystal Palace
2 - 1
Stoke City
FT
Liverpool
1 - 1
Chelsea
FT
Manchester United
1 - 0
Brighton Hove Albion
FT
Newcastle United
0 - 3
Watford
FT
Swansea City
0 - 0
Bournemouth
FT
Tottenham Hotspur
1 - 1
West Bromwich Albion
England:
FT
Chelsea (U23)
1 - 3
Liverpool (U23)
FT
Manchester City (U23)
4 - 2
Tottenham Hotspur (U23)
FYR Macedonia:
FT
Renova
1 - 6
Shkendija
FYR Macedonia:
FT
Kozhuf Miravci
4 - 1
Bregalnica Stip
FT
Plackovica
4 - 1
Pobeda Valandovo
FT
Sasa
2 - 0
Osogovo
FT
Tikves
2 - 0
Borec Veles
FYR Macedonia:
FT
Gorno Lisice
0 - 0
Vellazerimi 77
FT
Gostivar
0 - 2
Makedonija GP
FT
Labunishta
2 - 0
Zajazi Zajas
FT
Lokomotiva Skopje
1 - 1
Struga
FT
Novaci
1 - 2
Teteks
France:
FT
Le Havre
1 - 0
Lens
France:
FT
Caen
1 - 0
Bordeaux
FT
Dijon
3 - 1
Toulouse
FT
Metz
0 - 2
Amiens
FT
Montpellier
3 - 0
Lille
FT
Rennes
2 - 1
Nantes
FT
Troyes
3 - 0
Angers
France:
FT
Boulogne
0 - 0
Red Star 93
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Samtredia
2 - 2
Dila Gori
Germany:
FT
63 Luckenwalde
0 - 2
ZFC Meuselwitz
FT
Babelsberg 03
1 - 1
BFC Dynamo
FT
Oberlausitz Neugersdorf
2 - 1
Neustrelitz
Germany:
FT
Alemannia Aachen
2 - 0
Koln II
Germany:
FT
Weiche Flensburg
0 - 0
Hannover 96 II
Germany:
FT
Augsburg II
1 - 3
Schweinfurt
FT
Buchbach
2 - 2
Illertissen
FT
Memmingen
4 - 3
Ingolstadt 04 II
FT
Nurnberg II
6 - 3
Schalding-Heining
FT
Pipinsried
1 - 3
Eichstatt
FT
Wacker Burghausen
1 - 0
Seligenporten
Germany:
FT
1899 Hoffenheim II
2 - 0
Schott Mainz
FT
Elversberg
0 - 2
Waldhof Mannheim
FT
Hessen Kassel
1 - 2
Saarbrucken
FT
Mainz 05 II
0 - 4
Wormatia Worms
FT
Rochling Volklingen
1 - 2
Eintract Stadtallendorf
FT
Stuttgarter Kickers
4 - 1
Astoria Walldorf
Germany:
FT
Eintracht Braunschweig
2 - 3
Nurnberg
FT
Holstein Kiel
0 - 0
Ingolstadt 04
FT
Jahn Regensburg
4 - 0
Duisburg
Germany:
FT
Augsburg
2 - 1
Wolfsburg
FT
Borussia Dortmund
4 - 4
Schalke 04
FT
Borussia Monchengladbach
2 - 1
Bayern Munich
FT
Eintracht Frankfurt
0 - 1
Bayer Leverkusen
FT
Freiburg
2 - 1
Mainz 05
FT
Leipzig
2 - 0
Werder Bremen
Germany:
FT
Aalen
3 - 1
Unterhaching
FT
Carl Zeiss Jena
0 - 0
Osnabruck
FT
Hansa Rostock
5 - 3
Fortuna Koln
FT
Magdeburg
2 - 1
Hallescher
FT
Werder Bremen II
0 - 0
Rot-Weiss Erfurt
FT
Wurzburger Kickers
2 - 1
SF Lotte
FT
Zwickau
0 - 2
Wehen
Greece:
FT
Apollon Smirnis
1 - 1
Lamia
FT
Atromitos Athinon
1 - 1
Panathinaikos
FT
PAS Giannina
1 - 1
Xanthi
Greece:
FT
Anagennisi Karditsa
2 - 0
Apollon Larissa
FT
Aris Thessalonikis
2 - 1
Panachaiki 2005
FT
OFI Crete
2 - 1
Kallithea
FT
Panserraikos
2 - 0
Karaiskakis
Hong Kong:
FT
Guangzhou R&F (U19)
1 - 3
Kitchee
FT
Lee Man
0 - 2
Sun Pegasus
Hong Kong:
FT
HKFC
2 - 2
Wong Tai Sin
FT
South China FC
2 - 3
Double Flower
Hungary:
FT
Balmazujvaros
2 - 2
Puskas Academy
FT
Budapest Honved
1 - 2
Mezokovesd-Zsory
FT
Diosgyori
1 - 2
Ujpest
FT
Szombathelyi Haladas
2 - 1
Ferencvaros
FT
Vasas
1 - 5
Debrecen
FT
Videoton
2 - 0
PAKS
India:
FT
Minerva Punjab
1 - 1
Mohun Bagan
India:
FT
Mumbai City
2 - 1
Goa
Iran:
FT
Esteghlal FC
2 - 0
Gostaresh
FT
Pars Jonoobi Jam
0 - 1
Persepolis
FT
Saipa
1 - 0
Siah Jamegan
FT
Tractor Sazi
2 - 1
Sepidrood Rasht
FT
Zob Ahan
0 - 1
Foolad FC
Iraq:
FT
Al Quwa Al Jawiya
1 - 2
Al Zawraa
FT
Alsinaat Alkahrabaiya
1 - 2
Al Najaf
FT
Baghdad FC
1 - 0
Naft Al Janoob
FT
Karbala
2 - 2
Al Minaa
FT
Naft Al Wasat
5 - 0
Karbala
FT
Naft Maysan
1 - 0
Samawa
Israel:
FT
Bnei Sakhnin
2 - 1
Hapoel Ashkelon
FT
Hapoel Akko
0 - 1
Maccabi Petah Tikva
FT
Ironi Kiryat Shmona
2 - 1
Bnei Yehuda Tel Aviv
FT
Maccabi Netanya
1 - 1
Maccabi Haifa
Italy:
FT
Ascoli
0 - 0
Cremonese
FT
Avellino
1 - 3
Palermo
FT
Carpi
2 - 1
Parma
FT
Cittadella
2 - 1
Salernitana
FT
Pro Vercelli
1 - 1
Virtus Entella
FT
Spezia
4 - 0
Pescara
FT
Unione Venezia
1 - 3
Novara
Italy:
FT
Albinoleffe
1 - 2
Padova
Italy:
FT
Casertana
0 - 0
Rende
FT
Catania
2 - 0
Akragas
FT
Cosenza
0 - 0
Sicula Leonzio
FT
Fidelis Andria
0 - 1
Trapani
FT
Fondi
0 - 0
Lecce
FT
Matera
2 - 1
Virtus Francavilla
FT
Monopoli
0 - 2
Juve Stabia
FT
Reggina
0 - 0
Bisceglie
FT
Siracusa
2 - 1
Catanzaro
Italy:
FT
Bologna
3 - 0
Sampdoria
FT
Cagliari
1 - 3
Internazionale
FT
Chievo
2 - 1
Spal
FT
Sassuolo
0 - 2
Verona
Kosovo:
FT
Liria
3 - 0
Besa
FT
Vellaznimi
0 - 3
Llapi
Lebanon:
FT
Al Akhaa Al Ahli
1 - 0
Salam Zgharta
FT
Al Nejmeh
3 - 0
Shabab Al Arabi
Malta:
FT
Lija Athletic
1 - 5
Hamrun Spartans
FT
Naxxar Lions
2 - 0
Mosta
FT
Senglea Athletic
0 - 1
Balzan
FT
Sliema Wanderers
2 - 1
Gzira United
Montenegro:
FT
Decic
1 - 1
Kom
FT
Grbalj
0 - 1
Iskra Danilovgrad
FT
Petrovac
0 - 0
Buducnost Podgorica
FT
Rudar Pljevlja
0 - 3
Sutjeska
Montenegro:
FT
Jezero
2 - 2
Lovcen
Morocco:
FT
Ittihad Tanger
1 - 0
Chabab Atlas Khenifra
FT
Renaissance Berkane
1 - 2
Moghreb Tetouan
Morocco:
FT
Ittihad Khemisset
1 - 1
AS Sale
FT
Olympique Dcheira
4 - 0
KAC Kenitra
FT
Youssoufia Berrechid
0 - 0
Maghreb Fes
Netherlands:
FT
Groningen
0 - 2
Feyenoord
FT
Heerenveen
1 - 2
PEC Zwolle
FT
Heracles
2 - 1
NAC Breda
FT
VVV Venlo
3 - 3
Willem II
New Zealand:
FT
Auckland City
5 - 0
Hawkes Bay United
FT
Tasman United
2 - 2
Eastern Suburbs
FT
Wellington Phoenix II
2 - 2
Southern United
Northern Ireland:
FT
Ballinamallard United
1 - 1
Warrenpoint Town
FT
Cliftonville
1 - 0
Ballymena United
FT
Coleraine
1 - 1
Crusaders
FT
Dungannon Swifts
4 - 0
Carrick Rangers
FT
Glentoran
0 - 2
Ards
Northern Ireland:
FT
Ballyclare Comrades
2 - 1
Portadown
FT
Harland & Wolff Welders
5 - 1
Dergview
FT
Loughgall
3 - 2
Lurgan Celtic
FT
PSNI
1 - 1
Larne
Northern Ireland:
FT
Banbridge Town
0 - 3
Tobermore United
FT
Portstewart
2 - 2
Dundela
FT
Queens University
7 - 2
Annagh United
FT
Sport & Leisure Swifts
1 - 2
Lisburn Distillery
Palestine:
FT
Markaz Balata
4 - 0
Taraji Wadi Al Nes
Panama:
PEN
Plaza Amador
4 - 5
Arabe Unido
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Guarani
0 - 1
Sol de America
FT
Independiente FBC
1 - 3
Olimpia Asuncion
Peru: Primera Division Clausura
FT
FBC Melgar
4 - 3
Juan Aurich
FT
Real Garcilaso
0 - 1
Sport Huancayo
FT
Sport Rosario
0 - 0
Union Comercio
FT
UTC
0 - 1
Academia Cantolao
Philippines: Philippines Football League
FT
Davao Aguilas
1 - 1
JP Voltes
Poland:
FT
Bytovia Bytow
1 - 1
Podbeskidzie
FT
Katowice
1 - 0
Miedz Legnica
FT
Odra Opole
1 - 1
Pogon Siedlce
FT
Stal Mielec
3 - 0
Tychy
Poland:
FT
Garbarnia Krakow
1 - 1
Belchatow
FT
Jastrzebie
3 - 0
Gryf Wejherowo
FT
Stal Stalowa Wola
0 - 2
Blekitni Stargard
FT
Warta Poznan
2 - 0
Legionovia Legionowo
FT
Wisla Pulawy
1 - 0
Rozwoj Katowice
Poland:
FT
Arka Gdynia
5 - 0
Sandecja Nowy Sacz
FT
Korona Kielce
3 - 2
Legia Warszawa
FT
Pogon Szczecin
2 - 2
Piast Gliwice
Portugal:
FT
Braga B
1 - 1
Gil Vicente
FT
Famalicao
6 - 0
Sporting CP B
FT
Nacional
2 - 1
Uniao Madeira
Portugal:
FT
Aves
1 - 1
Porto
FT
Boavista
1 - 0
Moreirense
FT
Portimonense
2 - 0
Tondela
Qatar:
FT
Al Kharaitiyat
1 - 0
Al Ahli Doha
FT
Al Rayyan
3 - 2
Al Gharafa
FT
Umm Salal
1 - 1
Qatar SC
Romania:
FT
Avantul Valea Marului
1 - 2
Targu Secuiesc
FT
Bucovina Radauti
2 - 1
Cetate Rasnov
FT
Focsani
1 - 1
Sporting Liesti
FT
Metalosport Galati
0 - 5
Harman
FT
Otelul Galati
1 - 0
Aerostar Bacau
FT
Sanatatea Darabani
1 - 2
Csikszereda Miercurea Ciuc
Romania:
FT
Iernut
2 - 3
Unirea Alba Iulia
FT
Minerul J Matasari
0 - 0
Gaz Metan Medias II
FT
Unirea Tasnad
1 - 3
Industria Galda
FT
Viitorul Ghimbav
1 - 6
Metalurgistul Cugir
Romania:
FT
Ghiroda
0 - 0
Scolar Resita
FT
International Balesti
1 - 2
Hermannstadt II
FT
Sirineasa
3 - 3
Lugoj
FT
Soimii Pancota
3 - 0
Becicherecu Mic
Romania:
FT
Dinamo Bucuresti
2 - 1
CSMS Iasi
FT
Viitorul Constanta
1 - 1
ACS Poli Timisoara
Romania:
FT
Afumati
1 - 0
Clinceni
FT
Dunarea Calarasi
1 - 0
Metaloglobus
FT
Foresta Suceava
3 - 0
Luceafarul Oradea
FT
Hermannstadt
2 - 0
Sportul Snagov
FT
Olimpia Satu Mare
1 - 3
Chindia Targoviste
FT
Pandurii Targu Jiu
3 - 3
Dacia Unirea Braila
FT
Politehnica Timisoara
3 - 0
Targu Mures
FT
UTA Batrana Doamna
0 - 1
SCM Pitesti
Russia:
FT
Akhmat Grozny
2 - 1
FC UFA
FT
Tosno
3 - 2
Arsenal Tula
Russia:
FT
Avangard Kursk
0 - 0
Khimki
FT
Enisey
1 - 1
Baltika
FT
Fakel Voronezh
1 - 2
Tambov
FT
Krylya Sovetov
3 - 3
Shinnik Yaroslavl
FT
Kuban
1 - 0
Sibir
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
2 - 2
Dinamo St Petersburg
FT
Rotor Volgograd
0 - 2
Orenburg
FT
Volgar Astrakhan
2 - 0
Tom Tomsk
Saudi Arabia:
FT
Al Draih
0 - 2
Al Ansar
Saudi Arabia:
FT
Al Baten
1 - 1
Al Taawon
FT
Al Fateh
0 - 5
Al Faisaly
Scotland:
FT
Hamilton Academical
1 - 1
Hibernian
FT
Heart of Midlothian
0 - 0
Ross County
Scotland:
FT
Alloa Athletic
1 - 2
Ayr United
FT
Arbroath
2 - 1
Forfar Athletic
FT
East Fife
6 - 1
Airdrieonians
FT
Raith Rovers
2 - 0
Queens Park
Scotland:
FT
Brechin
1 - 1
Dundee United
FT
Dunfermline
2 - 2
Dumbarton
FT
Falkirk
0 - 3
Morton
FT
Inverness CT
0 - 2
St Mirren
FT
Queen of the South
0 - 3
Livingston
Scotland:
FT
Annan Athletic
0 - 0
Clyde
FT
Edinburgh City
0 - 0
Cowdenbeath
FT
Elgin City
5 - 1
Berwick
FT
Stenhousemuir
0 - 1
Montrose
Serbia:
FT
Backa
1 - 0
Vojvodina
FT
Macva
1 - 1
Javor Ivanjica
FT
Rad
1 - 0
Mladost Lucani
FT
Radnicki Nis
4 - 1
Zemun
FT
Radnik Surdulica
2 - 3
Napredak
Serbia:
FT
Bezanija
0 - 3
Teleoptik
Singapore: FA Cup Final
AET
Albirex Niigata (S)
2 - 2
Global FC (PHI)
Slovakia:
FT
Senica
1 - 0
Tatran Presov
FT
Spartak Trnava
0 - 3
MSK Zilina
FT
Sport Podbrezova
1 - 1
Slovan Bratislava
FT
Trencin
1 - 2
Ruzomberok
FT
Vion Zlate Moravce
0 - 1
Zemplin Michalovce
Slovenia:
FT
CM Celje
2 - 1
Maribor
FT
ND Gorica
2 - 2
Ankaran Hrvatini
FT
Triglav Kranj
0 - 1
Domzale
South Africa:
FT
Ajax Cape Town
2 - 2
Amazulu
FT
Chippa United
0 - 0
Mamelodi Sundowns
FT
Golden Arrows
2 - 2
Cape Town City
FT
Kaizer Chiefs
1 - 1
Free State Stars
FT
Maritzburg United
0 - 0
Bidvest Wits
South Africa:
FT
Highlands Park
0 - 0
Witbank Spurs
FT
Super Eagles
1 - 2
Black Leopards
FT
Tshakhuma Madzivhadila
2 - 2
Royal Eagles
FT
University Of Pretoria
3 - 0
Richards Bay
Spain:
FT
Alcorcon
0 - 0
Sevilla Atletico
FT
Cadiz
1 - 0
Valladolid
FT
Gimnastic
0 - 2
La Hoya Lorca
FT
Oviedo
3 - 1
Numancia
FT
Zaragoza
0 - 0
Reus
Spain:
FT
Celta Vigo B
0 - 0
Deportivo Fabril
FT
Fuenlabrada
0 - 0
Real Madrid Castilla
FT
Rapido de Bouzas
4 - 1
Ponferradina
Spain:
FT
Cartagena
1 - 4
Betis B
FT
Murcia
1 - 0
Badajoz
Spain:
FT
Arenas Club
1 - 1
Leioa
FT
Athletic Club B
2 - 0
Caudal Deportivo
Spain:
FT
Atletico Saguntino
1 - 2
Ontinyent
FT
Elche
2 - 2
Valencia Mestalla
FT
Lleida Esportiu
0 - 0
Hercules
Spain:
FT
Alaves
1 - 2
Eibar
FT
Betis
2 - 2
Girona
FT
Levante
0 - 5
Atletico Madrid
FT
Real Madrid
3 - 2
Malaga
Switzerland:
FT
Luzern
1 - 4
Basel 1893
FT
Thun
1 - 2
St Gallen
Switzerland:
FT
Chiasso
1 - 1
Winterthur
FT
Neuchatel Xamax
3 - 1
Wil 1900
Syria:
FT
Nawair
1 - 1
Al Jehad
Thailand: FA Cup Final
FT
Chiangrai United
4 - 2
Bangkok United
Turkey:
FT
Adanaspor
3 - 2
Gaziantepspor
FT
Elazigspor
0 - 1
Boluspor
FT
Giresunspor
0 - 1
Ankaragucu
FT
Istanbulspor
1 - 1
Samsunspor
Turkey:
FT
Hatayspor
4 - 0
Inegolspor
FT
Sivas Belediyespor
2 - 0
Eyupspor
FT
Tuzlaspor
1 - 0
Etimesgut Belediyespor
Turkey:
FT
Galatasaray
2 - 0
Alanyaspor
FT
Goztepe
2 - 0
Akhisar Belediye
FT
Yeni Malatyaspor
0 - 0
Besiktas
Ukraine:
FT
Illichivets Mariupol
0 - 1
Vorskla Poltava
FT
Olimpik Donetsk
2 - 4
Shakhtar Donetsk
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Boston River
3 - 1
Juventud
FT
Cerro
0 - 4
Penarol
Uruguay: Segunda Division
FT
Central Espanol
2 - 3
Sportivo Huracan
FT
Cerrito
0 - 1
Atletico Torque
FT
Deportivo Maldonado
2 - 0
Canadian
FT
Miramar
3 - 1
Oriental
FT
Rentistas
2 - 2
Atenas
FT
Tacuarembo
3 - 0
Progreso
FT
Villa Espanola
1 - 1
Villa Teresa
Uzbekistan: PFL
FT
Buxoro
1 - 0
Sogdiana Jizzakh
FT
Kokand 1912
1 - 2
Olmaliq
FT
Lokomotiv Tashkent
3 - 2
Bunyodkor
FT
Mash Al Mubarek
1 - 0
Dinamo Samarqand
FT
Metallurg Bekabad
1 - 0
Neftchi Fargona
FT
Navbahor Namangan
1 - 0
Nasaf Qarshi
FT
Shurtan Guzar
1 - 1
Qizilqum Zarafshon
Venezuela: Primera Division Clausura Play Off Semi-Final
FT
AC Mineros
1 - 0
Carabobo
Venezuela: Segunda Division SD Hexagonal Play Off
FT
Angostura
1 - 0
Urena
FT
ULA FC
3 - 1
Petrolero de Anzoategui
FT
Union Atletico Falcon
1 - 2
Estudiantes Caracas
Vietnam: V League 1
FT
Dong Tam Long An
2 - 3
Can Tho
FT
Hoang Anh Gia Lai
0 - 1
Da Nang
FT
QNK Quang Nam
3 - 1
Ho Chi Minh City
FT
Sai Gon
3 - 0
Hai Phong
FT
Sanna Khanh Hoa
2 - 3
Becamex Binh Duong
FT
Song Lam Nghe An
0 - 1
Thanh Hoa
FT
Than Quang Ninh
4 - 4
Hanoi T&t
Wales:
FT
Cefn Druids
2 - 1
Barry Town
FT
The New Saints
5 - 2
Carmarthen Town