Football ResultsSunday, 26th March 2017
AFC: Asian Cup 2019 Qualifying Round 3
FT
Chinese Taipei
1 - 3
Turkmenistan
Argentina: Primera Division
FT
Aldosivi
2 - 1
Arsenal Sarandi
FT
Colon Santa Fe
1 - 0
Lanus
FT
River Plate
2 - 1
Belgrano Cordoba
FT
San Martin de San Juan
1 - 2
Boca Juniors
FT
Temperley
2 - 2
Atletico Tucuman
Argentina: Primera B Nacional
FT
Boca Unidos
0 - 1
All Boys
FT
Central Cordoba
4 - 1
Ferro Carril Oeste
FT
Gimnasia Jujuy
1 - 0
Estudiantes SL
FT
Juventud Unida
2 - 1
Villa Dalmine
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Deportivo Espanol
2 - 1
Estudiantes BA
FT
Talleres Remedios
1 - 1
Acassuso
FT
UAI Urquiza
0 - 0
Deportivo Riestra
Australia: A League
FT
Perth Glory
0 - 3
Sydney FC
FT
Wellington Phoenix
5 - 0
Newcastle Jets
Australia: NPL New South Wales
FT
Wollongong Wolves
1 - 1
Manly United
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Charlestown City
1 - 1
Weston Workers Bears
FT
Weston Workers Bears
2 - 2
Lambton Jaffas
Australia: NPL Queensland
FT
Sunshine Coast
2 - 8
Olympic FC
Australia: NPL Tasmania
FT
Clarence United
2 - 1
Launceston City
FT
Olympia
4 - 2
Northern Rangers
Australia: NPL Western Australia
FT
Bayswater City
1 - 1
Floreat Athena
FT
Stirling Lions
2 - 0
Inglewood United
Austria: Regional League West
FT
Worgl
1 - 6
Wacker Innsbruck II
Belgium: Play Off Relegation
FT
Cercle Brugge
0 - 5
Lommel United
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Real Potosi
1 - 2
Nacional Potosi
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
CA Bermejo
1 - 1
Ramiro Castillo
Brazil: Brasileiro Women
FT
Gremio (W)
0 - 5
Corinthians (W)
FT
Gremio Osasco Audax (W)
2 - 6
Iranduba (W)
FT
Kindermann (W)
0 - 0
Sport Recife (W)
FT
Santos (W)
3 - 0
Ponte Preta (W)
FT
Sao Francisco (W)
1 - 1
Vitoria Tabocas (W)
FT
Sao Jose (W)
1 - 2
Foz Cataratas (W)
FT
Vitoria (W)
0 - 3
Rio Preto (W)
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Rio
FT
Bangu
0 - 2
Botafogo
FT
Flamengo
2 - 2
Vasco da Gama
FT
Fluminense
3 - 0
Macae
FT
Resende
0 - 1
Boavista Sport Club
Brazil: State Football Leagues Baiano
FT
Flamengo BA
0 - 0
Bahia
FT
Jacobina
1 - 4
Vitoria
FT
Jacuipense
2 - 1
Bahia de Feira
FT
Juazeirense
1 - 0
Galicia
Brazil: State Football Leagues Paranaense
FT
Cascavel
0 - 0
Prudentopolis
FT
Coritiba
2 - 1
Rio Branco
FT
Foz Do Iguacu
4 - 2
PSTC Procopense
FT
J. Malucelli
0 - 0
Londrina
FT
Toledo
0 - 5
Parana
Brazil: State Football Leagues Paulista
FT
Red Bull Brasil
0 - 2
Botafogo SP
FT
Sao Bento
1 - 2
Ponte Preta
FT
Sao Paulo
1 - 1
Corinthians
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
Atletico Mineiro
2 - 0
URT
FT
Villa Nova MG
1 - 2
Tupi
Brazil: State Football Leagues Gaucho
FT
Brasil de Pelotas
1 - 1
Novo Hamburgo
FT
Caxias
2 - 0
Passo Fundo
FT
Cruzeiro RS
2 - 0
Ypiranga RS
FT
Sao Jose RS
1 - 2
Internacional
FT
Veranopolis
1 - 1
Sao Paulo RS
Brazil: State Football Leagues Pernambucano Stage 2
FT
Central PE
0 - 2
Salgueiro
FT
Sport Recife
1 - 1
Santa Cruz
CAF: Africa Cup Of Nations Preliminary Qualifying Round
FT
Madagascar
3 - 2
Sao Tome E Principe
Cameroon: Division 1
FT
Aigle Royal
2 - 0
New Star
FT
Apejes
2 - 1
Les Astres
FT
Cotonsport
0 - 0
New Star
FT
Cotonsport
2 - 1
Colombe
FT
Dragon de Yaounde
1 - 2
UMS de Loum
FT
Lion Blesse
0 - 0
Bamboutos
FT
Union Douala
3 - 1
Racing de Bafoussam
FT
Young Sports Academy
1 - 0
Eding Sport
Chile: Primera B
FT
Cobreloa
2 - 0
Union San Felipe
FT
Magallanes
0 - 1
Curico Unido
FT
Nublense
0 - 2
San Marcos de Arica
Colombia: Primera A Apertura
FT
Deportivo Cali
0 - 0
Deportivo Pasto
FT
Junior
1 - 2
Jaguares
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Atletico FC
1 - 1
Popayan
FT
Barranquilla
1 - 1
Union Magdalena
FT
Cucuta
2 - 2
Orsomarso
FT
Llaneros
1 - 0
Real Cartagena
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Alajuelense
0 - 1
Guadalupe FC
FT
CS Herediano
3 - 1
Universidad de Costa Rica
FT
Limon
4 - 1
San Carlos
FT
Municipal Liberia
1 - 0
Cartagines
FT
Perez Zeledon
2 - 1
Carmelita
FT
Santos de Guapiles
1 - 2
Deportivo Saprissa
Cyprus: Division 3
FT
Chalkanoras Idaliou
1 - 0
Iraklis Gerolakkou
Czech Republic: FA Cup Quarter Final
FT
Opava
2 - 1
Brno
Denmark: 1. Division
FT
FC Helsingor
0 - 0
Fredericia
FT
Hobro
4 - 0
Fremad Amager
FT
Skive
2 - 1
Naestved
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
Avarta
1 - 1
Thisted
FT
Greve
0 - 4
Kjellerup
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Barcelona
1 - 3
Universidad Catolica
FT
Clan Juvenil
2 - 1
Guayquil City
FT
Fuerza Amarilla
1 - 1
LDU Quito
FT
Macara
1 - 1
Independiente del Valle
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
CD Olmedo
3 - 0
Aucas
FT
Gualaceo
2 - 1
CDS Santa Rita
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
FAS
1 - 0
Pasaquina
FT
Municipal Limeno
1 - 0
Sonsonate
England: League One
FT
Scunthorpe United
3 - 2
Bradford City
England: League Two
FT
Doncaster Rovers
0 - 1
Plymouth Argyle
FIFA: 2018 World Cup Qualification UEFA Qualifiers 1st Round
FT
Armenia
2 - 0
Kazakhstan
FT
Azerbaijan
1 - 4
Germany
FT
England
2 - 0
Lithuania
FT
Malta
1 - 3
Slovakia
FT
Montenegro
1 - 2
Poland
FT
Northern Ireland
2 - 0
Norway
FT
Romania
0 - 0
Denmark
FT
San Marino
0 - 6
Czech Republic
FT
Scotland
1 - 0
Slovenia
Finland: Naisten Liga
FT
JyPK (W)
1 - 3
GBK (W)
France: Division 1 Women
FT
ASPTT Albi (W)
0 - 1
Montpellier (W)
FT
Bordeaux (W)
1 - 2
Metz (W)
FT
Juvisy (W)
3 - 0
St Etienne (W)
FT
Lyon (W)
8 - 0
Rodez Aveyron (W)
FT
Marseille (W)
2 - 0
Guingamp (W)
FT
Paris St Germain (W)
2 - 0
Soyaux (W)
Friendly: Club
FT
AIK
2 - 0
Norrkoping
FT
CSKA Moscow
2 - 0
Arsenal Tula
FT
First Vienna 1894
0 - 4
Rapid Vienna
FT
Haugesund
1 - 0
Sandnes Ulf
FT
Stabaek
3 - 0
Mjondalen
FT
Tromso
3 - 3
Bodo/Glimt
FT
Zwickau
0 - 1
Dynamo Dresden
Friendly: International
FT
Kenya
2 - 1
Congo DR
FT
Latvia (U21)
4 - 3
Belarus (U21)
FT
Zimbabwe
0 - 0
Zambia
Germany: Regional League North
FT
06 Hildesheim
2 - 0
Hannover 96 II
FT
Drochtersen/Assel
1 - 1
Eintracht Norderstedt
FT
SW Rehden
0 - 0
Lupo-Martini Wolfsburg
FT
Weiche Flensburg
2 - 2
Eintracht Braunschweig II
Germany: Regional League Northeast
FT
Babelsberg 03
1 - 1
Carl Zeiss Jena
FT
Oberlausitz Neugersdorf
2 - 0
Hertha Berlin II
FT
Union Furstenwalde
0 - 6
Auerbach
Germany: Regional League West
FT
Rot-Weiss Ahlen
0 - 2
Rodinghausen
Germany: Bundesliga Women
FT
1899 Hoffenheim (W)
1 - 0
USV Jena (W)
FT
Bayern Munich (W)
1 - 0
Bayer Leverkusen (W)
FT
Borussia Monchengladbach (W)
0 - 3
SGS Essen (W)
FT
Duisburg (W)
0 - 3
Wolfsburg (W)
FT
SC Sand (W)
0 - 1
Turbine Potsdam (W)
Ghana: Division 1
FT
All Stars
1 - 4
WAFA
Greece: Football League
FT
Acharnaikos
0 - 0
Panegialios
FT
Apollon Smirnis
4 - 1
Aiginiakos
FT
Kalloni AEL
0 - 0
Sparti
FT
Kissamikos
2 - 1
Anagennisi Karditsa
FT
OFI Crete
1 - 0
Kallithea
FT
Panelefsiniakos
3 - 0
Panthrakikos
FT
Panserraikos
2 - 1
Agrotikos Asteras
FT
Trikala
1 - 0
Aris Thessalonikis
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
CSD Municipal
2 - 2
Antigua GFC
FT
Coban Imperial
0 - 1
Guastatoya
FT
Deportivo Petapa
0 - 1
Comunicaciones
FT
Malacateco
2 - 0
Mictlan
FT
Suchitepequez
3 - 1
Deportivo Carcha
FT
Xelaju
2 - 1
Deportivo Marquense
Hong Kong: Division 1
FT
Double Flower
3 - 2
Wanchai
FT
Kwai Tsing
5 - 0
Yau Tsim Mong
FT
Kwun Tong
0 - 0
Tai Chung
FT
Shatin
0 - 1
Wing Yee
FT
Sun Hei
3 - 0
Eastern District
FT
Tung Sing
3 - 1
Dreams Metro Gallery
FT
Wong Tai Sin
3 - 2
Citizen
Hungary: Division 2
FT
Balmazujvaros
0 - 1
Bekescsaba 1912
Italy: Serie B
FT
Bari
0 - 0
Novara
FT
Carpi
0 - 0
Perugia
FT
Latina
0 - 0
Pro Vercelli
FT
Salernitana
2 - 0
Ascoli
FT
Spal
0 - 2
Frosinone
FT
Ternana
4 - 1
Avellino
FT
Verona
1 - 1
Pisa
FT
Vicenza
1 - 1
Brescia
FT
Virtus Entella
2 - 1
Cesena
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Como
1 - 2
Piacenza
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Albinoleffe
0 - 1
Modena
FT
Ancona
0 - 1
Sudtirol
FT
Forli
0 - 0
Fano Alma Juventus
FT
Gubbio
1 - 4
Parma
FT
Maceratese
2 - 0
Feralpisalo
FT
Mantova
0 - 0
Teramo
FT
Padova
1 - 0
Bassano Virtus
FT
Sambenedettese
2 - 0
Reggiana
FT
Unione Venezia
1 - 1
Santarcangelo
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group C
FT
Casertana
1 - 1
Cosenza
FT
Catania
0 - 1
Foggia
FT
Juve Stabia
2 - 2
Catanzaro
FT
Lecce
2 - 0
Fondi
FT
Matera
5 - 1
Messina
FT
Melfi
0 - 0
Akragas
FT
Monopoli
1 - 1
Virtus Francavilla
FT
Siracusa
1 - 1
Reggina
FT
Vibonese
1 - 0
Fidelis Andria
Japan: J2 League
FT
Matsumoto Yamaga
1 - 2
Nagoya Grampus
FT
Montedio Yamagata
0 - 0
Avispa Fukuoka
FT
Renofa Yamaguchi
1 - 0
Kamatamare Sanuki
FT
Roasso Kumamoto
0 - 1
Oita Trinita
FT
Thespakusatsu Gunma
1 - 2
Fagiano Okayama Next
FT
Zweigen Kanazawa
2 - 2
Machida Zelvia
Japan: J3 League
FT
Fukushima United
1 - 0
Ryukyu
FT
Gainare Tottori
1 - 0
Nagano Parceiro
FT
Giravanz Kitakyushu
1 - 0
Cerezo Osaka (U23)
FT
Grulla Morioka
0 - 3
Kataller Toyama
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
Honda Lock
6 - 3
FC Osaka
FT
Imabari
0 - 1
Reinmeer Aomori
FT
Maruyasu Okazaki
0 - 2
Vanraure Hachinohe
FT
Nara Club
1 - 1
Verspah Oita
FT
Tochigi Uva
5 - 0
Ryutsu Keizai
FT
Yokogawa Musashino
1 - 1
Honda FC
Japan: L1 League Women
FT
Albirex Niigata (W)
0 - 0
Iga Kunoichi (W)
FT
INAC Kobe Leonessa (W)
3 - 0
Nojima Stella (W)
FT
JEF United Chiba (W)
1 - 2
Sony Sendai (W)
FT
NTV Beleza (W)
2 - 1
Elfen Sayama (W)
FT
Nagano Parceiro (W)
1 - 0
Urawa Red Diamonds (W)
Kenya: Division 1
FT
Homeboyz
1 - 0
Muhoroni Youth
FT
Western Stima
1 - 3
Sofapaka
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Celaya
0 - 1
Lobos BUAP
FT
Dorados
1 - 1
Universidad Guadalajara
New Zealand: Play Off Semi Final
AET
Team Wellington
6 - 6
Waitakere United
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Atletico Veraguense
0 - 2
San Francisco
FT
Plaza Amador
2 - 1
Alianza
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Deportivo Capiata
1 - 0
Club Guarani
Paraguay: Segunda Division
FT
Deportivo Caaguazu
3 - 2
Deportivo Liberacion
FT
Martin Ledesma
0 - 2
22 de Setiembre
FT
Resistencia
3 - 0
Guairena
Portugal: Segunda Liga
FT
Academico de Viseu
2 - 1
Santa Clara
FT
Uniao Madeira
1 - 1
Vizela
FT
Varzim
0 - 2
Academica
Romania: Liga II
FT
Clinceni
0 - 7
Juventus Bucuresti
Russia: Football National League
FT
Khabarovsk
1 - 0
Tyumen
FT
Khimki
3 - 0
Shinnik Yaroslavl
FT
Kuban
1 - 0
Neftekhimik
FT
Luch-Energiya
0 - 0
Zenit St Petersburg II
FT
Mordovia Saransk
2 - 0
Fakel Voronezh
FT
Sibir
1 - 0
Sokol Saratov
FT
Spartak Nalchik
1 - 2
Volgar Astrakhan
FT
Tosno
1 - 2
Dinamo Moscow
Russia: PFL South
FT
Afips
1 - 3
Rotor Volgograd
FT
Armavir
2 - 1
Angusht
FT
Biolog-Novokubansk
2 - 1
Spartak Vladikavkaz
FT
Druzhba Maykop
3 - 0
Mashuk KMV
FT
Krasnodar II
4 - 0
Dinamo Stavropol
FT
SKA Rostov
1 - 0
Chernomorets Novorossiysk
Serbia: Prva Liga
FT
Buducnost Dobanovci
1 - 0
Celarevo
FT
Zemun
1 - 0
Indjija
South Korea: K League Challenge
FT
Gyeongnam
2 - 1
Daejeon Citizen
FT
Seoul E-Land
1 - 0
Ansan Greeners
FT
Suwon City
0 - 2
Ansan Mugunghwa
Spain: Segunda Division
FT
Cadiz
0 - 1
Tenerife
FT
Elche
0 - 3
Zaragoza
FT
Getafe
2 - 0
Lugo
FT
Mirandes
1 - 3
Huesca
FT
Reus
0 - 0
UCAM Murcia
FT
Sevilla Atletico
1 - 0
Cordoba
Spain: Segunda B Group 1
FT
Burgos
0 - 0
Valladolid B
FT
CD Izarra
1 - 1
CD Lealtad
FT
Caudal Deportivo
1 - 1
Arandina
FT
Celta Vigo B
3 - 0
Ponferradina
FT
Guijuelo
4 - 0
Boiro
FT
Palencia
0 - 4
Cultural Leonesa
FT
Pontevedra
2 - 1
Tudelano
FT
Racing Santander
3 - 0
Somozas
FT
Racing de Ferrol
1 - 0
Osasuna B
Spain: Segunda B Group 2
FT
Albacete
0 - 4
Fuenlabrada
FT
Gernika
1 - 0
CD Toledo
FT
Mensajero
4 - 1
Sestao River
FT
Navalcarnero
2 - 0
Arenas Club
FT
Real Union
2 - 1
Zamudio
FT
San Sebastian de los Reyes
1 - 2
UD Logrones
Spain: Segunda B Group 3
FT
AE Prat
2 - 1
Alcoyano
FT
Badalona
1 - 1
Cornella
FT
CD Eldense
0 - 1
Gava
FT
Ebro
1 - 0
Hercules
FT
L'Hospitalet
0 - 4
Atletico Baleares
FT
Lleida Esportiu
2 - 1
Mallorca B
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Sanluqueno
2 - 1
Granada B
FT
Extremadura
0 - 1
Melilla
FT
Jumilla
0 - 1
Merida
FT
Linares
1 - 1
Atletico Mancha
FT
Marbella
2 - 1
Cartagena
FT
Murcia
2 - 0
Cordoba B
FT
Real Jaen
4 - 2
San Fernando
FT
Real Linense
1 - 0
La Roda
FT
Recreativo Huelva
0 - 1
Ejido
FT
Villanovense
3 - 0
La Hoya Lorca
Spain: Primera Division Women
FT
Atletico Madrid (W)
1 - 1
Athletic Club (W)
FT
Barcelona (W)
5 - 1
Sporting Huelva (W)
FT
Rayo Vallecano (W)
3 - 2
Espanyol (W)
FT
Real Sociedad (W)
1 - 0
Fundacion Albacete (W)
FT
Santa Teresa (W)
1 - 1
Zaragoza (W)
FT
Valencia (W)
3 - 0
Oiartzun (W)
Tunisia: Ligue 1 Relegation Group
FT
Avenir de la Marsa
2 - 0
Tataouine
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Umraniyespor
2 - 0
Balikesirspor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Anadolu Uskudar 1908
0 - 2
Zonguldak Komurspor
FT
Bucaspor Izmir
0 - 0
Anadolu Selcukluspor
FT
Erzurumspor
2 - 4
Pendikspor
FT
Fatih Karagumruk
2 - 1
Nazilli Belediyespor
FT
Fethiyespor
1 - 2
Istanbulspor
FT
Keciorengucu
2 - 1
Tepecikspor
FT
Kocaeli Birlikspor
0 - 3
Kahramanmarasspor
FT
Ofspor
0 - 3
Amedspor
FT
Sivas Belediyespor
3 - 1
Hacettepe
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Ankaragucu
1 - 1
Menemen Belediye
FT
Aydinspor 1923
1 - 1
Eyupspor
FT
Erciyesspor
2 - 0
1461 Trabzon
FT
Hatayspor
1 - 0
Etimesgut Belediyespor
FT
Inegolspor
5 - 1
Tokatspor
FT
Karsiyaka
5 - 0
Nigde Belediyespor
FT
Kastamonuspor
3 - 0
Gumushanespor
FT
Kirklarelispor
1 - 0
Sariyer
FT
Tuzlaspor
0 - 0
Polatli Bugsasspor
UEFA: U17 Championship Elite Round
FT
Israel (U17)
0 - 0
Russia (U17)
FT
Norway (U17)
0 - 1
Hungary (U17)
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
San Francisco Deltas
1 - 1
Indy Eleven
Ukraine: Premier League
FT
Olimpik Donetsk
0 - 0
Karpaty Lviv
Ukraine: First League
FT
Sumy
1 - 1
Obolon-Brovar Kyiv
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Danubio
1 - 1
Cerro
FT
Juventud
0 - 2
Plaza Colonia
FT
Nacional de Football
3 - 0
Liverpool Montevideo
FT
Sud America
1 - 2
Club River Plate
Uzbekistan: FA Cup Round of 32
FT
Aral Nukus
3 - 4
Sogdiana Jizzakh
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Atletico Venezuela
1 - 2
Trujillanos
FT
Monagas
1 - 0
Deportivo Anzoategui
FT
Zamora
2 - 1
Deportivo JBL
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Gran Valencia
5 - 1
Union Atletico Falcon
FT
Llaneros
3 - 4
Titanes
Wales: Premier League
FT
Rhyl
0 - 2
Newtown AFC