Football ResultsSaturday, 26th August 2017
Algeria:
FT
ES Setif
2 - 1
USM El Harrach
FT
JS Kabylie
1 - 1
JS Saoura
FT
MC Oran
3 - 0
Blida
FT
USM Alger
2 - 1
Paradou
Argentina:
FT
Banfield
2 - 1
Belgrano Cordoba
FT
Colon Santa Fe
1 - 1
Rosario Central
FT
Defensa y Justicia
4 - 4
Gimnasia LP
FT
Independiente
3 - 1
Huracan
FT
Talleres Cordoba
5 - 2
Lanus
Armenia:
FT
Shirak
2 - 1
Ararat Yerevan
Australia: NPL ACT Play-Off Semi Final
PEN
Canberra Olympic
2 - 4
Belconnen United
Australia: NPL NSW Play-Off Semi Final
FT
Apia Leichhardt Tigers
5 - 0
Rockdale City Suns
FT
Blacktown City
0 - 2
Manly United
Australia: NPL NNSW Play-Off Semi Final
PEN
Edgeworth Eagles
3 - 1
Broadmeadow Magic
FT
Hamilton Olympic
1 - 2
Lambton Jaffas
Australia: NPL Queensland Play-Off Semi Final
FT
Brisbane Strikers
1 - 3
Moreton Bay United
FT
Gold Coast City
0 - 3
Western Pride
Australia: NPL SA Play-Off W2
FT
Adelaide City
2 - 1
NE Metrostars
Australia: NPL Victoria Play-Off QLF Finals
AET
Avondale
1 - 2
Oakleigh Cannons
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
2 - 1
Joondalup United
FT
Balcatta
2 - 0
Mandurah City
FT
Bayswater City
3 - 1
Stirling Lions
FT
Floreat Athena
1 - 1
Inglewood United
FT
Perth Glory (Youth)
2 - 0
Cockburn City
FT
Perth SC
6 - 1
ECU Joondalup
FT
Sorrento
0 - 1
Subiaco
Austria:
FT
Allerheiligen
2 - 0
Vorwarts Steyr
FT
Gleichenberg
0 - 0
Lafnitz
FT
Union Gurten
3 - 1
Austria Klagenfurt
Austria:
FT
Alberschwende
2 - 6
Seekirchen
FT
Dornbirn 1913
1 - 4
Kufstein
FT
Grodig
2 - 2
Wacker Innsbruck II
FT
Hard
4 - 1
Wals Grunau
FT
Pinzgau
3 - 3
Kitzbuhel
Austria:
FT
Karabakh
4 - 2
First Vienna 1894
FT
Stadlau
0 - 2
Ebreichsdorf
Austria:
FT
Rapid Vienna
1 - 0
LASK Linz
FT
Wolfsberger AC
2 - 1
St Polten
Azerbaijan:
FT
Qarabag
2 - 1
Qabala
FT
Zira
3 - 1
Sumqayit
Belarus: Division 1
FT
Isloch Minsk
0 - 0
Minsk
FT
Slutsk
1 - 0
Gomel
FT
Vitebsk
2 - 2
Neman Grodno
Belgium:
FT
Charleroi
3 - 2
Zulte Waregem
FT
Genk
1 - 0
Mechelen
FT
Lokeren
3 - 0
Eupen
FT
St Truiden
1 - 0
Waasland-Beveren
Bosnia and Herzegovina:
FT
Mladost Doboj Kakanj
3 - 0
Radnik Bijeljina
FT
Vitez
2 - 3
Zrinjski
FT
Zeljeznicar Sarajevo
0 - 0
Siroki Brijeg
Brazil: Serie A
FT
Corinthians
0 - 1
Atletico Goianiense
FT
Fluminense
0 - 1
Vasco da Gama
Brazil: Serie B
FT
Figueirense
2 - 1
Guarani Campinas
FT
Internacional
3 - 2
Paysandu
FT
Luverdense
1 - 0
Londrina
FT
Oeste
4 - 1
BOA
FT
Santa Cruz
1 - 2
CRB
FT
Vila Nova
2 - 0
ABC
Brazil: Serie C Group A
FT
Moto Club
1 - 1
Remo
FT
Salgueiro
1 - 1
Sampaio Correa
Brazil: Serie C Group B
FT
Botafogo SP
1 - 1
Tupi
FT
Sao Bento
1 - 1
Bragantino
FT
Tombense
3 - 0
Ypiranga PE
Bulgaria:
FT
Beroe
0 - 3
CSKA Sofia
FT
Levski Sofia
4 - 0
Slavia Sofia
Bulgaria:
FT
Botev Novi Pazar
4 - 1
Benkovski Byala
FT
Hitrino
0 - 0
Kaliakra
FT
Septemvri Tervel
2 - 0
Spartak Varna
FT
Svetkavitsa
0 - 0
Suvorovo
Bulgaria:
FT
Balkan Botevgrad
4 - 3
Chavdar Etropole
FT
Bansko
1 - 0
Pirin Razlog
FT
CSKA Sofia
5 - 0
Botev Ihtiman
FT
Hebar Pazardzhik
1 - 0
Minyor Pernik
FT
Marek
2 - 2
Elin Pelin
FT
Pirin Gotse Delchev
1 - 1
Belasitsa Petrich
FT
Rilski Sportist
1 - 2
Svoboda Peshtera
FT
Septemvri Simitli
1 - 2
Vihren
FT
Slivnishki Geroy
1 - 0
Germanea
Bulgaria:
FT
Asenovets 2005
2 - 4
Uragan Boyadzhik
FT
Atletik Kuklen
2 - 1
Rozova Dolina
FT
Borislav Parvomay
2 - 0
Vereya Stara Zagora II
FT
Minyor Radnevo
7 - 3
Eurocollege
FT
Sokol Markovo
5 - 2
Gigant Saedinenie
FT
Svilengrad 1921
1 - 0
Rakovski 2011
FT
Zagorets Nova Zagora
1 - 0
Dimitrovgrad
Bulgaria:
FT
Chernomorets Balchik
1 - 0
Montana
FT
Neftochimic Burgas
0 - 2
Maritsa Plovdiv
FT
Pomorie
1 - 1
Botev Vratsa
FT
Strumska Slava
2 - 1
Lokomotiv Sofia
FT
Tsarsko Selo
4 - 1
Sozopol
Canada: Canadian Soccer League
FT
York Region Shooters
1 - 0
Serbian White Eagles
Chile: Primera Division
FT
Deportes Temuco
0 - 1
Everton de Vina
FT
Huachipato
0 - 1
Union Espanola
FT
Palestino
1 - 3
San Luis
FT
Universidad Catolica
1 - 0
Curico Unido
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Deportes Copiapo
3 - 0
Magallanes
FT
Deportes Puerto Montt
1 - 2
Deportes Valdivia
FT
Santiago Morning
0 - 0
Iberia
China: League One
FT
Lijiang Jiayunhao
3 - 3
Xinjiang Tianshan
FT
Nei Mongol Zhongyou
2 - 2
Zhejiang Yiteng
FT
Shanghai Shenxin
2 - 2
Meizhou Hakka
FT
Shenzhen
0 - 1
Dalian Yifang
FT
Shijiazhuang Yongchang
1 - 1
Wuhan Zall
Colombia: Primera A Clausura
FT
Cortulua
3 - 2
Deportivo Pasto
FT
Once Caldas
3 - 2
Junior
FT
Patriotas
1 - 1
La Equidad
FT
Tigres
1 - 0
Jaguares
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Atletico FC
2 - 1
Real Cartagena
Croatia:
FT
Inter Zapresic
1 - 3
Rijeka
FT
Slaven Belupo
2 - 2
Rudes
Croatia:
FT
Dinamo Zagreb II
1 - 0
Solin
FT
Dugopolje
1 - 0
Lucko
FT
Novigrad
1 - 0
Hrvatski Dragovoljac
FT
Sibenik
1 - 2
Gorica
FT
Varazdin
1 - 1
Kustosija
Cyprus:
FT
Aris Limassol
1 - 1
Nea Salamis
FT
Ethnikos Achnas
3 - 0
Pafos
Czech Republic:
FT
Pardubice
2 - 1
Sokolov
Czech Republic:
FT
Brno
2 - 0
Sparta Praha
FT
Karvina
0 - 1
Slovan Liberec
FT
Slovacko
0 - 0
Sigma Olomouc
Denmark:
FT
4 - 1
Odder IGF
FT
Jammerbugt
4 - 2
Ringkobing
Denmark:
FT
B93 Copenhagen
6 - 0
Hillerod Fodbold
FT
Skovshoved
1 - 5
Hvidovre
Denmark:
FT
Greve
0 - 2
Marienlyst
FT
Kolding IF
2 - 1
HIK Hellerup
FT
Middelfart
2 - 1
Dalum
Denmark:
FT
Brondby (W)
9 - 1
Odense (W)
FT
KoldingQ (W)
2 - 1
BSF (W)
FT
Varde (W)
0 - 5
VSK Aarhus (W)
FT
Vejle (W)
0 - 1
Fortuna Hjorring (W)
Denmark:
FT
Aalborg
0 - 0
Aarhus
FT
FC Helsingor
2 - 0
Randers
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Deportivo Cuenca
2 - 1
Fuerza Amarilla
FT
El Nacional
1 - 1
Independiente del Valle
FT
Emelec
2 - 1
Macara
FT
Guayquil City
0 - 0
Delfin
FT
LDU Quito
0 - 0
Barcelona
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CD Olmedo
1 - 0
CDS Santa Rita
FT
Deportivo Colon
0 - 2
Tecnico Universitario
FT
Gualaceo
1 - 0
LDU Loja
FT
Imbabura
0 - 1
America de Quito
FT
Manta
1 - 1
Aucas
FT
Mushuc Runa
1 - 2
LDU Portoviejo
El Salvador:
FT
Municipal Limeno
0 - 0
Santa Tecla
England:
FT
Aldershot Town
1 - 2
Chester City
FT
Barrow
1 - 1
Maidenhead
FT
Dagenham & Redbridge
5 - 1
Bromley
FT
Ebbsfleet United
0 - 0
Gateshead
FT
Halifax Town
2 - 0
Guiseley
FT
Hartlepool United
0 - 2
Fylde
FT
Leyton Orient
1 - 1
Eastleigh
FT
Sutton United
1 - 3
Maidstone United
FT
Torquay United
1 - 2
Solihull Motors
FT
Tranmere Rovers
2 - 2
Boreham Wood
FT
Wrexham
1 - 0
Woking
England:
FT
Chorley
0 - 0
Brackley Town
FT
Curzon Ashton
0 - 3
Blyth Spartans
FT
Harrogate Town
3 - 0
Tamworth
FT
Kidderminster Harriers
2 - 1
Alfreton Town
FT
North Ferriby United
1 - 1
Darlington 1883
FT
Nuneaton
4 - 0
Leamington
FT
Southport
1 - 1
York City
FT
Spennymoor Town
1 - 1
Salford City
FT
Stockport County
1 - 0
Gainsborough
FT
Telford United
1 - 4
Bradford Park Avenue
FT
United Of Manchester
2 - 1
Boston United
England:
FT
Bath City
1 - 0
Poole Town
FT
Chelmsford City
2 - 0
Truro City
FT
East Thurrock United
2 - 0
Bognor Regis
FT
Eastbourne Borough
1 - 1
Wealdstone
FT
Hampton & Richmond
0 - 1
Havant & Waterlooville
FT
Hemel Hempstead Town
0 - 3
Dartford
FT
Hungerford Town
2 - 3
Gloucester City
FT
Oxford City
1 - 1
Welling United
FT
St Albans
2 - 1
Concord Rangers
FT
Weston Super Mare
2 - 2
Chippenham
FT
Whitehawk
1 - 1
Braintree
England:
FT
Fulham (U23)
2 - 3
Aston Villa (U23)
England:
FT
Barnsley
3 - 0
Sunderland
FT
Birmingham City
0 - 2
Reading
FT
Brentford
0 - 0
Wolverhampton Wanderers
FT
Burton Albion
1 - 1
Sheffield Wednesday
FT
Cardiff City
2 - 1
Queens Park Rangers
FT
Ipswich Town
0 - 2
Fulham
FT
Middlesbrough
0 - 0
Preston North End
FT
Millwall
4 - 0
Norwich City
FT
Nottingham Forest
0 - 2
Leeds United
FT
Sheffield United
3 - 1
Derby County
England:
FT
AFC Wimbledon
2 - 0
Doncaster Rovers
FT
Blackburn Rovers
4 - 1
Milton Keynes Dons
FT
Blackpool
2 - 1
Oldham Athletic
FT
Bristol Rovers
3 - 1
Fleetwood Town
FT
Gillingham
3 - 3
Southend United
FT
Northampton Town
1 - 4
Peterborough United
FT
Oxford United
1 - 1
Shrewsbury Town
FT
Plymouth Argyle
0 - 4
Scunthorpe United
FT
Rochdale
0 - 0
Bury
FT
Rotherham United
0 - 2
Charlton Athletic
FT
Walsall
3 - 3
Bradford City
FT
Wigan Athletic
1 - 1
Portsmouth
England:
FT
Banbury United
2 - 1
Bishops Stortford
FT
Basingstoke
5 - 0
Chesham United
FT
Biggleswade Town
2 - 1
Hitchin
FT
Kings Langley
2 - 5
Kettering
FT
Kings Lynn
0 - 0
Frome
FT
Merthyr Tydfil
3 - 0
Farnborough
FT
Redditch
4 - 0
Dorchester Town
FT
Royston Town
1 - 1
Dunstable
FT
Slough Town
3 - 0
St Ives
FT
St Neots
1 - 3
Hereford United
FT
Tiverton
2 - 0
Gosport Borough
FT
Weymouth
1 - 1
Stratford
England:
FT
Billericay
6 - 1
Burgess Hill Town
FT
Brightlingsea Regent
2 - 1
Hendon
FT
Dorking Wanderers
1 - 1
Staines Town
FT
Folkestone
0 - 2
Needham Market
FT
Harlow Town
2 - 0
Lowestoft Town
FT
Harrow Borough
2 - 0
Tonbridge Angels
FT
Kingstonian
0 - 4
Leatherhead
FT
Leiston
2 - 2
Dulwich Hamlet
FT
Metropolitan Police
0 - 3
Merstham
FT
Tooting & Mitcham
0 - 4
Enfield Town
FT
Wingate & Finchley
1 - 0
Margate
England:
FT
Altrincham
4 - 2
Coalville Town
FT
Barwell
0 - 1
Witton Albion
FT
Buxton
2 - 1
Halesowen Town
FT
Farsley Celtic
1 - 0
Rushall Olympic
FT
Grantham Town
2 - 0
Whitby Town
FT
Hednesford Town
1 - 1
Lancaster City
FT
Mickleover Sports
1 - 2
Nantwich Town
FT
Stalybridge Celtic
0 - 1
Shaw Lane
FT
Stourbridge
0 - 2
Marine
FT
Sutton Coldfield
0 - 2
Ashton United
FT
Warrington Town
2 - 0
Matlock Town
FT
Workington
0 - 0
Stafford Rangers
England:
FT
Barnet
0 - 1
Stevenage
FT
Cambridge United
0 - 0
Morecambe
FT
Cheltenham Town
3 - 4
Exeter City
FT
Colchester United
5 - 1
Forest Green
FT
Grimsby Town
2 - 3
Wycombe Wanderers
FT
Lincoln City
4 - 1
Carlisle United
FT
Mansfield Town
2 - 2
Luton Town
FT
Newport County
4 - 1
Chesterfield
FT
Port Vale
0 - 1
Crewe Alexandra
FT
Swindon Town
0 - 3
Crawley Town
FT
Yeovil Town
2 - 0
Coventry City
England:
FT
Bournemouth
1 - 2
Manchester City
FT
Crystal Palace
0 - 2
Swansea City
FT
Huddersfield Town
0 - 0
Southampton
FT
Manchester United
2 - 0
Leicester City
FT
Newcastle United
3 - 0
West Ham United
FT
Watford
0 - 0
Brighton Hove Albion
Estonia: Meistriliiga
FT
Levadia Tallinn
2 - 0
Kalju Nomme
FT
Trans Narva
1 - 1
Sillamae Kalev
Estonia: Esiliiga
FT
Flora Tallinn II
2 - 0
Maardu Linnameeskond
FYR Macedonia:
FT
Pobeda
2 - 1
Shkupi 1927
FT
Sileks
1 - 4
Pelister
FT
Skopje
0 - 0
Renova
Faroe Islands: FA Cup Final
FT
B36 Torshavn
0 - 1
NSI Runavik
Finland: Veikkausliiga
FT
Ilves Tampere
2 - 1
HIFK
FT
Lahti
0 - 1
PS Kemi
FT
RoPS
4 - 2
FC Inter Turku
FT
SJK
0 - 4
JJK
Finland: Ykkonen
FT
Ekranas IF
1 - 2
Jaro
FT
KPV
2 - 2
TPS
Finland: Kakkonen Group A
FT
JaPS
6 - 2
Legirus Inter
FT
Sudet
1 - 2
Pepo
Finland: Kakkonen Group B
FT
FC Espoo
1 - 3
TPV
FT
KaPa
7 - 0
NuPS
FT
Peimari United
1 - 1
EsPa
FT
Viikingit
1 - 2
BK-46
Finland: Kakkonen Group C
FT
KuFu 98
4 - 2
Hercules
FT
OTP
2 - 4
Villiketut
FT
TP-47 Tornio
0 - 2
AC Kajaani
France:
FT
Lorient
2 - 1
Reims
France:
FT
Amiens
3 - 0
Nice
FT
Bordeaux
2 - 1
Troyes
FT
Caen
1 - 0
Metz
FT
Dijon
2 - 1
Montpellier
FT
Nantes
0 - 0
Lyon
FT
Toulouse
3 - 2
Rennes
France:
FT
Grenoble
2 - 1
Dunkerque
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dinamo Batumi
1 - 2
Dinamo Tbilisi
FT
Samtredia
1 - 1
Torpedo Kutaisi
Germany:
FT
Altglienicke
1 - 0
Berliner AK 07
FT
Chemie Leipzig
1 - 2
Union Furstenwalde
FT
Viktoria Berlin
4 - 1
Hertha Berlin II
Germany:
FT
Bonner
3 - 3
Rot-Weiss Essen
FT
Erndtebruck
0 - 3
Rodinghausen
FT
Fortuna Dusseldorf II
3 - 2
Verl
FT
Koln II
1 - 2
Wegberg-Beeck
FT
Uerdingen 05
2 - 1
Wattenscheid 09
FT
Wiedenbruck 2000
1 - 1
Alemannia Aachen
Germany:
FT
Eintracht Braunschweig II
5 - 0
SW Rehden
FT
Eutin 08
1 - 5
Wolfsburg II
FT
Germania Egestorf/Langreder
4 - 4
Havelse
FT
Jeddeloh
1 - 6
St Pauli II
FT
Weiche Flensburg
1 - 0
Oldenburg
Germany:
FT
Eichstatt
2 - 3
Bayreuth
FT
Garching
2 - 4
1860 Rosenheim
FT
Greuther Furth II
3 - 2
Buchbach
FT
Seligenporten
0 - 0
1860 Munich
FT
Unterfohring
1 - 3
Wacker Burghausen
Germany:
FT
Eintract Stadtallendorf
1 - 2
FSV Frankfurt
FT
Koblenz
1 - 1
Wormatia Worms
FT
Steinbach
3 - 2
Ulm 1846
FT
Waldhof Mannheim
1 - 3
Mainz 05 II
Germany:
FT
Erzgebirge Aue
3 - 1
Nurnberg
FT
Jahn Regensburg
1 - 2
Holstein Kiel
FT
St Pauli
1 - 0
Heidenheim
Germany:
FT
Augsburg
2 - 2
Borussia Monchengladbach
FT
Bayer Leverkusen
2 - 2
1899 Hoffenheim
FT
Borussia Dortmund
2 - 0
Hertha Berlin
FT
Eintracht Frankfurt
0 - 1
Wolfsburg
FT
Stuttgart
1 - 0
Mainz 05
FT
Werder Bremen
0 - 2
Bayern Munich
Germany:
FT
Aalen
1 - 1
Rot-Weiss Erfurt
FT
Carl Zeiss Jena
0 - 0
Sonnenhof Grossaspach
FT
Karlsruher
1 - 1
Hallescher
FT
Magdeburg
4 - 1
Werder Bremen II
FT
Osnabruck
1 - 0
SF Lotte
FT
Unterhaching
4 - 2
Chemnitzer
FT
Wehen
1 - 1
Fortuna Koln
Greece:
FT
Lamia
0 - 1
Olympiakos Piraeus
FT
Panetolikos
2 - 2
Atromitos Athinon
FT
Platanias
0 - 2
Xanthi
Guatemala:
FT
Deportivo Petapa
1 - 1
CSD Municipal
Honduras:
FT
CD Marathon
3 - 2
Juticalpa
Hong Kong:
FT
Hong Kong Sapling
1 - 1
Wofoo Tai Po
FT
Southern
0 - 1
Sun Pegasus
Hungary:
FT
Balmazujvaros
0 - 1
Ujpest
FT
Budapest Honved
1 - 3
Debrecen
FT
Diosgyori
2 - 1
Mezokovesd-Zsory
FT
Szombathelyi Haladas
1 - 5
Puskas Academy
FT
Vasas
3 - 1
PAKS
Iceland: 1. Deild
FT
Grotta
1 - 3
Thor Akureyri
FT
Leiknir Faskrudsfjordor
0 - 2
Selfoss
Indonesia: Liga 1
FT
Gresik United
0 - 5
Bhayangkara Surabaya
Israel:
FT
Bnei Sakhnin
2 - 1
Hapoel Raanana
FT
Hapoel Ashkelon
1 - 1
Bnei Yehuda Tel Aviv
FT
Maccabi Netanya
2 - 2
Hapoel Akko
FT
Maccabi Petah Tikva
0 - 2
Hapoel Haifa
Italy:
FT
Avellino
2 - 1
Brescia
FT
Carpi
1 - 0
Novara
FT
Cittadella
3 - 2
Ascoli
FT
Palermo
2 - 0
Spezia
FT
Pro Vercelli
0 - 2
Frosinone
FT
Ternana
1 - 1
Empoli
FT
Unione Venezia
0 - 0
Salernitana
FT
Virtus Entella
1 - 5
Perugia
Italy:
FT
Catania
1 - 1
Fondi
FT
Catanzaro
2 - 1
Casertana
FT
Fidelis Andria
3 - 3
Juve Stabia
FT
Matera
1 - 0
Akragas
FT
Monopoli
3 - 1
Cosenza
FT
Paganese
0 - 2
Bisceglie
FT
Rende
1 - 0
Reggina
FT
Trapani
1 - 0
Siracusa
FT
Virtus Francavilla
1 - 1
Lecce
Italy:
FT
Benevento
0 - 1
Bologna
FT
Genoa
2 - 4
Juventus
FT
Roma
1 - 3
Internazionale
Japan: J1 League
FT
Cerezo Osaka
0 - 1
Kashima Antlers
FT
Consadole Sapporo
1 - 0
Vegalta Sendai
FT
Jubilo Iwata
2 - 1
Vissel Kobe
FT
Kashiwa Reysol
1 - 1
Albirex Niigata
FT
Omiya Ardija
1 - 1
Sanfrecce Hiroshima
FT
Sagan Tosu
1 - 3
Gamba Osaka
FT
Yokohama F Marinos
1 - 0
FC Tokyo
Japan: J2 League
FT
JEF United Chiba
1 - 3
Gifu
FT
Machida Zelvia
1 - 2
Matsumoto Yamaga
FT
Nagoya Grampus
2 - 3
Yokohama FC
FT
Renofa Yamaguchi
2 - 3
Oita Trinita
FT
Thespakusatsu Gunma
0 - 2
Shonan Bellmare
FT
Tokushima Vortis
1 - 1
Montedio Yamagata
FT
Zweigen Kanazawa
1 - 2
Kamatamare Sanuki
Japan: J3 League
FT
FC Tokyo (U23)
0 - 3
YSCC
FT
Gainare Tottori
1 - 2
Sagamihara
FT
Giravanz Kitakyushu
2 - 0
Ryukyu
FT
Kagoshima United
2 - 1
Kataller Toyama
FT
Tochigi SC
3 - 2
Grulla Morioka
Japan: Japan Football League 2nd Stage
FT
Briobecca Urayasu
0 - 2
Honda Lock
FT
Honda FC
5 - 1
Yokogawa Musashino
FT
Ryutsu Keizai
2 - 1
Tochigi Uva
FT
Sony Sendai
3 - 2
Mio Biwako Shiga
Japan: L1 League Women
FT
Iga Kunoichi (W)
1 - 0
Nojima Stella (W)
FT
Nagano Parceiro (W)
1 - 2
NTV Beleza (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
Atyrau
0 - 1
Kairat Almaty
FT
FC Kaysar
1 - 1
Ordabasy
FT
Okzhetpes
0 - 2
Aktobe
FT
Taraz
1 - 1
Irtysh Pavlodar
FT
Tobol Kostanay
2 - 0
Akzhayik
Kenya: Division 1
FT
Muhoroni Youth
0 - 1
Chemelil Sugar
FT
Nakumatt
0 - 1
Nzoia Sugar
FT
Sofapaka
1 - 1
Posta Rangers
Kosovo:
FT
Drenica
1 - 0
Vellaznimi
FT
Falmurtari
0 - 2
Prishtina
FT
Liria
1 - 0
Trepca 89
Latvia: Virsliga
FT
Liepaja
1 - 2
Spartaks
FT
Ventspils
1 - 2
Rigas Futbola Skola
Lebanon:
FT
Al Ahed
2 - 0
Al Ansar
Lithuania:
FT
Panerys
0 - 8
Zalgiris Vilnius
Malta:
FT
Gzira United
2 - 0
Birkirkara
FT
Mosta
3 - 1
Lija Athletic
FT
Naxxar Lions
1 - 5
Sliema Wanderers
Mexico:
FT
Atletico San Luis
1 - 0
Murcielagos
FT
Correcaminos UAT
2 - 2
Cimarrones
FT
Mineros de Zacatecas
2 - 1
Tampico Madero
FT
Universidad Guadalajara
1 - 1
Alebrijes de Oaxaca
FT
Zacatepec 1948
2 - 2
Venados
Mexico:
FT
Club Tijuana
2 - 1
Pachuca
FT
Cruz Azul
1 - 1
Monterrey
Moldova: Division 1 2017
FT
Spicul Chiscareni
1 - 0
Zimbru Chisinau
Montenegro:
FT
Buducnost Podgorica
1 - 0
Rudar Pljevlja
FT
Decic
2 - 1
Petrovac
FT
Iskra Danilovgrad
1 - 1
Zeta
FT
Kom
0 - 0
Grbalj
FT
Sutjeska
1 - 1
Mladost Podgorica
Morocco:
FT
Chabab Atlas Khenifra
1 - 0
Wydad Fes
FT
Chabab Houara
1 - 1
Rapide Oued Zem
PEN
Kasba Tadla
4 - 3
Olympique Phosboucraa
FT
TAS de Casablanca
1 - 0
KAC Kenitra
FT
Youssoufia Berrechid
1 - 4
Chabab Raidi Salmi
Netherlands:
FT
ADO Den Haag
1 - 2
Heerenveen
FT
Heracles
2 - 2
Excelsior
FT
PEC Zwolle
2 - 0
Twente
FT
Vitesse Arnhem
1 - 2
AZ Alkmaar
Northern Ireland:
FT
Cliftonville
1 - 2
Crusaders
FT
Linfield
1 - 0
Ballymena United
Northern Ireland:
FT
Harland & Wolff Welders
0 - 3
Knockbreda
FT
Larne
2 - 2
Dergview
FT
PSNI
1 - 1
Portadown
Northern Ireland:
FT
Portstewart
1 - 3
Banbridge Town
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Baerum
2 - 3
Asker
FT
Follo
1 - 0
Brumunddal
FT
Ham-Kam
2 - 1
Kjelsas
FT
Nybergsund Il Trysil
3 - 4
KFUM Oslo
FT
Raufoss
1 - 0
Grorud
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Honefoss
3 - 0
Nardo
FT
Vidar
3 - 2
Fram Larvik
FT
Vindbjart
3 - 1
Vard Haugesund
Norway: FA Cup Quarter Final
FT
Lillestrom
3 - 1
Stabaek
FT
Mjondalen
1 - 2
Sarpsborg 08
Norway: Toppserien
FT
Grand Bodo
0 - 6
Lillestrom (W)
FT
Kolbotn (W)
1 - 1
Sandvikens (W)
FT
Stabaek (W)
0 - 1
Klepp (W)
Panama:
FT
Chorrillo
3 - 0
Atletico Veraguense
FT
San Francisco
1 - 0
Sporting San Miguelito
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro Porteno
1 - 1
Olimpia Asuncion
FT
General Diaz
0 - 0
Deportivo Capiata
Poland:
FT
Puszcza Niepolomice
2 - 1
Wigry Suwalki
FT
Rakow Czestochowa
2 - 2
Zaglebie Sosnowiec
Poland:
FT
Belchatow
2 - 0
Rozwoj Katowice
FT
Gryf Wejherowo
0 - 1
Warta Poznan
FT
Jastrzebie
1 - 1
Znicz Pruszkow
FT
Legionovia Legionowo
2 - 0
Siarka Tarnobrzeg
FT
MKS Kluczbork
1 - 1
Wisla Pulawy
FT
Row 1964 Rybnik
1 - 4
Garbarnia Krakow
FT
Stal Stalowa Wola
1 - 1
LKS Lodz
Poland:
FT
Jagiellonia
0 - 1
Piast Gliwice
FT
Korona Kielce
2 - 1
Termalica Nieciecza
FT
Wisla Krakow
1 - 1
Lechia Gdansk
Portugal:
FT
Chaves
0 - 2
Feirense
FT
Moreirense
0 - 3
Tondela
FT
Pacos Ferreira
0 - 0
Guimaraes
FT
Rio Ave
1 - 1
Benfica
Republic of Ireland: FA Cup 2nd Round
FT
Crumlin United
1 - 3
Dundalk
FT
Limerick
1 - 0
Finn Harps
Romania:
FT
Avantul Valea Marului
2 - 2
Csikszereda Miercurea Ciuc
FT
Focsani
0 - 0
Aerostar Bacau
FT
Odorheiu Secuiesc
1 - 5
Harman
FT
Otelul Galati
8 - 0
Metalosport Galati
FT
Sanatatea Darabani
1 - 2
Sporting Liesti
FT
Targu Secuiesc
2 - 2
Petrotub Roman
Romania:
FT
Agricola Borcea
1 - 2
Axiopolis Cernavoda
FT
Metalul Buzau
1 - 0
Inainte Modelu
FT
Progresul Spartac
6 - 4
Oltenita
FT
Victoria Traian
0 - 7
Voluntari II
Romania:
FT
Iernut
1 - 2
ASC Recea
FT
Minerul J Matasari
0 - 1
Metalurgistul Cugir
FT
Unirea Tasnad
2 - 0
Unirea Dej
FT
Universitatea Cluj
1 - 1
Ecomax Cluj II II
FT
Viitorul Ghimbav
1 - 4
Industria Galda
Romania:
FT
Concordia II
1 - 3
Sporting Rosiori
FT
Petrolul Ploiesti
3 - 1
Viitorul Domnesti
FT
Vointa Saelele
1 - 0
Astra Giurgiu II
Romania:
FT
Ghiroda
4 - 0
Becicherecu Mic
FT
International Balesti
0 - 1
Filiasi
FT
Sirineasa
3 - 0
Hermannstadt II
FT
Soimii Pancota
2 - 2
Lugoj
FT
Universitatea Craiova II
2 - 0
CNP Timisoara
Romania:
FT
ACS Poli Timisoara
4 - 3
CFR Cluj
FT
Voluntari
1 - 3
Dinamo Bucuresti
Romania:
FT
Afumati
0 - 1
Dunarea Calarasi
FT
Balotesti
2 - 0
Olimpia Satu Mare
FT
Chindia Targoviste
6 - 0
Rapid Suceava
FT
Clinceni
2 - 3
Politehnica Timisoara
FT
Dacia Unirea Braila
2 - 2
Ripensia Timisoara
FT
Hermannstadt
2 - 0
UTA Batrana Doamna
FT
Metaloglobus
1 - 2
Stiinta Miroslava
FT
SCM Pitesti
3 - 0
Luceafarul Oradea
FT
Targu Mures
1 - 1
Sportul Snagov
Russia:
FT
Arsenal Tula
0 - 1
Amkar
FT
Lokomotiv Moscow
2 - 1
Ural
FT
Rubin Kazan
1 - 0
Tosno
Russia:
FT
Afips
1 - 1
Akademiya Futbola
FT
Anzhi II
5 - 2
Kuban II
FT
Druzhba Maykop
0 - 1
Chayka
FT
Mashuk KMV
4 - 2
Dinamo Stavropol
Scotland:
FT
Celtic
1 - 1
St Johnstone
FT
Kilmarnock
2 - 2
Hamilton Academical
FT
Motherwell
2 - 1
Heart of Midlothian
FT
Partick
3 - 4
Aberdeen
Scotland:
FT
Airdrieonians
2 - 0
Alloa Athletic
FT
Ayr United
1 - 2
Arbroath
FT
East Fife
0 - 5
Raith Rovers
FT
Forfar Athletic
0 - 2
Albion Rovers
FT
Queens Park
2 - 2
Stranraer
Scotland:
FT
Brechin
0 - 4
Inverness CT
FT
Dumbarton
0 - 4
Dunfermline
FT
Falkirk
1 - 4
Queen of the South
FT
Morton
0 - 1
Livingston
FT
St Mirren
3 - 0
Dundee United
Scotland:
FT
Annan Athletic
0 - 1
Montrose
FT
Clyde
1 - 1
Stenhousemuir
FT
Cowdenbeath
0 - 1
Berwick
FT
Edinburgh City
0 - 3
Elgin City
FT
Peterhead
2 - 4
Stirling Albion
Serbia:
FT
Mladost Lucani
4 - 1
Borac Cacak
FT
Napredak
2 - 1
Javor Ivanjica
FT
Radnicki Nis
2 - 2
Radnik Surdulica
FT
Vojvodina
0 - 5
Spartak Subotica
FT
Vozdovac
0 - 2
Macva
FT
Zemun
1 - 1
Backa
Serbia:
FT
Backa Topola
0 - 0
Radnicki Pirot
FT
Buducnost Dobanovci
1 - 1
Teleoptik
FT
Celarevo
2 - 2
Novi Pazar
FT
Dinamo Vranje
2 - 0
Indjija
FT
Jagodina
0 - 1
Sindjelic Beograd
FT
Metalac GM
0 - 0
Radnicki 1923
Slovakia:
FT
FC Nitra
3 - 1
Dunajska Streda
FT
Ruzomberok
3 - 3
Trencin
FT
Tatran Presov
2 - 2
Senica
FT
Zemplin Michalovce
2 - 0
Vion Zlate Moravce
Slovenia:
FT
CM Celje
4 - 1
Ankaran Hrvatini
FT
ND Gorica
1 - 0
Rudar Velenje
South Africa:
FT
Supersport United
1 - 1
Maritzburg United
South Africa:
FT
Royal Eagles
1 - 2
Highlands Park
FT
Royal Kings
1 - 1
Witbank Spurs
FT
Stellenbosch
1 - 1
Uthongathi
FT
Super Eagles
1 - 3
Mbombela United
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Greeners
0 - 2
Bucheon 1995
FT
Seoul E-Land
1 - 0
Gyeongnam
Southeast Asian Games: Kuala Lumpur 2017 Semi Final
FT
Malaysia
1 - 0
Indonesia
FT
Thailand
1 - 0
Myanmar
Spain:
FT
Almeria
1 - 1
Oviedo
FT
Cultural Leonesa
2 - 1
Osasuna
FT
Huesca
2 - 0
La Hoya Lorca
FT
Rayo Vallecano
2 - 2
Numancia
FT
Sevilla Atletico
1 - 2
Valladolid
Spain:
FT
Gimnastica Segoviana
0 - 0
Celta Vigo B
FT
Ponferradina
0 - 0
Racing de Ferrol
FT
Pontevedra
1 - 2
Rapido de Bouzas
FT
Talavera
0 - 1
Fuenlabrada
Spain:
FT
Ecija
2 - 1
Badajoz
FT
Lorca
1 - 1
Extremadura
FT
Villanovense
0 - 2
Granada B
Spain:
FT
Arenas Club
1 - 0
Pena Sport
FT
Caudal Deportivo
0 - 0
Leioa
FT
Gernika
1 - 3
Racing Santander
FT
Real Sociedad B
0 - 3
Athletic Club B
FT
Real Union
1 - 0
CD Izarra
FT
UD Logrones
3 - 1
CD Vitoria
Spain:
FT
Cornella
0 - 1
Llagostera
FT
Mallorca
1 - 0
Pena Deportiva
FT
Olot
0 - 2
Sabadell
FT
Valencia Mestalla
4 - 1
Peralda
Spain:
FT
Alaves
0 - 2
Barcelona
FT
Girona
1 - 0
Malaga
FT
Las Palmas
1 - 5
Atletico Madrid
FT
Levante
2 - 2
Deportivo La Coruna
Sweden: Allsvenskan
FT
AFC Eskilstuna
0 - 0
Hammarby
Sweden: Superettan
FT
Dalkurd
2 - 1
Orgryte
FT
Frej
1 - 2
Norrby
Sweden: Division 1 North
FT
Carlstad United
2 - 1
Sandvikens
Sweden: Division 1 South
FT
Husqvarna
1 - 2
Assyriska BK
FT
Karlskrona
6 - 1
Ljungskile
FT
Oskarshamns AIK
1 - 0
Qviding FIF
Switzerland:
FT
Lausanne-Sport
1 - 1
Grasshopper Club
FT
Lugano
4 - 1
Thun
Switzerland:
FT
Wil 1900
0 - 2
Winterthur
FT
Wohlen
1 - 1
Chiasso
Turkey:
FT
Eskisehirspor
2 - 2
Denizlispor
FT
Gaziantepspor
1 - 4
Manisaspor
FT
Rizespor
2 - 0
Erzurumspor
Turkey:
FT
Bodrumspor
1 - 0
Sariyer
FT
Bucaspor Izmir
2 - 3
Keciorengucu
FT
Etimesgut Belediyespor
3 - 1
Eyupspor
FT
Hatayspor
2 - 0
Kastamonuspor
FT
Menemen Belediye
4 - 1
Kocaeli Birlikspor
FT
Mersin Idman Yurdu
0 - 7
Amedspor
FT
Sivas Belediyespor
3 - 1
Sancaktepe Belediye
FT
Tokatspor
2 - 2
Afjet Ayfonspor
FT
Tuzlaspor
1 - 1
Inegolspor
Turkey:
FT
Altay
4 - 0
Zonguldak Komurspor
FT
Anadolu Selcukluspor
3 - 1
Pendikspor
FT
Fatih Karagumruk
1 - 2
Gumushanespor
FT
Fethiyespor
1 - 0
Hacettepe
FT
Kirklarelispor
2 - 1
Polatli Bugsasspor
FT
Nazilli Belediyespor
1 - 0
Kahramanmarasspor
FT
Nigde Belediyespor
0 - 2
Sanliurfaspor
FT
Sakaryaspor
0 - 0
Karsiyaka
FT
Silivrispor
1 - 3
Bandirmaspor
Turkey:
FT
Besiktas
2 - 1
Bursaspor
FT
Goztepe
3 - 2
Trabzonspor
FT
Kayserispor
2 - 2
Osmanlispor
FT
Yeni Malatyaspor
1 - 1
Antalyaspor
USA: MLS
FT
Columbus Crew
2 - 1
Dallas
FT
DC United
1 - 0
New England Revolution
FT
Orlando City
1 - 2
Vancouver Whitecaps
FT
Philadelphia Union
2 - 2
Atlanta United
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
Carolina Railhawks
2 - 2
New York Cosmos
FT
Indy Eleven
2 - 3
Jacksonville Armada
FT
Puerto Rico FC
0 - 2
Miami FC
USA: National Womens Soccer League
FT
Kansas City (W)
1 - 2
Orlando Pride (W)
FT
Seattle Reign (W)
1 - 2
Portland Thorns (W)
FT
Sky Blue (W)
1 - 0
Boston Breakers (W)
FT
Washington Spirit (W)
1 - 2
Chicago Red Stars (W)
Ukraine:
FT
Desna Chernihiv
3 - 1
Zhemchuzhyna Odesa
FT
Hirnyk-Sport
1 - 3
Arsenal Kyiv
FT
Ingulets Petrove
0 - 0
Obolon-Brovar Kyiv
FT
Kolos Kovalivka
2 - 2
Mykolaiv
FT
Poltava
2 - 2
Naftovyk-Ukrnafta
FT
Rukh Vynnyky
0 - 1
Cherkaskyi Dnipro
Ukraine:
FT
Olimpik Donetsk
0 - 0
Karpaty Lviv
FT
Stal Dniprodzerzhynsk
0 - 1
Zirka Kirovohrad
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro
0 - 3
Defensor Sporting
FT
Club River Plate
1 - 1
Boston River
FT
Juventud
0 - 2
Fenix
FT
Penarol
2 - 1
Liverpool Montevideo
Uzbekistan: PFL
FT
Bunyodkor
2 - 0
Obod Tashkent
FT
Buxoro
1 - 0
Qizilqum Zarafshon
FT
Kokand 1912
3 - 1
Neftchi Fargona
FT
Navbahor Namangan
1 - 0
Dinamo Samarqand
FT
Shurtan Guzar
0 - 1
Metallurg Bekabad
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Deportivo La Guaira
3 - 0
Trujillanos
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Union Atletico Falcon
0 - 1
Gran Valencia
FT
Yaracuyanos
2 - 0
Puerto Cabello
Wales:
FT
Bala Town
2 - 1
Cardiff Metropolitan
FT
Llandudno
1 - 0
Connahs Quay
FT
Newtown AFC
4 - 1
Carmarthen Town