Football ResultsSunday, 26th November 2017
Albania:
FT
Kamza
2 - 1
Lushnja
FT
Vllaznia
2 - 1
Luftetari Gjirokaster
Argentina:
FT
Almirante Brown
0 - 0
Acassuso
FT
Deportivo Espanol
1 - 1
Fenix
FT
Estudiantes BA
1 - 0
Defensores de Belgrano
Argentina:
FT
Aldosivi
1 - 0
Brown de Adrogue
FT
All Boys
2 - 0
Guillermo Brown
FT
Boca Unidos
2 - 0
Instituto Cordoba
FT
Gimnasia Jujuy
3 - 1
Santamarina
FT
Los Andes
1 - 1
Estudiantes SL
FT
Villa Dalmine
2 - 1
Nueva Chicago
Argentina:
FT
Estudiantes LP
1 - 0
Atletico Tucuman
FT
Racing Club
0 - 1
Independiente
FT
River Plate
1 - 3
Newells Old Boys
Armenia:
FT
Banants Yerevan
1 - 1
Gandzasar
Australia:
FT
Adelaide United
2 - 0
Western Sydney
Austria:
FT
Rapid Vienna
2 - 3
Red Bull Salzburg
FT
Wolfsberger AC
1 - 2
Austria Vienna
Azerbaijan:
FT
Sumqayit
0 - 0
Sabail
FT
Zira
2 - 3
Qarabag
Belarus: Division 1
FT
Dnepr Mogilev
0 - 0
Slutsk
FT
Gomel
0 - 1
Dinamo Brest
FT
Gorodeya
3 - 3
BATE Borisov
FT
Krumkachy
2 - 1
Minsk
FT
Naftan
1 - 2
Isloch Minsk
FT
Neman Grodno
3 - 1
Shakhter Soligorsk
FT
Torpedo Zhodino
2 - 0
Slavia Mozyr
FT
Vitebsk
1 - 4
Dinamo Minsk
Belgium:
FT
Anderlecht
4 - 0
Kortrijk
FT
Club Brugge
3 - 2
Zulte Waregem
FT
Genk
0 - 2
Standard Liege
Belgium:
FT
Westerlo
1 - 1
Beershot Wilrijk
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Bolivar
2 - 0
Blooming
FT
Guabira
2 - 0
The Strongest
FT
Real Potosi
2 - 1
Sport Boys Warnes
FT
Universitario de Sucre
0 - 0
San Jose
Bolivia: Nacional B NB 2017 Play Off Semi-Final
FT
CA Bermejo
2 - 2
Royal Pari Sion
PEN
Deportivo Kala
3 - 2
Quebracho Villa Montes
Bosnia and Herzegovina:
FT
GOSK Gabela
0 - 1
Radnik Bijeljina
Brazil: Serie A
FT
Avai
1 - 0
Atletico Paranaense
FT
Bahia
0 - 1
Chapecoense
FT
Corinthians
2 - 2
Atletico Mineiro
FT
Coritiba
1 - 2
Sao Paulo
FT
Cruzeiro
0 - 1
Vasco da Gama
FT
Flamengo
1 - 2
Santos
FT
Gremio
1 - 1
Atletico Goianiense
Bulgaria:
FT
Etar Veliko Tarnovo
0 - 2
Dunav Ruse
FT
Lokomotiv Plovdiv
0 - 1
CSKA Sofia
Bulgaria:
FT
Benkovski Byala
1 - 3
Hitrino
FT
Lokomotiv Ruse
2 - 1
Septemvri Tervel
FT
Spartak Varna
2 - 1
Svetkavitsa
FT
Suvorovo
0 - 1
Kaliakra
Bulgaria:
FT
Arda Kardzhali
5 - 0
Asenovets 2005
Bulgaria:
FT
Neftochimic Burgas
0 - 2
Botev Galabovo
FT
Nesebar
2 - 3
Tsarsko Selo
Chile: Primera Division
FT
Antofagasta
2 - 2
Santiago Wanderers
FT
Curico Unido
1 - 0
Huachipato
FT
Everton de Vina
2 - 3
Colo Colo
FT
Union Espanola
1 - 1
Deportes Temuco
China: FA Cup Final
FT
Shanghai SIPG
3 - 2
Shanghai Shenhua
Colombia: Primera A Cl Play Off Quarter-Final
FT
Deportes Tolima
1 - 0
Atletico Nacional Medellin
FT
Jaguares
0 - 0
Santa Fe
FT
La Equidad
1 - 1
Millonarios
Congo DR:
FT
Groupe Bazano
0 - 3
Tshinkunku
FT
KFA
0 - 2
St Eloi Lupopo
Congo DR:
FT
Molunge
0 - 2
Motema Pembe
Costa Rica:
FT
Perez Zeledon
1 - 0
CS Herediano
FT
Santos de Guapiles
0 - 0
Deportivo Saprissa
Croatia:
FT
Cibalia
1 - 2
Rijeka
FT
Rudes
1 - 1
Dinamo Zagreb
Cyprus:
FT
Doxa Katokopias
1 - 2
Omonia Nicosia
FT
Kition Larnaca
2 - 0
Pafos
FT
Nea Salamis
2 - 3
Alki Oroklinis
Cyprus:
FT
Livadiakos/Salamina
1 - 1
Pegia 2014
FT
Onisilos
1 - 0
Elpida Astromeriti
Czech Republic:
FT
Olympia Hradec
1 - 0
Taborsko
FT
Sokolov
3 - 0
Usti Nad Labem
FT
Varnsdorf
3 - 2
Viktoria Zizkov
Czech Republic:
FT
Sigma Olomouc
1 - 0
Sparta Praha
FT
Teplice
0 - 0
Viktoria Plzen
Denmark:
FT
FC Copenhagen
5 - 1
Lyngby
FT
Nordsjaelland
6 - 0
AC Horsens
FT
Odense
3 - 0
Hobro
FT
Silkeborg
1 - 3
Brondby
Denmark:
FT
Brabrand
0 - 3
Fredericia
FT
HB Koge
3 - 0
Esbjerg
FT
Roskilde
1 - 0
Viborg
FT
Skive
4 - 4
Nykobing
FT
Thisted
2 - 1
Fremad Amager
FT
Vejle
4 - 1
Vendsyssel
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Barcelona
3 - 0
Deportivo Cuenca
FT
Delfin
1 - 1
Macara
FT
El Nacional
3 - 1
Universidad Catolica
FT
LDU Quito
2 - 4
Emelec
England:
FT
Middlesbrough (U23)
3 - 3
Southampton (U23)
FT
Norwich City (U23)
1 - 2
Aston Villa (U23)
FT
Stoke City (U23)
2 - 3
Reading (U23)
England:
FT
Nottingham Forest
0 - 2
Cardiff City
England:
FT
Burnley
0 - 1
Arsenal
FT
Huddersfield Town
1 - 2
Manchester City
FT
Southampton
4 - 1
Everton
England:
FT
Sunderland (U23)
0 - 2
Swansea City (U23)
FIFA: Womens World Cup France 2019 UEFA Qualifying Group Stage
FT
Finland (W)
4 - 0
Israel (W)
FYR Macedonia:
FT
Akademija Pandev
0 - 2
Vardar Skopje
FT
Pelister
2 - 2
Shkupi 1927
FT
Sileks
2 - 1
Rabotnicki
FT
Skopje
0 - 1
Pobeda
France:
FT
Marseille
1 - 0
Guingamp
FT
Monaco
1 - 2
Paris St Germain
FT
Nice
0 - 5
Lyon
Friendly:
FT
Australia (W)
5 - 1
China (W)
FT
Malta (W)
4 - 0
UAE (W)
FT
New Caledonia
1 - 1
Estonia
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Chikhura Sachkhere
1 - 0
Lokomotivi Tbilisi
FT
Dinamo Batumi
1 - 2
Kolkheti Poti
FT
Dinamo Tbilisi
0 - 1
Torpedo Kutaisi
FT
Shukura
1 - 2
Saburtalo
Germany:
FT
Chemie Leipzig
0 - 2
Hertha Berlin II
FT
Union Furstenwalde
1 - 1
Germania Halberstadt
Germany:
FT
Altona 93
0 - 1
Luneburger Hansa
FT
Eintracht Norderstedt
1 - 3
St Pauli II
Germany:
FT
1860 Rosenheim
1 - 1
1860 Munich
Germany:
FT
Freiburg II
4 - 3
Koblenz
Germany:
FT
Erzgebirge Aue
1 - 1
Bochum
FT
Greuther Furth
4 - 0
St Pauli
FT
Kaiserslautern
0 - 2
Arminia Bielefeld
Germany:
FT
Hamburg
3 - 0
1899 Hoffenheim
FT
Koln
0 - 2
Hertha Berlin
Greece:
FT
AEP Iraklis
5 - 1
Kampaniakos
FT
Aris Paleohoriou
1 - 0
Almopos Aridaia
FT
Edessaikos
2 - 0
Kardia
FT
Filippos Alexandrias
0 - 1
Makedonikos
FT
Kilkisiakos
1 - 0
Karitsas
FT
Lagkadas
1 - 1
Naousa
FT
Pierikos
2 - 1
Megas Alexandros Trikalon
Greece:
FT
Amvrisseas
2 - 1
Olympiakos Volou
FT
Asteras Iteas
1 - 1
AO Sellanon
FT
Digenis Neohoriou
1 - 0
Achilleas Farsalon
FT
Niki Volou
0 - 1
Almyros
FT
Rigas Fereos
2 - 1
Opountios Martinou
FT
Velouhi
0 - 4
Thiva
Greece:
FT
Doxa Kranoulas
2 - 1
Asteras Parapotamou
FT
Kastoria
1 - 1
Pankefkadios
FT
Makedonikos Foufas
0 - 1
Ethnikos Filippiadas
FT
Mpoukas Amfilohias
3 - 0
Karagiannion
FT
Thesprotos
5 - 1
Skoufas Kompotiou
FT
Tilikratis
3 - 0
Ermis Amynteou
Greece:
FT
Asteras Tripolis
2 - 0
Levadiakos
FT
Kerkyra
1 - 3
Olympiakos Piraeus
FT
Panetolikos
3 - 1
Larisa
FT
Panionios
2 - 2
PAOK
Greece:
FT
Aiginiakos
2 - 1
Apollon 1926
FT
Doxa Dramas
4 - 0
Ergotelis
FT
Panegialios
0 - 1
Trikala
Guatemala:
FT
Antigua GFC
4 - 0
Malacateco
FT
CSD Municipal
2 - 0
Suchitepequez
FT
Deportivo Marquense
2 - 0
Comunicaciones
FT
Deportivo Petapa
0 - 0
Coban Imperial
FT
Guastatoya
1 - 0
Sanarate
FT
Siquinala
2 - 1
Xelaju
Hong Kong:
FT
Dreams Metro Gallery
2 - 4
Tai Chung
FT
Hoi King
1 - 4
Eastern District
FT
Kwun Tong
0 - 2
Shatin
FT
Mutual
1 - 1
Citizen
FT
Sun Hei
1 - 3
Wing Yee
FT
Tung Sing
2 - 3
Wanchai
Hong Kong:
FT
Wofoo Tai Po
3 - 0
I-Sky Yuen Long
Hungary:
FT
Budaorsi
2 - 1
Budafoki LC
FT
Dorogi
2 - 0
Vac
FT
Gyirmot
2 - 0
Gyori Eto
FT
Kazincbarcika
1 - 2
Cegledi
FT
MTE 1904
3 - 1
Zalaegerszegi
FT
MTK Budapest
3 - 1
Siofok
FT
Nyiregyhaza
2 - 0
Szolnoki Mav
FT
Soroksar
0 - 2
Bekescsaba 1912
FT
Szeged 2011
0 - 1
Csakvar
India:
FT
Atletico de Kolkata
1 - 4
Pune City
FT
Bengaluru
4 - 1
Delhi Dynamos
Iraq:
FT
Al Hussein
3 - 0
Al Diwaniya
FT
Al Naft
1 - 0
Talaba
FT
Al Shorta
4 - 1
Al Bahri
Israel:
FT
Ashdod
0 - 1
Hapoel Raanana
FT
Hapoel Haifa
2 - 2
Maccabi Tel Aviv
Italy:
FT
Bari
1 - 0
Foggia
FT
Ternana
1 - 1
Perugia
Italy:
FT
Arzachena
1 - 1
Pistoiese
FT
Carrarese
4 - 1
Pontedera
FT
Gavorrano
0 - 1
Pro Piacenza
FT
Lucchese
0 - 3
Giana Ermino
FT
Pisa
1 - 0
Livorno
FT
Prato
1 - 0
Olbia
FT
Robur Siena
1 - 0
Arezzo
FT
Viterbese Castrense
3 - 0
Cuneo
Italy:
FT
Bassano Virtus
0 - 1
Reggiana
FT
Ravenna
1 - 0
Renate
FT
Santarcangelo
1 - 2
Feralpisalo
FT
Triestina
3 - 1
Gubbio
Italy:
FT
Genoa
1 - 1
Roma
FT
Juventus
3 - 0
Crotone
FT
Lazio
1 - 1
Fiorentina
FT
Milan
0 - 0
Torino
FT
Udinese
0 - 1
Napoli
Japan: J1 League
FT
Cerezo Osaka
3 - 1
Vissel Kobe
FT
Gamba Osaka
0 - 1
Consadole Sapporo
FT
Kashima Antlers
0 - 0
Kashiwa Reysol
FT
Omiya Ardija
0 - 0
Ventforet Kofu
FT
Sagan Tosu
0 - 2
Jubilo Iwata
FT
Sanfrecce Hiroshima
2 - 1
FC Tokyo
FT
Shimizu S Pulse
2 - 3
Albirex Niigata
FT
Vegalta Sendai
2 - 2
Yokohama F Marinos
Japan: J2 League J2 Promotion Play Off Semi-Final
FT
Avispa Fukuoka
1 - 0
Tokyo Verdy
FT
Nagoya Grampus
4 - 2
JEF United Chiba
Japan: J3 League
FT
Fujieda MYFC
3 - 0
Blaublitz Akita
FT
Fukushima United
3 - 0
YSCC
FT
Giravanz Kitakyushu
0 - 0
Azul Claro Numazu
FT
Grulla Morioka
2 - 3
Cerezo Osaka (U23)
FT
Kagoshima United
3 - 0
FC Tokyo (U23)
FT
Kataller Toyama
1 - 1
Gainare Tottori
FT
Sagamihara
2 - 2
Gamba Osaka (U23)
FT
Tochigi SC
0 - 0
Nagano Parceiro
Kosovo:
FT
Drita
3 - 0
Vllaznia Pozheran
FT
Falmurtari
1 - 2
Drenica
FT
Trepca 89
0 - 0
Feronikeli
Lebanon:
FT
Al Ansar
1 - 1
Tadamon Sour
FT
Nabi Sheet
1 - 1
Al Islah
FT
Tripoli
0 - 1
Racing Beirut
Luxembourg:
FT
F91 Dudelange
0 - 0
Differdange 03
FT
Jeunesse Esch
3 - 3
Union Titus Petange
FT
Mondorf-Les-Bains
3 - 0
Esch
FT
Progres Niederkorn
1 - 1
Hostert
FT
RM Hamm Benfica
1 - 1
UNA Strassen
FT
Rodange 91
0 - 3
Fola Esch
FT
Victoria Rosport
0 - 2
Racing Union Luxembourg
Malta:
FT
Tarxien Rainbows
0 - 3
Hibernians
FT
Valletta
1 - 0
Floriana
Mexico:
FT
Celaya
2 - 1
Alebrijes de Oaxaca
FT
Juarez
3 - 2
Tampico Madero
Mexico:
FT
Monarcas
2 - 1
Toluca
FT
UANL Tigres
1 - 1
Leon
Moldova: Division 1 2017
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
3 - 2
Dacia Chisinau
FT
Petrocub
4 - 1
Zimbru Chisinau
FT
Sfintul Gheorghe
2 - 1
Zaria Balti
FT
Sheriff Tiraspol
0 - 1
Speranta
FT
Spicul Chiscareni
0 - 2
Milsami Orhei
Montenegro:
FT
Celik Niksic
0 - 5
Mladost Ljeskopolje
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
0 - 1
Igalo
FT
Otrant Olympic
2 - 0
Ibar
Morocco:
FT
FAR Rabat
2 - 2
Chabab Rif Hoceima
FT
Kawkab Marrakech
2 - 1
FUS Rabat
FT
Olympique Khouribga
0 - 5
Wydad Casablanca
FT
Racing de Casablanca
0 - 3
Difaa El Jadida
Morocco:
FT
Raja Beni Mellal
2 - 1
Mouloudia Oujda
FT
Sidi Kacem
1 - 1
JSM Laayoune
FT
USM Oujda
4 - 3
Rachad Bernoussi
FT
Wydad Fes
2 - 0
Kasba Tadla
FT
Wydad Temara
1 - 2
Jeunesse Ben Guerir
Netherlands:
FT
Ajax
5 - 1
Roda
FT
Excelsior
1 - 2
PSV Eindhoven
FT
Sparta Rotterdam
1 - 3
Utrecht
FT
Vitesse Arnhem
2 - 0
ADO Den Haag
New Zealand:
FT
Canterbury United
3 - 0
Wanderers SC
FT
Waitakere United
2 - 1
Team Wellington
New Zealand:
FT
Auckland Football Fed (W)
3 - 2
Northern Football Fed (W)
FT
Capital Football Fed (W)
6 - 2
Southern United (W)
FT
Central Football Fed (W)
2 - 3
Canterbury United (W)
Norway: Eliteserien
FT
Aalesund
4 - 3
Stromsgodset
FT
Brann
2 - 2
Tromso
FT
Haugesund
2 - 3
Kristiansund BK
FT
Molde
2 - 2
Sarpsborg 08
FT
Odd Ballklubb
1 - 0
Rosenborg
FT
Sandefjord
1 - 3
Lillestrom
FT
Sogndal
5 - 2
Valerenga
FT
Viking
2 - 0
Stabaek
Panama:
FT
Tauro
1 - 2
Chorrillo
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro Porteno
4 - 1
Sportivo Luqueno
FT
Sportivo Trinidense
1 - 1
Club Nacional
Peru: Primera Division Clausura
FT
Alianza Lima
1 - 0
Deportivo Municipal
FT
Ayacucho
3 - 3
Universitario
FT
Sporting Cristal
4 - 0
Alianza Atletico
Poland:
FT
Chrobry Glogow
1 - 0
Ruch Chorzow
FT
Rakow Czestochowa
3 - 1
Puszcza Niepolomice
FT
Wigry Suwalki
1 - 0
Olimpia Grudziadz
Poland:
FT
Gawrdia Koszalin
0 - 1
LKS Lodz
FT
Olimpia Elblag
6 - 3
Row 1964 Rybnik
FT
Radomiak Radom
1 - 2
Siarka Tarnobrzeg
FT
Znicz Pruszkow
1 - 1
MKS Kluczbork
Poland:
FT
Lech Poznan
2 - 1
Wisla Plock
FT
Slask Wroclaw
1 - 0
Zaglebie Lubin
Portugal:
FT
Academico de Viseu
0 - 0
Varzim
FT
Arouca
2 - 0
Santa Clara
FT
Leixoes
0 - 0
Benfica B
FT
Penafiel
2 - 1
Guimaraes B
FT
Porto B
1 - 2
Academica
FT
Sporting Covilha
0 - 0
Real
FT
UD Oliveirense
1 - 1
Cova de Piedade
Portugal:
FT
Benfica
6 - 0
Vitoria Setubal
FT
Maritimo
0 - 0
Estoril
FT
Pacos Ferreira
1 - 2
Sporting CP
Romania:
FT
Astra Giurgiu
2 - 0
Steaua Bucuresti
FT
Gaz Metan Medias
1 - 1
Voluntari
Romania:
FT
Balotesti
0 - 3
Mioveni
Russia:
FT
Rostov
2 - 0
Anzhi
FT
Rubin Kazan
0 - 1
CSKA Moscow
FT
Ural
0 - 1
Krasnodar
Scotland:
FT
Motherwell
0 - 2
Celtic
Scotland:
FT
Kilmarnock
1 - 3
Aberdeen
Serbia:
FT
Cukaricki
1 - 2
Crvena Zvezda
FT
Partizan
1 - 1
Spartak Subotica
Serbia:
FT
Buducnost Dobanovci
1 - 1
Novi Pazar
FT
Celarevo
5 - 1
Jagodina
FT
Dinamo Vranje
1 - 0
Radnicki 1923
FT
Metalac GM
3 - 0
Sindjelic Beograd
FT
Radnicki Pirot
1 - 0
Sloboda Uzice
Singapore: FA Cup Petit Final
FT
Home United
1 - 0
Hougang United
Slovakia:
FT
Dunajska Streda
0 - 0
FC Nitra
Slovenia:
FT
Aluminij
0 - 2
Rudar Velenje
FT
Olimpija Ljubljana
1 - 0
Krsko
South Africa:
FT
Baroka
2 - 2
Platinum Stars
FT
Bloem Celtic
0 - 1
Orlando Pirates
South Africa:
FT
Jomo Cosmos
4 - 1
Mbombela United
FT
Mthatha Bucks
1 - 4
Ubuntu Cape Town
FT
Royal Kings
0 - 0
Stellenbosch
South Korea: K League KL Relegation Play Off
PEN
Sangju Sangmu
5 - 4
Busan I Park
Spain:
FT
Albacete
2 - 2
Sporting Gijon
FT
Barcelona B
1 - 1
Almeria
FT
Cordoba
2 - 2
Cultural Leonesa
FT
Granada
2 - 0
Huesca
FT
Lugo
1 - 0
Osasuna
Spain:
FT
Atletico Madrid B
2 - 2
Talavera
FT
CD Toledo
1 - 2
Rayo Majadahonda
FT
Cerceda
1 - 2
Coruxo
FT
Gimnastica Segoviana
2 - 1
Guijuelo
FT
Pontevedra
1 - 1
Valladolid B
FT
San Sebastian de los Reyes
0 - 0
Racing de Ferrol
FT
Union Adarve
0 - 0
Navalcarnero
Spain:
FT
Granada B
3 - 1
Ecija
FT
Jumilla
2 - 0
Lorca
FT
Las Palmas B
2 - 3
Real Linense
FT
Marbella
2 - 0
Ejido
FT
Merida
1 - 1
UCAM Murcia
FT
San Fernando
0 - 1
Recreativo Huelva
FT
Villanovense
1 - 0
Extremadura
Spain:
FT
Barakaldo
1 - 1
Amorebieta
FT
CD Izarra
1 - 1
CD Lealtad
FT
CD Vitoria
1 - 2
Burgos
FT
Gernika
1 - 0
Real Union
FT
Mirandes
0 - 2
Real Sociedad B
FT
Pena Sport
1 - 0
Osasuna B
FT
Racing Santander
1 - 1
Tudelano
FT
Sporting Gijon B
1 - 0
UD Logrones
Spain:
FT
Atletico Baleares
0 - 1
Llagostera
FT
Badalona
0 - 0
Villarreal B
FT
Deportivo Aragon
0 - 0
Ebro
FT
Olot
0 - 0
Mallorca
FT
Pena Deportiva
0 - 0
Alcoyano
FT
Peralda
1 - 2
Cornella
FT
Sabadell
1 - 1
Formentera
Spain:
FT
Deportivo La Coruna
2 - 2
Athletic Club
FT
Real Sociedad
2 - 2
Las Palmas
FT
Valencia
1 - 1
Barcelona
FT
Villarreal
2 - 3
Sevilla
Switzerland:
FT
FC Zurich
2 - 0
Lausanne-Sport
FT
Lugano
1 - 2
Young Boys
FT
Sion
3 - 0
Grasshopper Club
Switzerland:
FT
Schaffhausen
1 - 2
Servette
Syria:
FT
Al Jaish Damascus
0 - 0
Al Wathba
FT
Al Karamah
1 - 1
Al Shorta Damascus
FT
Al Majd
0 - 1
Al Muhafaza
FT
Herafyee Halab
0 - 0
Taliya
FT
Hutteen
0 - 0
Al Ittihad Aleppo
Tunisia:
FT
CS Sfaxien
1 - 0
ES Metlaoui
FT
Club Africain
1 - 0
Stade Gabesien
FT
Etoile du Sahel
0 - 0
Esperance ST
Turkey:
FT
Eskisehirspor
1 - 1
Rizespor
FT
Gaziantep BB
2 - 2
Erzurumspor
FT
Umraniyespor
2 - 0
Altinordu
Turkey:
FT
Afjet Ayfonspor
1 - 0
Bucaspor Izmir
FT
Bodrumspor
0 - 2
Menemen Belediye
FT
Kastamonuspor
5 - 0
Amedspor
FT
Keciorengucu
0 - 1
Sancaktepe Belediye
FT
Mersin Idman Yurdu
0 - 2
Kocaeli Birlikspor
FT
Tokatspor
2 - 0
Sariyer
Turkey:
FT
Altay
3 - 3
Polatli Bugsasspor
FT
Anadolu Selcukluspor
4 - 2
Bandirmaspor
FT
Fatih Karagumruk
3 - 5
Karsiyaka
FT
Fethiyespor
3 - 0
Silivrispor
FT
Kahramanmarasspor
0 - 2
Gumushanespor
FT
Kirklarelispor
2 - 3
Sakaryaspor
FT
Nazilli Belediyespor
0 - 5
Hacettepe
FT
Sanliurfaspor
3 - 1
Pendikspor
FT
Zonguldak Komurspor
1 - 0
Nigde Belediyespor
Turkey:
FT
Antalyaspor
0 - 1
Fenerbahce
FT
Bursaspor
2 - 1
Kardemir Karabukspor
FT
Kasimpasa
2 - 1
Konyaspor
FT
Sivasspor
1 - 2
Trabzonspor
Ukraine:
FT
Oleksandriya
3 - 0
Karpaty Lviv
FT
Stal Dniprodzerzhynsk
0 - 2
Dynamo Kyiv
FT
Veres
3 - 1
Chornomorets Odesa
FT
Zorya Luhansk
1 - 0
Zirka Kirovohrad
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
El Tanque Sisley
1 - 1
Plaza Colonia
FT
Fenix
1 - 1
Rampla Juniors
FT
Liverpool Montevideo
5 - 0
Danubio
FT
Montevideo Wanderers
1 - 0
Sud America
FT
Nacional de Football
1 - 1
Defensor Sporting
FT
Racing Montevideo
0 - 0
Club River Plate
Venezuela: Primera Division Clausura Play Off Semi-Final
FT
Deportivo Lara
3 - 0
Monagas
Venezuela: Segunda Division SD Hexagonal Play Off
FT
Llaneros
1 - 0
Atletico el Vigia
Wales:
FT
Cardiff Metropolitan
0 - 0
Connahs Quay