Football ResultsSunday, 27th August 2017
Argentina:
FT
Atletico Tucuman
2 - 1
Godoy Cruz
FT
Boca Juniors
3 - 0
Olimpo Bahia Blanca
FT
San Lorenzo
1 - 1
Racing Club
FT
San Martin de San Juan
2 - 0
Patronato
FT
Temperley
0 - 1
River Plate
Armenia:
FT
Banants Yerevan
1 - 1
Gandzasar
Australia: NPL ACT Play-Off Semi Final
FT
Gungahlin United
3 - 0
Canberra FC
Austria:
FT
Wolfsberger AC II
3 - 2
Deutschlandsberger
Austria:
FT
Worgl
4 - 1
Hohenems
Austria:
FT
Admira Wacker
1 - 3
Austria Vienna
FT
SCR Altach
1 - 0
Mattersburg
FT
Sturm Graz
1 - 0
Red Bull Salzburg
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Minsk
4 - 2
Gorodeya
FT
Shakhter Soligorsk
0 - 4
BATE Borisov
FT
Slavia Mozyr
1 - 2
Dinamo Brest
Belgium:
FT
Club Brugge
4 - 0
Standard Liege
FT
Gent
0 - 0
Anderlecht
FT
Oostende
3 - 4
Antwerp
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Jorge Wilstermann
1 - 0
San Jose
Bosnia and Herzegovina:
FT
Borac Banja Luka
1 - 1
Sarajevo
FT
Celik Zenica
2 - 2
Sloboda Tuzla
FT
GOSK Gabela
0 - 1
Krupa
Brazil: Serie A
FT
Avai
1 - 0
Chapecoense
FT
Bahia
1 - 2
Botafogo
FT
Cruzeiro
1 - 1
Santos
FT
Flamengo
2 - 0
Atletico Paranaense
FT
Palmeiras
4 - 2
Sao Paulo
FT
Ponte Preta
1 - 2
Atletico Mineiro
Brazil: Serie C Group A
FT
ASA
2 - 3
Cuiaba
FT
Botafogo PB
1 - 2
Confianca SE
FT
Fortaleza
1 - 1
CSA
Brazil: Serie C Group B
FT
Joinville
2 - 4
Macae
FT
Volta Redonda
4 - 0
Mogi Mirim
Bulgaria:
FT
Cherno More Varna
1 - 4
Septemvri Sofia
FT
Ludogorets
1 - 1
Pirin Blagoevgrad
Bulgaria:
FT
Botev Lukovit
1 - 5
Spartak Pleven
FT
Kariana Erden
5 - 0
Pavlikeni
FT
Miziya 2005
0 - 0
Yantra Gabrovo
FT
Partizan Cherven Bryag
3 - 1
Levski 2007
FT
Sevlievo
1 - 0
Bdin Vidin
FT
Vihar Slavyanovo
3 - 1
Tryavna
FT
Yantra Gabrovo
0 - 1
Botev Kozloduy
FT
Yantra Polski Trambesh
1 - 1
Akademik Svishtov
Bulgaria:
FT
Kubrat
1 - 1
Dobrudzha
Bulgaria:
FT
Levski Karlovo
0 - 2
Arda Kardzhali
FT
Tundja 2006 Yagoda
1 - 8
Karnobat
Bulgaria:
FT
Nesebar
2 - 1
Oborishte
Chile: Primera Division
FT
Colo Colo
4 - 1
Universidad de Chile
FT
O'Higgins
0 - 2
Antofagasta
FT
Universidad de Concepcion
1 - 1
Audax Italiano
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Coquimbo Unido
1 - 0
Barnechea
FT
Nublense
3 - 0
Cobreloa
FT
Rangers de Talca
1 - 1
Deportivo La Serena
FT
San Marcos de Arica
3 - 0
Cobresal
FT
Union San Felipe
0 - 2
Union La Calera
China: League One
FT
Beijin Renhe
3 - 0
Qingdao Huanghai
FT
Dalian Transcendence
1 - 1
Boading Yingli Yitong
FT
Hangzhou Greentown
0 - 0
Beijin BG
Colombia: Primera A Clausura
FT
Envigado
2 - 0
Rionegro
FT
Huila
2 - 0
Deportes Tolima
FT
Independiente Medellin
1 - 0
Atletico Nacional Medellin
FT
Santa Fe
1 - 0
Millonarios
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Cucuta
3 - 1
Bogota FC
FT
Llaneros
2 - 2
Union Magdalena
FT
Real Santander
0 - 0
Valledupar
Costa Rica:
FT
Alajuelense
2 - 0
Deportivo Saprissa
FT
Cartagines
0 - 1
CS Herediano
FT
Guadalupe FC
1 - 2
Perez Zeledon
FT
Limon
2 - 1
Universidad de Costa Rica
FT
Municipal Grecia
2 - 1
Santos de Guapiles
FT
Municipal Liberia
2 - 1
Carmelita
Croatia:
FT
Cibalia
2 - 1
NK Osijek
FT
Hajduk Split
2 - 0
Istra 1961
FT
Lokomotiva Zagreb
0 - 3
Dinamo Zagreb
Cyprus:
FT
Alki Oroklinis
0 - 1
Anorthosis Famagusta
FT
Doxa Katokopias
2 - 1
Ermis
FT
Kition Larnaca
2 - 0
Olympiakos Nicosia
Czech Republic:
FT
Ceske Budejovice
2 - 0
Usti Nad Labem
FT
Trinec
0 - 0
Hradec Kralove
FT
Varnsdorf
0 - 0
Vitkovice
FT
Viktoria Zizkov
1 - 1
Pribram
FT
Vlasim
0 - 1
Olympia Hradec
FT
Znojmo
2 - 1
Opava
Czech Republic:
FT
Jablonec
2 - 0
Zlin
FT
Slavia Praha
4 - 0
Mlada Boleslav
FT
Teplice
3 - 1
Vysocina Jihlava
FT
Viktoria Plzen
3 - 0
Banik Ostrava
Denmark:
FT
Naestved
2 - 1
Bronshoj
Denmark:
FT
Brondby
2 - 0
AC Horsens
FT
Midtjylland
1 - 1
Lyngby
FT
Nordsjaelland
3 - 0
FC Copenhagen
Denmark:
FT
Brabrand
2 - 2
Thisted
FT
Esbjerg
1 - 3
Nykobing
FT
Fredericia
2 - 3
Fremad Amager
FT
HB Koge
0 - 0
Skive
FT
Vejle
2 - 1
Roskilde
El Salvador:
FT
Dragon
4 - 3
Aguila
FT
FAS
0 - 0
Sonsonate
FT
Firpo
2 - 5
Alianza
FT
Isidro Metapan
2 - 0
Audaz
FT
Pasaquina
2 - 1
Chalatenango
England:
FT
Chelsea
2 - 0
Everton
FT
Liverpool
4 - 0
Arsenal
FT
Tottenham Hotspur
1 - 1
Burnley
FT
West Bromwich Albion
1 - 1
Stoke City
England:
FT
West Ham United (U23)
5 - 2
Swansea City (U23)
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
2 - 0
Tartu Welco
FT
FCI Tallinn II
1 - 3
Kuressaare
FT
Santos Tartu
1 - 1
Levadia Tallinn II
FT
Tallinna Kalev
3 - 0
Rakvere Tarvas
FYR Macedonia:
FT
Shkendija
2 - 1
Akademija Pandev
FYR Macedonia:
FT
Horizont Turnovo
1 - 3
Bregalnica Stip
FT
Osogovo
1 - 0
Kozhuf Miravci
FT
Plackovica
2 - 1
Sasa
FT
Pobeda Valandovo
0 - 0
Borec Veles
FYR Macedonia:
FT
Gostivar
1 - 0
Lokomotiva Skopje
FT
Makedonija GP
0 - 2
Vellazerimi 77
FT
Novaci
2 - 0
Gorno Lisice
FT
Struga
2 - 0
Labunishta
FT
Teteks
3 - 2
Zajazi Zajas
Finland: Veikkausliiga
FT
HJK Helsinki
1 - 0
KuPS Kuopio
FT
Mariehamn
1 - 0
VPS
Finland: Ykkonen
FT
GrIFK
3 - 2
OPS
Finland: Kakkonen Group A
FT
Kultsu
2 - 1
Kiffen
FT
MIPK
1 - 0
MP
Finland: Kakkonen Group C
FT
VIFK
3 - 2
Narpes Kraft
Finland: Naisten Liga
FT
ONS (W)
2 - 0
Aland United (W)
France:
FT
Angers
1 - 1
Lille
FT
Guingamp
2 - 0
Strasbourg
FT
Monaco
6 - 1
Marseille
Friendly:
FT
OFI Crete
1 - 1
Omonia Nicosia
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
3 - 0
Kolkheti Poti
Germany:
FT
63 Luckenwalde
2 - 2
Babelsberg 03
FT
Budissa Bautzen
0 - 0
Auerbach
FT
Energie Cottbus
1 - 0
ZFC Meuselwitz
FT
Oberlausitz Neugersdorf
1 - 3
BFC Dynamo
Germany:
FT
Borussia Dortmund II
2 - 1
Borussia Monchengladbach II
Germany:
FT
Eintracht Norderstedt
2 - 0
Luneburger Hansa
Germany:
FT
1899 Hoffenheim II
1 - 3
Hessen Kassel
FT
Kickers Offenbach
4 - 1
Rochling Volklingen
FT
Saarbrucken
3 - 0
Stuttgarter Kickers
FT
Schott Mainz
1 - 2
Elversberg
FT
Stuttgart II
4 - 2
Freiburg II
Germany:
FT
Bochum
3 - 2
Dynamo Dresden
FT
Sandhausen
1 - 2
Fortuna Dusseldorf
FT
Union Berlin
1 - 1
Arminia Bielefeld
Germany:
FT
Hannover 96
1 - 0
Schalke 04
FT
Leipzig
4 - 1
Freiburg
Germany:
FT
Hansa Rostock
1 - 1
Preussen Munster
FT
Zwickau
0 - 1
Wurzburger Kickers
Ghana: Division 1
FT
Aduana Stars
1 - 0
Inter Allies
FT
All Stars
3 - 0
Medeama
FT
Asante Kotoko
2 - 1
Aduana Stars
FT
Bechem United
1 - 0
Ashanti Gold
FT
Berekum Chelsea
1 - 0
Elmina Sharks
FT
Ebusua Dwarfs
3 - 1
Liberty Pro
FT
Great Olympics
1 - 2
Hearts of Oak
FT
Tema Youth
1 - 0
WAFA
Greece:
FT
PAOK
3 - 1
Kerkyra
FT
PAS Giannina
0 - 0
AEK Athens
FT
Panathinaikos
0 - 0
Levadiakos
FT
Panionios
2 - 0
Apollon Smirnis
Guatemala:
FT
Antigua GFC
2 - 0
Sanarate
FT
Coban Imperial
1 - 1
Xelaju
FT
Comunicaciones
2 - 0
Suchitepequez
FT
Deportivo Marquense
1 - 0
Malacateco
FT
Guastatoya
3 - 0
Siquinala
Honduras:
FT
CD Honduras
2 - 3
CD Motagua
FT
CD Real Sociedad
0 - 0
Real Espana
FT
Platense
1 - 0
Vida
Hungary:
FT
Videoton
3 - 1
Ferencvaros
Hungary:
FT
Gyori Eto
0 - 1
Bekescsaba 1912
FT
Kazincbarcika
2 - 2
Nyiregyhaza
FT
Kisvarda
3 - 0
Csakvar
FT
MTE 1904
0 - 0
Vac
FT
MTK Budapest
4 - 1
Budafoki LC
FT
Siofok
1 - 2
Gyirmot
FT
Soproni VSE
0 - 4
Szolnoki Mav
FT
Soroksar
2 - 1
Dorogi
FT
Szeged 2011
3 - 1
Budaorsi
FT
Zalaegerszegi
2 - 0
Cegledi
Iceland: Urvalsdeild
FT
Breidablik
2 - 0
IA Akranes
FT
Fjolnir
3 - 1
Vikingur Reykjavik
FT
Grindavik
2 - 2
KR Reykjavik
FT
IBV
2 - 3
Valur Reykjavik
FT
KA Akureyri
5 - 0
Vikingur Olafsvik
FT
Stjarnan
1 - 1
FH Hafnarfjordur
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
IBV (W)
3 - 2
Thor / Ka (W)
Indonesia: Liga 1
FT
Bali United Pusam
6 - 1
Mitra Kukar
FT
Persija Jakarta
2 - 0
Persela Lamongan
Iran:
FT
Aluminium Arak
0 - 2
Nassaji Mazandaran
FT
Fajr Sepasi
1 - 0
Mes Rafsanjan
FT
Gol Gohar
2 - 1
Machine Sazi Tabriz
FT
Iranjavan Bushehr
0 - 1
Naft Masjed Soleyman
FT
Khoneh Be Khoneh
4 - 0
Saba Qom
FT
Malavan
1 - 1
Baderan Tehran
FT
Rah Ahan
0 - 3
Mes Kerman
FT
Shahdari Manshahr
1 - 0
AS Bargh Shiraz
FT
Shahrdari Tabriz
1 - 0
Oxin Alborz
Israel:
FT
Ironi Kiryat Shmona
1 - 2
Maccabi Tel Aviv
FT
Maccabi Haifa
3 - 1
Hapoel Beer Sheva
Italy:
FT
Pescara
5 - 1
Foggia
Italy:
FT
Arezzo
2 - 3
Arzachena
FT
Cuneo
0 - 1
Carrarese
FT
Livorno
2 - 1
Gavorrano
FT
Monza
2 - 0
Piacenza
FT
Pontedera
1 - 1
Alessandria
FT
Pro Piacenza
3 - 1
Giana Ermino
FT
Robur Siena
1 - 0
Lucchese
FT
Viterbese Castrense
3 - 1
Prato
Italy:
FT
Fano Alma Juventus
1 - 0
Bassano Virtus
FT
Mestre
1 - 1
Teramo
FT
Ravenna
1 - 0
Fermana
FT
Reggiana
1 - 2
Feralpisalo
FT
Renate
3 - 0
Padova
FT
Sambenedettese
2 - 0
Modena
FT
Santarcangelo
0 - 1
Pordenone
FT
Sudtirol
1 - 0
Albinoleffe
FT
Vicenza
3 - 0
Gubbio
Italy:
FT
Chievo
1 - 2
Lazio
FT
Crotone
0 - 0
Verona
FT
Fiorentina
1 - 2
Sampdoria
FT
Milan
2 - 1
Cagliari
FT
Napoli
3 - 1
Atalanta
FT
Spal
3 - 2
Udinese
FT
Torino
3 - 0
Sassuolo
Japan: J1 League
FT
Shimizu S Pulse
1 - 2
Urawa Red Diamonds
FT
Ventforet Kofu
2 - 2
Kawasaki Frontale
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
0 - 0
Mito Hollyhock
FT
Ehime
0 - 3
Tokyo Verdy
FT
Roasso Kumamoto
0 - 1
Fagiano Okayama Next
FT
V-Varen Nagasaki
1 - 0
Kyoto Sanga
Japan: J3 League
FT
Blaublitz Akita
2 - 0
Gamba Osaka (U23)
FT
Cerezo Osaka (U23)
0 - 0
Nagano Parceiro
FT
Fukushima United
0 - 0
Azul Claro Numazu
Japan: Japan Football League 2nd Stage
FT
FC Osaka
2 - 1
Honda Lock
FT
Reinmeer Aomori
2 - 2
Imabari
FT
Vanraure Hachinohe
2 - 1
Maruyasu Okazaki
FT
Verspah Oita
1 - 2
Nara Club
Japan: L1 League Women
FT
Albirex Niigata (W)
1 - 0
Elfen Sayama (W)
FT
JEF United Chiba (W)
0 - 1
INAC Kobe Leonessa (W)
FT
Sony Sendai (W)
0 - 2
Urawa Red Diamonds (W)
Kenya: Division 1
FT
Gor Mahia
1 - 1
AFC Leopards
FT
Homeboyz
1 - 1
Nzoia Sugar
FT
Nakumatt
2 - 2
Mathare United
FT
Sony Sugar
0 - 0
Kariobangi Sharks
FT
Zoo Kericho
4 - 1
Western Stima
Kosovo:
FT
Besa
2 - 0
Drita
FT
Gjilani
1 - 1
Feronikeli
Lithuania:
AET
Lietava Jonava
2 - 2
Stumbras
FT
Panevezys
0 - 1
Vilnaus Vitys
FT
Suduva Marijampole
4 - 1
Trakai
Luxembourg:
FT
Victoria Rosport
1 - 2
Esch
Mexico:
FT
Celaya
2 - 1
Tapachula
FT
Dorados
1 - 1
Juarez
FT
Potros UAEM
2 - 0
Atlante
Mexico:
FT
Guadalajara Chivas
0 - 0
Club Queretaro
FT
Leon
1 - 2
Santos Laguna
FT
Monarcas
2 - 0
Club America
FT
Necaxa
2 - 1
Atlas
FT
Toluca
2 - 1
Puebla
FT
UANL Tigres
3 - 2
Lobos BUAP
FT
Veracruz
1 - 0
UNAM Pumas
Moldova: Division 1 2017
FT
Sheriff Tiraspol
3 - 1
Milsami Orhei
Montenegro:
FT
Celik Niksic
2 - 0
Cetinje
FT
Ibar
0 - 2
Berane
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
0 - 3
Bokelj
FT
Jezero
1 - 0
Igalo
FT
Lovcen
0 - 3
Mladost Ljeskopolje
FT
Otrant Olympic
0 - 0
Mornar
Morocco:
FT
AS Sale
1 - 0
Moghreb Tetouan
FT
Difaa El Jadida
3 - 1
CR Khemis Zemara
FT
FAR Rabat
2 - 2
Stade Marocain
FT
Mouloudia Oujda
1 - 1
FUS Rabat
FT
Olympique Dcheira
1 - 4
Raja Casablanca
FT
Olympique Marrakech
1 - 1
Olympique Khouribga
FT
Olympique Safi
0 - 1
Hassania Agadir
FT
Raja Sportif d'Arfoud
0 - 2
Chabab Rif Hoceima
FT
Sidi Kacem
0 - 1
Ittihad Tanger
FT
US Temara
0 - 4
Renaissance Berkane
FT
Wydad Casablanca
2 - 0
Kawkab Marrakech
Netherlands:
FT
Feyenoord
5 - 0
Willem II
FT
Groningen
2 - 1
Utrecht
FT
PSV Eindhoven
2 - 0
Roda
FT
VVV Venlo
0 - 2
Ajax
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Skeid
4 - 0
Finnsnes
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Byasen
1 - 1
Egersund
FT
Hodd
4 - 0
Fana
FT
Notodden
3 - 0
Bryne
Norway: FA Cup Quarter Final
FT
Molde
2 - 1
Kristiansund BK
FT
Rosenborg
1 - 2
Valerenga
Norway: Toppserien
FT
Trondheims-Orn (W)
1 - 1
Arna-Bjornar (W)
FT
Valerenga (W)
3 - 1
Medkila (W)
Panama:
FT
Independiente
1 - 0
Santa Gema
FT
Tauro
1 - 1
Plaza Amador
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Guarani
3 - 2
Club Nacional
FT
Sportivo Luqueno
3 - 0
Rubio Nu
Peru: Segunda Division
FT
Cesar Vallejo
4 - 2
Defensor La Bocana
FT
Cienciano
3 - 2
Los Caimanes
FT
Cultural Santa Rosa
4 - 1
Sport Victoria
FT
Serrato Pacasmayo
2 - 0
Alfredo Salinas
FT
Sport Ancash
0 - 3
Deportivo Hualgayoc
FT
Sport Boys
0 - 0
Carlos Mannucci
FT
Union Huaral
2 - 0
Sport Loreto
Poland:
FT
Chojniczanka Chojnice
4 - 3
Ruch Chorzow
FT
Gornik Leczna
1 - 1
Bytovia Bytow
FT
Katowice
1 - 1
Odra Opole
FT
Miedz Legnica
0 - 0
Stal Mielec
FT
Olimpia Grudziadz
1 - 1
Stomil Olsztyn
Poland:
FT
Blekitni Stargard
0 - 0
Olimpia Elblag
Poland:
FT
Lech Poznan
3 - 0
Arka Gdynia
FT
Legia Warszawa
2 - 1
Zaglebie Lubin
FT
Sandecja Nowy Sacz
2 - 1
Pogon Szczecin
Portugal:
FT
Academico de Viseu
1 - 0
Benfica B
FT
Cova de Piedade
0 - 1
Guimaraes B
FT
Famalicao
1 - 0
UD Oliveirense
FT
Porto B
1 - 0
Santa Clara
FT
Real
0 - 1
Arouca
FT
Sporting Covilha
0 - 1
Nacional
FT
Uniao Madeira
2 - 2
Sporting CP B
FT
Varzim
3 - 0
Penafiel
Portugal:
FT
Boavista
1 - 0
Aves
FT
Braga
0 - 1
Porto
FT
Sporting CP
2 - 1
Estoril
Romania:
FT
Concordia
1 - 2
Viitorul Constanta
FT
Steaua Bucuresti
2 - 0
Botosani
Russia:
FT
CSKA Moscow
0 - 1
Akhmat Grozny
FT
Khabarovsk
0 - 0
Spartak Moscow
FT
Krasnodar
2 - 0
Dinamo Moscow
FT
Zenit St Petersburg
0 - 0
Rostov
Russia:
FT
Ararat Moscow
4 - 0
Zenit Penza
FT
Dinamo Bryansk
3 - 0
Rotor Volgograd II
FT
Energomash Belgorod
3 - 3
Metallurg Lipetsk
FT
Saturn Ramenskoye
4 - 3
Sokol Saratov
Russia:
FT
Nosta
3 - 3
Syzran 2003
Russia:
FT
Chita
1 - 1
Dinamo Barnaul
FT
Zenit Irkutsk
1 - 0
Irtysh Omsk
Russia:
FT
Chernomorets Novorossiysk
0 - 3
Angusht
FT
SKA Rostov
0 - 3
Legion
FT
Spartak Nalchik
0 - 1
Spartak Vladikavkaz
Russia:
FT
Luki-Energiya
1 - 0
Torpedo Vladimir
FT
Veles Moscow
0 - 2
Chertanovo Moscow
FT
Znamya Truda
1 - 0
Kolomna
Russia:
FT
Avangard Kursk
1 - 1
Zenit St Petersburg II
FT
Fakel Voronezh
1 - 3
Enisey
FT
Khimki
0 - 1
Dinamo St Petersburg
FT
Krylya Sovetov
3 - 0
Sibir
FT
Kuban
2 - 3
Spartak Moscow (2)
FT
Luch-Energiya
0 - 0
Tambov
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
0 - 1
Orenburg
FT
Rotor Volgograd
0 - 1
Baltika
FT
Tom Tomsk
0 - 0
Tyumen
FT
Volgar Astrakhan
0 - 1
Shinnik Yaroslavl
Scotland:
FT
Dundee
1 - 1
Hibernian
FT
Ross County
1 - 3
Rangers
Serbia:
FT
Crvena Zvezda
0 - 0
Partizan
Slovakia:
FT
Slovan Bratislava
4 - 1
Sport Podbrezova
Slovenia:
FT
Aluminij
2 - 0
Triglav Kranj
FT
Krsko
4 - 2
Domzale
FT
Olimpija Ljubljana
0 - 0
Maribor
South Africa:
FT
Cape Town City
1 - 0
Bidvest Wits
South Africa:
FT
Black Leopards
2 - 2
Ubuntu Cape Town
FT
Jomo Cosmos
5 - 0
University Of Pretoria
FT
Mthatha Bucks
2 - 0
Tshakhuma Madzivhadila
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Mugunghwa
0 - 1
Busan I Park
FT
Daejeon Citizen
1 - 4
Seongnam Ilhwa
FT
Suwon City
3 - 3
Anyang
Spain:
FT
Cadiz
0 - 0
Alcorcon
FT
Reus
1 - 1
Gimnastic
FT
Sporting Gijon
2 - 0
Lugo
FT
Zaragoza
1 - 1
Granada
Spain:
FT
Coruxo
0 - 3
Real Madrid Castilla
FT
Deportivo Fabril
0 - 1
San Sebastian de los Reyes
FT
Guijuelo
0 - 1
Cerceda
FT
Navalcarnero
2 - 1
CD Toledo
FT
Rayo Majadahonda
6 - 2
Valladolid B
FT
Union Adarve
2 - 2
Atletico Madrid B
Spain:
FT
Cordoba B
0 - 0
Marbella
FT
Ejido
3 - 3
Cartagena
FT
Melilla
1 - 0
Jumilla
FT
Merida
2 - 1
San Fernando
FT
Real Linense
4 - 1
Betis B
FT
Recreativo Huelva
1 - 1
Murcia
FT
UCAM Murcia
2 - 1
Las Palmas B
Spain:
FT
CD Lealtad
0 - 1
Burgos
FT
Mirandes
1 - 0
Sporting Gijon B
FT
Osasuna B
1 - 1
Amorebieta
FT
Tudelano
0 - 0
Barakaldo
Spain:
FT
Alcoyano
1 - 1
Hercules
FT
Ebro
0 - 2
Ontinyent
FT
Elche
5 - 1
Badalona
FT
Formentera
0 - 2
Atletico Baleares
FT
Lleida Esportiu
1 - 1
Deportivo Aragon
FT
Villarreal B
2 - 1
Atletico Saguntino
Spain:
FT
Eibar
0 - 1
Athletic Club
FT
Espanyol
0 - 1
Leganes
FT
Getafe
0 - 1
Sevilla
FT
Real Madrid
2 - 2
Valencia
Sweden: Allsvenskan
FT
AIK
1 - 1
Djurgarden
FT
Elfsborg
1 - 0
Halmstad
FT
GIF Sundsvall
2 - 1
Orebro
FT
Hacken
3 - 1
Jonkopings Sodra
FT
Kalmar
4 - 2
Sirius
FT
Malmo
2 - 2
IFK Goteborg
FT
Norrkoping
0 - 2
Ostersunds
Sweden: Superettan
FT
Brommapojkarna
1 - 5
Falkenbergs
FT
Varbergs BoIS
3 - 1
Syrianska
Sweden: Division 1 North
FT
Assyriska
4 - 2
Vasalunds
FT
Enskede
1 - 1
Team TG
FT
Nykoping
2 - 1
IFK Lulea
FT
Syrianska Botkyrka
0 - 4
Akropolis
FT
Umea
3 - 1
Sollentuna
Sweden: Division 1 South
FT
Landskrona BoIS
1 - 0
Kristianstad
FT
Oddevold
0 - 2
Rosengard
FT
Skovde AIK
1 - 0
Mjallby
FT
Utsiktens
2 - 0
Angelholms
Switzerland:
FT
Luzern
1 - 1
FC Zurich
FT
Sion
1 - 1
Basel 1893
FT
St Gallen
2 - 2
Young Boys
Switzerland:
FT
Schaffhausen
3 - 1
Vaduz
Turkey:
FT
Adanaspor
2 - 1
Umraniyespor
FT
Boluspor
0 - 0
Gaziantep BB
FT
Elazigspor
2 - 0
Ankaragucu
FT
Istanbulspor
0 - 1
Giresunspor
Turkey:
FT
Akhisar Belediye
2 - 1
Kasimpasa
FT
Genclerbirligi
1 - 2
Fenerbahce
FT
Istanbul Basaksehir
2 - 1
Konyaspor
USA: MLS
FT
Chicago Fire
1 - 2
Minnesota United
FT
Los Angeles Galaxy
0 - 3
San Jose Earthquakes
FT
Montreal Impact
1 - 3
Toronto FC
FT
Real Salt Lake
4 - 1
Colorado Rapids
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
San Francisco Deltas
1 - 2
Edmonton
Ukraine:
FT
Oleksandriya
0 - 1
Vorskla Poltava
FT
Veres
1 - 2
Shakhtar Donetsk
FT
Zorya Luhansk
5 - 0
Chornomorets Odesa
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Danubio
1 - 1
Nacional de Football
FT
Plaza Colonia
1 - 0
Montevideo Wanderers
FT
Racing Montevideo
0 - 2
El Tanque Sisley
FT
Sud America
1 - 1
Rampla Juniors
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
AC Mineros
2 - 1
Caracas
FT
Atletico Socopo
0 - 2
Deportivo Lara
FT
Atletico Venezuela
1 - 3
Carabobo
FT
Deportivo Anzoategui
1 - 1
Monagas
FT
Estudiantes FC
2 - 0
Metropolitanos
FT
Portuguesa FC
2 - 0
Zamora
FT
Zulia
2 - 0
Aragua
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Atletico Guanare
1 - 1
Real Frontera
FT
Atletico el Vigia
0 - 1
ULA FC
FT
Diamantes de Guayana
1 - 0
Angostura
FT
Margarita
2 - 2
Lala
FT
Petare
1 - 1
Yaracuyanos
FT
Tucanes
2 - 0
Atletico Venezuela B