Football ResultsSaturday, 29th April 2017
Albania: Superliga
FT
Kukesi
2 - 1
Laci
FT
Vllaznia
1 - 1
Korabi Peshkopi
Algeria: Ligue 1
FT
JS Saoura
0 - 0
MC Alger
FT
MC Oran
0 - 0
JS Kabylie
FT
USM Alger
3 - 0
CA Batna
Algeria: Ligue 2
FT
Biskra
1 - 0
Amal Bou Saada
FT
Blida
2 - 1
Bordj Bou Arreridj
FT
El Eulma
1 - 0
JSM Skikda
FT
GC Mascara
4 - 0
Khroub
FT
MC Saida
2 - 1
Ain Fakroun
FT
Paradou
2 - 1
JSM Bejaia
FT
RC Arbaa
0 - 1
ASO Chlef
FT
WA Boufarik
0 - 0
ASM Oran
Angola: Division 1
FT
Kabuscorp
2 - 2
Primeiro de Maio
FT
Onze Bravos
1 - 0
Petro Atletico
FT
Sagrada Esperanca
1 - 0
Santa Rita de Cassia
Argentina: Primera Division
FT
Gimnasia LP
0 - 1
San Lorenzo
FT
Huracan
0 - 1
Newells Old Boys
FT
Independiente
2 - 2
Estudiantes LP
FT
Sarmiento Junin
0 - 4
Colon Santa Fe
FT
Temperley
3 - 0
Racing Club
FT
Tigre
0 - 1
Banfield
FT
Union Santa Fe
1 - 0
Patronato
Argentina: Primera B Nacional
FT
Chacarita Juniors
4 - 1
Villa Dalmine
FT
Flandria
2 - 0
Central Cordoba
FT
Juventud Unida
0 - 1
Almagro
FT
Nueva Chicago
2 - 0
Guillermo Brown
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Comunicaciones
0 - 2
Barracas Central
FT
Deportivo Riestra
0 - 1
Almirante Brown
FT
Talleres Remedios
1 - 1
Deportivo Espanol
Armenia: Premier League
FT
Alashkert
3 - 1
Ararat Yerevan
FT
Gandzasar
3 - 2
Shirak
Australia: Play Off Semi Final
FT
Sydney FC
3 - 0
Perth Glory
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Monaro Panthers
1 - 2
Gungahlin United
FT
Tuggeranong United
3 - 3
Canberra FC
Australia: NPL New South Wales
FT
Blacktown City
3 - 2
Manly United
FT
Bonnyrigg White Eagles
0 - 5
Rockdale City Suns
FT
Sutherland Sharks
0 - 3
Wollongong Wolves
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Edgeworth Eagles
2 - 0
Charlestown City
FT
Newcastle Jets (Youth)
0 - 1
Valentine Phoenix
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane City
3 - 1
FNQ Heat
FT
Gold Coast City
1 - 0
Olympic FC
FT
SWQ Thunder
2 - 1
Western Pride
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide Olympic
0 - 4
Adelaide City
FT
Croydon Kings
1 - 2
Adelaide United II
FT
Cumberland United
0 - 4
Campbelltown City
FT
West Adelaide
2 - 1
Adelaide Comets
FT
West Torrens Birkalla
1 - 0
Para Hills Knights
Australia: NPL Victoria
FT
Green Gully
2 - 1
Melbourne Knights
FT
Hume City
0 - 1
Oakleigh Cannons
FT
North Geelong
2 - 2
St Albans Saints
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
0 - 0
Bayswater City
FT
Cockburn City
2 - 2
Inglewood United
FT
ECU Joondalup
3 - 1
Mandurah City
FT
Floreat Athena
2 - 1
Sorrento
FT
Joondalup United
3 - 2
Perth SC
FT
Subiaco
2 - 0
Perth Glory (Youth)
Austria: Bundesliga
FT
Austria Vienna
4 - 1
Sturm Graz
FT
Red Bull Salzburg
1 - 1
Ried
FT
St Polten
3 - 3
SCR Altach
FT
Wolfsberger AC
2 - 2
Mattersburg
Austria: Regional League Central
FT
Union Gurten
2 - 2
Gleisdorf 09
Austria: Regional League West
FT
Hard
2 - 0
Worgl
FT
St Johann
3 - 0
Seekirchen
Azerbaijan: Premier League
FT
Azal Baku
0 - 3
Zira
FT
Kapaz
1 - 0
Inter Baku
FT
Neftchi Baku
1 - 2
Qarabag
FT
Sumqayit
2 - 1
Qabala
Bahrain: Premier League
FT
Al Hala
0 - 1
East Riffa Club
FT
Al Najma Club
2 - 2
Malkiya
FT
Bahrain Club
2 - 1
Al Ahli Club Manama
Belarus: Division 1
FT
Minsk
2 - 0
Isloch Minsk
FT
Naftan
0 - 3
Krumkachy
FT
Neman Grodno
1 - 4
Vitebsk
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Genk
3 - 0
Kortrijk
FT
Lierse
0 - 0
Mechelen
FT
Lokeren
4 - 1
Eupen
FT
Waasland-Beveren
0 - 1
St Truiden
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Jorge Wilstermann
3 - 2
Nacional Potosi
FT
Real Potosi
1 - 0
Universitario de Sucre
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
Fancesa
4 - 1
Ciclon
FT
Ramiro Castillo
4 - 1
CA Bermejo
FT
Real America
0 - 0
Aurora
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Celik Zenica
1 - 0
Mladost Doboj Kakanj
FT
Krupa
1 - 1
Zrinjski
FT
Radnik Bijeljina
0 - 3
Sarajevo
Bulgaria: First PFL
FT
Levski Sofia
0 - 3
CSKA Sofia
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
0 - 1
Beroe
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northeast 3 AFL
FT
Dobrudzha
3 - 0
Lokomotiv Ruse
FT
Kaliakra
3 - 0
Botev Novi Pazar
FT
Septemvri Tervel
0 - 2
Chernomorets Balchik
FT
Svetkavitsa
2 - 0
Hitrino
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southwest 3 AFL
FT
Botev Ihtiman
2 - 5
Chavdar Etropole
FT
Hebar Pazardzhik
3 - 0
Marek
FT
Minyor Pernik
1 - 1
Germanea
FT
Pirin Gotse Delchev
1 - 2
Balkan Botevgrad
FT
Pirin Razlog
0 - 4
Belasitsa Petrich
FT
Rilski Sportist
1 - 2
Strumska Slava
FT
Septemvri Simitli
5 - 0
Svoboda Peshtera
FT
Slivnishki Geroy
2 - 3
Velbazhd
FT
Vihren
1 - 1
Chepinets Velingrad
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southeast 3 AFL
FT
Atletik Kuklen
4 - 1
Arda Kardzhali
FT
Elhovo
0 - 5
Vereya Stara Zagora II
FT
Gigant Saedinenie
2 - 1
Rozova Dolina
FT
Karnobat
1 - 0
Zagorets Nova Zagora
FT
Lyubimets 2007
3 - 1
Eurocollege
FT
Minyor Radnevo
1 - 1
Borislav Parvomay
FT
Rakovski 2011
0 - 0
Asenovets 2005
FT
Svilengrad 1921
1 - 2
Dimitrovgrad
FT
Uragan Boyadzhik
1 - 2
Maritsa Plovdiv
Chile: Primera Division Clausura
FT
Cobresal
3 - 2
Huachipato
FT
Santiago Wanderers
1 - 1
Iquique
FT
Union Espanola
2 - 1
Everton de Vina
FT
Universidad Catolica
3 - 1
Universidad de Chile
Chile: Primera B
FT
Deportes Copiapo
1 - 0
Magallanes
FT
Deportivo La Serena
1 - 1
Deportes Puerto Montt
FT
Iberia
0 - 1
Coquimbo Unido
FT
Union San Felipe
1 - 2
Deportes Valdivia
China: Super League
FT
Hebei China Fortune
4 - 0
Tianjin Teda
FT
Henan Jianye
2 - 4
Guangzhou Evergrande
FT
Liaoning Whowin
2 - 4
Beijing Guoan
FT
Tianjin Quanjian
2 - 2
Jiangsu Suning
FT
Yanbian Funde
1 - 0
Changchun Yatai
China: League One
FT
Dalian Transcendence
2 - 1
Lijiang Jiayunhao
FT
Hangzhou Greentown
1 - 0
Meizhou Hakka
FT
Nei Mongol Zhongyou
1 - 0
Beijin BG
FT
Shanghai Shenxin
2 - 0
Boading Yingli Yitong
FT
Shenzhen
1 - 2
Qingdao Huanghai
FT
Xinjiang Tianshan
2 - 4
Wuhan Zall
Chinese Taipei: Inter City League
FT
Ming Chuan University
7 - 0
Tainan City
FT
Royal Blues
0 - 4
Taipower
Colombia: Primera A Apertura
FT
Atletico Nacional Medellin
1 - 0
Once Caldas
FT
Envigado
1 - 2
Deportivo Pasto
FT
Jaguares
1 - 1
Patriotas
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Atletico FC
1 - 2
Chico
Croatia: Prva HNL
FT
Dinamo Zagreb
6 - 0
Cibalia
FT
Rijeka
2 - 0
Inter Zapresic
Croatia: Druga HNL
FT
Imotski
0 - 1
NK Zagreb
FT
Lucko
1 - 0
Hrvatski Dragovoljac
FT
Novigrad
0 - 0
Solin
Cyprus: Division 1
FT
Anorthosis Famagusta
4 - 3
Omonia Nicosia
FT
Doxa Katokopias
0 - 1
Aris Limassol
FT
Karmiotissa Polemidion
0 - 1
Ermis
Cyprus: Division 3
FT
APEP Pitsilias
2 - 3
Digenis Oroklinis
FT
Ahironas Liopetriou
2 - 2
MEAP Nisou
FT
Olympias Limpion
0 - 7
Ethnikos Latsion
FT
Pegia 2014
3 - 1
Chalkanoras Idaliou
FT
Xylotympou 2006
4 - 0
AEN Georgiou Vrysoullon
Czech Republic: Division 1
FT
Viktoria Plzen
2 - 0
Dukla Praha
FT
Zlin
1 - 2
Mlada Boleslav
Czech Republic: Division 2
FT
Pardubice
5 - 0
Prostejov
FT
Taborsko
1 - 2
Opava
FT
Varnsdorf
2 - 1
Znojmo
FT
Viktoria Zizkov
0 - 1
Banik Ostrava
FT
Vitkovice
1 - 0
Usti Nad Labem
Denmark: Superligaen
FT
Midtjylland
3 - 1
Nordsjaelland
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
Aarhus Fremad
1 - 2
B93 Copenhagen
FT
Brabrand
2 - 2
Avarta
FT
Dalum
1 - 2
Bronshoj
FT
Kjellerup
2 - 2
Kolding IF
FT
Thisted
4 - 0
Marienlyst
Denmark: 2. Division Play Off Relegation Group
FT
Fredensborg
0 - 1
Jammerbugt
FT
HIK Hellerup
2 - 0
VSK Arhus
FT
Middelfart
2 - 0
Frem
FT
Naesby
2 - 2
Holbaek
FT
Odder IGF
2 - 0
Svendborg
FT
Sydvest 05
1 - 0
Vejgaard B
Denmark: Elitedivisionen Play Offs Championship Round
FT
Brondby (W)
7 - 1
KoldingQ (W)
FT
Skovbakken (W)
1 - 2
Fortuna Hjorring (W)
Denmark: Elitedivisionen Play Out Relegation Round
FT
Naesby (W)
3 - 1
Varde (W)
FT
Odense (W)
5 - 0
ASA Aarhus (W)
FT
Sonderjyske (W)
2 - 2
Sundby (W)
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Deportivo Cuenca
2 - 1
River Ecuador
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
CDS Santa Rita
1 - 0
Tecnico Universitario
FT
Imbabura
0 - 1
Deportivo Colon
FT
LDU Loja
0 - 0
America de Quito
FT
Mushuc Runa
3 - 1
CD Olmedo
England: Premier League
FT
Crystal Palace
0 - 2
Burnley
FT
Southampton
0 - 0
Hull City
FT
Stoke City
0 - 0
West Ham United
FT
Sunderland
0 - 1
Bournemouth
FT
West Bromwich Albion
0 - 1
Leicester City
England: Championship
FT
Barnsley
1 - 1
Burton Albion
FT
Birmingham City
2 - 0
Huddersfield Town
FT
Blackburn Rovers
1 - 0
Aston Villa
FT
Brighton Hove Albion
0 - 1
Bristol City
FT
Derby County
3 - 1
Wolverhampton Wanderers
FT
Fulham
1 - 1
Brentford
FT
Ipswich Town
0 - 1
Sheffield Wednesday
FT
Leeds United
3 - 3
Norwich City
FT
Preston North End
1 - 1
Rotherham United
FT
Queens Park Rangers
2 - 0
Nottingham Forest
FT
Reading
1 - 0
Wigan Athletic
England: League Two
FT
Accrington Stanley
1 - 4
Luton Town
FT
Barnet
3 - 1
Grimsby Town
FT
Cambridge United
2 - 0
Crawley Town
FT
Carlisle United
2 - 1
Newport County
FT
Cheltenham Town
1 - 0
Hartlepool United
FT
Doncaster Rovers
1 - 3
Exeter City
FT
Leyton Orient
1 - 3
Colchester United
FT
Mansfield Town
0 - 1
Portsmouth
FT
Morecambe
1 - 1
Wycombe Wanderers
FT
Notts County
1 - 0
Blackpool
FT
Plymouth Argyle
2 - 1
Crewe Alexandra
FT
Yeovil Town
1 - 1
Stevenage
England: National League
FT
Aldershot Town
2 - 0
Braintree
FT
Barrow
2 - 3
Dover Athletic
FT
Chester City
0 - 2
Boreham Wood
FT
Dagenham & Redbridge
1 - 1
Woking
FT
Eastleigh
1 - 1
Wrexham
FT
Gateshead
0 - 2
Bromley
FT
Guiseley
1 - 1
Solihull Motors
FT
Macclesfield Town
0 - 0
Sutton United
FT
Maidstone United
0 - 1
Tranmere Rovers
FT
Southport
1 - 1
Lincoln City
FT
Torquay United
2 - 0
North Ferriby United
FT
York City
2 - 2
Forest Green
England: National League North
FT
Alfreton Town
3 - 3
Nuneaton
FT
Brackley Town
5 - 2
Stalybridge Celtic
FT
Chorley
0 - 2
Halifax Town
FT
Curzon Ashton
4 - 2
Boston United
FT
Fylde
4 - 2
Worcester
FT
Kidderminster Harriers
3 - 1
Bradford Park Avenue
FT
Salford City
5 - 1
Darlington 1883
FT
Stockport County
1 - 1
Gloucester City
FT
Tamworth
2 - 1
Altrincham
FT
Telford United
0 - 0
Harrogate Town
FT
United Of Manchester
5 - 1
Gainsborough
England: National League South
FT
Bath City
2 - 1
Welling United
FT
Bishops Stortford
4 - 0
Truro City
FT
East Thurrock United
1 - 1
Wealdstone
FT
Eastbourne Borough
3 - 2
St Albans
FT
Ebbsfleet United
1 - 0
Oxford City
FT
Gosport Borough
2 - 3
Whitehawk
FT
Hampton & Richmond
1 - 0
Concord Rangers
FT
Hemel Hempstead Town
0 - 5
Weston Super Mare
FT
Hungerford Town
1 - 1
Chelmsford City
FT
Margate
0 - 3
Maidenhead
FT
Poole Town
2 - 3
Dartford
England: Northern Premier League Play Off Final
FT
Spennymoor Town
1 - 0
Stourbridge
Estonia: Meistriliiga
FT
Trans Narva
3 - 1
Sillamae Kalev
FYR Macedonia: Druga MFL
FT
Akademija Pandev
3 - 2
Teteks
FT
Skopje
2 - 1
Horizont Turnovo
FT
Vellazerimi 77
3 - 0
Tikves
Faroe Islands: Premier League
FT
B36 Torshavn
4 - 0
Fuglafjordur
Finland: Veikkausliiga
FT
HJK Helsinki
1 - 1
FC Inter Turku
FT
KuPS Kuopio
0 - 1
Ilves Tampere
FT
Lahti
1 - 1
JJK
FT
RoPS
3 - 1
PS Kemi
Finland: Ykkonen
FT
AC Oulu
1 - 0
Gnistan
FT
Haka
0 - 4
Honka
Finland: Kakkonen Group A
FT
MIPK
1 - 1
JaPS
FT
Pepo
2 - 3
Keski-Uusimaa
Finland: Kakkonen Group B
FT
Jazz
1 - 2
EsPa
FT
TPV
4 - 2
NuPS
Finland: Kakkonen Group C
FT
JBK
4 - 0
PK-37
FT
TP-47 Tornio
3 - 0
Kajha
FT
VIFK
1 - 1
Hercules
Finland: Naisten Liga
FT
Aland United (W)
0 - 0
Pallokissat (W)
FT
GBK (W)
0 - 4
Honka (W)
FT
HJK Helsinki (W)
2 - 0
ONS (W)
FT
PK-35 (W)
3 - 1
Ilves Tampere (W)
FT
TPS (W)
3 - 1
JyPK (W)
France: Ligue 1
FT
Bastia
1 - 0
Rennes
FT
Guingamp
0 - 2
St Etienne
FT
Metz
2 - 1
Nancy
FT
Monaco
3 - 1
Toulouse
FT
Montpellier
0 - 3
Lille
FT
Nantes
1 - 0
Lorient
France: Ligue 2
FT
Troyes
1 - 0
Stade Brestois 29
France: Championnat National
FT
Quevilly
0 - 2
Consolat Marseille
France: Division 1 Women
FT
St Etienne (W)
1 - 2
Metz (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Lokomotivi Tbilisi
5 - 0
Chikhura Sachkhere
FT
Saburtalo
5 - 0
Shukura
Germany: Bundesliga
FT
Borussia Dortmund
0 - 0
Koln
FT
Darmstadt 98
3 - 0
Freiburg
FT
Leipzig
0 - 0
Ingolstadt 04
FT
Mainz 05
1 - 2
Borussia Monchengladbach
FT
Werder Bremen
2 - 0
Hertha Berlin
FT
Wolfsburg
0 - 6
Bayern Munich
Germany: 2. Bundesliga
FT
Arminia Bielefeld
1 - 1
Greuther Furth
FT
Karlsruher
1 - 3
Kaiserslautern
FT
Nurnberg
2 - 3
Stuttgart
Germany: 3. Liga
FT
Aalen
2 - 1
Duisburg
FT
Chemnitzer
1 - 1
Rot-Weiss Erfurt
FT
FSV Frankfurt
1 - 2
Mainz 05 II
FT
Hallescher
1 - 1
Magdeburg
FT
Hansa Rostock
1 - 3
Wehen
FT
Jahn Regensburg
0 - 3
Holstein Kiel
FT
SF Lotte
0 - 0
Osnabruck
FT
Sonnenhof Grossaspach
0 - 0
Werder Bremen II
Germany: Regional League North
FT
Lubeck
1 - 0
Lupo-Martini Wolfsburg
FT
Wolfsburg II
3 - 0
Eichede
Germany: Regional League Northeast
FT
Budissa Bautzen
1 - 3
Schonberg 95
FT
ZFC Meuselwitz
2 - 0
BFC Dynamo
Germany: Regional League West
FT
Bonner
3 - 1
Wiedenbruck 2000
FT
Borussia Monchengladbach II
3 - 3
Alemannia Aachen
FT
Rodinghausen
2 - 2
Koln II
FT
Rot-Weiss Essen
2 - 1
SF Siegen
FT
Verl
0 - 0
Borussia Dortmund II
FT
Viktoria Koln
5 - 1
Rot-Weiss Oberhausen
Germany: Regional League Southwest
FT
1899 Hoffenheim II
1 - 1
Koblenz
FT
Elversberg
3 - 1
Pirmasens
FT
Hessen Kassel
0 - 4
Stuttgart II
FT
Kaiserslautern II
4 - 1
Saarbrucken
FT
Ulm 1846
2 - 1
Kickers Offenbach
FT
Waldhof Mannheim
4 - 2
Watzenborn-Steinberg
Germany: Regional League Bavaria
FT
Schalding-Heining
6 - 0
Greuther Furth II
FT
Seligenporten
1 - 2
1860 Munich II
Germany: Bundesliga Women
FT
USV Jena (W)
0 - 2
Turbine Potsdam (W)
Greece: Football League
FT
OFI Crete
1 - 1
Apollon Smirnis
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Honduras
3 - 2
Juticalpa
FT
CD Marathon
2 - 1
Vida
FT
CD Olimpia
3 - 0
Platense
FT
CD Real Sociedad
3 - 0
Real Espana
FT
CD Social Sol
2 - 2
CD Motagua
Hong Kong: Division 1
FT
Shatin
0 - 2
Wong Tai Sin
FT
Wing Yee
3 - 5
Sun Hei
Hong Kong: FA Cup Semi Final
FT
Kitchee
2 - 1
Southern
Hungary: Division 1
FT
Budapest Honved
1 - 0
Gyirmot
FT
Diosgyori
2 - 1
Vasas
FT
Ferencvaros
3 - 1
Mezokovesd-Zsory
FT
Szombathelyi Haladas
2 - 0
PAKS
FT
Ujpest
1 - 2
MTK Budapest
FT
Videoton
3 - 2
Debrecen
India: I League
FT
Bengaluru
3 - 0
Churchill Brothers
FT
Mumbai FC
0 - 4
East Bengal
Indonesia: Liga 1
FT
Bhayangkara Surabaya
1 - 2
PS TNI
FT
Persib Bandung
2 - 0
Sriwijaya
FT
Pusamania Borneo
3 - 0
Gresik United
Iran: Pro League
FT
Esteghlal Khuzestan
0 - 0
Gostaresh
FT
Machine Sazi Tabriz
0 - 1
Mashhad
FT
Naft Tehran
1 - 2
Saba Qom
FT
Padideh
1 - 2
Esteghlal FC
FT
Paykan
2 - 0
Saipa
FT
Persepolis
3 - 3
Zob Ahan
FT
Sanat Naft
0 - 1
Foolad FC
FT
Sepahan
2 - 0
Tractor Sazi
Israel: Division 1
FT
Ashdod
2 - 0
Hapoel Tel Aviv
FT
Beitar Jerusalem
2 - 0
Maccabi Haifa
FT
Hapoel Kfar-Saba
1 - 0
Hapoel Ashkelon
FT
Maccabi Petah Tikva
1 - 0
Bnei Sakhnin
FT
Maccabi Tel Aviv
1 - 2
Hapoel Beer Sheva
Italy: Serie A
FT
Torino
1 - 1
Sampdoria
Italy: Serie B
FT
Bari
0 - 0
Pisa
FT
Cittadella
2 - 3
Cesena
FT
Latina
0 - 0
Ascoli
FT
Pro Vercelli
0 - 1
Perugia
FT
Spezia
0 - 0
Spal
FT
Ternana
0 - 0
Carpi
FT
Trapani
2 - 0
Virtus Entella
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Livorno
1 - 0
Cremonese
FT
Lucchese
2 - 0
Carrarese
FT
Lupa Roma
1 - 1
Alessandria
FT
Olbia
1 - 0
Robur Siena
FT
Pontedera
1 - 1
Piacenza
FT
Prato
1 - 0
Giana Ermino
FT
Pro Piacenza
2 - 1
Tuttocuoio
FT
Racing Roma
2 - 2
Pistoiese
FT
Renate
0 - 2
Como
FT
Viterbese Castrense
0 - 0
Arezzo
Italy: Serie A Women
FT
Brescia (W)
2 - 1
AGSM Verona (W)
FT
Chieti (W)
2 - 4
Mozzanica (W)
FT
Cuneo (W)
0 - 9
Fiorentina (W)
FT
Res Roma (W)
0 - 0
Como 2000 (W)
FT
Tavagnacco (W)
3 - 4
Jesina (W)
FT
Zaccaria (W)
5 - 1
Luserna (W)
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
1 - 0
Tokyo Verdy
FT
Ehime
2 - 0
Montedio Yamagata
FT
Fagiano Okayama Next
0 - 2
Shonan Bellmare
FT
Gifu
1 - 0
Zweigen Kanazawa
FT
JEF United Chiba
2 - 0
Tokushima Vortis
FT
Matsumoto Yamaga
4 - 0
Kamatamare Sanuki
FT
Mito Hollyhock
3 - 2
Machida Zelvia
FT
Oita Trinita
1 - 3
Kyoto Sanga
FT
Renofa Yamaguchi
0 - 3
V-Varen Nagasaki
FT
Roasso Kumamoto
1 - 4
Yokohama FC
FT
Thespakusatsu Gunma
1 - 4
Nagoya Grampus
Japan: J3 League
FT
Cerezo Osaka (U23)
0 - 1
Tochigi SC
FT
Fujieda MYFC
1 - 1
Kataller Toyama
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
Honda Lock
0 - 3
Vanraure Hachinohe
FT
Honda Lock
1 - 2
Honda FC
FT
Maruyasu Okazaki
3 - 0
Ryutsu Keizai
FT
Mio Biwako Shiga
0 - 0
FC Osaka
FT
Nara Club
3 - 3
Imabari
FT
Sony Sendai
3 - 0
Briobecca Urayasu
FT
Tochigi Uva
0 - 1
Verspah Oita
FT
Yokogawa Musashino
0 - 0
Reinmeer Aomori
Japan: L1 League Women
FT
Elfen Sayama (W)
0 - 1
Albirex Niigata (W)
FT
INAC Kobe Leonessa (W)
2 - 0
JEF United Chiba (W)
FT
NTV Beleza (W)
1 - 1
Nagano Parceiro (W)
FT
Nojima Stella (W)
1 - 0
Iga Kunoichi (W)
FT
Urawa Red Diamonds (W)
0 - 0
Sony Sendai (W)
Jordan: Pro League
FT
Al Baqa'a
0 - 2
Al Faisaly Amman
FT
Ramtha
2 - 1
That Ras
Kazakhstan: Premier League
FT
FC Kaysar
0 - 3
Astana
FT
Kairat Almaty
4 - 1
Akzhayik
FT
Okzhetpes
2 - 1
Aktobe
FT
Shakhter Karagandy
1 - 2
Ordabasy
FT
Taraz
1 - 2
Atyrau
FT
Tobol Kostanay
0 - 0
Irtysh Pavlodar
Kenya: Division 1
FT
Chemelil Sugar
1 - 1
Kariobangi Sharks
FT
Muhoroni Youth
0 - 1
Nzoia Sugar
FT
Nzoia Sugar
1 - 1
Sony Sugar
FT
Posta Rangers
1 - 1
AFC Leopards
Kosovo: Superliga
FT
Gjilani
1 - 0
Feronikeli
FT
Llapi
2 - 0
Liria
Latvia: Virsliga
FT
Babite
1 - 2
FS Metta/Lu
FT
Liepaja
1 - 3
Spartaks
Lithuania: Division 1
FT
Lietava Jonava
1 - 4
Suduva Marijampole
FT
Stumbras
1 - 1
Trakai
Malta: Premier League
FT
Balzan
1 - 1
Hamrun Spartans
FT
Mosta
0 - 2
Floriana
FT
Pembroke Athleta
0 - 2
Sliema Wanderers
FT
Valletta
0 - 2
Tarxien Rainbows
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Chiapas
2 - 2
Santos Laguna
FT
Veracruz
1 - 0
Monterrey
Morocco: Botola Pro
FT
Hassania Agadir
1 - 0
Olympique Khouribga
FT
Kasba Tadla
2 - 0
Renaissance Berkane
FT
Raja Casablanca
4 - 0
Moghreb Tetouan
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ballinamallard United
4 - 1
Carrick Rangers
FT
Cliftonville
1 - 3
Linfield
FT
Coleraine
1 - 1
Ballymena United
FT
Crusaders
6 - 1
Glenavon
FT
Dungannon Swifts
2 - 0
Portadown
FT
Glentoran
1 - 1
Ards
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Annagh United
3 - 1
Larne
FT
Armagh City
1 - 2
Knockbreda
FT
Ballyclare Comrades
2 - 4
Institute
FT
Harland & Wolff Welders
4 - 1
Lurgan Celtic
FT
Loughgall
1 - 4
Warrenpoint Town
FT
PSNI
4 - 1
Dergview
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate League
FT
Banbridge Town
0 - 1
Tobermore United
FT
Bangor FC
0 - 2
Sport & Leisure Swifts
FT
Dundela
1 - 1
Newington Youth Club
FT
Limavady United
2 - 0
Donegal Celtic
FT
Moyola Park
2 - 1
Newry City
FT
Queens University
4 - 0
Lisburn Distillery
Norway: Eliteserien
FT
Brann
1 - 1
Viking
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Brumunddal
0 - 3
Raufoss
FT
Finnsnes
0 - 1
Ham-Kam
FT
Grorud
4 - 1
Kjelsas
FT
KFUM Oslo
2 - 4
Alta
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Honefoss
4 - 1
Vindbjart
FT
Vard Haugesund
2 - 0
Notodden
Norway: Toppserien
FT
Valerenga (W)
2 - 2
Arna-Bjornar (W)
Palestine: Premier League
FT
Ahli Al Khalil
7 - 2
Shabab Yatta
FT
Markaz Balata
2 - 3
Shabab Al Khadr
FT
Shabab Dora
4 - 3
Thaqafi Tulkarm
FT
Taraji Wadi Al Nes
1 - 1
Markaz Tulkarm
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Arabe Unido
1 - 0
Alianza
FT
San Francisco
1 - 2
Tauro
FT
Santa Gema
0 - 1
Plaza Amador
FT
Sporting San Miguelito
2 - 3
Atletico Nacional Medellin
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Sportivo Luqueno
0 - 0
Sportivo Trinidense
Paraguay: Segunda Division
FT
Olimpia de Ita
1 - 3
Guairena
FT
Sportivo Iteno
3 - 1
3 de Febrero
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Academia Cantolao
2 - 0
Union Comercio
FT
Deportivo Municipal
0 - 1
UTC
FT
FBC Melgar
2 - 1
Alianza Atletico
Peru: Segunda Division
FT
Cienciano
3 - 1
Sport Victoria
FT
Deportivo Coopsol
2 - 0
Defensor La Bocana
FT
Sport Ancash
1 - 2
Alfredo Salinas
Poland: Ekstraklasa
FT
Lechia Gdansk
2 - 0
Termalica Nieciecza
FT
Slask Wroclaw
0 - 2
Gornik Leczna
FT
Wisla Plock
1 - 1
Ruch Chorzow
Poland: I Liga
FT
Bytovia Bytow
0 - 0
Olimpia Grudziadz
FT
Chojniczanka Chojnice
1 - 2
Sandecja Nowy Sacz
FT
Katowice
3 - 0
Tychy
FT
Stomil Olsztyn
1 - 1
Pogon Siedlce
FT
Wigry Suwalki
2 - 0
MKS Kluczbork
FT
Zaglebie Sosnowiec
3 - 1
Wisla Pulawy
Poland: II Liga
FT
Belchatow
3 - 2
Legionovia Legionowo
FT
Kotwica Kolobrzeg
1 - 2
Olimpia Zambrow
FT
Odra Opole
1 - 1
Puszcza Niepolomice
FT
Olimpia Elblag
3 - 0
Siarka Tarnobrzeg
FT
Rakow Czestochowa
1 - 0
Blekitni Stargard
FT
Stal Stalowa Wola
1 - 0
Gryf Wejherowo
FT
Warta Poznan
0 - 1
Row 1964 Rybnik
Portugal: Primeira Liga
FT
Benfica
2 - 1
Estoril
FT
Boavista
1 - 0
Tondela
FT
Chaves
0 - 2
Porto
FT
Nacional
0 - 2
Rio Ave
Portugal: Segunda Liga
FT
Guimaraes B
2 - 1
Braga B
FT
Portimonense
3 - 3
Leixoes
Qatar: Crown Prince Cup Final
FT
Al Sadd
2 - 1
El Jaish
Republic of Ireland: Division 1
FT
Longford Town
3 - 1
Athlone Town
Romania: Liga I
FT
Targu Mures
0 - 0
Gaz Metan Medias
FT
Viitorul Constanta
3 - 2
Astra Giurgiu
Romania: Liga II
FT
Afumati
2 - 1
Chindia Targoviste
FT
Clinceni
3 - 0
Unirea Tarlungeni
FT
Luceafarul Oradea
3 - 0
Ramnicu Valcea
FT
Mioveni
5 - 1
Metalul Resita
FT
Olimpia Satu Mare
1 - 1
Politehnica Timisoara
Romania: Liga III Serie 1
FT
Csikszereda Miercurea Ciuc
3 - 2
Avantul Valea Marului
FT
Harman
6 - 1
Metalosport Galati
FT
Stiinta Miroslava
1 - 0
Cetate Rasnov
Romania: Liga III Serie 2
FT
Arsenal Malu
0 - 3
Inainte Modelu
FT
Oltenita
3 - 2
Axiopolis Cernavoda
FT
Tunari
2 - 3
Viitorul Domnesti
FT
Unirea 2004 Slobozia
0 - 2
Gloria Popesti Leordeni
Romania: Liga III Serie 3
FT
Concordia II
2 - 4
SCM Pitesti
FT
Flacara Moreni
3 - 2
Filiasi
FT
Urban Titu
0 - 1
Aninoasa
FT
Voluntari II
3 - 0
Podari
Romania: Liga III Serie 4
FT
Performanta Ighiu
2 - 2
Industria Galda
FT
Ripensia Timisoara
4 - 2
Unirea Alba Iulia
FT
Scolar Resita
4 - 0
Gloria Cermei
FT
UTA Batrana Doamna II
2 - 3
Cetate Deva
Romania: Liga III Serie 5
FT
Avantul Reghin
4 - 0
Recolta Dorolt
FT
Iernut
3 - 3
Gaz Metan Medias II
FT
Viitorul Ulmeni
3 - 0
FC Bistrita
Russia: Football Premier League
FT
Lokomotiv Moscow
0 - 1
Rubin Kazan
FT
Terek Grozni
5 - 2
Ural
Russia: Football National League
FT
Fakel Voronezh
0 - 3
Enisey
FT
Khabarovsk
0 - 0
Spartak Nalchik
FT
Khimki
1 - 1
Volgar Astrakhan
FT
Kuban
0 - 1
Dinamo Moscow
FT
Mordovia Saransk
0 - 1
Baltika
FT
Shinnik Yaroslavl
2 - 1
Neftekhimik
FT
Sibir
1 - 1
Zenit St Petersburg II
FT
Sokol Saratov
1 - 0
Tyumen
FT
Tambov
1 - 0
Luch-Energiya
FT
Tosno
1 - 1
Spartak Moscow (2)
Russia: PFL Center
FT
Orel
0 - 3
Vityaz Podolsk
FT
Torpedo Moscow
3 - 0
Arsenal Tula II
FT
Zenit Penza
3 - 1
Kaluga
Russia: PFL South
FT
Afips
3 - 1
Druzhba Maykop
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Ittihad Jeddah
2 - 2
Al Faisaly
FT
Al Khaleej Saihat
1 - 1
Al Fateh
FT
Al Nasr Riyadh
1 - 0
Al Shabab Riyadh
FT
Al Qadisiyah
1 - 1
Al Ettifaq
FT
Al Taawon
4 - 3
Al Baten
FT
Al Wehda Club
1 - 3
Al Hilal Saudi
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Feiha
2 - 1
Ohod
FT
Al Najoom
2 - 0
Al Shoalah
FT
Al Taee
1 - 2
Al Watani
Scotland: Premiership
FT
Aberdeen
0 - 2
St Johnstone
FT
Hamilton Academical
0 - 2
Kilmarnock
FT
Heart of Midlothian
2 - 2
Partick
FT
Motherwell
2 - 3
Dundee
FT
Rangers
1 - 5
Celtic
Scotland: Championship
FT
Ayr United
0 - 4
Hibernian
FT
Dundee United
2 - 2
Dumbarton
FT
Dunfermline
3 - 1
Morton
FT
Falkirk
2 - 2
Queen of the South
FT
St Mirren
5 - 0
Raith Rovers
Scotland: League One
FT
Alloa Athletic
1 - 0
Stranraer
FT
Brechin
1 - 0
Albion Rovers
FT
East Fife
0 - 4
Airdrieonians
FT
Livingston
4 - 1
Peterhead
FT
Queens Park
0 - 2
Stenhousemuir
Scotland: League Two
FT
Annan Athletic
5 - 1
Montrose
FT
Arbroath
3 - 2
Elgin City
FT
Clyde
1 - 1
Berwick
FT
Cowdenbeath
1 - 1
Forfar Athletic
FT
Edinburgh City
1 - 0
Stirling Albion
Serbia: Superliga
FT
Backa
0 - 1
Borac Cacak
FT
Mladost Lucani
2 - 0
Vozdovac
FT
Rad
0 - 2
Radnik Surdulica
FT
Radnicki Nis
2 - 0
Javor Ivanjica
FT
Spartak Subotica
2 - 1
Novi Pazar
Serbia: Prva Liga
FT
BSK Borca
0 - 1
Zemun
FT
Buducnost Dobanovci
3 - 0
Dinamo Vranje
FT
Celarevo
0 - 0
Sloboda Uzice
FT
Indjija
2 - 0
Jagodina
FT
Kolubara
3 - 1
Radnicki Pirot
FT
OFK Beograd
0 - 1
Bezanija
Singapore: S League
FT
Albirex Niigata (S)
4 - 2
Warriors
Slovenia: Prva Liga
FT
ND Gorica
0 - 0
Krsko
FT
Olimpija Ljubljana
0 - 0
Maribor
South Africa: Premier Soccer League
FT
Free State Stars
1 - 2
Polokwane City
FT
Orlando Pirates
2 - 1
Chippa United
FT
Supersport United
2 - 2
Kaizer Chiefs
South Africa: National 1st Division
FT
Black Leopards
3 - 2
Amazulu
FT
FC Cape Town
1 - 0
Jomo Cosmos
FT
Mbombela United
3 - 0
Santos FC
FT
Royal Kings
0 - 1
Royal Eagles
FT
Stellenbosch
4 - 0
Mthatha Bucks
FT
Witbank Spurs
3 - 2
Milano United
South Korea: K League
FT
Jeonnam Dragons
2 - 1
Gangwon FC
FT
Pohang Steelers
1 - 2
Sangju Sangmu
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Greeners
0 - 1
Seongnam Ilhwa
FT
Anyang
0 - 1
Busan I Park
Spain: Primera Division
FT
Espanyol
0 - 3
Barcelona
FT
Las Palmas
0 - 5
Atletico Madrid
FT
Real Madrid
2 - 1
Valencia
FT
Real Sociedad
2 - 1
Granada
Spain: Segunda Division
FT
Levante
1 - 0
Oviedo
FT
UCAM Murcia
1 - 0
Tenerife
FT
Valladolid
1 - 1
Numancia
FT
Zaragoza
1 - 2
Getafe
Spain: Segunda B Group 1
FT
Coruxo
0 - 2
Racing de Ferrol
FT
Mutilvera
0 - 0
CD Izarra
Spain: Segunda B Group 2
FT
Arenas Club
2 - 1
Amorebieta
FT
Athletic Club B
1 - 0
Fuenlabrada
FT
Zamudio
1 - 3
Rayo Majadahonda
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
2 - 0
AE Prat
FT
Llagostera
0 - 1
Lleida Esportiu
FT
Sabadell
0 - 0
L'Hospitalet
Spain: Segunda B Group 4
FT
La Roda
1 - 2
Ejido
Spain: Primera Division Women
FT
Levante (W)
0 - 3
Atletico Madrid (W)
FT
Rayo Vallecano (W)
0 - 4
Betis (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
Hammarby
4 - 0
AFC Eskilstuna
Sweden: Superettan
FT
Dalkurd
3 - 0
Gefle
Sweden: Division 1 North
FT
Nykoping
0 - 3
Brage
FT
Sandvikens
2 - 0
Team TG
FT
Syrianska Botkyrka
2 - 0
Vasteras
Sweden: Division 1 South
FT
Assyriska BK
4 - 3
Husqvarna
FT
Qviding FIF
0 - 1
Oskarshamns AIK
Sweden: Damallsvenskan
FT
Limhamn Bunkeflo (W)
0 - 3
Kristianstads (W)
Switzerland: Super League
FT
Lausanne-Sport
1 - 3
Vaduz
Switzerland: Challenge League
FT
Winterthur
3 - 2
Aarau
FT
Wohlen
1 - 2
Neuchatel Xamax
Thailand: Premier League
FT
Buriram United
3 - 0
Sisaket
FT
Nakhon Ratchasima
0 - 0
Bangkok United
FT
Thai Honda
1 - 3
Chonburi
FT
Ubon UMT
2 - 1
Sukhothai
Turkey: Super Lig
FT
Kayserispor
3 - 0
Alanyaspor
FT
Trabzonspor
0 - 0
Genclerbirligi
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adana Demirspor
1 - 4
Bandirmaspor
FT
Altinordu
2 - 0
Sanliurfaspor
FT
Denizlispor
0 - 0
Elazigspor
FT
Yeni Malatyaspor
1 - 0
Goztepe
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Amedspor
2 - 1
Kahramanmarasspor
FT
Anadolu Selcukluspor
1 - 2
Hacettepe
FT
Anadolu Uskudar 1908
4 - 0
Bucaspor Izmir
FT
Erzurumspor
0 - 0
Fethiyespor
FT
Istanbulspor
2 - 0
Sivas Belediyespor
FT
Keciorengucu
2 - 3
Fatih Karagumruk
FT
Nazilli Belediyespor
4 - 2
Pendikspor
FT
Tepecikspor
2 - 3
Kocaeli Birlikspor
FT
Zonguldak Komurspor
2 - 1
Ofspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
1461 Trabzon
7 - 4
Inegolspor
FT
Ankaragucu
2 - 0
Hatayspor
FT
Etimesgut Belediyespor
3 - 2
Gumushanespor
FT
Eyupspor
1 - 4
Tokatspor
FT
Kastamonuspor
5 - 0
Erciyesspor
FT
Menemen Belediye
3 - 3
Karsiyaka
FT
Polatli Bugsasspor
0 - 2
Kirklarelispor
FT
Sariyer
2 - 0
Nigde Belediyespor
FT
Tuzlaspor
1 - 0
Aydinspor 1923
UAE: Pro League
FT
Al Ahli Club
2 - 2
Sharjah FC
FT
Al Ain
3 - 2
Al Wahda Abu Dhabi
FT
Hatta
0 - 5
Al Jazira
UEFA: Champions League Women Semi Final
FT
Lyon (W)
0 - 1
Manchester City (W)
FT
Paris St Germain (W)
2 - 0
Barcelona (W)
USA: MLS
FT
Columbus Crew
2 - 3
New York City
FT
Montreal Impact
1 - 2
Vancouver Whitecaps
FT
New York Red Bulls
2 - 1
Chicago Fire
FT
Orlando City
2 - 0
Colorado Rapids
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Jacksonville Armada
1 - 1
Indy Eleven
FT
Miami FC
2 - 0
Edmonton
FT
Puerto Rico FC
0 - 1
Carolina Railhawks
USA: National Womens Soccer League
FT
Boston Breakers (W)
3 - 0
Seattle Reign (W)
FT
North Carolina Courage (W)
3 - 1
Orlando Pride (W)
FT
Portland Thorns (W)
1 - 0
Chicago Red Stars (W)
FT
Washington Spirit (W)
0 - 1
Houston Dash (W)
Uganda: Premier League
FT
Soana
2 - 1
Onduparaka
FT
Vipers
1 - 0
URA
Ukraine: Premier League
FT
Vorskla Poltava
2 - 0
Stal Dniprodzerzhynsk
FT
Zirka Kirovohrad
3 - 2
Karpaty Lviv
Ukraine: First League
FT
Avanhard Kramatorsk
2 - 0
Skala Stryi
FT
Bukovina Chernivtsi
0 - 2
Poltava
FT
Desna Chernihiv
0 - 0
Sumy
FT
Kolos Kovalivka
1 - 3
Hirnyk-Sport
FT
Naftovyk-Ukrnafta
1 - 0
Mykolaiv
FT
Veres
2 - 0
Arsenal Kyiv
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Boston River
1 - 0
Sud America
FT
Cerro
1 - 0
Fenix
FT
Liverpool Montevideo
2 - 2
Juventud
FT
Penarol
1 - 1
Club River Plate
Uzbekistan: PFL
FT
Dinamo Samarqand
2 - 2
Sogdiana Jizzakh
FT
Lokomotiv Tashkent
7 - 0
Obod Tashkent
FT
Metallurg Bekabad
1 - 2
Buxoro
FT
Neftchi Fargona
1 - 1
Olmaliq
FT
Qizilqum Zarafshon
1 - 1
Nasaf Qarshi
FT
Shurtan Guzar
2 - 3
Kokand 1912
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Deportivo JBL
2 - 1
Metropolitanos
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Estudiantes Caracas
2 - 3
Lala
FT
Petrolero de Anzoategui
2 - 1
Atletico Venezuela B
FT
Puerto Cabello
2 - 1
Yaracuyanos
FT
Union Atletico Falcon
1 - 0
UCV
FT
Urena
2 - 0
ULA FC
FT
Yaracuyanos
0 - 1
Gran Valencia
FT
Zamora B
1 - 4
Real Frontera