Football ResultsSaturday, 29th July 2017
Angola: Division 1
FT
Sagrada Esperanca
2 - 0
Recreativo Caala
FT
Santa Rita de Cassia
4 - 1
Desportivo JGM
Argentina: Primera B Nacional
FT
Brown de Adrogue
1 - 0
Independiente Rivadavia
FT
San Martin Tucuman
2 - 0
Nueva Chicago
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Belconnen United
2 - 1
Tuggeranong United
FT
Canberra FC
0 - 1
Cooma
Australia: NPL New South Wales
FT
Apia Leichhardt Tigers
5 - 0
Manly United
FT
Bonnyrigg White Eagles
1 - 2
Wollongong Wolves
FT
Hakoah Sydney City
1 - 0
Parramatta
FT
Sutherland Sharks
4 - 3
Sydney FC (Youth)
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Adamstown Rosebud
1 - 0
Charlestown City
FT
Edgeworth Eagles
3 - 0
Weston Workers Bears
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane City
0 - 1
Moreton Bay United
FT
Northern Fury
1 - 5
Brisbane Strikers
FT
Redlands United
2 - 1
FNQ Heat
FT
SWQ Thunder
0 - 0
Olympic FC
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide City
2 - 1
Adelaide Olympic
FT
Adelaide United II
2 - 1
Croydon Kings
FT
Campbelltown City
1 - 2
Cumberland United
FT
Cumberland United
1 - 1
NE Metrostars
FT
Para Hills Knights
1 - 0
West Torrens Birkalla
Australia: NPL Tasmania
FT
Devonport City
4 - 0
Northern Rangers
FT
Launceston City
5 - 3
Clarence United
Australia: NPL Victoria
FT
Pascoe Vale
2 - 0
South Melbourne
Australia: NPL Western Australia
FT
ECU Joondalup
0 - 2
Bayswater City
FT
Floreat Athena
5 - 2
Armadale
FT
Mandurah City
1 - 1
Subiaco
FT
Perth Glory (Youth)
1 - 2
Inglewood United
FT
Perth SC
4 - 0
Balcatta
FT
Sorrento
2 - 1
Cockburn City
FT
Stirling Lions
3 - 2
Joondalup United
Austria:
FT
LASK Linz (Jnrs)
3 - 1
Union St Florian
FT
Lafnitz
6 - 0
Austria Klagenfurt
FT
Union Gurten
1 - 2
Gleichenberg
Austria:
FT
Alberschwende
2 - 2
Dornbirn 1913
FT
Grodig
3 - 0
Hard
FT
Hohenems
0 - 1
USK Anif
FT
Kufstein
0 - 1
SCR Altach II
FT
St Johann
6 - 0
Worgl
FT
Wacker Innsbruck II
3 - 0
Pinzgau
FT
Wals Grunau
2 - 1
Kitzbuhel
Austria:
FT
Mattersburg
1 - 0
Wolfsberger AC
FT
Red Bull Salzburg
1 - 1
LASK Linz
FT
St Polten
1 - 4
Rapid Vienna
Belarus: Division 1
FT
BATE Borisov
3 - 0
Gomel
FT
Isloch Minsk
2 - 1
Torpedo Zhodino
FT
Slavia Mozyr
1 - 2
Neman Grodno
FT
Vitebsk
2 - 2
Krumkachy
Belgium:
FT
Charleroi
1 - 0
Kortrijk
FT
Eupen
0 - 5
Zulte Waregem
FT
Genk
3 - 3
Waasland-Beveren
FT
Lokeren
0 - 4
Club Brugge
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Petrolero
0 - 0
Sport Boys Warnes
FT
Universitario de Sucre
2 - 4
Jorge Wilstermann
Bosnia and Herzegovina:
FT
Mladost Doboj Kakanj
2 - 1
Zeljeznicar Sarajevo
FT
Sloboda Tuzla
0 - 1
Radnik Bijeljina
FT
Vitez
1 - 1
Krupa
FT
Zrinjski
1 - 0
Siroki Brijeg
Brazil: Serie A
FT
Botafogo
3 - 4
Sao Paulo
FT
Palmeiras
2 - 0
Avai
Brazil: Serie B
FT
BOA
1 - 0
Luverdense
FT
Figueirense
0 - 1
Vila Nova
FT
Goias
3 - 0
CRB
FT
Guarani Campinas
2 - 3
Londrina
FT
Nautico Recife
1 - 2
Criciuma
FT
Parana
4 - 0
Santa Cruz
FT
Paysandu
1 - 2
Ceara
Brazil: Serie C Group A
FT
Fortaleza
1 - 0
Salgueiro
FT
Sampaio Correa
1 - 0
ASA
Brazil: Serie C Group B
FT
Macae
0 - 0
Sao Bento
FT
Mogi Mirim
1 - 1
Tombense
FT
Tupi
3 - 1
Joinville
Bulgaria:
FT
Beroe
1 - 1
Pirin Blagoevgrad
FT
Ludogorets
0 - 0
Lokomotiv Plovdiv
Bulgaria:
FT
Chernomorets Balchik
4 - 1
Botev Galabovo
FT
Litex Lovech
1 - 1
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
FT
Nesebar
0 - 0
Sozopol
FT
Strumska Slava
1 - 0
Montana
Canada: Canadian Soccer League
FT
Scarborough
1 - 2
Serbian White Eagles
Chile: Primera Division
FT
Audax Italiano
2 - 1
Palestino
FT
Curico Unido
0 - 1
Universidad de Chile
FT
Iquique
0 - 1
Everton de Vina
FT
San Luis
2 - 0
Huachipato
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Deportes Puerto Montt
2 - 0
Rangers de Talca
FT
Deportivo La Serena
3 - 1
Iberia
China: Super League
FT
Chongqing Lifan
1 - 2
Jiangsu Suning
FT
Guangzhou R&F
4 - 2
Guangzhou Evergrande
FT
Shanghai Shenhua
3 - 2
Hebei China Fortune
FT
Yanbian Funde
0 - 2
Tianjin Quanjian
China: League One
FT
Beijin Renhe
0 - 1
Dalian Yifang
FT
Qingdao Huanghai
3 - 2
Wuhan Zall
China: Super League Women
FT
Beijing Zao Tai (W)
1 - 0
Shandong JFSS (W)
FT
Changchun Dazhong (W)
1 - 0
Jiangsu Suning (W)
FT
Dalian Aerbin (W)
4 - 0
Shanghai Shenhua (W)
FT
Tianjin Huisen (W)
2 - 0
Hebei Yuandong (W)
Colombia: Primera A Clausura
FT
Jaguares
0 - 0
America de Cali
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Bogota FC
1 - 2
Atletico FC
FT
Quindio
1 - 2
Leones
FT
Valledupar
1 - 1
Llaneros
Costa Rica:
FT
Universidad de Costa Rica
0 - 0
Cartagines
Croatia:
FT
Inter Zapresic
0 - 1
Slaven Belupo
FT
Rijeka
2 - 0
Istra 1961
Czech Republic:
FT
Frydek-Mistek
1 - 1
Opava
FT
Olympia Hradec
1 - 0
Pardubice
FT
Pribram
0 - 0
Znojmo
Czech Republic:
FT
Karvina
2 - 0
Vysocina Jihlava
FT
Slavia Praha
1 - 0
Teplice
FT
Slovacko
1 - 1
Jablonec
FT
Viktoria Plzen
4 - 0
Dukla Praha
Denmark:
FT
FC Copenhagen
0 - 0
Hobro
FT
Odense
1 - 0
AC Horsens
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Clan Juvenil
1 - 0
Fuerza Amarilla
FT
Guayquil City
1 - 2
Independiente del Valle
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
Deportivo Colon
0 - 3
CDS Santa Rita
FT
Imbabura
1 - 0
Gualaceo
FT
Manta
0 - 0
Mushuc Runa
FT
Tecnico Universitario
3 - 1
America de Quito
El Salvador:
FT
Santa Tecla
2 - 2
FAS
Estonia: Meistriliiga
FT
Flora Tallinn
1 - 0
Trans Narva
FT
Paide LM
0 - 4
Kalju Nomme
FT
Parnu Linnameeskond
0 - 3
Tammeka Tartu
Estonia: Esiliiga
FT
FCI Tallinn II
0 - 3
Elva
FT
Tallinna Kalev
2 - 0
Levadia Tallinn II
Faroe Islands: Premier League
FT
Torshavn
2 - 1
KI Klaksvik
Finland: Veikkausliiga
FT
Ilves Tampere
0 - 0
VPS
FT
Lahti
6 - 2
Mariehamn
FT
PS Kemi
2 - 1
FC Inter Turku
Finland: Ykkonen
FT
Ekranas IF
2 - 0
KPV
FT
GrIFK
1 - 3
Gnistan
FT
Haka
0 - 0
Jaro
Finland: Kakkonen Group A
FT
KTP
1 - 1
Klubi-04
FT
Kiffen
2 - 2
MP
FT
Kultsu
0 - 4
Lahti Akatemia
FT
Legirus Inter
2 - 2
Keski-Uusimaa
FT
MIPK
2 - 2
Sudet
Finland: Kakkonen Group B
FT
EsPa
4 - 2
NuPS
FT
Peimari United
2 - 3
TPV
FT
Viikingit
3 - 1
KaPa
Finland: Kakkonen Group C
FT
Hercules
1 - 4
Narpes Kraft
FT
Kajha
0 - 2
AC Kajaani
Finland: Naisten Liga
FT
Aland United (W)
1 - 2
HJK Helsinki (W)
FT
JyPK (W)
1 - 2
Ilves Tampere (W)
FT
PK-35 (W)
6 - 0
ONS (W)
FT
Pallokissat (W)
2 - 1
GBK (W)
FT
TPS (W)
2 - 2
Honka (W)
France:
FT
Lorient
1 - 1
Quevilly
France:
FT
Monaco
1 - 2
Paris St Germain
Friendly:
FT
AZ Alkmaar
4 - 0
Cambuur
FT
Alfreton Town
0 - 2
Mansfield Town
FT
Angers
1 - 0
Caen
FT
Aston Villa
0 - 0
Watford
FT
Athletic Club
3 - 0
Reus
FT
Banfield
1 - 0
Velez Sarsfield
FT
Barakaldo
2 - 1
Racing Santander
FT
Beijin BG
1 - 2
ADO Den Haag
FT
Betis
1 - 1
Valladolid
FT
Birmingham City
0 - 2
Swansea City
FT
Bolton Wanderers
1 - 2
Stoke City
FT
Boluspor
2 - 1
Adanaspor
FT
Borussia Monchengladbach
2 - 1
Malaga
FT
Brentford
2 - 1
Celta Vigo
FT
Bristol Rovers
2 - 1
West Bromwich Albion
FT
Bronshoj
1 - 1
Vanlose
FT
Cagliari
0 - 1
Olbia
FT
Cambridge United
0 - 2
Southend United
FT
Carpi
3 - 4
Chievo
FT
Cercle Brugge
5 - 2
Willem II
FT
Charlton Athletic
6 - 1
Ipswich Town
FT
Cheltenham Town
1 - 5
Peterborough United
FT
Chester City
1 - 1
Port Vale
FT
Chesterfield
4 - 0
Doncaster Rovers
FT
Chorley
1 - 1
Wrexham
FT
Cordoba
1 - 0
Almeria
FT
Crawley Town
1 - 2
Portsmouth
FT
Cultural Leonesa
0 - 0
Oviedo
FT
Dagenham & Redbridge
0 - 2
Stevenage
FT
Derby County
1 - 2
1899 Hoffenheim
FT
Dijon
0 - 0
Strasbourg
FT
Dorchester Town
1 - 6
Exeter City
FT
Ebbsfleet United
1 - 2
AFC Wimbledon
FT
Feyenoord
1 - 0
Real Sociedad
FT
Forest Green
1 - 0
Kidderminster Harriers
FT
Fulham
0 - 3
Wolfsburg
FT
Go Ahead Eagles
1 - 1
Westerlo
FT
Grimsby Town
1 - 1
Wigan Athletic
FT
Groningen
4 - 3
Emmen
FT
Guingamp
0 - 2
Torino
FT
Guiseley
0 - 0
Darlington 1883
FT
Hertha Berlin
0 - 3
Liverpool
FT
Larisa
1 - 1
Lamia
FT
Leeds United
2 - 0
Oxford United
FT
Lewes
1 - 4
Eastbourne Borough
FT
Lierse
0 - 1
Roda
FT
Lille
4 - 2
Rennes
FT
Lincoln City
2 - 1
Walsall
FT
Llandudno
5 - 0
Tranmere Rovers
FT
Lorca
0 - 3
Cadiz
FT
Luton Town
2 - 1
Scunthorpe United
FT
Macclesfield Town
0 - 2
Blackpool
FT
Mainz 05
2 - 1
Newcastle United
FT
Metz
1 - 1
Crystal Palace
FT
Middlesbrough
2 - 1
Augsburg
FT
Millwall
3 - 0
Granada
FT
Mirandes
1 - 0
Zaragoza
FT
Morecambe
0 - 1
Rochdale
FT
NAC Breda
1 - 0
Excelsior
FT
Nantes
0 - 1
Genoa
FT
Newtown AFC
2 - 3
Rushall Olympic
FT
Norwich City
1 - 1
Brighton Hove Albion
FT
Nottingham Forest
1 - 1
Burnley
FT
Olympiakos Nicosia
2 - 1
Doxa Katokopias
FT
Panetolikos
0 - 2
Atromitos Athinon
FT
Platanias
0 - 1
Xanthi
FT
Queens Park Rangers
0 - 1
Bournemouth
FT
Rayo Vallecano
1 - 0
Alcorcon
FT
Reading
2 - 3
Vitesse Arnhem
FT
Rosario Central
2 - 0
Union Santa Fe
FT
Rotherham United
4 - 0
Barnsley
FT
Sevilla Atletico
1 - 0
Recreativo Huelva
FT
Shrewsbury Town
1 - 0
Burton Albion
FT
Slough Town
2 - 1
West Bromwich Albion
FT
Sporting CP
1 - 0
Fiorentina
FT
Sporting Gijon
1 - 0
Ponferradina
FT
St Etienne
0 - 3
Southampton
FT
Stockport County
0 - 1
Barrow
FT
Stuttgart
2 - 0
Asteras Tripolis
FT
Sunderland
0 - 5
Celtic
FT
Telstar
3 - 1
Achilles 29
FT
Troyes
2 - 1
Amiens
FT
Verona
1 - 0
Sampdoria
FT
Woking
0 - 3
Swindon Town
FT
Wolverhampton Wanderers
1 - 0
Leicester City
FT
York City
1 - 2
Notts County
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Kolkheti Poti
0 - 0
Saburtalo
FT
Lokomotivi Tbilisi
3 - 1
Dinamo Tbilisi
Germany:
FT
Chemie Leipzig
0 - 1
Lokomotive Leipzig
Germany:
FT
Erndtebruck
2 - 2
Wattenscheid 09
FT
Fortuna Dusseldorf II
6 - 1
Wegberg-Beeck
FT
Rot-Weiss Oberhausen
2 - 1
Westfalia Rhynern
FT
Uerdingen 05
2 - 1
Koln II
FT
Viktoria Koln
1 - 0
Verl
FT
Wiedenbruck 2000
0 - 0
Rodinghausen
FT
Wuppertaler
1 - 1
Bonner
Germany:
FT
Jeddeloh
2 - 2
Drochtersen/Assel
FT
SW Rehden
1 - 4
Luneburger Hansa
FT
Weiche Flensburg
1 - 1
St Pauli II
Germany:
FT
1860 Munich
2 - 0
1860 Rosenheim
FT
Eichstatt
3 - 3
Pipinsried
FT
Garching
2 - 4
Bayreuth
FT
Illertissen
1 - 1
Buchbach
FT
Schalding-Heining
4 - 2
Nurnberg II
FT
Schweinfurt
2 - 1
Augsburg II
FT
Seligenporten
0 - 2
Wacker Burghausen
Germany:
FT
1899 Hoffenheim II
2 - 2
Kickers Offenbach
FT
Elversberg
0 - 0
Eintract Stadtallendorf
FT
Freiburg II
0 - 0
Astoria Walldorf
FT
Hessen Kassel
2 - 1
Waldhof Mannheim
FT
Rochling Volklingen
3 - 2
Koblenz
FT
Steinbach
1 - 1
Stuttgart II
FT
Stuttgarter Kickers
1 - 0
Wormatia Worms
Germany:
FT
Arminia Bielefeld
2 - 1
Jahn Regensburg
FT
Darmstadt 98
1 - 0
Greuther Furth
FT
Ingolstadt 04
0 - 1
Union Berlin
Germany:
FT
Aalen
2 - 1
Hallescher
FT
Carl Zeiss Jena
0 - 2
Fortuna Koln
FT
Hansa Rostock
0 - 0
Sonnenhof Grossaspach
FT
Magdeburg
3 - 0
Rot-Weiss Erfurt
FT
Paderborn 07
3 - 2
Chemnitzer
FT
Preussen Munster
3 - 0
Meppen
FT
Zwickau
1 - 1
SF Lotte
Guatemala:
FT
Deportivo Petapa
0 - 0
Comunicaciones
Hungary:
FT
Budapest Honved
2 - 2
Balmazujvaros
FT
PAKS
1 - 1
Debrecen
FT
Szombathelyi Haladas
0 - 3
Diosgyori
Iceland: 1. Deild
FT
Kopavogur
1 - 0
Leiknir Faskrudsfjordor
Iceland: FA Cup Semi Final
FT
FH Hafnarfjordur
1 - 0
Leiknir Reykjavik
Indonesia: Liga 1
FT
Madura United
1 - 0
PSM Makassar
FT
Perseru Serui
2 - 1
Persib Bandung
FT
Persija Jakarta
1 - 0
Bhayangkara Surabaya
International Tournaments: Betway Cup
FT
West Ham United
2 - 2
Werder Bremen
International Tournaments: International Champions Cup USA / Europe
FT
Manchester City
3 - 0
Tottenham Hotspur
International Tournaments: International Champions Cup Singapore
FT
Chelsea
1 - 2
Internazionale
International Tournaments: Emirates Cup
FT
Arsenal
5 - 2
Benfica
FT
Leipzig
0 - 1
Sevilla
Iraq: Premier League
FT
Al Quwa Al Jawiya
3 - 2
Samawa
FT
Karbala
1 - 1
Al Naft
Israel:
FT
Bnei Sakhnin
1 - 4
Maccabi Haifa
FT
Hapoel Beer Sheva
3 - 0
Hapoel Ashkelon
FT
Hapoel Raanana
0 - 1
Maccabi Petah Tikva
Italy:
FT
Arezzo
0 - 1
Triestina
Japan: J1 League
FT
Consadole Sapporo
2 - 0
Urawa Red Diamonds
FT
Gamba Osaka
3 - 1
Cerezo Osaka
FT
Kashima Antlers
3 - 0
Ventforet Kofu
FT
Kawasaki Frontale
2 - 5
Jubilo Iwata
FT
Vissel Kobe
3 - 1
Omiya Ardija
FT
Yokohama F Marinos
2 - 2
Shimizu S Pulse
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
2 - 0
Montedio Yamagata
FT
Ehime
1 - 0
JEF United Chiba
FT
Kamatamare Sanuki
0 - 1
Oita Trinita
FT
Machida Zelvia
0 - 2
Kyoto Sanga
FT
Matsumoto Yamaga
4 - 0
Zweigen Kanazawa
FT
Mito Hollyhock
3 - 2
Tokyo Verdy
FT
Renofa Yamaguchi
1 - 2
Yokohama FC
FT
Shonan Bellmare
2 - 0
Tokushima Vortis
Japan: Japan Football League 2nd Stage
FT
Honda Lock
1 - 1
Reinmeer Aomori
FT
Maruyasu Okazaki
1 - 1
Nara Club
FT
Sony Sendai
0 - 1
Verspah Oita
Kazakhstan: Premier League
FT
Atyrau
1 - 0
Tobol Kostanay
FT
Shakhter Karagandy
0 - 1
Taraz
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
0 - 1
Western Stima
FT
Chemelil Sugar
0 - 0
Thika United
FT
Homeboyz
1 - 1
Mathare United
FT
Sofapaka
1 - 1
Muhoroni Youth
Malaysia: League Cup Group Stage
FT
Kuala Lumpur
1 - 4
Felda United
FT
Melaka United
2 - 6
Kedah
FT
Negeri Sembilan
2 - 1
Pahang
FT
PKNP
4 - 1
PBDKT T-Team
FT
PKNS
1 - 3
Perak
FT
Sarawak
0 - 2
Johor Darul Takzim
FT
Terengganu
2 - 3
Selangor
FT
UiTM
2 - 0
Kelantan
Mexico:
FT
Atletico San Luis
2 - 0
Juarez
FT
Correcaminos UAT
1 - 2
Alebrijes de Oaxaca
FT
Mineros de Zacatecas
1 - 3
Dorados
FT
Murcielagos
0 - 1
Venados
FT
Potros UAEM
2 - 1
Universidad Guadalajara
FT
Tapachula
1 - 2
Cimarrones
FT
Zacatepec 1948
3 - 0
Atlante
Mexico:
FT
Atlas
2 - 1
UNAM Pumas
FT
Club Queretaro
0 - 4
Lobos BUAP
FT
Cruz Azul
1 - 1
Guadalajara Chivas
FT
Puebla
1 - 1
Monarcas
Moldova: Division 1 2017
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
2 - 2
Sfintul Gheorghe
FT
Petrocub
1 - 2
Sheriff Tiraspol
Northern Ireland:
PEN
Linfield
1 - 0
Glentoran
Norway: 1. Division
FT
Mjondalen
1 - 2
Bodo/Glimt
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Follo
0 - 2
Alta
FT
Kjelsas
2 - 1
Brumunddal
FT
Raufoss
6 - 3
Valerenga II
Panama:
FT
Plaza Amador
1 - 0
Atletico Veraguense
FT
San Francisco
1 - 1
Chorrillo
FT
Sporting San Miguelito
0 - 0
Santa Gema
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Nacional
1 - 1
Olimpia Asuncion
FT
Rubio Nu
2 - 0
Deportivo Capiata
Paraguay: Segunda Division
FT
Sportivo Iteno
2 - 0
Caacupe FBC
Peru: Primera Division Apertura
FT
Academia Cantolao
0 - 0
UTC
FT
Alianza Atletico
2 - 3
Sporting Cristal
FT
Union Comercio
1 - 1
Sport Rosario
Peru: Segunda Division
FT
Cultural Santa Rosa
4 - 2
Serrato Pacasmayo
Philippines: Philippines Football League
FT
Davao Aguilas
2 - 3
Meralco Manila
Poland:
FT
Bytovia Bytow
3 - 1
Stomil Olsztyn
FT
Chrobry Glogow
1 - 1
Podbeskidzie
FT
Katowice
1 - 2
Pogon Siedlce
FT
Odra Opole
3 - 0
Gornik Leczna
FT
Puszcza Niepolomice
2 - 0
Chojniczanka Chojnice
FT
Rakow Czestochowa
0 - 0
Miedz Legnica
FT
Zaglebie Sosnowiec
0 - 1
Olimpia Grudziadz
Poland:
FT
Blekitni Stargard
2 - 1
Belchatow
FT
Jastrzebie
5 - 1
MKS Kluczbork
FT
LKS Lodz
0 - 0
Row 1964 Rybnik
FT
Warta Poznan
3 - 1
Rozwoj Katowice
FT
Wisla Pulawy
0 - 1
Siarka Tarnobrzeg
FT
Znicz Pruszkow
1 - 2
Gawrdia Koszalin
Poland:
FT
Gornik Zabrze
3 - 2
Wisla Krakow
FT
Legia Warszawa
2 - 0
Sandecja Nowy Sacz
Portugal:
FT
Belenenses
0 - 1
Real
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Sligo Rovers
1 - 1
Dundalk
Republic of Ireland: Division 1
FT
Longford Town
1 - 3
Shelbourne
Romania:
FT
Gaz Metan Medias
0 - 3
CFR Cluj
FT
Juventus Bucuresti
0 - 0
Voluntari
Russia:
FT
Akhmat Grozny
2 - 0
Dinamo Moscow
FT
CSKA Moscow
2 - 0
Khabarovsk
FT
Rubin Kazan
2 - 1
Arsenal Tula
FT
Ural
1 - 1
FC UFA
Russia:
FT
Krasnodar II
6 - 0
Akademiya Futbola
Scotland:
FT
Alloa Athletic
0 - 3
Hibernian
FT
Annan Athletic
1 - 6
Ayr United
PEN
Arbroath
4 - 5
Ross County
FT
Brechin
0 - 3
Falkirk
FT
Elgin City
0 - 3
Peterhead
FT
Forfar Athletic
1 - 2
Inverness CT
FT
Hamilton Academical
3 - 0
Stenhousemuir
PEN
Heart of Midlothian
1 - 3
Dunfermline
FT
Kilmarnock
3 - 0
Dumbarton
FT
Morton
5 - 0
Edinburgh City
FT
Motherwell
1 - 0
Berwick
FT
Partick
1 - 0
Stranraer
PEN
Queen of the South
4 - 3
Albion Rovers
FT
Raith Rovers
2 - 0
Cowdenbeath
FT
St Mirren
5 - 0
Airdrieonians
Serbia:
FT
Backa
0 - 3
Vozdovac
FT
Borac Cacak
0 - 4
Spartak Subotica
FT
Cukaricki
2 - 0
Napredak
FT
Macva
1 - 0
Zemun
FT
Partizan
2 - 1
Javor Ivanjica
FT
Radnik Surdulica
0 - 4
Vojvodina
Singapore: S League
FT
Balestier Khalsa
0 - 0
Hougang United
FT
Warriors
1 - 2
Albirex Niigata (S)
Slovakia:
FT
FC Nitra
0 - 0
Zemplin Michalovce
FT
MSK Zilina
2 - 3
Tatran Presov
FT
Slovan Bratislava
2 - 1
Vion Zlate Moravce
FT
Trencin
1 - 2
Dunajska Streda
Slovenia:
FT
Maribor
1 - 0
Rudar Velenje
Sweden: Allsvenskan
FT
Elfsborg
0 - 2
Sirius
FT
GIF Sundsvall
0 - 1
Malmo
FT
Jonkopings Sodra
1 - 0
Hammarby
Sweden: Superettan
FT
Brommapojkarna
0 - 1
Frej
FT
Dalkurd
1 - 1
Degerfors
FT
Gefle
2 - 1
GAIS
FT
Syrianska
1 - 2
Helsingborg
FT
Trelleborgs
2 - 1
Varnamo
Switzerland:
FT
Grasshopper Club
0 - 4
Young Boys
Switzerland:
FT
Aarau
2 - 2
Wil 1900
FT
Rapperswil
3 - 1
Winterthur
Thailand: Premier League
FT
Bangkok United
5 - 2
BEC Tero Sasana
FT
Buriram United
4 - 0
Ubon UMT
FT
Chonburi
1 - 1
Suphanburi
FT
Pattaya United
3 - 0
Ratchaburi
FT
Thai Honda
0 - 2
Bangkok Glass
UEFA: Womens Euro 2017 Quarter Final
FT
Netherlands (W)
2 - 0
Sweden (W)
USA: MLS
FT
Atlanta United
1 - 1
Orlando City
FT
New England Revolution
3 - 0
Philadelphia Union
FT
New York Red Bulls
4 - 0
Montreal Impact
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
Carolina Railhawks
1 - 1
Puerto Rico FC
FT
New York Cosmos
3 - 1
Miami FC
Ukraine:
FT
Dynamo Kyiv
5 - 0
Karpaty Lviv
FT
Stal Dniprodzerzhynsk
1 - 2
Shakhtar Donetsk
FT
Vorskla Poltava
2 - 1
Zirka Kirovohrad