Football ResultsSunday, 30th April 2017
Albania: Superliga
FT
Luftetari Gjirokaster
0 - 1
Skenderbeu Korce
FT
Teuta Durres
0 - 0
Flamurtari Vlore
Angola: Division 1
FT
Academica do Lobito
1 - 2
Recreativo Do Libolo
FT
Desportivo Huila
1 - 1
Progresso Associacao
FT
Desportivo JGM
2 - 1
Aviacao
FT
Primeiro de Agosto
1 - 0
Inter Luanda
Argentina: Primera Division
FT
Boca Juniors
3 - 0
Arsenal Sarandi
FT
Godoy Cruz
0 - 0
San Martin de San Juan
FT
Olimpo Bahia Blanca
1 - 2
Atletico de Rafaela
FT
Rosario Central
2 - 0
Aldosivi
Argentina: Primera B Nacional
FT
Argentinos Juniors
0 - 0
Brown de Adrogue
FT
Crucero del Norte
3 - 0
Estudiantes SL
FT
Gimnasia Jujuy
0 - 0
All Boys
FT
Los Andes
1 - 1
Ferro Carril Oeste
FT
San Martin Tucuman
3 - 1
Douglas Haig
FT
Santamarina
1 - 1
Boca Unidos
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Acassuso
0 - 0
UAI Urquiza
FT
Colegiales
0 - 1
Villa San Carlos
FT
Estudiantes BA
1 - 1
Platense
FT
Tristan Suarez
0 - 0
San Telmo
Armenia: Premier League
FT
Pyunik Yerevan
0 - 0
Banants Yerevan
Australia: Play Off Semi Final
FT
Melbourne Victory
1 - 0
Brisbane Roar
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Canberra FC
2 - 0
Woden Valley
FT
Canberra Olympic
4 - 3
Belconnen United
FT
Cooma
0 - 4
Centre of Excellence
Australia: NPL New South Wales
FT
Apia Leichhardt Tigers
1 - 2
Sydney Olympic
FT
Hakoah Sydney City
2 - 1
Sydney FC (Youth)
FT
Sydney United 58
5 - 0
Parramatta
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Adamstown Rosebud
1 - 3
Lambton Jaffas
FT
Hamilton Olympic
2 - 0
Weston Workers Bears
FT
Maitland
1 - 0
Weston Workers Bears
Australia: NPL Queensland
FT
Sunshine Coast
0 - 7
Moreton Bay United
Australia: NPL South Australia
FT
NE Metrostars
4 - 2
Cumberland United
Australia: NPL Victoria
FT
Heidelberg United
3 - 0
Bentleigh Greens
FT
South Melbourne
3 - 0
Pascoe Vale
Australia: NPL Western Australia
FT
Stirling Lions
1 - 2
Balcatta
Austria: Bundesliga
FT
Admira Wacker
3 - 2
Rapid Vienna
Austria: Regional League Central
FT
Sturm Graz II
1 - 2
Deutschlandsberger
Belarus: Division 1
FT
BATE Borisov
1 - 0
Shakhter Soligorsk
FT
Dinamo Brest
3 - 1
Slavia Mozyr
FT
Gomel
0 - 1
Slutsk
FT
Gorodeya
1 - 0
Dinamo Minsk
FT
Torpedo Zhodino
0 - 0
Dnepr Mogilev
Belgium: Division 1A Championship Play Off
FT
Gent
0 - 0
Anderlecht
FT
Oostende
1 - 0
Charleroi
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Mouscron-Peruwelz
1 - 0
Roeselare
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Blooming
0 - 3
Oriente Petrolero
FT
Guabira
2 - 1
Bolivar
FT
Sport Boys Warnes
0 - 0
San Jose
FT
The Strongest
5 - 1
Petrolero
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Metalleghe BSI
0 - 0
Vitez
FT
Olimpik
2 - 0
Siroki Brijeg
FT
Sloboda Tuzla
2 - 2
Zeljeznicar Sarajevo
Brazil: Carioca Final Play Offs
FT
Fluminense
0 - 1
Flamengo
Brazil: Paranaense Final Phase
FT
Atletico Paranaense
0 - 3
Coritiba
Brazil: Paulista Final Phase
FT
Ponte Preta
0 - 3
Corinthians
Brazil: Mineiro Final Phase
FT
Cruzeiro
0 - 0
Atletico Mineiro
Brazil: Gaucho Final Phase
FT
Internacional
2 - 2
Novo Hamburgo
Bulgaria: First PFL
FT
Montana
2 - 1
Botev Plovdiv
Bulgaria: Second PFL
FT
Bansko
0 - 0
Oborishte
FT
Botev Galabovo
1 - 3
Botev Vratsa
FT
CSKA Sofia II
2 - 3
Etar Veliko Tarnovo
FT
Nesebar
3 - 1
Spartak Pleven
FT
Sozopol
0 - 0
Pomorie
FT
Tsarsko Selo
1 - 1
Septemvri Sofia
FT
Vitosha Bistritsa
0 - 2
Lokomotiv Sofia
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northwest 3 AFL
FT
Akademik Svishtov
1 - 2
Sevlievo
FT
Bdin Vidin
3 - 2
Levski 2007
FT
Botev Kozloduy
0 - 0
Tryavna
FT
Juventus Malchika
3 - 1
Kom Berkovitsa
FT
Vihar Slavyanovo
5 - 0
Pavlikeni
FT
Yantra Gabrovo
5 - 0
Miziya 2005
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northeast 3 AFL
FT
Kubrat
1 - 1
Dorostol
Cameroon: Division 1
FT
Bamboutos
0 - 3
Eding Sport
FT
Canon Yaounde
0 - 1
Young Sports Academy
FT
Cotonsport
1 - 0
Aigle Royal
FT
Lion Blesse
0 - 1
Apejes
FT
Racing de Bafoussam
2 - 2
New Star
FT
UMS de Loum
0 - 0
New Star
FT
Union Douala
1 - 0
Dragon de Yaounde
FT
Unisport Bafang
0 - 0
Colombe
Chile: Primera Division Clausura
FT
Antofagasta
1 - 0
Audax Italiano
FT
Colo Colo
0 - 0
Palestino
FT
O'Higgins
2 - 1
San Luis
Chile: Primera B
FT
Cobreloa
3 - 0
Nublense
FT
San Marcos de Arica
3 - 0
Rangers de Talca
China: Super League
FT
Chongqing Lifan
1 - 1
Shanghai SIPG
China: League One
FT
Beijin Renhe
2 - 0
Zhejiang Yiteng
FT
Shijiazhuang Yongchang
2 - 2
Dalian Yifang
Chinese Taipei: Inter City League
FT
Fu Jen University
1 - 2
NSTC
Colombia: Primera A Apertura
FT
America de Cali
2 - 0
Tigres
FT
Junior
2 - 0
Independiente Medellin
FT
La Equidad
0 - 1
Deportivo Cali
FT
Millonarios
2 - 0
Huila
FT
Rionegro
1 - 0
Bucaramanga
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Bogota FC
3 - 1
Union Magdalena
FT
Llaneros
3 - 1
Barranquilla
FT
Popayan
0 - 0
Orsomarso
FT
Real Santander
0 - 1
Leones
Congo DR: Play Off Championship
FT
Motema Pembe
2 - 0
Vita Club
Costa Rica: Clausura Play Off Cuadrangular
FT
Deportivo Saprissa
2 - 2
CS Herediano
FT
Santos de Guapiles
3 - 0
Limon
Croatia: Prva HNL
FT
Istra 1961
0 - 2
Hajduk Split
FT
RNK Split
0 - 0
Slaven Belupo
Croatia: Druga HNL
FT
Dinamo Zagreb II
0 - 0
Sibenik
FT
Rudes
1 - 0
Dugopolje
Cyprus: Division 1
FT
AEL Limassol
1 - 4
APOEL
FT
Kition Larnaca
1 - 0
Apollon Limassol
FT
Nea Salamis
0 - 1
Ethnikos Achnas
Cyprus: Division 3
FT
Digenis Akritas Morphou
0 - 4
Livadiakos/Salamina
FT
Eny Digenis Ipsonas
5 - 4
Elpida Xylofagou
FT
Ormidias
2 - 1
Iraklis Gerolakkou
Czech Republic: Division 1
FT
Karvina
4 - 2
Hradec Kralove
FT
Slavia Praha
1 - 1
Jablonec
FT
Teplice
2 - 2
Slovacko
Denmark: Superligaen
FT
Brondby
1 - 1
Sonderjyske
FT
FC Copenhagen
3 - 0
Lyngby
FT
Viborg
1 - 1
Aalborg
Denmark: 1. Division
FT
AB Copenhagen
0 - 3
Vendsyssel
FT
FC Helsingor
0 - 0
Skive
FT
Fredericia
2 - 2
Fremad Amager
FT
HB Koge
2 - 1
Nykobing
FT
Hobro
1 - 2
Roskilde
FT
Naestved
3 - 3
Vejle
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
Greve
1 - 3
Hvidovre
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Clan Juvenil
0 - 2
Independiente del Valle
FT
El Nacional
1 - 1
LDU Quito
FT
Emelec
1 - 1
Delfin
FT
Macara
0 - 3
Universidad Catolica
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
Gualaceo
3 - 0
Manta
FT
LDU Portoviejo
2 - 0
Aucas
Egypt: Division 1
FT
Al Ahly Cairo
1 - 1
El Entag El Harby
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Aguila
0 - 1
Dragon
FT
Chalatenango
2 - 0
Municipal Limeno
FT
FAS
0 - 1
Sonsonate
FT
Firpo
1 - 1
Alianza
FT
Santa Tecla
0 - 0
Isidro Metapan
FT
UES
1 - 0
Pasaquina
England: Premier League
FT
Everton
0 - 3
Chelsea
FT
Manchester United
1 - 1
Swansea City
FT
Middlesbrough
2 - 2
Manchester City
FT
Tottenham Hotspur
2 - 0
Arsenal
England: League One
FT
AFC Wimbledon
0 - 0
Oldham Athletic
FT
Bolton Wanderers
3 - 0
Peterborough United
FT
Bristol Rovers
3 - 4
Millwall
FT
Charlton Athletic
3 - 0
Swindon Town
FT
Fleetwood Town
0 - 0
Port Vale
FT
Northampton Town
0 - 0
Gillingham
FT
Oxford United
2 - 0
Shrewsbury Town
FT
Rochdale
1 - 1
Bradford City
FT
Scunthorpe United
3 - 1
Coventry City
FT
Sheffield United
3 - 2
Chesterfield
FT
Southend United
1 - 0
Bury
FT
Walsall
1 - 4
Milton Keynes Dons
England: Premier League Cup Semi Final
FT
Reading (U23)
4 - 1
Norwich City (U23)
England: Womens Super League
FT
Chelsea (W)
6 - 0
Yeovil Town (W)
FT
Sunderland (W)
0 - 0
Arsenal (W)
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Tallinn
6 - 1
Paide LM
Estonia: Esiliiga
FT
Santos Tartu
2 - 0
Rakvere Tarvas
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Pelister
3 - 1
Makedonija GP
FT
Renova
1 - 1
Rabotnicki
FT
Shkupi 1927
1 - 1
Shkendija
FT
Sileks
3 - 2
Bregalnica Stip
FT
Vardar Skopje
4 - 0
Pobeda
FYR Macedonia: Druga MFL
FT
Metalurg Skopje
1 - 1
Vardar Negotino
FT
Novaci
4 - 0
Gorno Lisice
Faroe Islands: Premier League
FT
07 Vestur
1 - 1
Skala
FT
KI Klaksvik
1 - 0
EB/Streymur
FT
TB/FCS/ROYN
1 - 3
NSI Runavik
FT
Torshavn
2 - 2
Vikingur Gota
Finland: Veikkausliiga
FT
Mariehamn
1 - 1
VPS
Finland: Kakkonen Group C
FT
AC Kajaani
6 - 0
Villiketut
FT
GBK
1 - 2
Narpes Kraft
FT
OTP
0 - 2
KuFu 98
France: Ligue 1
FT
Caen
1 - 5
Marseille
FT
Dijon
0 - 0
Bordeaux
FT
Nice
3 - 1
Paris St Germain
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
1 - 2
Samtredia
FT
Kolkheti Poti
0 - 1
Dinamo Batumi
FT
Torpedo Kutaisi
0 - 2
Dinamo Tbilisi
Germany: Bundesliga
FT
1899 Hoffenheim
1 - 0
Eintracht Frankfurt
FT
Augsburg
4 - 0
Hamburg
Germany: 2. Bundesliga
FT
1860 Munich
0 - 1
Eintracht Braunschweig
FT
Erzgebirge Aue
3 - 1
Wurzburger Kickers
FT
Hannover 96
1 - 0
Fortuna Dusseldorf
Germany: 3. Liga
FT
Preussen Munster
5 - 1
Zwickau
Germany: Regional League North
FT
06 Hildesheim
3 - 0
SW Rehden
FT
Germania Egestorf/Langreder
3 - 1
Weiche Flensburg
FT
Luneburger Hansa
2 - 1
Oldenburg
FT
Meppen
4 - 1
Hamburg II
FT
St Pauli II
1 - 2
Eintracht Braunschweig II
Germany: Regional League Northeast
FT
Auerbach
0 - 0
Viktoria Berlin
FT
Berliner AK 07
1 - 1
Wacker Nordhausen
FT
Neustrelitz
1 - 1
Oberlausitz Neugersdorf
FT
Union Furstenwalde
0 - 0
Lokomotive Leipzig
Germany: Regional League West
FT
Fortuna Dusseldorf II
2 - 0
Wattenscheid 09
Germany: Regional League Southwest
FT
Stuttgarter Kickers
6 - 0
Nottingen
Germany: Regional League Bavaria
FT
Nurnberg II
5 - 1
Garching
Germany: Bundesliga Women
FT
Bayer Leverkusen (W)
2 - 2
Eintracht Frankfurt (W)
FT
Duisburg (W)
3 - 3
SC Sand (W)
FT
Freiburg (W)
4 - 2
SGS Essen (W)
FT
Wolfsburg (W)
8 - 0
Borussia Monchengladbach (W)
Greece: Super League
FT
Asteras Tripolis
2 - 2
AEP Iraklis
FT
Atromitos Athinon
4 - 1
Platanias
FT
PAOK
5 - 1
Kerkyra
FT
PAS Giannina
1 - 1
AEK Athens
FT
Panathinaikos
2 - 0
Larisa
FT
Panetolikos
0 - 2
Olympiakos Piraeus
FT
Panionios
1 - 3
Levadiakos
FT
Xanthi
3 - 0
Veria
Greece: Football League
FT
Acharnaikos
0 - 3
Lamia
FT
Agrotikos Asteras
3 - 0
Panthrakikos
FT
Aiginiakos
5 - 1
Chania
FT
Anagennisi Karditsa
1 - 0
Kallithea
FT
Kissamikos
1 - 3
Trikala
FT
Panegialios
2 - 4
Sparti
FT
Panserraikos
0 - 0
Aris Thessalonikis
Greece: Football League 2 Group 1
FT
AEP Iraklis
0 - 3
Kavala
FT
Almopos Aridaia
0 - 1
Doxa Dramas
FT
Apollon 1926
7 - 0
Eordaikos 2007
FT
Kardia
0 - 1
Doxa Proskiniton
FT
Lagkada APE
2 - 1
Kampaniakos
FT
Makedonikos Foufas
1 - 2
Naousa
FT
Orfeas Xanthi
1 - 0
Nestos Chrisoupolis
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Achilleas Neokesaria
3 - 2
Pierikos
FT
Amrakia Kostakion
2 - 1
Rigas Fereos
FT
Apollon Larissa
3 - 0
Enosi Apolloniou/Istiaias
FT
Diagoras Sevastis
1 - 2
Karaiskakis
FT
Ethnikos Filippiadas
0 - 0
Olympiakos Volou
FT
Niki Volou
1 - 1
Mavri Aeti Eleftherochori
FT
Tilikratis
2 - 0
Asteras Petriti
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Achaiki
1 - 0
Panargiakos
FT
Asteras Amaliadas
2 - 0
Panarkadikos
FT
Doza Megalopolis
0 - 1
Chalkis
FT
Fostiras
3 - 1
Pamvouprasiakos
FT
Thiva
0 - 1
Panachaiki 2005
FT
Zevgolatio
2 - 2
Ermionida
Greece: Football League 2 Group 4
FT
AEEK Inka
3 - 2
Rodos
FT
Ergotelis
2 - 0
Panthiraikos
FT
Ermis Zonianon
1 - 2
Kifisia
FT
Ialysos
0 - 2
Ionikos
FT
Ilisiakos
2 - 1
Atsalenios
FT
Proodeftiki
2 - 2
Ethnikos Piraeus
FT
Thiella Rafinas
0 - 0
Agios Ierotheos
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
Antigua GFC
1 - 1
Guastatoya
FT
CSD Municipal
0 - 0
Coban Imperial
FT
Deportivo Carcha
1 - 1
Comunicaciones
FT
Malacateco
2 - 1
Xelaju
FT
Mictlan
1 - 0
Deportivo Marquense
FT
Suchitepequez
3 - 2
Deportivo Petapa
Hong Kong: Division 1
FT
Citizen
1 - 0
Dreams Metro Gallery
FT
Eastern District
1 - 3
Kwun Tong
FT
Kwai Tsing
4 - 1
Tung Sing
FT
Tai Chung
1 - 5
Wanchai
FT
Yau Tsim Mong
3 - 0
Double Flower
Hong Kong: FA Cup Semi Final
FT
South China FC
1 - 0
Eastern Salon
Hungary: Division 2
FT
Cegledi
1 - 1
Balmazujvaros
FT
Cigand SE
3 - 1
Kozarmisleny
FT
Csakvar
2 - 0
Szeol
FT
Dorogi
0 - 1
Soroksar
FT
MTE 1904
1 - 1
Kisvarda
FT
Nyiregyhaza
4 - 3
Szolnoki Mav
FT
Siofok
1 - 2
Puskas Academy
FT
Szeged 2011
0 - 0
Budaorsi
FT
Vac
1 - 0
Bekescsaba 1912
FT
Zalaegerszegi
0 - 1
Soproni VSE
Iceland: Urvalsdeild
FT
IA Akranes
2 - 4
FH Hafnarfjordur
FT
IBV
0 - 0
Fjolnir
FT
Valur Reykjavik
2 - 0
Vikingur Olafsvik
India: I League
FT
Mohun Bagan
2 - 1
Chennai City
FT
Shillong Lajong
1 - 1
Aizawl
FT
Shivajians
4 - 4
Minerva Punjab
Indonesia: Liga 1
FT
Barito Putera
2 - 0
Perseru Serui
FT
PSM Makassar
1 - 0
Persija Jakarta
FT
Persela Lamongan
0 - 1
Bali United Pusam
Italy: Serie A
FT
Bologna
4 - 0
Udinese
FT
Cagliari
1 - 0
Pescara
FT
Crotone
1 - 1
Milan
FT
Empoli
1 - 3
Sassuolo
FT
Genoa
1 - 2
Chievo
FT
Internazionale
0 - 1
Napoli
FT
Palermo
2 - 0
Fiorentina
FT
Roma
1 - 3
Lazio
Italy: Serie B
FT
Novara
2 - 3
Brescia
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Ancona
1 - 2
Sambenedettese
FT
Bassano Virtus
3 - 0
Gubbio
FT
Lumezzane
1 - 2
Fano Alma Juventus
FT
Modena
2 - 0
Mantova
FT
Pordenone
1 - 2
Feralpisalo
FT
Reggiana
0 - 1
Forli
FT
Santarcangelo
5 - 1
Maceratese
FT
Sudtirol
1 - 0
Padova
FT
Teramo
0 - 0
Parma
FT
Unione Venezia
1 - 1
Albinoleffe
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group C
FT
Akragas
1 - 3
Juve Stabia
FT
Catania
3 - 1
Siracusa
FT
Catanzaro
2 - 0
Casertana
FT
Fidelis Andria
1 - 1
Reggina
FT
Foggia
1 - 0
Melfi
FT
Matera
1 - 1
Monopoli
FT
Messina
2 - 1
Cosenza
FT
Paganese
1 - 1
Lecce
FT
Taranto
1 - 2
Vibonese
FT
Virtus Francavilla
3 - 1
Fondi
Japan: J1 League
FT
Albirex Niigata
0 - 1
Kashiwa Reysol
FT
Cerezo Osaka
2 - 0
Kawasaki Frontale
FT
FC Tokyo
1 - 0
Sanfrecce Hiroshima
FT
Jubilo Iwata
2 - 2
Consadole Sapporo
FT
Kashima Antlers
2 - 1
Sagan Tosu
FT
Omiya Ardija
1 - 0
Urawa Red Diamonds
FT
Shimizu S Pulse
0 - 3
Vegalta Sendai
FT
Vissel Kobe
0 - 1
Ventforet Kofu
FT
Yokohama F Marinos
0 - 1
Gamba Osaka
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
2 - 0
Kagoshima United
FT
Fukushima United
0 - 1
Gamba Osaka (U23)
FT
Gainare Tottori
2 - 2
Grulla Morioka
FT
Giravanz Kitakyushu
3 - 2
YSCC
FT
Nagano Parceiro
0 - 0
FC Tokyo (U23)
FT
Ryukyu
1 - 6
Blaublitz Akita
Kenya: Division 1
FT
Gor Mahia
0 - 1
Mathare United
FT
Thika United
1 - 1
Western Stima
FT
Ulinzi Stars
1 - 2
Zoo Kericho
Kosovo: Superliga
FT
Besa
1 - 2
Prishtina
FT
Drita
2 - 1
Ferizaj
FT
Trepca
2 - 1
Drenica
Kuwait: Premier League
FT
Al Arabi Kuwait City
1 - 0
Al Tadhamon
FT
Al Sahel
2 - 0
Burgan
FT
Khaitan
1 - 4
Al Jahra
Latvia: Virsliga
FT
Jelgava
0 - 3
Riga
FT
Ventspils
1 - 0
Rigas Futbola Skola
Lithuania: Division 1
FT
Zalgiris Kaunas
0 - 1
Utenis Utena
FT
Zalgiris Vilnius
1 - 0
Atlantas
Luxembourg: National Division
FT
F91 Dudelange
3 - 2
Rumelange
FT
Fola Esch
1 - 1
Differdange 03
FT
Mondorf-Les-Bains
1 - 2
RM Hamm Benfica
FT
UN Kaerjeng 97
0 - 3
Racing Union Luxembourg
FT
Victoria Rosport
3 - 1
Union Titus Petange
Malaysia: FA Cup Semi Final
FT
Kedah
1 - 0
Terengganu
FT
Pahang
1 - 0
Negeri Sembilan
Malta: Premier League
FT
Gzira United
1 - 1
Birkirkara
FT
Hibernians
3 - 1
St Andrews
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Club America
1 - 2
Atlas
FT
Guadalajara Chivas
1 - 1
Leon
FT
Monarcas
4 - 0
UNAM Pumas
FT
Pachuca
2 - 2
Cruz Azul
FT
Puebla
0 - 1
Necaxa
FT
Toluca
1 - 2
Club Queretaro
FT
UANL Tigres
3 - 0
Club Tijuana
Mexico: CL 2 Play Off Semi Final
FT
Dorados
0 - 2
Juarez
FT
Mineros de Zacatecas
2 - 4
Lobos BUAP
Moldova: Division 1
FT
Dacia Chisinau
1 - 0
Petrocub
FT
Milsami Orhei
3 - 1
Saxan
FT
Sheriff Tiraspol
4 - 1
Speranta
FT
Zaria Balti
3 - 2
Dinamo-Auto Tiraspol
FT
Zimbru Chisinau
4 - 0
Academia Chisinau
Montenegro: Prva CFL
FT
Bokelj
0 - 0
Rudar Pljevlja
FT
Buducnost Podgorica
0 - 2
Grbalj
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
0 - 2
Iskra Danilovgrad
FT
Lovcen
6 - 0
Petrovac
FT
Mladost Podgorica
1 - 3
Sutjeska
FT
Zeta
3 - 0
Decic
Montenegro: Druga CFL
FT
Bratstvo Cijevna
1 - 2
Cetinje
FT
Celik Niksic
4 - 1
Radnicki Berane
FT
Ibar
2 - 1
Berane
FT
Kom
2 - 0
Mornar
FT
Otrant Olympic
0 - 2
Jezero
Morocco: Botola Pro
FT
FUS Rabat
2 - 0
Chabab Atlas Khenifra
FT
Ittihad Tanger
0 - 1
Wydad Casablanca
FT
KAC Kenitra
1 - 2
Chabab Rif Hoceima
Morocco: Elite 2
FT
AS Sale
0 - 0
Maghreb Fes
FT
Mouloudia Oujda
0 - 0
Rapide Oued Zem
FT
Racing de Casablanca
3 - 1
Youssoufia Berrechid
FT
Raja Beni Mellal
1 - 1
JSM Laayoune
FT
Sidi Kacem
2 - 1
US Temara
FT
Union Ait Melloul
1 - 3
Olympique Dcheira
FT
Wydad Fes
2 - 1
Rachad Bernoussi
FT
Wydad Temara
0 - 3
Ittihad Khemisset
Netherlands: FA Cup Final
FT
AZ Alkmaar
0 - 2
Vitesse Arnhem
Norway: Eliteserien
FT
Aalesund
3 - 1
Tromso
FT
Kristiansund BK
2 - 0
Stromsgodset
FT
Odd Ballklubb
2 - 1
Valerenga
FT
Sandefjord
3 - 3
Molde
FT
Sogndal
0 - 1
Lillestrom
FT
Stabaek
0 - 3
Haugesund
Norway: 1. Division
FT
Floro
1 - 1
Elverum
FT
Jerv
2 - 2
Levanger
FT
Mjondalen
5 - 1
Kongsvinger
FT
Ranheim
2 - 1
Asane
FT
Sandnes Ulf
2 - 0
Tromsdalen
FT
Strommen
1 - 0
Arendal
FT
Ullensacker/Kisa
2 - 1
Fredrikstad
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Asker
0 - 3
Skeid
FT
Nybergsund Il Trysil
1 - 2
Baerum
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Bryne
3 - 0
Hodd
FT
Egersund
1 - 1
Vidar
FT
Fram Larvik
0 - 1
Nest-Sotra
FT
Nardo
2 - 1
Byasen
Norway: Toppserien
FT
Avaldsnes (W)
0 - 0
Roa (W)
Palestine: Premier League
FT
Shabab Alsamu
2 - 1
Shabab Al Khalil
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Atletico Veraguense
1 - 1
Chorrillo
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro Porteno
1 - 0
Libertad
FT
Club Guarani
0 - 0
General Diaz
FT
Independiente FBC
1 - 1
Olimpia Asuncion
Paraguay: Segunda Division
FT
22 de Setiembre
2 - 1
Caacupe FBC
FT
Deportivo Caaguazu
1 - 1
Club River Plate
FT
Deportivo Liberacion
3 - 2
Resistencia
FT
Deportivo Santani
1 - 0
Fernando de la Mora
FT
Ovetense
0 - 0
General Caballero
FT
Sportivo Iteno
3 - 2
Fulgencio Yegros
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Alianza Lima
0 - 0
Comerciantes Unidos
FT
Ayacucho
2 - 2
Sporting Cristal
FT
Juan Aurich
1 - 1
Sport Huancayo
FT
Real Garcilaso
3 - 1
Universitario
FT
Sport Rosario
1 - 1
Universidad San Martin
Peru: Segunda Division
FT
Cesar Vallejo
7 - 1
Los Caimanes
FT
Serrato Pacasmayo
1 - 1
Carlos Mannucci
FT
Sport Boys
3 - 2
Sport Loreto
Poland: Ekstraklasa
FT
Jagiellonia
1 - 0
Pogon Szczecin
FT
Legia Warszawa
1 - 1
Wisla Krakow
Portugal: Primeira Liga
FT
Arouca
2 - 2
Moreirense
FT
Belenenses
1 - 2
Pacos Ferreira
FT
Braga
2 - 3
Sporting CP
FT
Feirense
2 - 1
Maritimo
Portugal: Segunda Liga
FT
Benfica B
1 - 0
Academica
FT
Cova de Piedade
1 - 0
Varzim
FT
Fafe
1 - 3
Academico de Viseu
FT
Famalicao
2 - 0
Vizela
FT
Olhanense
2 - 1
Freamunde
FT
Penafiel
1 - 0
Santa Clara
FT
Porto B
3 - 2
Sporting CP B
FT
Sporting Covilha
2 - 1
Gil Vicente
FT
Uniao Madeira
2 - 2
Aves
Romania: Liga I
FT
CFR Cluj
0 - 3
CSU Craiova
FT
Pandurii Targu Jiu
1 - 3
Voluntari
Romania: Liga II
FT
Dunarea Calarasi
1 - 0
UTA Arad
FT
Juventus Bucuresti
3 - 1
Balotesti
Russia: Football Premier League
FT
CSKA Moscow
1 - 2
Spartak Moscow
FT
FC UFA
1 - 0
Arsenal Tula
FT
Rostov
1 - 0
Amkar
Russia: PFL West
FT
CRFSO Smolensk
0 - 2
Torpedo Vladimir
FT
Kolomna
0 - 2
Dinamo Moscow II
FT
Pskov 747
2 - 0
Znamya Truda
FT
Spartak Kostroma
1 - 2
Dinamo St Petersburg
FT
Strogino Moscow
1 - 0
Domodedovo Moscow
FT
Volga Tver
0 - 3
Dolgoprudny
Russia: PFL Center
FT
Chertanovo Moscow
2 - 2
Dinamo Bryansk
FT
Energomash Belgorod
3 - 1
Avangard Kursk
FT
Metallurg Lipetsk
1 - 2
Saturn Ramenskoye
FT
Orel
0 - 3
Torpedo Moscow
FT
Ryazan
3 - 0
Vityaz Podolsk
Russia: PFL South
FT
Chernomorets Novorossiysk
2 - 1
Sochi
FT
Dinamo Stavropol
0 - 0
Legion
FT
Kuban II
1 - 2
Biolog-Novokubansk
FT
Mashuk KMV
0 - 1
Angusht
FT
Rotor Volgograd
1 - 2
Armavir
FT
SKA Rostov
2 - 3
Krasnodar II
FT
Spartak Vladikavkaz
3 - 1
Chayka
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
Dinamo Kirov
2 - 0
Lada Togliatti
FT
KAMAZ Naberezhnye Chelny
3 - 1
Nosta
FT
Volga Ulyanovsk
0 - 0
Chelyabinsk
FT
Zenit-Izhevsk
1 - 2
Syzran 2003
Russia: PFL East
FT
Chita
3 - 0
Dinamo Barnaul
FT
Zenit Irkutsk
1 - 2
Irtysh Omsk
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Raed
1 - 3
Al Ahli Jeddah
Serbia: Superliga
FT
Crvena Zvezda
2 - 0
Vojvodina
FT
Cukaricki
2 - 0
Metalac GM
FT
Partizan
3 - 1
Napredak
Slovenia: Prva Liga
FT
Aluminij
3 - 1
Radomlje
FT
CM Celje
2 - 2
Luka Koper
South Africa: Premier Soccer League
FT
Ajax Cape Town
2 - 0
Platinum Stars
FT
Baroka
1 - 1
Bloem Celtic
South Africa: National 1st Division
FT
Thanda Royal Zulu
2 - 1
Magesi FC
South Korea: K League
FT
Daegu
2 - 1
Seoul
FT
Gwangju
1 - 0
Jeonbuk Motors
FT
Incheon United
1 - 2
Ulsan Hyundai
FT
Jeju United
1 - 2
Suwon Bluewings
South Korea: K League Challenge
FT
Bucheon 1995
2 - 2
Gyeongnam
FT
Seoul E-Land
1 - 1
Ansan Mugunghwa
FT
Suwon City
3 - 1
Daejeon Citizen
Spain: Primera Division
FT
Betis
1 - 4
Alaves
FT
Celta Vigo
0 - 3
Athletic Club
FT
Eibar
2 - 0
Leganes
FT
Osasuna
2 - 2
Deportivo La Coruna
Spain: Segunda Division
FT
Alcorcon
0 - 2
Cadiz
FT
Cordoba
1 - 1
Mirandes
FT
Lugo
1 - 2
Girona
FT
Sevilla Atletico
2 - 3
Mallorca
Spain: Segunda B Group 1
FT
Arandina
3 - 3
Celta Vigo B
FT
Boiro
1 - 1
Pontevedra
FT
Caudal Deportivo
2 - 0
Palencia
FT
Cultural Leonesa
3 - 1
CD Lealtad
FT
Guijuelo
1 - 0
Racing Santander
FT
Ponferradina
2 - 1
Valladolid B
FT
Somozas
1 - 2
Burgos
FT
Tudelano
1 - 2
Osasuna B
Spain: Segunda B Group 2
FT
Barakaldo
1 - 2
Leioa
FT
Mensajero
1 - 2
Albacete
FT
Navalcarnero
2 - 0
Real Madrid Castilla
FT
San Sebastian de los Reyes
1 - 0
Real Sociedad B
FT
Sestao River
2 - 1
Gernika
FT
Socuellamos
0 - 1
CD Toledo
FT
UD Logrones
1 - 0
Real Union
Spain: Segunda B Group 3
FT
Alcoyano
0 - 0
Villarreal B
FT
Atletico Baleares
0 - 1
Hercules
FT
CD Eldense
1 - 3
Levante B
FT
Cornella
2 - 0
Ebro
FT
Gava
2 - 1
Espanyol B
FT
Mallorca B
2 - 1
Atletico Saguntino
FT
Valencia Mestalla
1 - 1
Badalona
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Sanluqueno
1 - 3
Murcia
FT
Cartagena
2 - 2
Jumilla
FT
Granada B
2 - 2
Recreativo Huelva
FT
La Hoya Lorca
1 - 1
Cordoba B
FT
Marbella
0 - 1
Villanovense
FT
Melilla
2 - 0
Linares
FT
Merida
3 - 0
Atletico Mancha
FT
Real Jaen
1 - 2
Extremadura
FT
San Fernando
0 - 1
Real Linense
Spain: Primera Division Women
FT
Espanyol (W)
2 - 1
Sporting Huelva (W)
FT
Granada Tenerife (W)
1 - 3
Valencia (W)
FT
Real Sociedad (W)
2 - 0
Athletic Club (W)
FT
Santa Teresa (W)
1 - 3
Fundacion Albacete (W)
FT
Zaragoza (W)
0 - 1
Tacuense (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
AIK
0 - 0
GIF Sundsvall
Sweden: Superettan
FT
Frej
1 - 3
Brommapojkarna
FT
Syrianska
1 - 1
Varbergs BoIS
Sweden: Division 1 North
FT
Sollentuna
2 - 0
IFK Lulea
FT
Umea
3 - 0
Assyriska
Sweden: Division 1 South
FT
Angelholms
0 - 0
Utsiktens
FT
Ljungskile
2 - 1
Karlskrona
FT
Mjallby
3 - 0
Skovde AIK
FT
Rosengard
2 - 6
Oddevold
Sweden: Damallsvenskan
FT
Linkopings (W)
2 - 1
Djurgarden (W)
FT
Pitea (W)
3 - 0
Kvarnsvedens (W)
Switzerland: Super League
FT
Grasshopper Club
0 - 1
Lugano
FT
St Gallen
0 - 2
Young Boys
FT
Thun
2 - 1
Sion
Switzerland: Challenge League
FT
Chiasso
1 - 2
FC Zurich
FT
Le Mont Lausanne
0 - 1
Wil 1900
Thailand: Premier League
FT
Chiangrai United
3 - 0
Bangkok Glass
FT
Muangthong United
3 - 0
Suphanburi
FT
Port FC
2 - 1
BEC Tero Sasana
FT
Super Power Samut Prakan
1 - 5
Ratchaburi
Tunisia: Ligue 1 Championship Group
FT
Club Africain
0 - 2
Esperance ST
FT
ES Metlaoui
2 - 0
Ben Guerdane
FT
Etoile du Sahel
1 - 0
CS Sfaxien
Turkey: Super Lig
FT
Adanaspor
2 - 5
Antalyaspor
FT
Fenerbahce
2 - 1
Rizespor
FT
Istanbul Basaksehir
3 - 1
Besiktas
FT
Kasimpasa
0 - 2
Akhisar Belediye
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Balikesirspor
1 - 2
Boluspor
FT
Gaziantep BB
1 - 0
Manisaspor
USA: MLS
FT
Atlanta United
1 - 3
DC United
FT
Dallas
2 - 2
Portland Timbers
FT
Los Angeles Galaxy
0 - 0
Philadelphia Union
FT
Minnesota United
0 - 1
San Jose Earthquakes
FT
Seattle Sounders
3 - 3
New England Revolution
FT
Sporting Kansas City
3 - 0
Real Salt Lake
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
San Francisco Deltas
0 - 1
New York Cosmos
USA: National Womens Soccer League
FT
Sky Blue (W)
1 - 0
Kansas City (W)
Ukraine: Premier League
FT
Chornomorets Odesa
1 - 4
Dynamo Kyiv
FT
Olimpik Donetsk
1 - 1
Zorya Luhansk
FT
Shakhtar Donetsk
1 - 0
Oleksandriya
FT
Volyn Lutsk
0 - 1
Dnipro Dnipropetrovsk
Ukraine: First League
FT
Ternopil
0 - 2
Ingulets Petrove
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
El Tanque Sisley
2 - 4
Danubio
FT
Montevideo Wanderers
2 - 3
Defensor Sporting
FT
Nacional de Football
1 - 0
Rampla Juniors
FT
Racing Montevideo
2 - 2
Plaza Colonia
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Atletico Venezuela
1 - 0
Aragua
FT
Carabobo
1 - 2
Caracas
FT
Deportivo Lara
0 - 2
Deportivo Anzoategui
FT
Portuguesa FC
1 - 1
Zulia
FT
Trujillanos
0 - 0
Monagas
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Atletico Guanare
1 - 1
Llaneros
FT
Atletico el Vigia
0 - 1
Titanes
FT
Margarita
1 - 4
Diamantes de Guayana
FT
Petare
3 - 3
Caracas B
FT
Tucanes
6 - 1
Angostura
Wales: FA Cup Final
FT
Guilsfield
2 - 1
The New Saints