Football ResultsWednesday, 30th August 2017
Angola: Division 1
FT
Inter Luanda
2 - 0
Petro Atletico
Bulgaria:
FT
Arda Kardzhali
1 - 0
Minyor Radnevo
FT
Borislav Parvomay
2 - 1
Asenovets 2005
FT
Eurocollege
0 - 3
Zagorets Nova Zagora
FT
Gigant Saedinenie
0 - 1
Atletik Kuklen
FT
Karnobat
0 - 3
Levski Karlovo
FT
Rakovski 2011
1 - 0
Tundja 2006 Yagoda
FT
Uragan Boyadzhik
9 - 0
Svilengrad 1921
FT
Vereya Stara Zagora II
1 - 1
Rozova Dolina
Chile:
FT
Audax Italiano
0 - 3
Universidad de Chile
FT
Iberia
3 - 2
Colo Colo
FT
Union San Felipe
1 - 0
Deportes Temuco
Croatia:
FT
Gorica
2 - 1
Dugopolje
FT
Hajduk Split II
0 - 1
Dinamo Zagreb II
FT
Hrvatski Dragovoljac
1 - 2
Varazdin
FT
Kustosija
0 - 1
Sesvete
FT
Lucko
0 - 2
Novigrad
FT
Solin
2 - 1
Sibenik
Denmark:
FT
Bronshoj
0 - 2
Naestved
AET
HB Koge
4 - 3
Nykobing
FT
Norresundby
2 - 3
Skive
FT
RKG
1 - 8
Fredericia
FT
Sunred Beach
1 - 5
Otterup
FT
Vanlose
1 - 3
Fremad Amager
AET
Varde IF Elite
3 - 5
AC Horsens
Denmark:
FT
Vejle (W)
1 - 2
VSK Aarhus (W)
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
America de Quito
3 - 3
Gualaceo
FT
CD Olmedo
2 - 0
Deportivo Colon
FT
LDU Portoviejo
0 - 0
CDS Santa Rita
El Salvador:
FT
Dragon
1 - 2
Audaz
FT
Pasaquina
2 - 2
Aguila
FYR Macedonia:
FT
Gostivar
0 - 2
Shkendija
Friendly:
FT
Borussia Monchengladbach
2 - 1
Duisburg
FT
Heerenveen
2 - 0
PEC Zwolle
FT
Hereknrath
2 - 7
Koln
FT
Kickers Offenbach
1 - 4
Bayern Munich
FT
Massese
2 - 5
Genoa
FT
Meerbusch
2 - 7
Fortuna Dusseldorf
FT
Recreativo Huelva
1 - 0
Getafe
PEN
Valladolid
4 - 5
Pacos Ferreira
Ghana: Division 1
FT
Aduana Stars
0 - 2
Tema Youth
FT
Ashanti Gold
5 - 2
Berekum Chelsea
FT
Elmina Sharks
1 - 0
Asante Kotoko
FT
Hearts of Oak
3 - 3
Aduana Stars
FT
Inter Allies
0 - 0
All Stars
FT
Liberty Pro
2 - 1
Bechem United
FT
Medeama
2 - 1
Ebusua Dwarfs
FT
WAFA
0 - 0
Great Olympics
Greece:
FT
Veria
2 - 1
Aiginiakos
Iceland: 1. Deild
FT
Grotta
1 - 3
Fram Reykjavik
FT
IR
2 - 3
Kopavogur
FT
Selfoss
1 - 2
Fylkir
FT
Thor Akureyri
0 - 3
Keflavik
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
Grindavik (W)
0 - 3
Valur Reykjavik (W)
FT
Haukar (W)
1 - 2
Fylkir (W)
FT
KR Reykjavik (W)
0 - 2
Breidablik (W)
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
3 - 3
PSM Makassar
FT
PS TNI
1 - 1
Barito Putera
Japan: League Cup Quarter Final
FT
Cerezo Osaka
0 - 0
Urawa Red Diamonds
FT
Kawasaki Frontale
2 - 0
FC Tokyo
FT
Vegalta Sendai
3 - 1
Kashima Antlers
FT
Vissel Kobe
0 - 0
Gamba Osaka
Mexico:
FT
Cimarrones
2 - 2
Club Queretaro
FT
Club Tijuana
0 - 0
Atlante
FT
Guadalajara Chivas
1 - 0
Santos Laguna
Montenegro:
FT
Cetinje
0 - 1
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Ibar
0 - 0
Lovcen
FT
Igalo
1 - 2
Otrant Olympic
FT
Mladost Ljeskopolje
3 - 2
Jezero
FT
Mornar
0 - 0
Celik Niksic
Russia:
FT
Chita
2 - 2
Irtysh Omsk
FT
Smena
1 - 0
Sakhalin
FT
Zenit Irkutsk
0 - 0
Dinamo Barnaul
Sweden: Damallsvenskan
FT
Djurgarden (W)
1 - 0
Hammarby DFF (W)
FT
Limhamn Bunkeflo (W)
0 - 1
Rosengard (W)
Turkey:
PEN
12 Bingol Spor
2 - 3
Erzincanspor
PEN
1461 Trabzon
4 - 5
Arsinspor
FT
Aksaray Belediye Spor
0 - 1
Kozan Belediyespor
FT
Anadolu Bagcilar
2 - 1
Catalca Spor
PEN
Ankara Demirspor
3 - 1
Adliyespor
FT
Bayburt Ozel idare
1 - 2
Pazarspor
AET
Bayrampasa
1 - 0
Halide Edip Adivar
FT
Bucak Oguzhanspor
1 - 2
Kemer Tekirova Spor
FT
Cizrespor
1 - 0
Yuksekova Belediye
AET
Darica Genclerbirligi
2 - 1
Golcukspor
FT
Duzcespor
1 - 0
Kocaelispor
FT
Erciyesspor
0 - 4
Nevsehirspor Genclik
FT
Karacbey Birlikspor
0 - 1
Yesil Bursa
FT
Manisa Buyuksehir
0 - 2
Bergama Belediyespor
FT
Muglaspor
1 - 0
Aydinspor 1923
FT
Ofspor
2 - 1
Yomraspor
AET
Orhangazispor
1 - 0
Altinova Belediye
AET
Osmaniyespor
2 - 3
Erzin Belediyespor
FT
Payasspor
1 - 0
Kirikhanspor
FT
Siirtspor
1 - 2
Batman Petrolspor
PEN
Sinopspor
5 - 4
Erbaaspor
FT
Sultanbeyli Belediyespor
2 - 1
Tepecikspor
FT
Tarsus Idman Yurdu
2 - 1
Karakopru
FT
Tavsanli Linyitspor
0 - 2
Kizilcabolukspor
FT
Tekirdagspor
0 - 2
Ergene Velimese
FT
Tire 1922 Spor
2 - 0
Turgutluspor
AET
Yeni Altindag
1 - 0
Bartinspor
FT
Yimpas Yozgatspor
0 - 2
Corum Belediyespor
USA: National Womens Soccer League
FT
Washington Spirit (W)
2 - 3
North Carolina Courage (W)
Ukraine:
FT
Arsenal Kyiv
1 - 0
Desna Chernihiv
FT
Avanhard Kramatorsk
0 - 1
Kolos Kovalivka
FT
Cherkaskyi Dnipro
0 - 1
Hirnyk-Sport
FT
Kremen Kremenchug
3 - 1
Volyn Lutsk
FT
Mykolaiv
1 - 2
Ingulets Petrove
FT
Naftovyk-Ukrnafta
0 - 2
Rukh Vynnyky
FT
Sumy
0 - 4
Poltava
FT
Zhemchuzhyna Odesa
2 - 4
Balkany Zorya
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Angostura
1 - 5
Lala
FT
Caracas B
1 - 0
Gran Valencia
FT
Estudiantes Caracas
1 - 0
Margarita
FT
Petrolero de Anzoategui
2 - 0
Tucanes
FT
Puerto Cabello
2 - 0
Petare
FT
Titanes
0 - 1
Real Frontera
FT
UCV
3 - 1
Yaracuyanos
FT
Urena
1 - 0
Atletico el Vigia
FT
Yaracuyanos
1 - 1
Union Atletico Falcon
FT
Zamora B
3 - 2
Atletico Guanare
Wales:
PEN
Holywell Town
5 - 4
Prestatyn Town