Football ResultsSaturday, 30th September 2017
Albania:
FT
Flamurtari Vlore
0 - 0
Luftetari Gjirokaster
FT
Laci
2 - 0
Vllaznia
Algeria:
FT
Blida
2 - 2
Hussein Dey
FT
CR Belouizdad
0 - 0
ES Setif
FT
JS Kabylie
1 - 0
Tadjenant
Angola: Division 1
FT
Desportivo JGM
0 - 3
Progresso Lunda Sul
FT
Kabuscorp
1 - 0
Aviacao
FT
Sagrada Esperanca
2 - 0
Primeiro de Maio
Argentina:
FT
Almirante Brown
0 - 2
Platense
FT
Atlanta
0 - 1
Estudiantes BA
FT
Colegiales
0 - 1
Tristan Suarez
Argentina:
FT
Agropecuario
2 - 0
Guillermo Brown
FT
Almagro
2 - 1
Independiente Rivadavia
FT
Estudiantes SL
0 - 0
Deportivo Moron
FT
Instituto Cordoba
3 - 1
Ferro Carril Oeste
FT
Los Andes
1 - 1
Boca Unidos
FT
Santamarina
1 - 1
Racing Club
FT
Villa Dalmine
2 - 0
Sarmiento Junin
Argentina:
FT
Argentinos Juniors
2 - 0
Racing Club
FT
Atletico Tucuman
0 - 0
Belgrano Cordoba
FT
Gimnasia LP
1 - 3
Lanus
FT
San Lorenzo
0 - 0
Colon Santa Fe
FT
Temperley
0 - 3
Estudiantes LP
Armenia:
FT
Alashkert
2 - 0
Banants Yerevan
Australia: NPL Play-Off Final
FT
Brisbane Strikers
0 - 2
Heidelberg United
Austria:
FT
Lafnitz
5 - 0
Union Gurten
Austria:
FT
Kitzbuhel
0 - 0
Grodig
FT
Pinzgau
1 - 2
Hard
FT
St Johann
1 - 2
Hohenems
FT
USK Anif
3 - 0
Worgl
FT
Wals Grunau
5 - 0
Wacker Innsbruck II
Austria:
FT
Stadlau
1 - 1
St Polten II
Austria:
FT
Admira Wacker
4 - 2
LASK Linz
FT
Mattersburg
0 - 1
Rapid Vienna
FT
St Polten
0 - 3
Sturm Graz
Azerbaijan:
FT
Sabail
0 - 2
Sumqayit
Belarus: Division 1
FT
Dnepr Mogilev
1 - 1
Minsk
FT
Krumkachy
2 - 2
Neman Grodno
FT
Naftan
0 - 3
Gomel
Belgium:
FT
Eupen
3 - 3
Genk
FT
Kortrijk
1 - 2
Oostende
FT
Mouscron-Peruwelz
2 - 2
Mechelen
FT
Waasland-Beveren
3 - 0
Antwerp
Belgium:
FT
Leuven
2 - 0
Roeselare
FT
Tubize
1 - 2
Westerlo
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Deportivo Escara
2 - 2
Tiquipaya
FT
Ramiro Castillo
1 - 1
Deportivo Kala
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Royal Pari Sion
2 - 1
Gatty Ribeiro
Bosnia and Herzegovina:
FT
Siroki Brijeg
1 - 0
Radnik Bijeljina
FT
Vitez
0 - 3
GOSK Gabela
FT
Zeljeznicar Sarajevo
0 - 1
Zrinjski
Brazil: Serie A
FT
Bahia
1 - 1
Coritiba
FT
Palmeiras
0 - 1
Santos
FT
Vasco da Gama
1 - 1
Chapecoense
Brazil: Serie B
FT
Guarani Campinas
0 - 0
Criciuma
FT
Internacional
2 - 0
Santa Cruz
FT
Juventude
1 - 0
Paysandu
FT
Luverdense
0 - 1
Ceara
FT
Nautico Recife
2 - 0
BOA
FT
Vila Nova
1 - 1
Brasil de Pelotas
Bulgaria:
FT
Dunav Ruse
0 - 0
Pirin Blagoevgrad
FT
Etar Veliko Tarnovo
2 - 2
CSKA Sofia
FT
Vitosha Bistritsa
2 - 4
Botev Plovdiv
Bulgaria:
FT
Dobrudzha
5 - 0
Kaliakra
FT
Septemvri Tervel
2 - 1
Botev Novi Pazar
Bulgaria:
FT
Balkan Botevgrad
6 - 2
Svoboda Peshtera
FT
Bansko
0 - 2
CSKA Sofia
FT
Chavdar Etropole
3 - 3
Elin Pelin
FT
Hebar Pazardzhik
3 - 0
Belasitsa Petrich
FT
Marek
2 - 0
Pirin Gotse Delchev
FT
Minyor Pernik
2 - 1
Vihren
FT
Pirin Razlog
2 - 0
Germanea
FT
Septemvri Simitli
5 - 0
Botev Ihtiman
FT
Slivnishki Geroy
1 - 2
Rilski Sportist
Bulgaria:
FT
Atletik Kuklen
1 - 0
Rakovski 2011
FT
Dimitrovgrad
2 - 1
Eurocollege
FT
Gigant Saedinenie
1 - 1
Arda Kardzhali
FT
Minyor Radnevo
4 - 0
Asenovets 2005
FT
Rozova Dolina
0 - 3
Karnobat
FT
Sokol Markovo
3 - 3
Uragan Boyadzhik
FT
Zagorets Nova Zagora
2 - 0
Borislav Parvomay
Bulgaria:
FT
Botev Galabovo
0 - 0
Ludogorets II
FT
Litex Lovech
1 - 1
Maritsa Plovdiv
FT
Nesebar
2 - 1
Neftochimic Burgas
FT
Strumska Slava
0 - 2
Chernomorets Balchik
Chile: Primera Division
FT
Huachipato
1 - 0
Santiago Wanderers
FT
Iquique
0 - 4
Universidad de Concepcion
FT
San Luis
2 - 1
O'Higgins
FT
Union Espanola
0 - 0
Universidad de Chile
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Deportes Copiapo
0 - 0
San Marcos de Arica
FT
Deportes Puerto Montt
3 - 2
Santiago Morning
FT
Magallanes
0 - 1
Union La Calera
China: FA Cup Semi Final
FT
Guangzhou Evergrande
1 - 4
Shanghai SIPG
China: Super League Women
FT
Dalian Aerbin (W)
8 - 0
Beijing Zao Tai (W)
FT
Jiangsu Suning (W)
6 - 0
Hebei Yuandong (W)
FT
Shandong JFSS (W)
1 - 1
Changchun Dazhong (W)
FT
Tianjin Huisen (W)
3 - 2
Shanghai Shenhua (W)
Colombia: Primera A Clausura
FT
Atletico Nacional Medellin
1 - 0
Huila
FT
Millonarios
1 - 0
Envigado
FT
Rionegro
2 - 1
Santa Fe
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Fortaleza
1 - 1
Pereira
Croatia:
FT
Cibalia
2 - 5
Dinamo Zagreb
FT
Hajduk Split
2 - 0
Inter Zapresic
Croatia:
FT
Sesvete
0 - 1
Hrvatski Dragovoljac
FT
Sibenik
1 - 2
Dugopolje
FT
Solin
0 - 0
Varazdin
Cyprus:
FT
Kition Larnaca
1 - 1
Anorthosis Famagusta
FT
Omonia Nicosia
1 - 1
Olympiakos Nicosia
FT
Pafos
2 - 1
Ermis
Cyprus:
FT
Asil Lisis
2 - 0
Chalkanoras Idaliou
FT
Digenis Oroklinis
0 - 3
PAEEK
FT
Ethnikos Assias
1 - 1
Karmiotissa Polemidion
FT
Omonia Aradippou
4 - 2
Ayias Napas
FT
Zakakiou
1 - 0
Xylotympou 2006
Cyprus:
FT
APEP Pitsilias
0 - 1
Apea Akrotiriu
FT
Ahironas Liopetriou
2 - 6
MEAP Nisou
FT
Eny Digenis Ipsonas
1 - 1
Elpida Astromeriti
FT
Ethnikos Latsion
2 - 1
Akritas Chlorakas
FT
Finikas Agia Marina
1 - 1
Pegia 2014
FT
Olympias Limpion
4 - 0
Ormidias
Czech Republic:
FT
Pribram
2 - 1
Frydek-Mistek
FT
Taborsko
0 - 3
Pardubice
FT
Trinec
2 - 1
Znojmo
Czech Republic:
FT
Dukla Praha
0 - 0
Sparta Praha
FT
Slovacko
0 - 0
Karvina
Denmark:
FT
3 - 4
Sydvest 05
FT
Kjellerup
2 - 0
Aarhus Fremad
FT
Lyseng
2 - 3
Odder IGF
Denmark:
FT
AB Copenhagen
1 - 1
B93 Copenhagen
FT
Bronshoj
2 - 1
Naestved
FT
Hillerod Fodbold
2 - 2
Frem
Denmark:
FT
Dalum
1 - 2
Avarta
FT
HIK Hellerup
4 - 1
Kolding IF
FT
Middelfart
2 - 3
Marienlyst
FT
Naesby
0 - 1
Greve
Denmark:
FT
Brondby (W)
2 - 2
KoldingQ (W)
FT
Varde (W)
1 - 1
Vejle (W)
Denmark:
FT
Hobro
1 - 1
Odense
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Emelec
1 - 0
Deportivo Cuenca
FT
Macara
0 - 1
Guayquil City
FT
Universidad Catolica
2 - 3
LDU Quito
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CDS Santa Rita
1 - 1
Aucas
FT
Imbabura
0 - 2
Manta
FT
LDU Loja
1 - 3
Tecnico Universitario
Egypt:
FT
Misr El Makasa
1 - 2
El Dakhleya
FT
Petrojet
1 - 1
Tanta
England:
FT
Barrow
0 - 1
Maidstone United
FT
Bromley
0 - 1
Tranmere Rovers
FT
Dagenham & Redbridge
1 - 0
Torquay United
FT
Dover Athletic
1 - 0
Solihull Motors
FT
Ebbsfleet United
2 - 0
Halifax Town
FT
Gateshead
1 - 1
Boreham Wood
FT
Leyton Orient
1 - 2
Fylde
FT
Macclesfield Town
2 - 0
Aldershot Town
FT
Maidenhead
3 - 0
Guiseley
FT
Woking
1 - 1
Hartlepool United
FT
Wrexham
1 - 1
Sutton United
England:
FT
Curzon Ashton
1 - 0
Darlington 1883
England:
FT
Aston Villa
1 - 0
Bolton Wanderers
FT
Burton Albion
0 - 4
Wolverhampton Wanderers
FT
Cardiff City
0 - 0
Derby County
FT
Hull City
6 - 1
Birmingham City
FT
Ipswich Town
1 - 3
Bristol City
FT
Middlesbrough
2 - 2
Brentford
FT
Millwall
1 - 3
Barnsley
FT
Nottingham Forest
2 - 1
Sheffield United
FT
Preston North End
2 - 2
Sunderland
FT
Reading
1 - 2
Norwich City
England:
FT
AFC Wimbledon
0 - 0
Rochdale
FT
Blackburn Rovers
1 - 0
Gillingham
FT
Bradford City
2 - 0
Doncaster Rovers
FT
Bristol Rovers
2 - 1
Plymouth Argyle
FT
Bury
0 - 2
Milton Keynes Dons
FT
Fleetwood Town
1 - 3
Charlton Athletic
FT
Peterborough United
1 - 4
Oxford United
FT
Portsmouth
1 - 2
Oldham Athletic
FT
Rotherham United
1 - 0
Northampton Town
FT
Shrewsbury Town
2 - 0
Scunthorpe United
FT
Southend United
2 - 1
Blackpool
FT
Wigan Athletic
2 - 0
Walsall
England:
FT
Basingstoke
3 - 0
Redditch
FT
Biggleswade Town
3 - 0
Farnborough
FT
Gosport Borough
0 - 3
Hitchin
FT
St Ives
2 - 3
Merthyr Tydfil
FT
Tiverton
1 - 2
St Neots
England:
FT
Hendon
4 - 0
Tooting & Mitcham
FT
Kingstonian
2 - 1
Tonbridge Angels
FT
Lowestoft Town
1 - 1
Harrow Borough
FT
Merstham
0 - 0
Metropolitan Police
FT
Worthing
0 - 2
Dulwich Hamlet
England:
FT
Ashton United
1 - 2
Hednesford Town
FT
Coalville Town
2 - 3
Farsley Celtic
FT
Halesowen Town
1 - 5
Workington
FT
Marine
1 - 1
Grantham Town
FT
Matlock Town
5 - 0
Sutton Coldfield
FT
Rushall Olympic
1 - 2
Warrington Town
FT
Stalybridge Celtic
0 - 0
Altrincham
FT
Whitby Town
1 - 0
Barwell
FT
Witton Albion
0 - 2
Mickleover Sports
England:
FT
Chesterfield
0 - 2
Cheltenham Town
FT
Coventry City
1 - 0
Crewe Alexandra
FT
Crawley Town
0 - 1
Carlisle United
FT
Exeter City
4 - 1
Morecambe
FT
Forest Green
0 - 1
Accrington Stanley
FT
Grimsby Town
0 - 0
Lincoln City
FT
Luton Town
3 - 1
Newport County
FT
Mansfield Town
3 - 1
Notts County
FT
Stevenage
2 - 0
Port Vale
FT
Swindon Town
2 - 0
Cambridge United
FT
Wycombe Wanderers
3 - 1
Barnet
FT
Yeovil Town
0 - 1
Colchester United
England:
FT
Bournemouth
0 - 0
Leicester City
FT
Chelsea
0 - 1
Manchester City
FT
Huddersfield Town
0 - 4
Tottenham Hotspur
FT
Manchester United
4 - 0
Crystal Palace
FT
Stoke City
2 - 1
Southampton
FT
West Bromwich Albion
2 - 2
Watford
FT
West Ham United
1 - 0
Swansea City
England:
FT
Bristol Academy (W)
1 - 0
Yeovil Town (W)
FT
Manchester City (W)
5 - 2
Arsenal (W)
FT
Sunderland (W)
0 - 6
Chelsea (W)
Estonia: Meistriliiga
FT
Levadia Tallinn
3 - 2
FCI Tallinn
FT
Parnu Linnameeskond
2 - 7
Sillamae Kalev
FT
Trans Narva
0 - 1
Paide LM
FT
Tulevik Viljandi
2 - 2
Flora Tallinn
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
0 - 5
Tallinna Kalev
FYR Macedonia:
FT
Pelister
1 - 3
Shkendija
FT
Renova
0 - 0
Pobeda
FT
Sileks
1 - 0
Akademija Pandev
FT
Skopje
0 - 0
Rabotnicki
FYR Macedonia:
FT
Plackovica
1 - 0
Borec Veles
Finland: Veikkausliiga
FT
HJK Helsinki
4 - 0
PS Kemi
FT
Ilves Tampere
2 - 1
Lahti
FT
RoPS
2 - 0
JJK
Finland: Ykkonen
FT
Honka
4 - 1
AC Oulu
FT
Jaro
4 - 2
Haka
FT
KPV
3 - 0
Ekranas IF
FT
OPS
1 - 2
TPS
Finland: Kakkonen Group A
FT
JaPS
3 - 0
Sudet
FT
KTP
4 - 1
MIPK
FT
Kiffen
4 - 1
Pepo
FT
Kultsu
1 - 2
Klubi-04
FT
Legirus Inter
5 - 1
Lahti Akatemia
FT
MP
2 - 2
Keski-Uusimaa
Finland: Kakkonen Group B
FT
EsPa
4 - 1
BK-46
FT
MuSa
5 - 0
NuPS
FT
Peimari United
0 - 6
FC Espoo
FT
Salpa
2 - 4
TPV
FT
Tampere United
2 - 2
KaPa
FT
Viikingit
3 - 2
Jazz
Finland: Kakkonen Group C
FT
Hercules
3 - 1
AC Kajaani
FT
Kajha
2 - 2
VIFK
FT
KuFu 98
5 - 0
JBK
FT
PK-37
1 - 1
GBK
FT
TP-47 Tornio
4 - 0
OTP
FT
Villiketut
5 - 2
Narpes Kraft
Finland: Naisten Liga
FT
Aland United (W)
1 - 1
ONS (W)
FT
Pallokissat (W)
1 - 1
HJK Helsinki (W)
FT
TPS (W)
2 - 3
PK-35 (W)
France:
FT
Reims
1 - 0
Clermont Foot
France:
FT
Dijon
1 - 1
Strasbourg
FT
Guingamp
1 - 1
Toulouse
FT
Nantes
1 - 0
Metz
FT
Paris St Germain
6 - 2
Bordeaux
FT
Rennes
0 - 1
Caen
France:
FT
Rodez Aveyron
2 - 0
Lyon Duchere
France:
FT
Bordeaux (W)
1 - 0
Marseille (W)
FT
Guingamp (W)
0 - 3
Paris St Germain (W)
FT
Lille (W)
1 - 1
ASPTT Albi (W)
FT
Montpellier (W)
0 - 5
Lyon (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Lokomotivi Tbilisi
3 - 0
Dinamo Batumi
FT
Torpedo Kutaisi
2 - 0
Saburtalo
Germany:
FT
Altglienicke
0 - 5
Union Furstenwalde
FT
Budissa Bautzen
1 - 1
Berliner AK 07
FT
Chemie Leipzig
0 - 0
Wacker Nordhausen
FT
Oberlausitz Neugersdorf
1 - 1
Babelsberg 03
FT
Viktoria Berlin
2 - 3
63 Luckenwalde
FT
ZFC Meuselwitz
1 - 3
Germania Halberstadt
Germany:
FT
Borussia Dortmund II
0 - 0
Erndtebruck
FT
Koln II
3 - 4
Viktoria Koln
FT
Rot-Weiss Essen
1 - 1
Verl
FT
Wattenscheid 09
4 - 1
Westfalia Rhynern
FT
Wiedenbruck 2000
0 - 0
Fortuna Dusseldorf II
FT
Wuppertaler
1 - 1
Rot-Weiss Oberhausen
Germany:
FT
Eintracht Braunschweig II
3 - 2
Germania Egestorf/Langreder
FT
Weiche Flensburg
2 - 1
Eintracht Norderstedt
Germany:
FT
1860 Munich
3 - 1
Schweinfurt
FT
Buchbach
1 - 1
Augsburg II
FT
Illertissen
2 - 0
Unterfohring
FT
Ingolstadt 04 II
4 - 1
Garching
FT
Schalding-Heining
1 - 1
Eichstatt
FT
Seligenporten
3 - 1
Greuther Furth II
Germany:
FT
Eintract Stadtallendorf
1 - 3
Waldhof Mannheim
FT
Freiburg II
0 - 1
Ulm 1846
FT
Rochling Volklingen
1 - 1
Hessen Kassel
Germany:
FT
Erzgebirge Aue
1 - 2
Union Berlin
FT
Holstein Kiel
3 - 0
Bochum
FT
Nurnberg
1 - 2
Arminia Bielefeld
Germany:
FT
Augsburg
1 - 2
Borussia Dortmund
FT
Borussia Monchengladbach
2 - 1
Hannover 96
FT
Eintracht Frankfurt
2 - 1
Stuttgart
FT
Hamburg
0 - 0
Werder Bremen
FT
Wolfsburg
1 - 1
Mainz 05
Germany:
FT
Hansa Rostock
1 - 0
Aalen
FT
Preussen Munster
4 - 1
Osnabruck
FT
Rot-Weiss Erfurt
1 - 3
Wehen
FT
Sonnenhof Grossaspach
1 - 3
Fortuna Koln
FT
Werder Bremen II
1 - 1
Chemnitzer
FT
Wurzburger Kickers
0 - 2
Unterhaching
Greece:
FT
Volos NPS
5 - 0
Asteras Iteas
Greece:
FT
Larisa
1 - 1
PAOK
FT
Panathinaikos
2 - 0
PAS Giannina
FT
Platanias
0 - 3
Panetolikos
Greece:
FT
Keratsini
1 - 1
Ialysos
Guatemala:
FT
Comunicaciones
3 - 1
Deportivo Petapa
Honduras:
FT
CD Marathon
1 - 0
Vida
Hong Kong:
FT
Lee Man
2 - 2
Wofoo Tai Po
FT
Sun Pegasus
1 - 0
Eastern Salon
Hong Kong:
FT
HKFC
4 - 2
Citizen
FT
South China FC
0 - 2
Dreams Metro Gallery
FT
Wanchai
0 - 2
Hoi King
Hungary:
FT
Balmazujvaros
2 - 3
Ferencvaros
FT
Budapest Honved
1 - 4
Vasas
FT
Diosgyori
2 - 3
Videoton
FT
Puskas Academy
1 - 2
PAKS
FT
Szombathelyi Haladas
2 - 2
Mezokovesd-Zsory
FT
Ujpest
1 - 1
Debrecen
Hungary:
FT
Szolnoki Mav
1 - 0
Siofok
Iceland: Urvalsdeild
FT
FH Hafnarfjordur
0 - 1
Breidablik
FT
Grindavik
2 - 1
Fjolnir
FT
IA Akranes
0 - 0
Vikingur Olafsvik
FT
IBV
3 - 0
KA Akureyri
FT
KR Reykjavik
0 - 1
Stjarnan
FT
Valur Reykjavik
4 - 3
Vikingur Reykjavik
Indonesia: Liga 1
FT
Mitra Kukar
2 - 0
Sriwijaya
FT
Persela Lamongan
7 - 1
Gresik United
FT
Persija Jakarta
4 - 1
PS TNI
International Tournaments:
FT
Swansea City (U23)
6 - 0
Celtic (U23)
Italy:
FT
Ascoli
0 - 0
Palermo
FT
Avellino
3 - 2
Empoli
FT
Brescia
2 - 1
Perugia
FT
Carpi
0 - 1
Pescara
FT
Cittadella
0 - 1
Virtus Entella
FT
Pro Vercelli
5 - 2
Cesena
FT
Spezia
1 - 0
Bari
FT
Ternana
2 - 3
Unione Venezia
Italy:
FT
AGSM Verona (W)
1 - 1
Fiorentina (W)
FT
Bari Pink (W)
0 - 6
Brescia (W)
FT
Empoli (W)
1 - 1
Ravenna (W)
FT
Mozzanica (W)
0 - 3
Juventus (W)
FT
Res Roma (W)
3 - 0
Valpolizella (W)
FT
Sassuolo (W)
0 - 4
Tavagnacco (W)
Italy:
FT
Reggiana
0 - 2
Sambenedettese
Italy:
FT
Akragas
0 - 3
Siracusa
FT
Cosenza
0 - 1
Catania
FT
Fidelis Andria
1 - 1
Monopoli
FT
Juve Stabia
2 - 0
Fondi
FT
Lecce
3 - 1
Bisceglie
FT
Trapani
2 - 1
Casertana
FT
Virtus Francavilla
1 - 1
Reggina
Italy:
FT
Genoa
0 - 1
Bologna
FT
Udinese
4 - 0
Sampdoria
Japan: J1 League
FT
Albirex Niigata
0 - 2
Vissel Kobe
FT
FC Tokyo
0 - 0
Jubilo Iwata
FT
Gamba Osaka
1 - 2
Yokohama F Marinos
FT
Kashiwa Reysol
0 - 1
Ventforet Kofu
FT
Kawasaki Frontale
5 - 1
Cerezo Osaka
FT
Omiya Ardija
0 - 0
Shimizu S Pulse
FT
Sagan Tosu
1 - 0
Kashima Antlers
FT
Sanfrecce Hiroshima
1 - 1
Consadole Sapporo
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
2 - 1
Renofa Yamaguchi
FT
Kyoto Sanga
2 - 0
JEF United Chiba
FT
Mito Hollyhock
0 - 1
Matsumoto Yamaga
FT
Montedio Yamagata
0 - 0
V-Varen Nagasaki
FT
Shonan Bellmare
4 - 2
Zweigen Kanazawa
Japan: J3 League
FT
Kagoshima United
1 - 1
Blaublitz Akita
FT
Ryukyu
1 - 0
Cerezo Osaka (U23)
Japan: L1 League Women
FT
Albirex Niigata (W)
0 - 1
Sony Sendai (W)
FT
NTV Beleza (W)
3 - 2
Iga Kunoichi (W)
FT
Nagano Parceiro (W)
3 - 0
Nojima Stella (W)
Jordan:
FT
Al Yarmouk
0 - 3
Al Baqa'a
Kazakhstan: Premier League
FT
Atyrau
3 - 1
Shakhter Karagandy
FT
FC Kaysar
2 - 1
Okzhetpes
FT
Irtysh Pavlodar
1 - 1
Kairat Almaty
FT
Ordabasy
3 - 2
Akzhayik
Kenya: Division 1
FT
Gor Mahia
3 - 1
Nakumatt
FT
Nzoia Sugar
0 - 0
Western Stima
Latvia: Virsliga
FT
FS Metta/Lu
2 - 0
Rigas Futbola Skola
FT
Jelgava
0 - 1
Ventspils
FT
Riga
0 - 1
Spartaks
Lebanon:
FT
Al Akhaa Al Ahli
1 - 1
Al Ahed
FT
Salam Zgharta
2 - 1
Tadamon Sour
Luxembourg:
FT
Differdange 03
2 - 1
Racing Union Luxembourg
FT
Esch
0 - 1
Fola Esch
FT
F91 Dudelange
3 - 2
Progres Niederkorn
FT
Mondorf-Les-Bains
3 - 2
Victoria Rosport
FT
Union Titus Petange
2 - 1
UNA Strassen
Malta:
FT
Hamrun Spartans
5 - 2
Mosta
FT
St Andrews
1 - 0
Senglea Athletic
FT
Tarxien Rainbows
2 - 1
Sliema Wanderers
Mexico:
FT
Atletico San Luis
1 - 1
Venados
FT
Correcaminos UAT
1 - 1
Celaya
FT
Mineros de Zacatecas
2 - 0
Tapachula
FT
Potros UAEM
2 - 2
Zacatepec 1948
Mexico:
FT
Atlas
2 - 0
Veracruz
FT
Club Queretaro
2 - 2
Monterrey
FT
Lobos BUAP
0 - 3
Leon
FT
Monarcas
3 - 0
Club Tijuana
Moldova: Division 1 2017
FT
Dacia Chisinau
1 - 1
Milsami Orhei
FT
Spicul Chiscareni
1 - 1
Dinamo-Auto Tiraspol
FT
Zaria Balti
3 - 0
Speranta
Montenegro:
FT
Iskra Danilovgrad
4 - 1
Decic
FT
Kom
2 - 1
Petrovac
FT
Mladost Podgorica
2 - 1
Grbalj
FT
Zeta
0 - 0
Rudar Pljevlja
Montenegro:
FT
Celik Niksic
0 - 2
Jezero
Morocco:
FT
Hassania Agadir
3 - 0
Olympique Khouribga
FT
Kawkab Marrakech
0 - 1
FAR Rabat
Morocco:
FT
AS Sale
1 - 1
Jeunesse Ben Guerir
FT
JSM Laayoune
1 - 0
KAC Kenitra
FT
Kasba Tadla
1 - 3
Maghreb Fes
FT
Rachad Bernoussi
1 - 1
Mouloudia Oujda
FT
Wydad Fes
0 - 0
Raja Beni Mellal
Netherlands:
FT
Excelsior
0 - 2
VVV Venlo
FT
NAC Breda
0 - 1
ADO Den Haag
FT
PEC Zwolle
3 - 2
Groningen
FT
PSV Eindhoven
4 - 0
Willem II
Northern Ireland:
FT
Ballinamallard United
0 - 2
Ards
FT
Ballymena United
0 - 2
Coleraine
FT
Cliftonville
3 - 2
Linfield
FT
Warrenpoint Town
2 - 2
Carrick Rangers
Northern Ireland:
FT
Ballyclare Comrades
4 - 0
Lurgan Celtic
FT
Harland & Wolff Welders
3 - 2
Portadown
FT
Knockbreda
0 - 0
Dergview
FT
PSNI
1 - 2
Loughgall
Norway: Eliteserien
FT
Stabaek
4 - 2
Valerenga
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Brumunddal
1 - 2
Asker
FT
Ham-Kam
2 - 0
Baerum
FT
KFUM Oslo
1 - 2
Skeid
FT
Kjelsas
3 - 1
Alta
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Fana
2 - 0
Byasen
FT
Fram Larvik
1 - 2
Vard Haugesund
FT
Nardo
2 - 1
Notodden
Palestine:
FT
Shabab Alsamu
0 - 0
Mosaset Al Bireh
Panama:
FT
Plaza Amador
1 - 0
Santa Gema
FT
San Francisco
3 - 0
Alianza
FT
Sporting San Miguelito
0 - 0
Arabe Unido
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Guarani
0 - 1
General Diaz
FT
Olimpia Asuncion
1 - 2
Deportivo Capiata
Peru: Primera Division Clausura
FT
Deportivo Municipal
2 - 1
Juan Aurich
Peru: Segunda Division
FT
Deportivo Coopsol
1 - 1
Serrato Pacasmayo
Philippines: Philippines Football League
FT
Ceres
5 - 0
Davao Aguilas
FT
Kaya
2 - 1
Meralco Manila
FT
Stallion
2 - 2
Davao Aguilas
Poland:
FT
Bytovia Bytow
1 - 2
Katowice
FT
Chrobry Glogow
2 - 0
Odra Opole
FT
Podbeskidzie
2 - 1
Puszcza Niepolomice
FT
Stal Mielec
1 - 1
Zaglebie Sosnowiec
FT
Stomil Olsztyn
1 - 3
Rakow Czestochowa
FT
Tychy
2 - 3
Pogon Siedlce
Poland:
FT
Garbarnia Krakow
1 - 0
Stal Stalowa Wola
FT
Legionovia Legionowo
0 - 1
MKS Kluczbork
FT
Olimpia Elblag
1 - 0
Belchatow
FT
Rozwoj Katowice
0 - 3
Gryf Wejherowo
FT
Siarka Tarnobrzeg
2 - 0
Blekitni Stargard
FT
Warta Poznan
0 - 0
LKS Lodz
FT
Wisla Pulawy
1 - 1
Znicz Pruszkow
Poland:
FT
Lechia Gdansk
1 - 0
Zaglebie Lubin
FT
Pogon Szczecin
0 - 0
Korona Kielce
FT
Wisla Krakow
0 - 0
Jagiellonia
Portugal:
FT
Academica
1 - 2
Benfica B
FT
Academico de Viseu
4 - 1
Porto B
FT
Cova de Piedade
2 - 0
Leixoes
FT
Gil Vicente
3 - 0
Guimaraes B
FT
Real
1 - 1
Famalicao
FT
Sporting CP B
4 - 3
Santa Clara
FT
Sporting Covilha
1 - 0
Arouca
FT
Uniao Madeira
0 - 0
Penafiel
FT
Varzim
0 - 1
UD Oliveirense
Portugal:
FT
Boavista
1 - 0
Feirense
FT
Pacos Ferreira
3 - 2
Moreirense
FT
Portimonense
2 - 2
Aves
FT
Rio Ave
2 - 1
Vitoria Setubal
Qatar:
FT
Al Ahli Doha
0 - 2
Umm Salal
FT
Al Arabi
2 - 1
Qatar SC
Romania:
FT
Focsani
0 - 0
Bucovina Radauti
FT
Harman
4 - 0
Avantul Valea Marului
FT
Metalosport Galati
0 - 3
Cetate Rasnov
FT
Odorheiu Secuiesc
1 - 4
Sanatatea Darabani
FT
Otelul Galati
3 - 0
Kosarom Pascani
FT
Sporting Liesti
0 - 2
Csikszereda Miercurea Ciuc
Romania:
FT
Agricola Borcea
1 - 3
Delta Tulcea
FT
Axiopolis Cernavoda
2 - 2
Oltenita
FT
Farul Constanta
4 - 0
Olimpia Ramnicu Sarat
FT
Unirea 2004 Slobozia
7 - 0
Inainte Modelu
FT
Victoria Traian
0 - 9
Progresul Spartac
Romania:
FT
Avantul Reghin
0 - 1
ASC Recea
FT
Industria Galda
3 - 4
Gaz Metan Medias II
FT
Performanta Ighiu
2 - 1
Metalurgistul Cugir
FT
Unirea Dej
4 - 1
Iernut
FT
Unirea Tasnad
2 - 0
Sanatatea Cluj
FT
Universitatea Cluj
7 - 2
Viitorul Ghimbav
Romania:
FT
Aninoasa
2 - 2
Atletic Bradu
FT
Sporting Rosiori
4 - 1
Mioveni II
Romania:
FT
International Balesti
0 - 0
Universitatea Craiova II
FT
Sirineasa
4 - 0
Millenium Giarmata
Romania:
FT
Dinamo Bucuresti
1 - 1
Astra Giurgiu
FT
Viitorul Constanta
5 - 2
CSMS Iasi
Romania:
FT
Dacia Unirea Braila
2 - 1
Metaloglobus
FT
Luceafarul Oradea
0 - 0
Hermannstadt
FT
Pandurii Targu Jiu
0 - 1
Olimpia Satu Mare
FT
Politehnica Timisoara
0 - 1
Dunarea Calarasi
FT
Rapid Suceava
2 - 1
Balotesti
FT
Ripensia Timisoara
0 - 1
Mioveni
FT
SCM Pitesti
0 - 0
Chindia Targoviste
FT
Sportul Snagov
0 - 0
UTA Batrana Doamna
FT
Stiinta Miroslava
0 - 0
Afumati
Russia:
FT
Khabarovsk
2 - 1
Rostov
FT
Rubin Kazan
0 - 1
Amkar
FT
Spartak Moscow
2 - 0
Ural
FT
Tosno
1 - 0
Akhmat Grozny
Russia:
FT
Kaluga
0 - 1
Metallurg Lipetsk
FT
Khimik Nobomoskovsk
0 - 0
Energomash Belgorod
FT
Rotor Volgograd II
0 - 4
Sokol Saratov
FT
Ryazan
3 - 0
Zorky Krasnogorsk
FT
Torpedo Moscow
0 - 0
Dinamo Bryansk
FT
Zenit Penza
1 - 0
Saturn Ramenskoye
Russia:
FT
Angusht
1 - 0
Mashuk KMV
FT
Chayka
1 - 1
Armavir
FT
Chernomorets Novorossiysk
3 - 0
Kuban II
FT
Dinamo Stavropol
1 - 3
Akademiya Futbola
FT
Legion
0 - 1
Afips
FT
SKA Rostov
0 - 0
Krasnodar II
FT
Spartak Nalchik
0 - 0
Druzhba Maykop
Russia:
FT
Chertanovo Moscow
0 - 0
Spartak Kostroma
FT
Dolgoprudny
0 - 2
Lokomotiv Moscow II
FT
Murom
1 - 1
Torpedo Vladimir
FT
Pskov 747
1 - 0
Kolomna
FT
Tekstilshtik Ivanovo
1 - 0
Luki-Energiya
Russia:
FT
Avangard Kursk
0 - 1
Kuban
FT
Dinamo St Petersburg
0 - 1
Orenburg
FT
Khimki
1 - 0
Baltika
FT
Krylya Sovetov
1 - 0
Zenit St Petersburg II
FT
Luch-Energiya
1 - 1
Rotor Volgograd
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
2 - 1
Fakel Voronezh
FT
Shinnik Yaroslavl
1 - 0
Tambov
FT
Tom Tomsk
1 - 1
Enisey
FT
Tyumen
0 - 0
Sibir
FT
Volgar Astrakhan
1 - 3
Spartak Moscow (2)
Saudi Arabia:
FT
Al Ahli Jeddah
5 - 3
Al Raed
FT
Al Faisaly
3 - 0
Al Ettifaq
FT
Al Hilal Saudi
2 - 1
Al Qadisiyah
Scotland:
FT
Aberdeen
3 - 0
St Johnstone
FT
Celtic
2 - 2
Hibernian
FT
Dundee
2 - 1
Heart of Midlothian
FT
Kilmarnock
0 - 2
Ross County
FT
Motherwell
3 - 0
Partick
Scotland:
FT
Airdrieonians
4 - 2
Queens Park
FT
Albion Rovers
2 - 1
Raith Rovers
FT
Arbroath
1 - 1
Alloa Athletic
FT
Ayr United
3 - 0
East Fife
FT
Forfar Athletic
1 - 1
Stranraer
Scotland:
FT
Dunfermline
1 - 3
Dundee United
FT
Inverness CT
0 - 0
Queen of the South
FT
Livingston
2 - 1
Dumbarton
FT
Morton
0 - 1
Falkirk
FT
St Mirren
2 - 1
Brechin
Scotland:
FT
Annan Athletic
1 - 0
Cowdenbeath
FT
Montrose
3 - 2
Clyde
FT
Peterhead
0 - 2
Berwick
FT
Stenhousemuir
3 - 0
Edinburgh City
FT
Stirling Albion
2 - 2
Elgin City
Scotland:
FT
Rothes
1 - 3
Edusport Academy
FT
Stirling University
1 - 0
Wick Academy
Serbia:
FT
Borac Cacak
3 - 1
Radnik Surdulica
FT
Javor Ivanjica
3 - 2
Rad
FT
Macva
1 - 1
Backa
FT
Spartak Subotica
4 - 2
Radnicki Nis
FT
Vozdovac
6 - 1
Zemun
Serbia:
FT
Indjija
1 - 1
Sindjelic Beograd
FT
Radnicki 1923
2 - 2
Backa Topola
FT
Sloboda Uzice
0 - 0
Jagodina
Singapore: FA Cup Semi Final
FT
Home United
1 - 2
Albirex Niigata (S)
FT
Hougang United
1 - 2
Global FC (PHI)
Slovakia:
FT
MSK Zilina
2 - 1
Zemplin Michalovce
FT
Slovan Bratislava
1 - 1
FC Nitra
FT
Spartak Trnava
2 - 0
Dunajska Streda
FT
Sport Podbrezova
1 - 0
Senica
FT
Trencin
3 - 0
Vion Zlate Moravce
Slovenia:
FT
Ankaran Hrvatini
0 - 3
Rudar Velenje
FT
Krsko
2 - 0
Aluminij
FT
Maribor
0 - 0
Triglav Kranj
South Africa:
FT
Ajax Cape Town
0 - 2
Cape Town City
FT
Golden Arrows
1 - 1
Chippa United
FT
Kaizer Chiefs
1 - 2
Baroka
FT
Polokwane City
2 - 2
Orlando Pirates
South Africa:
FT
Mthatha Bucks
0 - 1
Stellenbosch
FT
Richards Bay
2 - 3
Royal Eagles
FT
Super Eagles
1 - 0
Royal Kings
FT
University Of Pretoria
4 - 1
Mbombela United
South Korea: K League
FT
Daegu
1 - 1
Incheon United
FT
Jeonnam Dragons
0 - 1
Seoul
FT
Pohang Steelers
2 - 2
Sangju Sangmu
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Mugunghwa
2 - 1
Suwon City
FT
Bucheon 1995
0 - 0
Anyang
FT
Seoul E-Land
0 - 0
Daejeon Citizen
Spain:
FT
La Hoya Lorca
3 - 0
Cadiz
FT
Numancia
5 - 1
Albacete
FT
Valladolid
4 - 1
Cordoba
Spain:
FT
Cerceda
0 - 0
Celta Vigo B
FT
Real Madrid Castilla
0 - 0
Guijuelo
Spain:
FT
Amorebieta
3 - 1
Arenas Club
FT
CD Izarra
0 - 0
Racing Santander
FT
Leioa
3 - 0
Pena Sport
FT
Osasuna B
1 - 1
Tudelano
Spain:
FT
Atletico Saguntino
1 - 1
Elche
FT
Llagostera
2 - 2
Valencia Mestalla
FT
Ontinyent
0 - 1
Lleida Esportiu
Spain:
FT
Deportivo La Coruna
2 - 1
Getafe
FT
Leganes
0 - 0
Atletico Madrid
FT
Levante
0 - 2
Alaves
FT
Sevilla
2 - 0
Malaga
Spain:
FT
Atletico Madrid (W)
6 - 0
Athletic Club (W)
FT
Barcelona (W)
10 - 0
Santa Teresa (W)
FT
Madrid CFF (W)
2 - 1
Real Sociedad (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
AFC Eskilstuna
1 - 1
Jonkopings Sodra
Sweden: Superettan
FT
Frej
5 - 0
Varnamo
FT
GAIS
0 - 0
Brommapojkarna
FT
Osters
1 - 1
Orgryte
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
3 - 0
Carlstad United
FT
Sollentuna
0 - 3
Syrianska Botkyrka
Sweden: Division 1 South
FT
Ljungskile
0 - 1
Kristianstad
FT
Qviding FIF
0 - 2
Landskrona BoIS
FT
Rosengard
3 - 0
Oskarshamns AIK
FT
Skovde AIK
1 - 1
Karlskrona
FT
Utsiktens
1 - 4
Oddevold
Sweden: Damallsvenskan
FT
Kristianstads (W)
2 - 1
Rosengard (W)
FT
Limhamn Bunkeflo (W)
0 - 2
Vittsjo (W)
Switzerland:
FT
Grasshopper Club
0 - 0
Basel 1893
Switzerland:
FT
Rapperswil
5 - 0
Schaffhausen
FT
Wohlen
3 - 2
Winterthur
Thailand: Premier League
FT
Thai Honda
1 - 2
Nakhon Ratchasima
Turkey:
FT
Denizlispor
1 - 0
Gaziantep BB
FT
Eskisehirspor
3 - 2
Manisaspor
FT
Gaziantepspor
1 - 2
Ankaragucu
FT
Istanbulspor
2 - 2
Adana Demirspor
Turkey:
FT
Galatasaray
3 - 2
Kardemir Karabukspor
FT
Kayserispor
3 - 1
Bursaspor
FT
Osmanlispor
3 - 0
Kasimpasa
FT
Sivasspor
3 - 1
Antalyaspor
UAE:
FT
Al Jazira
2 - 4
Al Nasr Dubai
FT
Dibba Al Fujairah
2 - 0
Ajman
FT
Sharjah FC
1 - 2
Al Wasl
UEFA:
FT
Iceland (U17)
2 - 0
Faroe Islands (U17)
FT
Russia (U17)
0 - 1
Finland (U17)
USA: MLS
FT
Columbus Crew
2 - 0
DC United
FT
New England Revolution
0 - 0
Atlanta United
FT
Orlando City
0 - 0
Dallas
FT
Toronto FC
4 - 2
New York Red Bulls
USA: National Womens Soccer League
FT
Boston Breakers (W)
3 - 4
Sky Blue (W)
FT
North Carolina Courage (W)
2 - 3
Orlando Pride (W)
FT
Portland Thorns (W)
3 - 1
Chicago Red Stars (W)
FT
Washington Spirit (W)
2 - 3
Seattle Reign (W)
Ukraine:
FT
Avanhard Kramatorsk
1 - 0
Sumy
FT
Balkany Zorya
1 - 1
Kremen Kremenchug
FT
Desna Chernihiv
0 - 0
Obolon-Brovar Kyiv
FT
Hirnyk-Sport
1 - 0
Mykolaiv
FT
Kolos Kovalivka
1 - 0
Volyn Lutsk
FT
Poltava
1 - 0
Helios Kharkiv
FT
Zhemchuzhyna Odesa
0 - 0
Naftovyk-Ukrnafta
Ukraine:
FT
Oleksandriya
0 - 0
Zirka Kirovohrad
FT
Olimpik Donetsk
3 - 2
Illichivets Mariupol
Uzbekistan: PFL
FT
Bunyodkor
4 - 0
Mash Al Mubarek
FT
Buxoro
2 - 2
Metallurg Bekabad
FT
Kokand 1912
4 - 1
Shurtan Guzar
FT
Nasaf Qarshi
2 - 0
Qizilqum Zarafshon
FT
Olmaliq
1 - 2
Neftchi Fargona
FT
Sogdiana Jizzakh
0 - 0
Dinamo Samarqand
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Aragua
0 - 1
Carabobo
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Gran Valencia
2 - 1
Yaracuyanos
FT
Petrolero de Anzoategui
0 - 0
Diamantes de Guayana
FT
Puerto Cabello
0 - 1
UCV
FT
ULA FC
3 - 0
Real Frontera
FT
Yaracuyanos
0 - 2
Caracas B
Vietnam: V League 1
FT
Thanh Hoa
1 - 1
Hai Phong
Wales:
FT
Bangor City
0 - 1
Barry Town
FT
Cardiff Metropolitan
2 - 1
Prestatyn Town
FT
Carmarthen Town
0 - 5
The New Saints
FT
Llandudno
1 - 2
Cefn Druids
FT
Newtown AFC
0 - 1
Connahs Quay