Football ResultsFriday, 31st March 2017
Albania: Superliga
FT
Tirana
1 - 2
Vllaznia
Algeria: Ligue 1
FT
JS Saoura
1 - 0
RC Relizane
FT
MO Bejaia
1 - 2
Olympique Medea
Algeria: Ligue 2
FT
El Eulma
2 - 0
Paradou
Algeria: FA Cup Quarter Final
FT
CR Belouizdad
2 - 1
Bordj Bou Arreridj
FT
ES Setif
4 - 0
US Tebessa
Angola: Division 1
FT
Aviacao
1 - 1
Inter Luanda
Argentina: Primera B Nacional
FT
Almagro
0 - 0
Central Cordoba
Armenia: Premier League
FT
Banants Yerevan
2 - 1
Ararat Yerevan
Australia: A League
FT
Adelaide United
1 - 1
Perth Glory
Australia: NPL Inter Island Cup
FT
Avondale
3 - 0
Melbourne Knights
FT
Port Melbourne
0 - 1
Hume City
Austria: Erste Liga
FT
BW Linz
1 - 2
KSV Superfund
FT
FAC Team Fur Wien
1 - 3
LASK Linz
FT
Horn
1 - 2
Wacker Innsbruck
FT
Wattens
5 - 0
Liefering
FT
Wiener Neustadt
1 - 1
Austria Lustenau
Austria: Regional League East
FT
Parndorf
2 - 2
Neusiedl am See
FT
Schwechat
1 - 0
Ebreichsdorf
FT
Traiskirchen
1 - 4
Austria Salzburg (AM)
FT
Wiener Sportklub
1 - 1
Stadlau
Austria: Regional League Central
FT
Austria Klagenfurt
1 - 3
Union St Florian
FT
Deutschlandsberger
0 - 0
Pasching/LASK Juniors
FT
Hartberg
2 - 1
Gleisdorf 09
FT
Kalsdorf
2 - 0
Pottinger Grieskirchen
FT
Vorwarts Steyr
4 - 1
Allerheiligen
Belgium: Play Off Relegation
FT
Tubize
2 - 2
Cercle Brugge
Belgium: Division 1A Championship Play Off
FT
Zulte Waregem
1 - 2
Anderlecht
Belgium: Super League Women
FT
Anderlecht (W)
5 - 0
Tienen (W)
FT
Leuven (W)
3 - 2
Standard Liege (W)
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Petrolero
2 - 4
Blooming
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Rio
FT
Vasco da Gama
1 - 0
Boavista Sport Club
Bulgaria: First PFL
FT
Botev Plovdiv
2 - 0
Montana
FT
Pirin Blagoevgrad
1 - 0
Neftochimic Burgas
Cameroon: Division 1
FT
Cotonsport
5 - 1
Canon Yaounde
Chile: Primera Division Clausura
FT
Antofagasta
1 - 1
Union Espanola
Croatia: Prva HNL
FT
Inter Zapresic
1 - 3
Hajduk Split
Czech Republic: Division 1
FT
Mlada Boleslav
0 - 0
Jablonec
Czech Republic: Division 2
FT
Sigma Olomouc
1 - 0
Trinec
FT
Usti Nad Labem
0 - 0
Ceske Budejovice
FT
Znojmo
3 - 1
Prostejov
Denmark: Superligaen
FT
AC Horsens
0 - 0
Odense
FT
Nordsjaelland
2 - 0
Lyngby
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Emelec
2 - 1
Deportivo Cuenca
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
America de Quito
3 - 2
Manta
FT
CDS Santa Rita
1 - 0
Mushuc Runa
FT
Tecnico Universitario
2 - 0
CD Olmedo
Egypt: Division 1
FT
Al Nasr Taa'den
2 - 1
Wadi Degla
FT
El Entag El Harby
1 - 1
Aswan
FT
El Sharqiya
1 - 0
Al Mokawloon
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
UES
1 - 1
Municipal Limeno
England: Championship
FT
Derby County
1 - 0
Queens Park Rangers
Estonia: Meistriliiga Euro 2016
FT
FCI Tallinn
0 - 1
Levadia Tallinn
France: Ligue 1
FT
Guingamp
1 - 0
Nancy
France: Ligue 2
FT
Amiens
0 - 1
Clermont Foot
FT
GFC Ajaccio
2 - 3
Bourg-en-Bresse 01
FT
Laval
1 - 1
Ajaccio
FT
Le Havre
1 - 1
Reims
FT
Nimes
1 - 0
Valenciennes
FT
Niort
1 - 0
Auxerre
FT
Tours
3 - 1
Red Star 93
FT
Troyes
4 - 2
Orleans
France: Championnat National
FT
Boulogne
0 - 0
Bastia CA
FT
Chambly Thelle
1 - 1
Dunkerque
FT
Chateauroux
1 - 2
Beziers
FT
Concarneau
1 - 0
Belfort
FT
Epinal
2 - 4
Consolat Marseille
FT
Les Herbiers
1 - 1
Avranches
FT
Lyon Duchere
0 - 1
Sedan
FT
Pau
1 - 1
Paris FC
Friendly: Club
FT
Antwerp
1 - 1
Westerlo
FT
HIFK
1 - 3
TPS
FT
Notodden
5 - 1
Baerum
Germany: Bundesliga
FT
Hertha Berlin
1 - 3
1899 Hoffenheim
Germany: 2. Bundesliga
FT
Erzgebirge Aue
1 - 0
St Pauli
FT
Fortuna Dusseldorf
0 - 1
1860 Munich
FT
Nurnberg
2 - 1
Karlsruher
Germany: 3. Liga
FT
Mainz 05 II
0 - 1
Chemnitzer
Germany: Regional League North
FT
Hamburg II
1 - 0
Lubeck
Germany: Regional League Northeast
FT
63 Luckenwalde
0 - 0
Budissa Bautzen
Germany: Regional League West
FT
Rot-Weiss Essen
1 - 2
Alemannia Aachen
Germany: Regional League Southwest
FT
08 Homburg
0 - 3
Koblenz
FT
Elversberg
3 - 1
Stuttgart II
Germany: Regional League Bavaria
FT
Bayern Munich II
2 - 1
Garching
FT
Seligenporten
0 - 2
Buchbach
International Tournaments: Premier League International Cup Semi Final
FT
Norwich City (U23)
0 - 1
Sunderland (U23)
Iran: Pro League
FT
Esteghlal Khuzestan
1 - 1
Zob Ahan
FT
Naft Tehran
1 - 1
Mashhad
FT
Padideh
1 - 0
Saba Qom
FT
Paykan
3 - 1
Machine Sazi Tabriz
Israel: Division 2
FT
Hapoel Afula
1 - 1
Hapoel Jerusalem
FT
Hapoel Akko
0 - 4
Beitar Tel Aviv
FT
Hapoel Katamon
2 - 0
Maccabi Ahi Nazareth
FT
Hapoel Nazareth-Illit
1 - 1
Ironi Nesher
FT
Hapoel Petah Tikva
1 - 2
Ironi Ramat HaSharon
FT
Hapoel Ramat Gan
3 - 2
Maccabi Hertzliya
FT
Hapoel Rishon LeZion
1 - 1
Maccabi Netanya
FT
Maccabi Shaarayim
0 - 2
Hapoel Bnei Lod
Italy: Serie B
FT
Avellino
1 - 0
Spal
FT
Cesena
1 - 1
Frosinone
Jordan: Pro League
FT
Al Baqa'a
1 - 3
Al Jazeera Amman
FT
Al Sareeh
1 - 2
Mansheyat Bani Hasan
FT
Al Wehdat
1 - 1
Al Ahli Amman
Kazakhstan: Premier League
FT
Irtysh Pavlodar
1 - 3
Aktobe
FT
Kairat Almaty
1 - 1
FC Kaysar
FT
Ordabasy
2 - 1
Okzhetpes
Kosovo: Superliga
FT
Prishtina
1 - 0
Ferizaj
Kuwait: Premier League
FT
Al Jahra
3 - 1
Al Shabab Al Ahmadi
FT
Burgan
0 - 2
Al Fahaheel
FT
Kazma
3 - 1
Al Nasr
Moldova: Division 1
FT
Academia Chisinau
0 - 1
Ungheni
FT
Petrocub
1 - 0
Saxan
FT
Speranta
4 - 1
Dinamo-Auto Tiraspol
Netherlands: Eerste Divisie
FT
Almere City
2 - 0
Telstar
FT
Cambuur
1 - 0
Emmen
FT
De Graafschap
2 - 1
Jong PSV Eindhoven
FT
Eindhoven
4 - 2
Den Bosch
FT
Helmond Sport
1 - 0
Dordrecht
FT
Oss
4 - 0
Achilles 29
FT
VVV Venlo
0 - 4
NAC Breda
FT
Waalwijk
1 - 4
Volendam
Netherlands: Eredivisie Women
FT
Ajax (W)
1 - 0
ADO Den Haag (W)
FT
Heerenveen (W)
4 - 0
PEC Zwolle (W)
FT
Telstar (W)
1 - 2
Achilles 29 (W)
Poland: Ekstraklasa
FT
Slask Wroclaw
3 - 0
Korona Kielce
FT
Wisla Krakow
0 - 0
Lech Poznan
Poland: I Liga
FT
Chrobry Glogow
0 - 1
Stal Mielec
FT
Katowice
1 - 2
Podbeskidzie
FT
Olimpia Grudziadz
2 - 0
Sandecja Nowy Sacz
FT
Wigry Suwalki
1 - 0
Tychy
Poland: II Liga
FT
Polonia Bytom
2 - 0
Row 1964 Rybnik
Portugal: Primeira Liga
FT
Chaves
1 - 0
Pacos Ferreira
FT
Nacional
1 - 2
Guimaraes
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Bohemians
0 - 4
St Patricks Athletic
FT
Derry City
2 - 3
Bray Wanderers
FT
Dundalk
3 - 1
Drogheda United
FT
Limerick
0 - 3
Cork City
FT
Shamrock Rovers
3 - 2
Finn Harps
Republic of Ireland: Division 1 International Toulon Youth Festival
FT
Athlone Town
3 - 3
Cabinteely
FT
Shelbourne
2 - 0
Wexford Youths
Romania: Liga I
FT
Botosani
2 - 0
Targu Mures
FT
Concordia
0 - 1
Pandurii Targu Jiu
Romania: Liga III Serie 1
FT
Aerostar Bacau
1 - 1
Csikszereda Miercurea Ciuc
FT
Olimpia Ramnicu Sarat
5 - 0
Atletico Vaslui
FT
Petrotub Roman
2 - 3
Stiinta Miroslava
Romania: Liga III Serie 2
FT
Astra Giurgiu II
1 - 2
Axiopolis Cernavoda
FT
Metaloglobus
1 - 0
Dinamo Bucuresti II
Romania: Liga III Suruga Bank Championship
FT
SCM Pitesti
4 - 1
Voluntari II
FT
Universitatea Craiova II
4 - 2
Atletic Bradu
Romania: Liga III Serie 4
FT
Lugoj
2 - 0
UTA Batrana Doamna II
FT
Millenium Giarmata
1 - 3
Industria Galda
FT
National Sebis
4 - 0
Gloria Cermei
FT
Pandurii Targu Jiu II
0 - 1
Unirea Alba Iulia
FT
Politehnica Timisoara II
2 - 0
Becicherecu Mic
Romania: Liga III Serie 5
FT
Gaz Metan Medias II
2 - 3
Recolta Dorolt
FT
Sanatatea Cluj
1 - 1
Viitorul Ulmeni
FT
Targu Mures II
0 - 2
Osorhei
FT
Unirea Jucu
3 - 0
Iernut
FT
Zalau
2 - 0
Unirea Dej
Russia: Football Premier League
FT
Anzhi
2 - 3
Ural
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Jeel
2 - 2
Hajer
FT
Al Shoalah
1 - 2
Najran
FT
Dhamk
1 - 0
Al Nahda
Scotland: Premiership
FT
Dundee
0 - 7
Aberdeen
Serbia: Superliga
FT
Metalac GM
0 - 3
Cukaricki
Serbia: Prva Liga
FT
Sindjelic Beograd
1 - 0
Buducnost Dobanovci
Spain: Primera Division
FT
Espanyol
2 - 1
Betis
Spain: Segunda Division
FT
Alcorcon
1 - 0
Mallorca
USA: MLS
FT
Toronto FC
0 - 0
Sporting Kansas City
Uganda: Premier League
FT
Jinja SSS
1 - 0
Vipers
FT
Lweza
0 - 1
Soana
FT
Police FC
2 - 2
KCCA
Ukraine: First League
FT
Mykolaiv
0 - 1
Poltava
Uzbekistan: PFL
FT
Dinamo Samarqand
0 - 1
Navbahor Namangan
FT
Lokomotiv Tashkent
5 - 0
Olmaliq
FT
Mash Al Mubarek
3 - 0
Pakhtakor Tashkent
FT
Metallurg Bekabad
4 - 2
Shurtan Guzar
FT
Neftchi Fargona
1 - 2
Kokand 1912
FT
Qizilqum Zarafshon
0 - 1
Buxoro
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
UCV
0 - 0
Yaracuyanos