Football ResultsSaturday, 2nd November 2019

Albania: Superliga
FT
Skenderbeu Korce
1 - 4
Laci
FT
Teuta Durres
1 - 1
Tirana
Algeria: Ligue 2
FT
ASM Oran
2 - 1
Khroub
FT
Amal Bou Saada
3 - 2
Tadjenant
FT
Arzew
1 - 1
RC Arbaa
FT
El Eulma
0 - 0
RC Relizane
FT
JSM Bejaia
1 - 2
Olympique Medea
FT
JSM Skikda
1 - 1
USM Annaba
FT
MC Saida
0 - 0
MO Bejaia
FT
WA Tlemcen
2 - 0
USM El Harrach
Angola: Division 1
FT
Inter Luanda
0 - 0
Academica do Lobito
FT
Onze Bravos
1 - 2
Recreativo Do Libolo
FT
Primeiro de Maio
1 - 0
Sagrada Esperanca
Argentina: Primera Nacional
FT
Agropecuario
2 - 2
Atlanta
FT
All Boys
1 - 1
San Martin Tucuman
FT
Atletico de Rafaela
3 - 1
Almagro
FT
Belgrano Cordoba
1 - 1
Nueva Chicago
FT
Brown de Adrogue
0 - 1
Chacarita Juniors
FT
Estudiantes BA
0 - 1
Estudiantes R.c.
FT
Gimnasia Mendoza
1 - 0
Santamarina
FT
Quilmes
1 - 2
Villa Dalmine
FT
San Martin de San Juan
1 - 0
Ferro Carril Oeste
Argentina: Division 3 Primera B Metropolitana
FT
Flandria
4 - 2
Colegiales
FT
San Telmo
3 - 2
Los Andes
FT
Talleres Remedios
1 - 0
Defensores Unidos
Argentina: Division 3 Torneo Federal A Group Stage
FT
Central Norte
1 - 0
Crucero del Norte
Argentina: Superliga
FT
Aldosivi
1 - 2
River Plate
FT
Colon Santa Fe
0 - 2
Atletico Tucuman
FT
Gimnasia LP
0 - 1
Estudiantes LP
FT
Rosario Central
5 - 2
Godoy Cruz
Armenia: FA Cup 1st Round
FT
Junior Sevan
2 - 0
Yerevan
FT
Lokomotiv Yerevan
0 - 1
Fc Van
PEN
Pyunik Yerevan
3 - 5
Banants Yerevan
Australia: A League
FT
Melbourne Victory
2 - 3
Western United
FT
Western Sydney
0 - 0
Brisbane Roar
Austria: Bundesliga
FT
Mattersburg
0 - 3
Red Bull Salzburg
FT
Rapid Vienna
0 - 1
St Polten
FT
Sturm Graz
0 - 4
Wolfsberger AC
Austria: 2.Liga
FT
Austria Salzburg II
0 - 1
Dornbirn 1913
Austria: Regional League East
FT
Karabakh
2 - 2
Bruck/Leitha
FT
Leobendorf
0 - 0
Traiskirchen
FT
Wiener Neustadt
1 - 0
Ebreichsdorf
FT
Wiener Viktoria
3 - 1
Mattersburg II
Austria: Regional League Central
FT
Deutschlandsberger
5 - 0
ATSV Wolfsberg
FT
Union Gurten
4 - 2
Weiz
FT
Usv St. Anna Am Aigen
1 - 4
WSC Hertha
FT
Wels
0 - 2
Gleisdorf 09
FT
Wolfsberger AC II
3 - 3
Gleichenberg
Austria: Regional League Salzburg
FT
Austria Salzburg
0 - 3
SAK 1914
FT
St Johann
2 - 0
Seekirchen
FT
Sv Kuchl
1 - 1
Wals Grunau
FT
USK Anif
3 - 3
Grodig
Austria: Regional League Tirol
FT
Kitzbuhel
2 - 2
Schwaz
FT
Worgl
4 - 1
Imst
Austria: Regional League Vorarlberg
FT
Dornbriner
2 - 3
Bregenz
FT
Hohenems
3 - 2
Lauterach
FT
Langenegg
1 - 1
Wolfurt
FT
Rothis
1 - 1
Austria Lustenau (AM)
FT
SCR Altach II
2 - 2
RW Rankweil
Azerbaijan: Premier League
FT
Sabail
0 - 0
Inter Baku
Belarus: Premier League Division 1
FT
Gorodeya
1 - 0
Neman Grodno
Belgium: Division 1A
FT
Club Brugge
3 - 0
Kortrijk
FT
Eupen
2 - 0
Genk
FT
Mouscron-Peruwelz
3 - 1
Antwerp
FT
St Truiden
1 - 0
Oostende
FT
Waasland-Beveren
1 - 2
Zulte Waregem
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Beershot Wilrijk
2 - 1
Roeselare
FT
Westerlo
1 - 1
Lommel United
Belgium: Super League Women
FT
Leuven (W)
1 - 3
Club Brugge (W)
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Fk Zvijezda 09
2 - 0
Zrinjski
FT
Sarajevo
3 - 0
Siroki Brijeg
FT
Sloga Simin Han
1 - 0
Mladost Doboj Kakanj
FT
Velez Mostar
2 - 2
Sloboda Tuzla
Brazil: Serie A
FT
Fluminense
0 - 0
Vasco da Gama
FT
Fortaleza
2 - 2
Atletico Mineiro
FT
Palmeiras
1 - 0
Ceara
Brazil: Serie B
FT
America Mineiro
0 - 0
Ponte Preta
FT
Criciuma
1 - 1
Sao Bento
FT
Cuiaba
2 - 0
Bragantino
FT
Oeste
3 - 3
CRB
FT
Vitoria
2 - 2
Figueirense
Bulgaria: First PFL
FT
Ludogorets
3 - 1
Beroe
Canada: Canadian Premier League Cpl Championship
FT
Cavalry Fc
0 - 1
Forge Fc
China: League One
FT
Beijin BG
1 - 0
Guizhou Zhicheng
FT
Heilongjiang Lava Spring
4 - 1
Changchun Yatai
FT
Meizhou Hakka
2 - 0
Shanghai Shenxin
FT
Nei Mongol Zhongyou
1 - 0
Liaoning Whowin
FT
Qingdao Huanghai
1 - 2
Nangong Zhiyun
FT
Shaanxi Changan Athletic
6 - 3
Sichuan Longfor
FT
Shijiazhuang Yongchang
2 - 0
Xinjiang Tianshan
FT
Zhejiang Greentown
2 - 1
Meizhou Meixian Techand
Colombia: FA Cup Final
FT
Deportivo Cali
2 - 2
Independiente Medellin
Congo DR: Linafoot
FT
Groupe Bazano
0 - 1
TP Mazembe
Croatia: Prva HNL
FT
Dinamo Zagreb
1 - 0
Inter Zapresic
FT
Gorica
2 - 1
Hajduk Split
Croatia: Druga HNL
FT
Cibalia
1 - 2
Orijent Rijeka
FT
Sesvete
3 - 2
Rudes
FT
Sibenik
2 - 0
Kustosija
FT
Solin
2 - 3
Hajduk Split II
Cyprus: Division 2 Phase 1
FT
Akritas Chlorakas
2 - 0
Anagennisi Derynias
FT
Alki Oroklinis
9 - 0
Omonia Psevda
FT
Eny Digenis Ipsonas
0 - 0
Omonia Aradippou
FT
Ermis
2 - 0
Xylotympou 2006
FT
Karmiotissa Polemidion
2 - 0
Ayias Napas
FT
Othellos Athienou
2 - 1
Onisilos
FT
Zakakiou
0 - 4
Digenis Akritas Morphou
Cyprus: Division 3
FT
ENAD
2 - 0
O Kormakitis
FT
Elia Lythrodonta
0 - 0
PAEEK
FT
Ethnikos Assias
1 - 1
Kourris Erimis
FT
MEAP Nisou
1 - 2
Apona Anayias
FT
Ormidias
4 - 1
Amathus Agiou Tichona
FT
Thoi Lakatamias
3 - 0
Chalkanoras Idaliou
Cyprus: Division 1
FT
APOEL
0 - 0
Kition Larnaca
FT
Ethnikos Achnas
1 - 2
Omonia Nicosia
Czech Republic: Division 2
FT
Dukla Praha
4 - 2
Lisen
FT
Pardubice
4 - 0
Chrudim
FT
Prostejov
1 - 1
Vysocina Jihlava
FT
Sokolov
2 - 2
Trinec
Czech Republic: Division 1
FT
Sigma Olomouc
2 - 2
Mlada Boleslav
FT
Slavia Praha
4 - 0
Banik Ostrava
Denmark: 1. Division
FT
HB Koge
2 - 1
Viborg
FT
Vejle
4 - 0
Fremad Amager
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
FA 2000
4 - 4
Frem
FT
FC Helsingor
5 - 2
B 73 Slagelse
FT
Hillerod Fodbold
0 - 2
B93 Copenhagen
FT
Skovshoved
0 - 2
Bronshoj
FT
Vanlose
1 - 0
HIK Hellerup
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Brabrand
1 - 3
VSK Arhus
FT
Dalum
3 - 1
Vejgaard B
FT
Naesby
2 - 2
Jammerbugt
Denmark: Elitedivisionen
FT
Farum (W)
3 - 5
Thisted (W)
FT
VSK Aarhus (W)
4 - 0
Odense (W)
Ecuador: Liga Pro Serie A
FT
America de Quito
1 - 0
Universidad Catolica
FT
Independiente del Valle
0 - 0
Delfin
FT
LDU Quito
5 - 2
Fuerza Amarilla
FT
Tecnico Universitario
3 - 2
Aucas
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Aguila
1 - 0
Santa Tecla
England: Premier League
FT
Arsenal
1 - 1
Wolverhampton Wanderers
FT
Aston Villa
1 - 2
Liverpool
FT
Bournemouth
1 - 0
Manchester United
FT
Brighton Hove Albion
2 - 0
Norwich City
FT
Manchester City
2 - 1
Southampton
FT
Sheffield United
3 - 0
Burnley
FT
Watford
1 - 2
Chelsea
FT
West Ham United
2 - 3
Newcastle United
England: League One
FT
AFC Wimbledon
1 - 1
Lincoln City
FT
Blackpool
4 - 3
Peterborough United
FT
Bolton Wanderers
2 - 1
Fleetwood Town
FT
Coventry City
0 - 0
Accrington Stanley
FT
Doncaster Rovers
2 - 2
Burton Albion
FT
Gillingham
0 - 3
Rotherham United
FT
Milton Keynes Dons
1 - 3
Tranmere Rovers
FT
Portsmouth
1 - 1
Oxford United
FT
Rochdale
1 - 2
Bristol Rovers
FT
Sunderland
1 - 0
Southend United
FT
Wycombe Wanderers
1 - 0
Shrewsbury Town
England: League Two
FT
Bradford City
2 - 0
Exeter City
FT
Cambridge United
2 - 1
Crawley Town
FT
Carlisle United
2 - 1
Macclesfield Town
FT
Cheltenham Town
1 - 2
Forest Green
FT
Crewe Alexandra
0 - 1
Port Vale
FT
Mansfield Town
2 - 3
Colchester United
FT
Morecambe
1 - 0
Leyton Orient
FT
Newport County
1 - 2
Salford City
FT
Oldham Athletic
2 - 2
Northampton Town
FT
Scunthorpe United
0 - 0
Stevenage
FT
Swindon Town
2 - 1
Walsall
England: National League
FT
Aldershot Town
2 - 0
Maidenhead
FT
Barnet
2 - 1
Chorley
FT
Barrow
1 - 0
Sutton United
FT
Eastleigh
4 - 2
Harrogate Town
FT
Ebbsfleet United
2 - 2
Chesterfield
FT
Fylde
0 - 0
Dover Athletic
FT
Halifax Town
2 - 4
Torquay United
FT
Notts County
2 - 2
Hartlepool United
FT
Solihull Motors
2 - 1
Dagenham & Redbridge
FT
Stockport County
1 - 3
Woking
FT
Wrexham
1 - 0
Bromley
FT
Yeovil Town
1 - 1
Boreham Wood
England: National League North
FT
Alfreton Town
0 - 2
Spennymoor Town
FT
Blyth Spartans
2 - 0
Farsley Celtic
FT
Brackley Town
1 - 1
Chester City
FT
Darlington 1883
0 - 0
Hereford United
FT
Gateshead
2 - 3
Guiseley
FT
Gloucester City
2 - 2
Curzon Ashton
FT
Kettering
4 - 0
Bradford Park Avenue
FT
Kings Lynn
2 - 2
Altrincham
FT
Southport
4 - 1
Leamington
FT
Telford United
1 - 3
Boston United
FT
York City
1 - 1
Kidderminster Harriers
England: National League South
FT
Braintree
0 - 3
Hungerford Town
FT
Chippenham
0 - 0
Welling United
FT
Concord Rangers
3 - 1
Hemel Hempstead Town
FT
Dorking Wanderers
2 - 2
Wealdstone
FT
Dulwich Hamlet
1 - 3
Bath City
FT
Eastbourne Borough
0 - 2
Dartford
FT
Hampton & Richmond
2 - 1
Maidstone United
FT
Slough Town
2 - 1
Chelmsford City
FT
St Albans
1 - 3
Havant & Waterlooville
FT
Tonbridge Angels
4 - 4
Oxford City
England: Northern Premier League
FT
Atherton Collieries Afc
1 - 3
Basford United
FT
Bamber Bridge
2 - 0
Stafford Rangers
FT
Buxton
1 - 2
Ashton United
FT
Grantham Town
2 - 1
Scarborough
FT
Radcliffe Fc
1 - 0
Stalybridge Celtic
FT
South Shields
0 - 1
Lancaster City
FT
United Of Manchester
2 - 2
Gainsborough
FT
Warrington Town
4 - 1
Hyde
FT
Whitby Town
3 - 3
Nantwich Town
England: Southern League Central
FT
Barwell
4 - 4
Hednesford Town
FT
Biggleswade Town
3 - 0
Rushden & Diamonds
FT
Leiston
0 - 8
Bromsgrove Sporting Fc
FT
Lowestoft Town
0 - 0
Banbury United
FT
Needham Market
3 - 3
Stourbridge
FT
Nuneaton
2 - 2
Royston Town
FT
Peterborough Sports
6 - 0
Stratford
FT
Redditch
0 - 2
Kings Langley
FT
St Ives
0 - 3
Hitchin
FT
Tamworth
2 - 1
Rushall Olympic
England: Southern League South
FT
Beaconsfield
1 - 2
Walton Casuals
FT
Dorchester Town
1 - 2
Harrow Borough
FT
Farnborough
0 - 0
Salisbury City
FT
Swindon Supermarine
1 - 0
Gosport Borough
FT
Wimborne Town
2 - 0
Yate Town
England: Isthmian Premier League
FT
Bishops Stortford
0 - 1
Leatherhead
FT
Brightlingsea Regent
0 - 2
Kingstonian
FT
Carshalton Athletic
1 - 1
Folkestone
FT
Cheshunt Fc
0 - 2
Lewes
FT
Corinthian Casuals
1 - 2
Margate
FT
Cray Wanderers Fc
2 - 2
Worthing
FT
East Thurrock United
3 - 1
Wingate & Finchley
FT
Haringey Borough
1 - 2
Horsham
FT
Hornchurch
3 - 1
Potters Bar Town
England: Premier League 2 Division 1
FT
Chelsea (U23)
2 - 1
Blackburn Rovers (U23)
FT
Liverpool (U23)
2 - 1
Everton (U23)
England: Championship
FT
Blackburn Rovers
2 - 1
Sheffield Wednesday
FT
Brentford
0 - 1
Huddersfield Town
FT
Cardiff City
4 - 2
Birmingham City
FT
Derby County
2 - 0
Middlesbrough
FT
Fulham
0 - 3
Hull City
FT
Leeds United
2 - 0
Queens Park Rangers
FT
Luton Town
1 - 2
Nottingham Forest
FT
Reading
2 - 1
Millwall
FT
Wigan Athletic
1 - 2
Swansea City
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Levadia
1 - 1
Kalju Nomme
FT
Trans Narva
2 - 0
Tallinna Kalev
Estonia: Esiliiga
FT
Rakvere Tarvas
0 - 2
Flora Tallinn II
FT
Tallinn Jk Legion
5 - 2
Parnu Linnameeskond
FIFA: U17 World Cup Brazil 2019 Group Stage
FT
Chile (U17)
1 - 2
South Korea (U17)
FT
Haiti (U17)
0 - 2
France (U17)
FT
Netherlands (U17)
4 - 0
USA (U17)
FT
Senegal (U17)
0 - 1
Japan (U17)
Finland: Naisten Liga Relegation Play-Off
PEN
IK Myran (W)
2 - 4
PK-35 (W)
France: Ligue 1
FT
Amiens
1 - 0
Stade Brestois 29
FT
Angers
1 - 0
Strasbourg
FT
Marseille
2 - 1
Lille
FT
Metz
2 - 2
Montpellier
FT
Toulouse
2 - 3
Lyon
France: Championnat National
FT
Bourg-en-Bresse 01
1 - 1
Avranches
France: Division 1 Women
FT
Bordeaux (W)
4 - 1
Soyaux (W)
FT
Dijon (W)
2 - 1
Metz (W)
FT
Fleury Merogis (W)
4 - 1
Marseille (W)
FT
Montpellier (W)
0 - 3
Lyon (W)
FT
Reims (W)
0 - 1
Paris FC (W)
France: Ligue 2
FT
Clermont Foot
0 - 1
Le Mans
FT
Grenoble
0 - 0
Paris FC
FT
Lens
1 - 0
Lorient
FT
Niort
0 - 2
Sochaux
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Sioni Bolnisi
2 - 1
Metalurgi Rustavi
FT
WIT Georgia
0 - 2
Lokomotivi Tbilisi
Germany: Bundesliga
FT
Bayer Leverkusen
1 - 2
Borussia Monchengladbach
FT
Borussia Dortmund
3 - 0
Wolfsburg
FT
Eintracht Frankfurt
5 - 1
Bayern Munich
FT
Leipzig
8 - 0
Mainz 05
FT
Union Berlin
1 - 0
Hertha Berlin
FT
Werder Bremen
2 - 2
Freiburg
Germany: 2. Bundesliga
FT
Erzgebirge Aue
1 - 1
Heidenheim
FT
Greuther Furth
3 - 1
Darmstadt 98
FT
St Pauli
2 - 2
Karlsruher
Germany: 3. Liga
FT
1860 Munich
4 - 2
Viktoria Koln
FT
Eintracht Braunschweig
0 - 3
Ingolstadt 04
FT
Kaiserslautern
2 - 3
Wurzburger Kickers
FT
Magdeburg
1 - 0
Hallescher
FT
Preussen Munster
3 - 3
Chemnitzer
FT
Waldhof Mannheim
0 - 3
Unterhaching
Germany: Regional League North
FT
Heider Sv
0 - 3
Oldenburg
FT
Jeddeloh
1 - 2
Eintracht Norderstedt
Germany: Regional League Northeast
FT
Altglienicke
3 - 2
Viktoria Berlin
FT
Auerbach
2 - 0
Babelsberg 03
FT
Optik Rathenow
0 - 1
Chemie Leipzig
Germany: Regional League West
FT
Bergisch Gladbach 09
1 - 1
Wuppertaler
FT
Borussia Monchengladbach II
3 - 2
Tus Haltern
FT
Lippstadt 08
0 - 4
Rodinghausen
FT
Rot-Weiss Essen
4 - 1
SF Lotte
FT
Schalke 04 II
4 - 0
Vfb Homberg
Germany: Regional League Southwest
FT
08 Homburg
2 - 1
Mainz 05 II
FT
1899 Hoffenheim II
7 - 0
Freiburg II
FT
Aalen
2 - 2
Ulm 1846
FT
Bahlinger
4 - 0
Fc Giessen
FT
Elversberg
3 - 0
Saarbrucken
FT
Pirmasens
2 - 0
Astoria Walldorf
FT
Steinbach
2 - 1
Balingen
Germany: Regional League Bavaria
FT
Aubstadt
2 - 2
Schweinfurt
FT
Augsburg II
2 - 2
Buchbach
FT
Bayreuth
1 - 1
Viktoria Aschaffenburg
FT
Eichstatt
5 - 2
Heimstetten
FT
Greuther Furth II
1 - 2
1896 Rain Am Lech
FT
Nurnberg II
6 - 0
Garching
FT
Turkgucu-ataspor Munchen
3 - 0
Schalding-Heining
FT
Wacker Burghausen
0 - 1
1860 Rosenheim
Greece: Football League
FT
Niki Volou
1 - 2
Ionikos
Greece: Division C Group 1
FT
Aris Avatou
2 - 0
Kilkisiakos
Greece: Division C Group 6
FT
Thiella Rafinas
0 - 0
Nea Artaki
Greece: Super League 1
FT
Panionios
1 - 1
Aris Thessalonikis
FT
Xanthi
0 - 0
Olympiakos Piraeus
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Iztapa
1 - 0
Malacateco
Hong Kong: Division 1
FT
Icanfield
0 - 5
South China FC
Hong Kong: Premier League
FT
Guangzhou R&F (U19)
5 - 1
Lee Man
FT
I-Sky Yuen Long
1 - 3
Wofoo Tai Po
Hungary: NB I
FT
Debrecen
3 - 1
PAKS
FT
Diosgyori
3 - 1
Kisvarda
FT
Ferencvaros
1 - 1
Mezokovesd-Zsory
FT
Kaposvar
2 - 3
Ujpest
FT
Puskas Academy
1 - 2
Budapest Honved
FT
Zalaegerszegi
3 - 3
MOL Vidi
India: Super League
FT
Hyderabad Fc
2 - 1
Kerala Blasters
Indonesia: Liga 1
FT
Bhayangkara Surabaya
2 - 2
Semen Padang
FT
PSIS Semarang
3 - 0
PSS Sleman
International Tournaments: Arab Club Champions Cup 2nd Round
FT
Raja Casablanca
1 - 1
Wydad Casablanca
Israel: Premier League
FT
Beitar Jerusalem
1 - 0
Hapoel Kfar-Saba
FT
Hapoel Hadera
0 - 0
Bnei Yehuda Tel Aviv
FT
Hapoel Haifa
2 - 1
Ironi Kiryat Shmona
FT
Hapoel Raanana
0 - 2
Maccabi Tel Aviv
Italy: Serie A
FT
Bologna
1 - 2
Internazionale
FT
Roma
2 - 1
Napoli
FT
Torino
0 - 1
Juventus
Italy: Serie B
FT
Ascoli
1 - 1
Unione Venezia
FT
Crotone
2 - 3
Perugia
FT
Livorno
2 - 1
Juve Stabia
FT
Pescara
3 - 0
Pisa
FT
Salernitana
2 - 1
Virtus Entella
Italy: Serie C Group A
FT
Alessandria
1 - 0
Novara
Italy: Serie C Group B
FT
Rimini
1 - 0
Vis Pesaro
Italy: Serie C Group C
FT
Catanzaro
3 - 1
Avellino
Italy: Serie A Women
FT
Bari Pink (W)
1 - 1
Internazionale (W)
FT
Fiorentina (W)
1 - 1
Milan (W)
FT
Juventus (W)
3 - 0
AGSM Verona (W)
FT
Orobica (W)
0 - 2
CF Florentia (W)
FT
Tavagnacco (W)
1 - 3
Empoli (W)
Japan: J1 League
FT
Cerezo Osaka
1 - 1
Matsumoto Yamaga
FT
Consadole Sapporo
3 - 0
Nagoya Grampus
FT
Kawasaki Frontale
2 - 1
Sanfrecce Hiroshima
FT
Oita Trinita
0 - 2
FC Tokyo
FT
Sagan Tosu
1 - 2
Yokohama F Marinos
FT
Shimizu S Pulse
1 - 2
Jubilo Iwata
FT
Vissel Kobe
2 - 0
Vegalta Sendai
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
2 - 0
Tokyo Verdy
FT
Gifu
0 - 7
Tokushima Vortis
FT
Kagoshima United
0 - 0
Fagiano Okayama Next
FT
Mito Hollyhock
3 - 1
Montedio Yamagata
FT
Omiya Ardija
2 - 1
Kashiwa Reysol
Japan: Football League Japan 1st Stage
FT
Yokogawa Musashino
1 - 1
Honda Lock
Japan: L1 League Women
FT
Iga Kunoichi (W)
3 - 3
INAC Kobe Leonessa (W)
FT
JEF United Chiba (W)
0 - 2
Urawa Red Diamonds (W)
FT
Nagano Parceiro (W)
2 - 1
Nojima Stella (W)
FT
Nippon University (W)
1 - 0
Albirex Niigata (W)
FT
Sony Sendai (W)
0 - 4
NTV Beleza (W)
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
0 - 0
Ulinzi Stars
FT
Chemelil Sugar
1 - 1
Kisumu All Stars
FT
Tusker
3 - 2
Nzoia Sugar
FT
Wazito
4 - 3
Sony Sugar
Kosovo: Superliga
FT
Dukagjini
0 - 0
Prishtina
FT
Feronikeli
0 - 2
Ballkani
FT
Trepca 89
1 - 0
Vushtrria
Kuwait: Premier League
FT
Kazma
4 - 1
Al Arabi Kuwait City
Malaysia: League Cup Final
FT
Kedah
0 - 3
Johor Darul Takzim
Malta: Premier League
FT
Mosta
1 - 3
Floriana
FT
Senglea Athletic
2 - 2
Balzan
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Atlas
1 - 2
Atletico San Luis
FT
Club Queretaro
0 - 0
UANL Tigres
FT
Puebla
1 - 1
UNAM Pumas
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Celaya
3 - 0
Tapachula
FT
Correcaminos UAT
1 - 3
Mineros de Zacatecas
FT
Loros Universidad
1 - 0
Tampico Madero
FT
Venados
0 - 0
Atlante
Moldova: National Division Division 1
FT
Codru
0 - 3
Sheriff Tiraspol
FT
Milsami Orhei
0 - 2
Dinamo-Auto Tiraspol
FT
Petrocub
2 - 2
Speranta
FT
Sfintul Gheorghe
2 - 1
Zimbru Chisinau
Montenegro: Prva CFL
FT
Kom
1 - 2
Mladost Podgorica
FT
Mladost Ljeskopolje
2 - 2
Sutjeska
FT
Petrovac
2 - 0
Grbalj
FT
Rudar Pljevlja
1 - 1
Iskra Danilovgrad
FT
Zeta
2 - 1
Buducnost Podgorica
Morocco: Botola Pro
FT
Raja Beni Mellal
2 - 2
FUS Rabat
Netherlands: Eredivisie
FT
AZ Alkmaar
3 - 0
Twente
FT
Sparta Rotterdam
2 - 2
PSV Eindhoven
FT
Waalwijk
2 - 0
Heracles
New Zealand: Premiership
FT
Hawkes Bay United
2 - 3
Auckland City
FT
Southern United
4 - 0
Tasman United
FT
Waitakere United
3 - 1
Wellington Phoenix II
New Zealand: National Womens League
FT
Capital Football Fed (W)
1 - 4
Canterbury United (W)
FT
Central Football Fed (W)
0 - 1
Southern United (W)
North Macedonia: Prva MFL
FT
Akademija Pandev
1 - 1
Rabotnicki
North Macedonia: Druga MFL West
FT
Fk Kadino
1 - 2
Vardari Forino
FT
Gostivar
2 - 0
Ohrid
FT
Korabi
2 - 1
Drita
FT
Labunishta
0 - 1
Vellazerimi 77
FT
Pelister
2 - 3
Skopje
North Macedonia: Druga MFL East
FT
Fk Pitu Guli
0 - 2
Sasa
FT
Kozuv Gevgelija
0 - 2
Kit-Go Pehcevo
FT
Osogovo
1 - 2
Bregalnica Stip
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ballymena United
0 - 3
Larne
FT
Crusaders
1 - 1
Institute
FT
Dungannon Swifts
0 - 2
Coleraine
FT
Glenavon
1 - 2
Cliftonville
FT
Linfield
2 - 0
Carrick Rangers
FT
Warrenpoint Town
0 - 4
Glentoran
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Ballinamallard United
2 - 1
Dergview
FT
Ballyclare Comrades
0 - 1
Newry City
FT
Harland & Wolff Welders
1 - 2
Dundela
FT
Loughgall
6 - 0
PSNI
FT
Portadown
3 - 0
Knockbreda
FT
Queens University
3 - 1
Ards
Norway: Eliteserien
FT
Molde
2 - 0
Kristiansund BK
Norway: 1. Divisjon
FT
Kongsvinger
1 - 2
Sandnes Ulf
FT
Nest-Sotra
0 - 1
Aalesund
FT
Sandefjord
1 - 0
Jerv
FT
Skeid
2 - 2
Notodden
FT
Sogndal
3 - 0
Ham-Kam
FT
Start
2 - 1
Ullensacker/Kisa
FT
Strommen
0 - 3
KFUM Oslo
FT
Tromsdalen
3 - 0
Raufoss
Norway: 2. Divisjon Promotion Play Off
FT
Asane
2 - 0
Kvik Halden
Norway: Toppserien
FT
Klepp (W)
4 - 0
Arna-Bjornar (W)
FT
Lillestrom (W)
1 - 2
FL Fart (W)
FT
Lyn (W)
1 - 1
Roa (W)
FT
Sandvikens (W)
2 - 2
Kolbotn (W)
FT
Trondheims-Orn (W)
3 - 1
Stabaek (W)
FT
Valerenga (W)
1 - 1
Avaldsnes (W)
Palestine: Premier League
FT
0 - 2
Jabal Al Mukaber
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Arabe Unido
2 - 2
Plaza Amador
FT
Costa del Este
0 - 1
Sporting San Miguelito
FT
San Francisco
3 - 0
Atletico Chiriqui
FT
Tauro
1 - 2
Alianza
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club River Plate
1 - 0
General Diaz
Paraguay: Segunda Division
FT
Fernando de la Mora
1 - 1
Sportivo Trinidense
Peru: Primera Division Clausura
FT
Ayacucho
1 - 1
Real Garcilaso
FT
Sport Boys
4 - 2
FBC Melgar
FT
Sport Huancayo
0 - 0
Deportivo Binacional
Peru: Liga 2
FT
Deportivo Coopsol
3 - 0
Los Caimanes
FT
Juan Aurich
2 - 4
Cienciano
Poland: Ekstraklasa
FT
Cracovia Krakow
1 - 0
Lechia Gdansk
FT
Korona Kielce
1 - 0
Zaglebie Lubin
FT
Pogon Szczecin
1 - 1
Lech Poznan
Poland: I Liga
FT
Miedz Legnica
3 - 1
Radomiak Radom
FT
Olimpia Grudziadz
3 - 1
Odra Opole
FT
Termalica Nieciecza
2 - 2
Jastrzebie
Poland: II Liga
FT
Elana Torun
2 - 1
Znicz Pruszkow
FT
Gornik Polkowice
5 - 0
Gryf Wejherowo
FT
Katowice
2 - 1
Stal Stalowa Wola
FT
Legionovia Legionowo
2 - 2
Olimpia Elblag
FT
Stal Rzeszow
0 - 1
Gornik Leczna
Portugal: Primeira Liga
FT
Benfica
2 - 0
Rio Ave
FT
Moreirense
1 - 1
Guimaraes
Portugal: LigaPro
FT
Casa Pia
3 - 2
Vilafranquense
FT
Sporting Covilha
0 - 0
Penafiel
Qatar: Stars League
FT
Al Duhail
4 - 1
Al Sadd
FT
Al Khor
1 - 3
Al Gharafa
Romania: Liga I
FT
CFR Cluj
3 - 0
Clinceni
FT
Gaz Metan Medias
1 - 1
Hermannstadt
Romania: Liga II
FT
Dunarea Calarasi
2 - 1
Scolar Resita
FT
Gloria Buzau
2 - 0
Farul Constanta
FT
Metaloglobus
0 - 0
SCM Pitesti
FT
Mioveni
4 - 0
Pandurii Targu Jiu
FT
Petrolul Ploiesti
1 - 0
Politehnica Timisoara
FT
Ripensia Timisoara
2 - 1
Concordia
Romania: Liga III Serie 1
FT
Bucovina Radauti
3 - 1
Ozana Targu Neamt
FT
Husana Husi
3 - 0
Universitatea Dunarea
FT
Otelul Galati
2 - 1
Stiinta Miroslava
FT
Somuz Falticeni
0 - 0
Ceahlaul Piatra Neamt
FT
Sporting Liesti
2 - 2
Botosani II
FT
Targu Secuiesc
2 - 0
Focsani
Romania: Liga III Serie 2
FT
Afumati
5 - 0
Dacia Unirea Braila
FT
Agricola Borcea
6 - 1
Medgidia
FT
Faurei
3 - 0
Recolta Gheorghe
FT
Gloria Popesti Leordeni
3 - 2
Steaua Bucuresti II
FT
Poseidon Mai Limanu
1 - 1
Tunari
FT
Unirea 2004 Slobozia
4 - 1
Viitorul Ianca
Romania: Liga III Serie 3
FT
Cetate Rasnov
3 - 0
Brasov
FT
Sporting Rosiori
0 - 3
Alexandria
FT
Tractorul Cetate
2 - 2
Astra Giurgiu II
Romania: Liga III Serie 4
FT
Corvinul Hunedoara
1 - 2
Crisul Chisineu Cris
FT
Craiova 1948
0 - 0
Progresul Pecica
FT
Filiasi
2 - 4
Dumbravita
FT
Flacara Horezu
0 - 2
Fortuna Becicherecu
FT
Gilortul Targu Carbunesti
1 - 0
Ghiroda
FT
Gloria Cermei
1 - 3
Cetate Deva
FT
National Sebis
5 - 1
ACS Poli Timisoara
Romania: Liga III Serie 5
FT
ASC Recea
3 - 2
Avantul Reghin
FT
Industria Galda
5 - 2
Zalau
FT
Luceafarul Oradea
3 - 2
Unirea Alba Iulia
FT
Metalurgistul Cugir
3 - 2
Unu Fotbal Gloria
FT
Minaur Baia Mare
5 - 0
Viitorul Selimbar
FT
Odorheiu Secuiesc
0 - 2
Sanatatea Cluj
Russia: Football Premier League
FT
Dinamo Moscow
1 - 1
Akhmat Grozny
FT
Dinamo St Petersburg
1 - 2
Tambov
FT
FC UFA
1 - 1
Lokomotiv Moscow
FT
Zenit St Petersburg
1 - 1
CSKA Moscow
Russia: PFL West
FT
Dolgoprudny
1 - 1
Kolomna
FT
Lokomotiv Moscow II
4 - 5
Leningradets
FT
Murom
3 - 4
Rodina
FT
Torpedo Vladimir
2 - 0
Luki-Energiya
FT
Veles Moscow
1 - 0
Zenit St Petersburg II
FT
Znamya Truda
1 - 2
Olimp Khimki
FT
Zvezda St Petersburg
0 - 1
Pskov 747
Russia: PFL Center
FT
Khimik Nobomoskovsk
0 - 1
Kaluga
FT
Khimki II
1 - 3
Metallurg Lipetsk
FT
Kvant Obninsk
0 - 3
Salyut Belgorod
FT
Rotor Volgograd II
4 - 1
Ararat Moscow
FT
Ryazan
3 - 1
Saturn Ramenskoye
FT
Sokol Saratov
4 - 0
Zorky Krasnogorsk
FT
Strogino Moscow
0 - 2
Dinamo Bryansk
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Adalah
2 - 2
Al Hazm
FT
Al Nasr Riyadh
4 - 0
Abha
FT
Al Taawon
3 - 1
Al Shabab Riyadh
Saudi Arabia: Division 2 Group B
FT
Al Khlood
3 - 1
Al Orobah
Scotland: Premiership
FT
Aberdeen
3 - 0
Kilmarnock
FT
Hamilton Academical
2 - 2
Ross County
FT
Motherwell
2 - 1
Livingston
Scotland: Championship
FT
Arbroath
2 - 1
Alloa Athletic
FT
Ayr United
4 - 1
Partick
FT
Dunfermline
2 - 0
Queen of the South
FT
Inverness CT
0 - 3
Dundee United
Scotland: League One
FT
Airdrieonians
3 - 1
Dumbarton
FT
East Fife
0 - 1
Montrose
FT
Forfar Athletic
0 - 2
Falkirk
FT
Peterhead
2 - 0
Raith Rovers
FT
Stranraer
3 - 0
Clyde
Scotland: League Two
FT
Brechin
2 - 3
Edinburgh City
FT
Cowdenbeath
1 - 3
Cove Rangers
FT
Elgin City
4 - 0
Annan Athletic
FT
Stenhousemuir
0 - 3
Queens Park
FT
Stirling Albion
3 - 0
Albion Rovers
Scotland: League Cup Semi Final
FT
Hibernian
2 - 5
Celtic
Serbia: Prva Liga
FT
Metalac GM
1 - 0
Radnicki Pirot
FT
Radnicki 1923
0 - 1
Kabel
FT
Sindjelic Beograd
2 - 1
Zemun
FT
Trayal Krusevac
2 - 1
Buducnost Dobanovci
Serbia: Superliga
FT
Partizan
4 - 0
Vojvodina
FT
Proleter Novi Sad
0 - 2
Crvena Zvezda
Singapore: FA Cup Final
FT
Tampines Rovers
4 - 3
Warriors
Singapore: FA Cup Petit Final
PEN
Geylang International
12 - 11
DPMM
Slovakia: Super Liga
FT
Dunajska Streda
0 - 0
Sered
FT
FC Nitra
1 - 0
Spartak Trnava
FT
Pohronie D. Zdana
1 - 2
Ruzomberok
FT
Slovan Bratislava
2 - 0
Senica
FT
Zemplin Michalovce
2 - 2
Vion Zlate Moravce
Slovenia: Prva Liga
FT
ASK Bravo
0 - 1
Maribor
FT
CM Celje
4 - 0
Triglav Kranj
South Africa: National 1st Division
FT
Ajax Cape Town
3 - 3
Cape Umoya United
FT
Jdr Stars
1 - 1
Free State Stars
FT
Royal Eagles
1 - 3
Tshakhuma Madzivhadila
FT
University Of Pretoria
4 - 2
TS Sporting
FT
Uthongathi
2 - 0
Jomo Cosmos
South Africa: League Cup Quarter Final
PEN
Kaizer Chiefs
4 - 2
Orlando Pirates
FT
Supersport United
0 - 1
Golden Arrows
South Korea: K League 2
FT
Bucheon 1995
3 - 2
Seoul E-Land
FT
Daejeon Citizen
1 - 1
Anyang
South Korea: K League 1
FT
Gyeongnam
0 - 1
Sangju Sangmu
FT
Jeju United
2 - 0
Incheon United
FT
Suwon Bluewings
0 - 0
Seongnam Ilhwa
Spain: Segunda Division
FT
Alcorcon
1 - 0
Racing Santander
FT
Fuenlabrada
1 - 1
Deportivo La Coruna
FT
Tenerife
0 - 0
Huesca
Spain: Segunda B Group 1
FT
Coruxo
2 - 2
Celta Vigo B
Spain: Segunda B Group 2
FT
Arenas Club
0 - 0
Guijuelo
FT
Salamanca
3 - 0
Barakaldo
FT
Valladolid B
1 - 1
Haro
Spain: Segunda B Group 3
FT
Llagostera
2 - 1
Ebro
FT
Villarreal B
0 - 1
Valencia Mestalla
Spain: Primera Division Women
FT
EDF Logrono (W)
1 - 1
Madrid CFF (W)
FT
Sevilla (W)
1 - 2
Real Sociedad (W)
Spain: Primera Division
FT
Espanyol
1 - 2
Valencia
FT
Levante
3 - 1
Barcelona
FT
Real Madrid
0 - 0
Betis
FT
Sevilla
1 - 1
Atletico Madrid
Sweden: Allsvenskan
FT
AIK
2 - 1
GIF Sundsvall
FT
Falkenbergs
1 - 0
AFC Eskilstuna
FT
Hammarby
4 - 1
Hacken
FT
Helsingborg
1 - 2
Elfsborg
FT
IFK Goteborg
7 - 1
Ostersunds
FT
Norrkoping
2 - 2
Djurgarden
FT
Orebro
0 - 5
Malmo
FT
Sirius
3 - 0
Kalmar
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
2 - 0
Rynninge
FT
Bodens
7 - 0
Sylvia
FT
Forward
2 - 3
Karlstad
FT
Karlslunds
1 - 4
Carlstad United
FT
Linkopings
3 - 0
Nykoping
FT
Sandvikens
1 - 3
Vasalunds
FT
Sollentuna
0 - 1
Gefle
FT
Umea
3 - 0
Team TG
Sweden: Division 1 South
FT
Atvidabergs
2 - 2
Lunds
FT
Landskrona BoIS
2 - 0
Lindome
FT
Ljungskile
2 - 1
Torns
FT
Oskarshamns AIK
1 - 2
Utsiktens
FT
Skovde AIK
3 - 0
Assyriska Turabdin
FT
Trollhattan
4 - 1
Oddevold
FT
Tvaakers
1 - 0
Eskilsminne
FT
Varnamo
4 - 0
Kristianstad
Switzerland: Challenge League
FT
Grasshopper Club
2 - 0
Kriens
FT
Schaffhausen
1 - 1
Winterthur
FT
Stade Lausanne Ouchy
0 - 2
Aarau
Switzerland: Super League
FT
St Gallen
3 - 0
Sion
FT
Thun
0 - 1
FC Zurich
Syria: Premier League
FT
Al Wathba
2 - 0
Al Fotuwa
Thailand: FA Cup Final
FT
Ratchaburi
0 - 1
Port FC
Tunisia: Ligue 1
FT
CA Bizertin
1 - 4
Stade Tunisien
FT
JS Kairouanaise
1 - 3
Chebba
Turkey: Super Lig
FT
Alanyaspor
0 - 0
Istanbul Basaksehir
FT
Antalyaspor
1 - 2
Besiktas
FT
Konyaspor
1 - 1
Genclerbirligi
FT
Trabzonspor
0 - 1
Goztepe
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adanaspor
0 - 0
Boluspor
FT
Akhisar Belediye
1 - 1
Adana Demirspor
FT
Hatayspor
3 - 2
Altay
FT
Menemen Belediye
1 - 0
Umraniyespor
USA: USSF Division II USL Play Off CSF
FT
Phoenix Rising
1 - 2
Real Monarchs
AET
Pittsburgh Riverhounds
1 - 2
Louisville City
Uganda: Premier League
FT
Bright Stars
1 - 0
Onduparaka
FT
Jinja SSS
0 - 1
Vipers
FT
Maroons
2 - 1
Police FC
FT
Wakiso Giants Fc
0 - 3
Express FC
Ukraine: Premier League
FT
Karpaty Lviv
0 - 3
Shakhtar Donetsk
FT
Vorskla Poltava
0 - 1
Desna Chernihiv
Ukraine: First League
FT
Kremen Kremenchug
4 - 0
Ahrobiznes Volochysk
FT
Volyn Lutsk
2 - 1
Avanhard Kramatorsk
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Defensor Sporting
1 - 2
Danubio
FT
Juventud
0 - 0
Racing Montevideo
FT
Penarol
2 - 1
Plaza Colonia
FT
Rampla Juniors
0 - 1
Boston River
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Aragua
1 - 2
Deportivo Tachira
Venezuela: Segunda Division Cl2 P.off Sf
FT
Hermanos Colmenarez
1 - 0
Atletico Furrial
FT
UCV
1 - 3
Yaracuyanos
Wales: Premier League
FT
Airbus UK Broughton
1 - 5
Aberystwyth Town
FT
Caernarfon Town
4 - 1
Barry Town
FT
Carmarthen Town
1 - 2
Cefn Druids
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
DailyResults Archive
< Nov 2019
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
171819202122
23
24252627282930
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org
We use cookies to provide statistics that help give you the best experience of our site. By continuing to use the site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more
Got It