Football ResultsSunday, 6th October 2019

Albania: Superliga
FT
Kukesi
1 - 2
Vllaznia
FT
Laci
0 - 0
Bylis
Algeria: Ligue 1
FT
Bordj Bou Arreridj
1 - 2
JS Saoura
FT
Hussein Dey
1 - 1
Ain Mlila
FT
JS Kabylie
1 - 0
ES Setif
FT
Paradou
0 - 0
CR Belouizdad
Angola: Division 1
FT
4 de Abril do Cuando Cubango
0 - 1
Primeiro de Agosto
FT
Desportivo Huila
3 - 0
Wiliete Sc
FT
Ferrovia Huambo
0 - 0
Academica do Lobito
FT
Santa Rita de Cassia
2 - 2
Recreativo Do Libolo
Argentina: Primera Nacional
FT
Deportivo Moron
1 - 0
Barracas Central
FT
Gimnasia Jujuy
0 - 0
All Boys
FT
Independiente Rivadavia
0 - 2
Estudiantes BA
FT
San Martin Tucuman
0 - 0
Defensores de Belgrano
FT
Temperley
0 - 0
Agropecuario
Argentina: Division 3 Primera B Metropolitana
FT
Colegiales
0 - 1
Argentino De Quilmes
FT
Villa San Carlos
0 - 1
Talleres Remedios
Argentina: Division 3 Torneo Federal A Group Stage
FT
Atletico Camioneros
1 - 0
Desamparados
FT
Atletico Sarmiento
0 - 0
Temperley
FT
Circulo Deportivo
1 - 1
Juventud Unida Universitario
FT
Defensores VR
0 - 1
Douglas Haig
FT
Deportivo Maipu
2 - 0
Sansinena
FT
Ferro Carril Oeste
0 - 1
Olimpo Bahia Blanca
FT
Juventud Unida
1 - 2
Atletico Guemes
FT
Quilmes
1 - 2
Boca Unidos
FT
Sportivo Belgrano
2 - 1
Banfield
FT
Sportivo Penarol
0 - 0
Deportivo Madryn
FT
Union Sunchales
0 - 1
Crucero del Norte
FT
Villa Mitre
2 - 0
Defensa y Justicia
Argentina: Superliga
FT
Defensa y Justicia
0 - 1
Boca Juniors
FT
Lanus
1 - 1
Rosario Central
FT
River Plate
2 - 0
Patronato
FT
Union Santa Fe
1 - 0
Colon Santa Fe
FT
Velez Sarsfield
2 - 0
Independiente
Armenia: Premier League
FT
Fc Noah
2 - 1
Gandzasar
Austria: Bundesliga
FT
Austria Vienna
1 - 0
Sturm Graz
FT
Hartberg
1 - 2
LASK Linz
FT
Wolfsberger AC
4 - 0
St Polten
Austria: 2.Liga
FT
Austria Lustenau
3 - 2
Liefering
Austria: Regional League East
FT
Admira Wacker II
0 - 0
Stripfing/Weiden
FT
Leobendorf
0 - 3
Mattersburg II
Austria: Regional League Tirol
FT
Imst
2 - 0
Kufstein
FT
Schwaz
5 - 1
Zirl
Austria: Regional League Vorarlberg
FT
Dornbriner
3 - 1
Austria Lustenau (AM)
Azerbaijan: Premier League
FT
Qarabag
2 - 0
Sabah
FT
Zira
1 - 1
Qabala
Belarus: Premier League Division 1
FT
Energetik-BGU Minsk
2 - 0
Vitebsk
FT
Gomel
0 - 0
Luch Minsk
FT
Isloch Minsk
1 - 1
Dinamo Minsk
Belgium: Division 1A
FT
Antwerp
2 - 2
Standard Liege
FT
Club Brugge
4 - 0
Gent
FT
Genk
2 - 1
Mouscron-Peruwelz
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Union St Gilloise
1 - 1
Beershot Wilrijk
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Bolivar
1 - 1
Jorge Wilstermann
FT
Club Destroyers
1 - 0
Sport Boys Warnes
FT
Guabira
3 - 1
Aurora
FT
Real Potosi
0 - 1
Oriente Petrolero
FT
San Jose
2 - 0
The Strongest
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Real Santa Cruz
7 - 1
Universitario Beni
FT
Vaca Diez
3 - 0
San Joaquin
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Independiente Petrolero
14 - 1
Deportivo Fortaleza
FT
Real Tomayapo
6 - 0
Wilstermann Cooperativa
FT
Stormers San Lorenzo
1 - 0
Universitario de Sucre
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Borac Banja Luka
3 - 0
Zeljeznicar Sarajevo
FT
Mladost Doboj Kakanj
2 - 2
Velez Mostar
Brazil: Serie A
FT
Botafogo
0 - 1
Fluminense
FT
CSA
3 - 1
Avai
FT
Ceara
0 - 1
Goias
FT
Chapecoense
0 - 1
Flamengo
FT
Cruzeiro
1 - 1
Internacional
FT
Palmeiras
1 - 1
Atletico Mineiro
Brazil: Serie C Play Off Final
FT
Sampaio Correa
2 - 2
Nautico Recife
Bulgaria: First PFL
FT
Arda Kardzhali
0 - 2
Dunav Ruse
FT
Ludogorets
2 - 0
Levski Sofia
Bulgaria: Second PFL
FT
CSKA Sofia
2 - 0
Chernomorets Balchik
FT
Hebar Pazardzhik
2 - 1
Kariana Erden
Bulgaria: 3rd AFL Northeast 3 AFL
FT
2 - 1
FT
Benkovski Byala
1 - 3
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Haskovo 1957
1 - 1
Minyor Radnevo
FT
Levski Karlovo
0 - 1
Chernomorets Burgas
Bulgaria: 3rd AFL
FT
1 - 0
Lokomotiv Mezdra
FT
Botev Kozloduy
3 - 1
Bdin Vidin
FT
Juventus Malchika
1 - 2
Sevlievo
FT
Lokomotiv 1927 Dryanovo
4 - 2
Kom Berkovitsa
FT
Partizan Cherven Bryag
3 - 0
Tryavna
FT
Vihar Slavyanovo
3 - 1
Akademik Svishtov
FT
Yantra Gabrovo
0 - 1
Pavlikeni
Canada: Canadian Premier League Cpl Fall Season
FT
Forge Fc
1 - 0
York 9
Chile: Primera Division
FT
Coquimbo Unido
1 - 0
Audax Italiano
FT
Iquique
0 - 0
Everton de Vina
FT
Palestino
4 - 2
Curico Unido
FT
Universidad Catolica
5 - 0
Cobresal
Chile: Primera B
FT
Cobreloa
2 - 1
Deportes Valdivia
FT
Deportes Copiapo
1 - 0
Santiago Morning
FT
Deportes Melipilla
0 - 2
Union San Felipe
FT
Magallanes
0 - 2
Santiago Wanderers
Colombia: Primera A Clausura
FT
Atletico Nacional Medellin
0 - 1
Junior
FT
Cucuta
1 - 1
Alianza Petrolera
FT
Deportivo Cali
3 - 2
America de Cali
FT
Deportivo Pasto
0 - 0
Deportes Tolima
FT
La Equidad
0 - 3
Santa Fe
FT
Millonarios
0 - 0
Patriotas
FT
Union Magdalena
1 - 1
Rionegro
Colombia: Primera B PB Clausura
FT
Real Santander
3 - 1
Leones
Congo DR: Linafoot
FT
Lubumbashi Sport
1 - 0
St Eloi Lupopo
FT
Motema Pembe
1 - 0
Dauphin Noirs
FT
Vita Club
1 - 1
AC Rangers
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
CS Herediano
3 - 0
Cartagines
FT
Deportivo Saprissa
2 - 5
Alajuelense
FT
Limon
2 - 1
Guadalupe FC
FT
Perez Zeledon
2 - 1
Santos de Guapiles
FT
San Carlos
2 - 1
Jicaral Sercoba
FT
Universidad de Costa Rica
2 - 1
Municipal Grecia
Croatia: Prva HNL
FT
Rijeka
1 - 1
Lokomotiva Zagreb
Croatia: Druga HNL
FT
Bijelo Brdo
1 - 1
Cibalia
FT
Croatia Zmijavci
2 - 1
Solin
FT
Orijent Rijeka
0 - 2
Hajduk Split II
FT
Rudes
1 - 0
NK Osijek II
Cyprus: Division 2 Phase 1
FT
Digenis Akritas Morphou
0 - 1
Ermis
Cyprus: Division 3
FT
Iraklis Gerolakkou
1 - 1
Thoi Lakatamias
Cyprus: Division 1
FT
Apollon Limassol
3 - 1
Olympiakos Nicosia
Czech Republic: Division 2
FT
Varnsdorf
2 - 1
Vlasim
FT
Viktoria Zizkov
1 - 0
Slavoj Vysehrad
Czech Republic: Division 1
FT
Ceske Budejovice
3 - 2
Bohemians 1905
FT
Jablonec
0 - 2
Slavia Praha
FT
Mlada Boleslav
2 - 1
Viktoria Plzen
Denmark: 1. Division
FT
HB Koge
0 - 2
Skive
FT
Nykobing
2 - 2
Fremad Amager
FT
Roskilde
0 - 2
Viborg
FT
Vejle
1 - 0
Vendsyssel
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
B 73 Slagelse
1 - 3
FC Helsingor
FT
Hillerod Fodbold
0 - 3
Avarta
FT
Holbaek
1 - 2
HIK Hellerup
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Thisted
3 - 0
Sydvest 05
Denmark: Superligaen
FT
Brondby
3 - 1
FC Copenhagen
FT
Esbjerg
1 - 2
Sonderjyske
FT
Odense
3 - 0
AC Horsens
FT
Randers
2 - 0
Aarhus
FT
Silkeborg
1 - 2
Midtjylland
Egypt: Division 1
FT
El Geish
2 - 2
Al Assiouty
FT
El Gouna
1 - 0
Misr El Makasa
FT
Haras El Hodood
1 - 1
Tanta
FT
Zamalek
1 - 1
FC Masr
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Alianza
2 - 1
11 Deportivo
FT
Juventud Independiente
1 - 2
El Vencedor
FT
Municipal Limeno
1 - 3
Chalatenango
FT
Sonsonate
2 - 0
Isidro Metapan
England: Premier League
FT
Arsenal
1 - 0
Bournemouth
FT
Manchester City
0 - 2
Wolverhampton Wanderers
FT
Newcastle United
1 - 0
Manchester United
FT
Southampton
1 - 4
Chelsea
England: Premier League Cup Group Stage
FT
Fulham (U23)
2 - 1
Everton (U23)
FT
Liverpool (U23)
3 - 2
Wigan Athletic (U23)
FT
Middlesbrough (U23)
1 - 1
Burnley (U23)
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Levadia
1 - 1
Tammeka Tartu
FT
Paide LM
0 - 1
Kalju Nomme
Estonia: Esiliiga
FT
Tallinna Kalev II
1 - 1
K-Jarve JK Jarve
Finland: Veikkausliiga
FT
HJK Helsinki
0 - 1
FC Inter Turku
FT
KuPS Kuopio
1 - 1
Honka
FT
Lahti
1 - 4
KPV
FT
Mariehamn
2 - 2
Ilves Tampere
FT
RoPS
1 - 0
SJK
FT
VPS
2 - 3
HIFK
France: Ligue 1
FT
Lille
2 - 2
Nimes
FT
Rennes
0 - 1
Reims
FT
St Etienne
1 - 0
Lyon
Friendly: Friendlies
FT
Chile (W)
3 - 0
Uruguay (W)
FT
Japan (W)
4 - 0
Canada (W)
FT
USA (W)
1 - 1
South Korea (W)
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Chikhura Sachkhere
2 - 1
WIT Georgia
FT
Dinamo Batumi
1 - 1
Dinamo Tbilisi
FT
Metalurgi Rustavi
0 - 3
Saburtalo
Germany: Bundesliga
FT
Borussia Monchengladbach
5 - 1
Augsburg
FT
Eintracht Frankfurt
2 - 2
Werder Bremen
FT
Wolfsburg
1 - 0
Union Berlin
Germany: 2. Bundesliga
FT
Heidenheim
2 - 3
Bochum
FT
Holstein Kiel
1 - 2
Jahn Regensburg
FT
Nurnberg
1 - 1
St Pauli
Germany: 3. Liga
FT
Bayern Munich II
2 - 0
Eintracht Braunschweig
FT
Chemnitzer
3 - 1
Duisburg
Germany: Regional League North
FT
Altona 93
1 - 1
Weiche Flensburg
FT
Drochtersen/Assel
5 - 1
Oldenburg
FT
Havelse
0 - 1
Eintracht Norderstedt
FT
Lubeck
2 - 1
Werder Bremen II
FT
Luneburger Hansa
2 - 1
Hannoverscher
FT
St Pauli II
0 - 1
Holstein Kiel II
Germany: Regional League Northeast
FT
BFC Dynamo
2 - 0
Auerbach
FT
Berliner AK 07
1 - 1
Optik Rathenow
FT
Bischofswerdaer
2 - 7
Hertha Berlin II
FT
Chemie Leipzig
2 - 0
Lokomotive Leipzig
FT
Union Furstenwalde
1 - 2
Altglienicke
FT
Wacker Nordhausen
1 - 2
Energie Cottbus
Germany: Regional League West
FT
Bonner
2 - 0
Alemannia Aachen
Germany: Regional League Bavaria
FT
Schalding-Heining
0 - 0
Augsburg II
FT
Schweinfurt
0 - 2
Nurnberg II
FT
Viktoria Aschaffenburg
4 - 0
Buchbach
Greece: Football League
FT
Diagoras Rodou
1 - 2
Trikala
FT
Ierapetra
2 - 1
Niki Volou
FT
Kalamata
2 - 0
Ialysos
FT
Olympiakos Volou
0 - 2
Veria
FT
Thesprotos
0 - 2
Ionikos
FT
Triglia Po
2 - 0
Aspropirgos
Greece: Division C Group 1
FT
Aetos Orfanou
1 - 1
Keravnos Pernis
FT
Doxa Kato Kamilas
4 - 2
Ea Alexandroupolis
FT
Doxa Theologou
0 - 0
Aris Avatou
FT
Iraklis Zygou
2 - 0
Kilkisiakos
FT
Nestos Chrisoupolis
2 - 0
Apollon Paralimniou
FT
Orfeas Xanthi
0 - 1
Panserraikos
Greece: Division C Group 2
FT
Ao Sirina
0 - 3
As Giannitsa
FT
Astrapi Mesopotamias
0 - 1
Makedonikos A.s.
FT
Edessaikos
1 - 1
Agrotikos Asteras
FT
Niki Agkathias
0 - 1
Almopos Aridaia
FT
Pas Florina
0 - 0
Posidonas Michanionas
FT
Thiella Sarakinon
3 - 3
Neos Po N. Kallikratia
Greece: Division C Group 3
FT
Atromitos Palama
2 - 0
Diagoras Stefanovikiou
FT
Digenis Neohoriou
2 - 2
Apo Atalanti
FT
Economos Tsaritsanis
5 - 1
Dias Chiou
FT
Meteora As
1 - 0
Karitsas
FT
Pierikos
0 - 0
Almyros
FT
Thiseas Agrias
3 - 0
Ao Potamias
Greece: Division C Group 4
FT
Acheron Kanalakiou
3 - 0
Ao Anatolis
FT
Anagennisi Artas
3 - 0
Lfekimni
FT
Asteras Iteas
1 - 0
Mesologgiou
FT
Karagiannion
2 - 0
Thinaliakos
FT
Nafpaktiakos Asteras
1 - 0
Souli Paramithias
FT
Prevesa
0 - 1
Makedonikos Foufas
FT
Tilikratis
0 - 0
Apollon Efpaliou
Greece: Division C Group 5
FT
Ae Moschatou
1 - 1
Akratitos
FT
Agioi Anargiron
1 - 1
Panthiraikos
FT
Agios Ierotheos
2 - 0
Ethnikos Piraeus
FT
Ilisiakos
0 - 3
Kifisia
FT
Kallithea
4 - 0
Ermis Korydallou
FT
Keratsini
0 - 1
Fostiras
FT
Thiella
2 - 1
As Ano Meras
Greece: Division C Group 6
FT
AO Palliniakos
1 - 1
Panarkadikos
FT
Aek Tripolis
0 - 2
Thiella Rafinas
FT
Aittitos Spaton
1 - 1
Korinthos 2006
FT
Marko
0 - 0
FT
Nea Artaki
0 - 0
Eolikos
FT
PAS Kitheron
0 - 2
Rodos
Greece: Division C Group 7
FT
Ermionidas
3 - 2
Ao Tsivili
FT
Nafplio 2017
1 - 0
Pao Vardas
FT
Olympiakos Zaharos
2 - 0
Diagoras Vrahneikon
FT
Pangytheatikos
1 - 0
Thiella
FT
Paniliakos
0 - 0
Panargiakos
FT
Ps I Sparti
2 - 0
Asteras Vlahioti
FT
Zakinthos
2 - 1
Ao Diavolitsiou
Greece: Division C Group 8
FT
Agios Nikolaos
0 - 2
Irodotos
FT
Atsalenios
1 - 0
Panakrotiriakos
FT
Giouchtas
1 - 1
Poros
FT
Rethymniakos
0 - 2
Episkopi
Greece: Super League 1
FT
Aris Thessalonikis
1 - 2
Olympiakos Piraeus
FT
Asteras Tripolis
1 - 2
PAOK
FT
OFI Crete
4 - 1
Panionios
FT
Volos NPS
2 - 3
Atromitos Athinon
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Coban Imperial
1 - 1
Comunicaciones
FT
Deportivo Mixco
0 - 0
Siquinala
FT
Malacateco
2 - 1
Antigua GFC
FT
Sanarate
3 - 0
Santa Lucia
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Motagua
1 - 2
CD Olimpia
FT
CD Real Sociedad
1 - 3
Vida
Hungary: NB I
FT
Budapest Honved
0 - 0
Ferencvaros
Hungary: NB II
FT
Budafoki LC
2 - 0
Nyiregyhaza
FT
Budaorsi
2 - 2
Gyori Eto
FT
Csakvar
2 - 1
Dorogi
FT
Gyirmot
1 - 0
Tiszakecske
FT
Kazincbarcika
0 - 1
Szombathelyi Haladas
FT
Siofok
2 - 2
Ajka
FT
Szeged 2011
1 - 0
Bekescsaba 1912
FT
Szolnoki Mav
1 - 2
Soroksar
FT
Vac
1 - 3
MTK Budapest
Israel: Premier League
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
0 - 1
Hapoel Kfar-Saba
FT
Hapoel Raanana
2 - 2
Hapoel Tel Aviv
FT
Maccabi Netanya
0 - 3
Beitar Jerusalem
Italy: Serie A
FT
Atalanta
3 - 1
Lecce
FT
Bologna
2 - 2
Lazio
FT
Fiorentina
1 - 0
Udinese
FT
Internazionale
1 - 2
Juventus
FT
Roma
1 - 1
Cagliari
FT
Torino
0 - 0
Napoli
Italy: Serie B
FT
Ascoli
0 - 2
Pescara
FT
Cremonese
0 - 2
Cittadella
FT
Salernitana
1 - 1
Frosinone
Italy: Serie C Group A
FT
Albinoleffe
0 - 1
Robur Siena
FT
Alessandria
0 - 2
Pontedera
FT
Arezzo
0 - 4
Monza
FT
Gozzano
1 - 1
Carrarese
FT
Pergolettese
0 - 1
Renate
FT
Pianese
0 - 1
Juventus (U23)
FT
Pistoiese
2 - 1
Olbia
FT
Pro Patria
1 - 0
Lecco
Italy: Serie C Group B
FT
Carpi
1 - 0
Feralpisalo
FT
Imolese
0 - 1
Fano Alma Juventus
FT
Padova
2 - 0
Arzignano Valchiampo
FT
Reggio Audace
1 - 1
Gubbio
FT
Rimini
1 - 2
Virtus Verona
FT
Sambenedettese
4 - 2
Piacenza
FT
Sudtirol
4 - 3
Modena
FT
Triestina
0 - 1
Ravenna
Italy: Serie C Group C
FT
Avellino
0 - 0
Rende
FT
Bari
4 - 0
Cavese
FT
Bisceglie
2 - 2
Picerno
FT
Catanzaro
3 - 1
Virtus Francavilla
FT
Paganese
1 - 1
Reggina
FT
Potenza
3 - 0
Viterbese Castrense
FT
Sicula Leonzio
1 - 2
Monopoli
FT
Ternana
3 - 2
Catania
FT
Vibonese
3 - 1
Casertana
Japan: J1 League
FT
Cerezo Osaka
0 - 1
Kashima Antlers
FT
Shonan Bellmare
0 - 5
Kawasaki Frontale
FT
Urawa Red Diamonds
2 - 1
Shimizu S Pulse
Japan: J2 League
FT
Gifu
1 - 1
Renofa Yamaguchi
FT
JEF United Chiba
1 - 4
Montedio Yamagata
FT
Kyoto Sanga
2 - 2
Ehime
FT
Mito Hollyhock
2 - 3
Omiya Ardija
FT
Tochigi SC
1 - 1
Tokushima Vortis
FT
Yokohama FC
1 - 0
Kashiwa Reysol
FT
Zweigen Kanazawa
2 - 3
Ventforet Kofu
Japan: J3 League
FT
FC Tokyo (U23)
2 - 0
Roasso Kumamoto
FT
Gamba Osaka (U23)
2 - 3
Kataller Toyama
FT
Giravanz Kitakyushu
0 - 2
Cerezo Osaka (U23)
FT
Kamatamare Sanuki
0 - 1
Gainare Tottori
FT
Nagano Parceiro
1 - 1
Blaublitz Akita
FT
Sagamihara
3 - 0
Azul Claro Numazu
Kazakhstan: Premier League
FT
Ordabasy
1 - 1
Astana
Kazakhstan: FA Cup Final
AET
FC Kaysar
2 - 1
Atyrau
Kenya: Division 1
FT
Gor Mahia
1 - 0
Zoo Kericho
FT
Homeboyz
1 - 3
Tusker
FT
Sofapaka
2 - 1
Nakumatt
Lebanon: Premier League
FT
Shabab Al Ghazieh
1 - 2
Tripoli
FT
Shabab Al Sahel
0 - 0
Tadamon Sour
Luxembourg: National Division
FT
F91 Dudelange
4 - 0
Rodange 91
FT
Hostert
2 - 0
Victoria Rosport
FT
Muhlenbach Blue Boys
1 - 1
Etzella Ettelbruck
FT
Progres Niederkorn
2 - 2
Mondorf-Les-Bains
FT
Racing Union Luxembourg
2 - 2
Fola Esch
FT
Union Titus Petange
2 - 2
UNA Strassen
Malta: Premier League
FT
Floriana
2 - 1
Tarxien Rainbows
FT
Hamrun Spartans
0 - 2
Mosta
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Club Tijuana
2 - 2
Atlas
FT
Cruz Azul
5 - 2
Club America
FT
Guadalajara Chivas
1 - 1
UNAM Pumas
FT
Juarez
1 - 2
Atletico San Luis
FT
Toluca
1 - 1
Puebla
FT
UANL Tigres
4 - 0
Santos Laguna
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Universidad Guadalajara
3 - 2
Potros UAEM
Moldova: National Division Division 1
FT
Codru
0 - 4
Sfintul Gheorghe
FT
Petrocub
1 - 1
Milsami Orhei
FT
Sheriff Tiraspol
2 - 0
Dinamo-Auto Tiraspol
FT
Speranta
0 - 0
Zimbru Chisinau
Montenegro: Druga CFL
FT
Arsenal Tivat
0 - 1
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Decic
2 - 1
Otrant Olympic
FT
Fk Drezga
0 - 4
Lovcen
FT
Jezero
0 - 0
Bokelj
FT
Mornar
1 - 0
Ibar
Montenegro: Prva CFL
FT
Mladost Podgorica
0 - 1
Iskra Danilovgrad
Morocco: Botola Pro
FT
Difaa El Jadida
0 - 1
Wydad Casablanca
FT
FAR Rabat
0 - 0
Olympique Safi
FT
Hassania Agadir
0 - 1
Renaissance Berkane
Morocco: Elite 2
FT
Jeunesse Ben Guerir
1 - 0
AS Sale
FT
Wydad Fes
1 - 1
Sidi Kacem
Netherlands: Eredivisie
FT
ADO Den Haag
0 - 2
Ajax
FT
Fortuna Sittard
4 - 2
Feyenoord
FT
PSV Eindhoven
4 - 1
VVV Venlo
FT
Willem II
1 - 1
AZ Alkmaar
New Zealand: National Womens League
FT
Auckland Football Fed (W)
4 - 2
Southern United (W)
FT
Northern Football Fed (W)
7 - 1
Central Football Fed (W)
North Macedonia: Druga MFL West
FT
Fk Kadino
3 - 1
Korabi
FT
Labunishta
2 - 1
Gostivar
FT
Pelister
3 - 1
Vellazerimi 77
FT
Skopje
0 - 0
Drita
FT
Vardari Forino
4 - 1
Ohrid
North Macedonia: Druga MFL East
FT
Bregalnica Stip
3 - 0
Pobeda
FT
Fk Pitu Guli
0 - 8
Belasica
FT
Osogovo
0 - 4
Kozuv Gevgelija
FT
Plackovica
0 - 2
Sasa
FT
Tikves
1 - 0
Kit-Go Pehcevo
Norway: Eliteserien
FT
Brann
0 - 0
Molde
FT
Haugesund
2 - 1
Rosenborg
FT
Lillestrom
0 - 0
Bodo/Glimt
FT
Ranheim
0 - 2
Sarpsborg 08
FT
Stabaek
0 - 0
Viking
FT
Tromso
5 - 0
Kristiansund BK
Norway: 1. Divisjon
FT
Aalesund
3 - 1
Raufoss
FT
Ham-Kam
2 - 1
Skeid
FT
KFUM Oslo
1 - 1
Tromsdalen
FT
Kongsvinger
2 - 3
Sandefjord
FT
Notodden
0 - 0
Ullensacker/Kisa
FT
Sandnes Ulf
0 - 1
Sogndal
FT
Strommen
0 - 2
Nest-Sotra
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Arendal
2 - 3
Brattvag
FT
Byasen
3 - 0
Bryne
FT
Egersund
0 - 3
Kvik Halden
FT
Fredrikstad
0 - 1
Moss
FT
Nardo
0 - 2
Hodd
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Alta
4 - 1
Odd Ballklubb II
FT
Oppsal
2 - 0
Mjolner
FT
Sotra
0 - 1
Senja
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Alianza
1 - 1
Independiente
FT
Atletico Chiriqui
0 - 0
Plaza Amador
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
General Diaz
0 - 1
Deportivo Santani
FT
Olimpia Asuncion
3 - 0
Club Nacional
FT
Sol de America
1 - 0
Club River Plate
Paraguay: Segunda Division
FT
12 de Octubre
2 - 1
Sportivo Trinidense
FT
2 de Mayo
0 - 0
Rubio Nu
FT
Deportivo Caaguazu
1 - 0
Guairena
FT
General Caballero
5 - 3
Ovetense
FT
RI 3 Corrales
0 - 0
Fulgencio Yegros
FT
Sportivo Iteno
0 - 1
Fernando de la Mora
Peru: Primera Division Clausura
FT
Alianza Lima
3 - 2
Molinos El Pirata
FT
Alianza Universidad
2 - 1
FBC Melgar
FT
Cesar Vallejo
0 - 0
UTC
FT
Sport Boys
0 - 0
Universitario
FT
Sporting Cristal
3 - 0
Real Garcilaso
FT
Union Comercio
2 - 1
Deportivo Municipal
Peru: Liga 2
FT
Atletico Grau
3 - 1
Alianza Atletico
FT
Cienciano
0 - 0
Union Huaral
FT
Juan Aurich
0 - 0
Comerciantes Unidos
Philippines: Football League
FT
Green Archers United
1 - 0
Mendiola Fc
Poland: Ekstraklasa
FT
Cracovia Krakow
1 - 1
Gornik Zabrze
FT
LKS Lodz
4 - 1
Korona Kielce
FT
Piast Gliwice
2 - 0
Legia Warszawa
Poland: I Liga
FT
Olimpia Grudziadz
1 - 0
Stomil Olsztyn
Poland: II Liga
FT
Elana Torun
0 - 1
Widzew Lodz
FT
Gornik Leczna
1 - 0
Blekitni Stargard
FT
Lech Ii Poznan
2 - 2
Stal Stalowa Wola
Romania: Liga I
FT
Viitorul Constanta
3 - 1
CFR Cluj
Romania: Liga II
FT
Universitatea Cluj
1 - 1
Ripensia Timisoara
Russia: Football Premier League
FT
CSKA Moscow
1 - 3
Rostov
FT
Krasnodar
2 - 1
Spartak Moscow
FT
Lokomotiv Moscow
2 - 1
Arsenal Tula
FT
Ural
1 - 3
Zenit St Petersburg
Russia: PFL South
FT
Anzhi
1 - 1
SKA Rostov
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
Akron Togliatti
3 - 1
FC UFA II
FT
Chelyabinsk
3 - 0
Lada Togliatti
FT
Nosta
1 - 0
Lada Dimitrovgrad
FT
Volga Ulyanovsk
0 - 1
KAMAZ Naberezhnye Chelny
FT
Zenit-Izhevsk
0 - 1
Tyumen
Russia: PFL East
FT
Irtysh Omsk
3 - 0
Dinamo Barnaul
Scotland: Premiership
FT
Livingston
2 - 0
Celtic
FT
Rangers
5 - 0
Hamilton Academical
Serbia: Superliga
FT
Indjija
0 - 2
Mladost Lucani
FT
Napredak
0 - 1
Crvena Zvezda
FT
Partizan
1 - 2
Vozdovac
Slovakia: Super Liga
FT
Ruzomberok
1 - 1
Slovan Bratislava
FT
Trencin
2 - 2
Vion Zlate Moravce
Slovenia: Prva Liga
FT
Rudar Velenje
1 - 2
Aluminij
FT
Triglav Kranj
2 - 3
Olimpija Ljubljana
South Africa: National 1st Division
FT
Jomo Cosmos
1 - 0
Cape Umoya United
FT
Real Kings
0 - 0
Moroka Swallows
FT
Tshakhuma Madzivhadila
0 - 0
Richards Bay
South Korea: K League 2
FT
Ansan Mugunghwa
0 - 1
Gwangju
South Korea: K League 1
FT
Incheon United
0 - 0
Jeonbuk Motors
FT
Jeju United
1 - 2
Gyeongnam
FT
Pohang Steelers
2 - 1
Ulsan Hyundai
FT
Sangju Sangmu
2 - 1
Gangwon FC
FT
Seongnam Ilhwa
1 - 2
Daegu
FT
Suwon Bluewings
1 - 2
Seoul
Spain: Segunda Division
FT
Deportivo La Coruna
0 - 0
Almeria
FT
Fuenlabrada
2 - 0
Sporting Gijon
FT
Huesca
2 - 0
Malaga
FT
Oviedo
1 - 1
Numancia
FT
Racing Santander
0 - 3
Girona
FT
Zaragoza
0 - 2
Cadiz
Spain: Segunda B Group 1
FT
Coruxo
1 - 0
Oviedo B
FT
Internacional de Madrid
1 - 0
Marino de Luanco
FT
Langreo
0 - 1
Melilla
FT
Las Palmas B
0 - 0
Celta Vigo B
FT
Pena Deportiva
2 - 1
Las Rozas
FT
Pontevedra
1 - 5
Atletico Madrid B
FT
Racing de Ferrol
0 - 3
Atletico Baleares
FT
Rayo Majadahonda
2 - 0
Getafe B
FT
San Sebastian de los Reyes
1 - 1
Real Madrid Castilla
FT
Sporting Gijon B
0 - 2
UD Ibiza
Spain: Segunda B Group 2
FT
CD Calahorra
1 - 0
CD Izarra
FT
Haro
0 - 0
Leioa
FT
Osasuna B
0 - 1
UD Logrones
FT
Salamanca
2 - 0
Unionistas de Salamanca
FT
Tudelano
2 - 2
Burgos
Spain: Segunda B Group 3
FT
AE Prat
1 - 2
Cornella
FT
Badalona
1 - 2
Valencia Mestalla
FT
Ejea
0 - 0
Lleida Esportiu
FT
Gimnastic
1 - 1
Castellon
FT
Hercules
4 - 1
Barcelona B
FT
Sabadell
1 - 1
Olot
FT
Villarreal B
1 - 1
Ebro
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Sanluqueno
1 - 1
Recreativo Huelva
FT
Cartagena
2 - 0
Algeciras
FT
Cordoba
1 - 0
Cadiz B
FT
Don Benito
3 - 0
Granada B
FT
Merida
1 - 3
Villarrubia Cf
FT
Real Linense
1 - 1
Marbella
FT
San Fernando
1 - 2
Sevilla Atletico
FT
Talavera
0 - 2
Badajoz
FT
UCAM Murcia
0 - 0
Murcia
FT
Villarrobledo
1 - 1
Yeclano Deportivo
Spain: Primera Division
FT
Barcelona
4 - 0
Sevilla
FT
Celta Vigo
1 - 0
Athletic Club
FT
Mallorca
2 - 0
Espanyol
FT
Real Sociedad
1 - 2
Getafe
FT
Valladolid
0 - 0
Atletico Madrid
Sweden: Allsvenskan
FT
Djurgarden
1 - 2
Hammarby
FT
Elfsborg
4 - 0
Falkenbergs
FT
Hacken
1 - 1
Ostersunds
FT
Kalmar
0 - 0
AFC Eskilstuna
FT
Malmo
1 - 0
IFK Goteborg
Sweden: Superettan
FT
Dalkurd
1 - 1
Frej
FT
Halmstad
3 - 0
Norrby
FT
Jonkopings Sodra
1 - 2
GAIS
FT
Syrianska
1 - 0
Orgryte
FT
Trelleborgs
2 - 2
Brage
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
2 - 1
Forward
FT
Karlstad
1 - 2
Carlstad United
FT
Linkopings
4 - 0
Sollentuna
FT
Nykoping
1 - 1
Team TG
FT
Umea
3 - 3
Karlslunds
Sweden: Division 1 South
FT
Oddevold
0 - 1
Assyriska Turabdin
FT
Skovde AIK
1 - 1
Landskrona BoIS
FT
Varnamo
3 - 1
Lunds
Switzerland: Challenge League
FT
Vaduz
3 - 2
Stade Lausanne Ouchy
Switzerland: Super League
FT
FC Zurich
0 - 4
Young Boys
FT
Sion
1 - 2
Lugano
FT
St Gallen
0 - 0
Basel 1893
Turkey: Super Lig
FT
Besiktas
2 - 0
Alanyaspor
FT
Gaziantep BB
1 - 2
Istanbul Basaksehir
FT
Rizespor
1 - 2
Trabzonspor
FT
Sivasspor
3 - 1
Ankaragucu
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adana Demirspor
0 - 1
Menemen Belediye
FT
Erzurumspor
1 - 0
Altinordu
FT
Osmanlispor
0 - 1
Hatayspor
FT
Umraniyespor
2 - 1
Adanaspor
USA: USSF Division II United Soccer League
FT
Bethlehem Steel
1 - 2
Charlo. Independence
FT
Birmingham Legion
0 - 0
Charleston Battery
FT
Colorado Switchbacks
2 - 0
Los Angeles Galaxy II
FT
Fresno
1 - 4
Seattle Sounders II
FT
Las Vegas Lights
4 - 2
San Antonio
FT
New Mexico United
1 - 1
RGV Toros
FT
Orange County
2 - 0
OKC Energy
FT
Portland Timbers II
3 - 5
Phoenix Rising
FT
Reno 1868
0 - 0
El Paso Locomotive
FT
Saint Louis
0 - 1
Louisville City
FT
Tulsa Roughnecks
2 - 3
Sacramento Republic
USA: MLS
FT
Atlanta United
3 - 1
New England Revolution
FT
DC United
0 - 0
FC Cincinnati
FT
Dallas
6 - 0
Sporting Kansas City
FT
Houston Dynamo
4 - 2
Los Angeles Galaxy
FT
Los Angeles FC
3 - 1
Colorado Rapids
FT
Montreal Impact
3 - 0
New York Red Bulls
FT
Orlando City
2 - 5
Chicago Fire
FT
Philadelphia Union
1 - 2
New York City
FT
Portland Timbers
3 - 1
San Jose Earthquakes
FT
Seattle Sounders
1 - 0
Minnesota United
FT
Toronto FC
1 - 0
Columbus Crew
FT
Vancouver Whitecaps
0 - 1
Real Salt Lake
Ukraine: Premier League
FT
Dnipro-1
0 - 2
Shakhtar Donetsk
FT
Kolos Kovalivka
0 - 4
Dynamo Kyiv
FT
Oleksandriya
2 - 1
Karpaty Lviv
Ukraine: First League
FT
Ingulets Petrove
2 - 0
Obolon-Brovar Kyiv
FT
Rukh Vynnyky
1 - 0
Kremen Kremenchug
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Juventud
1 - 3
Defensor Sporting
FT
Liverpool Montevideo
1 - 0
Penarol
FT
Plaza Colonia
1 - 0
Cerro
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Aragua
0 - 0
Deportivo La Guaira
FT
Estudiantes FC
1 - 0
Atletico Venezuela
FT
Puerto Cabello
0 - 1
Lala
FT
Trujillanos
1 - 1
Portuguesa FC
FT
Zamora
1 - 1
Deportivo Lara
FT
Zulia
1 - 2
Carabobo
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Real Frontera
0 - 0
Atletico el Vigia
x
Bet £10 Get £30 in Free Bets
Exclusive Promo Code
P30
JOIN NOW
New customers using Promo Code P30 only, min £10/€10 stake, min odds 1/2, free bets paid as 2 x £15/€15 (30 days expiry), free bet/payment method/player/country restrictions apply. T&C's apply, 18+ begambleaware.org
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
DailyResults Archive
< Oct 2019 >
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org