Football ResultsSaturday, 7th March 2020

: Premier Division
FT
Sligo Rovers
2 - 3
Shamrock Rovers
: Division 1
FT
Cobh Ramblers
3 - 2
Athlone Town
Algeria: Ligue 2
FT
JSM Skikda
1 - 0
ASM Oran
FT
Khroub
1 - 0
El Eulma
FT
MC Saida
2 - 1
WA Tlemcen
FT
MO Bejaia
1 - 1
Arzew
FT
Olympique Medea
1 - 0
RC Arbaa
FT
Tadjenant
4 - 0
RC Relizane
FT
USM Annaba
3 - 1
JSM Bejaia
Algeria: Ligue 1
FT
ASO Chlef
2 - 2
CR Belouizdad
FT
Hussein Dey
1 - 0
CS Constantine
FT
MC Oran
1 - 1
JS Saoura
FT
Magra
0 - 1
Ain Mlila
FT
Paradou
1 - 1
USM Alger
Angola: Division 1
FT
4 de Abril do Cuando Cubango
0 - 1
Petro Atletico
FT
Sagrada Esperanca
1 - 0
Wiliete Sc
Argentina: Primera Nacional
FT
Agropecuario
2 - 0
Racing Club
FT
Atletico de Rafaela
1 - 5
Gimnasia Mendoza
FT
Deportivo Moron
1 - 0
Estudiantes BA
FT
Gimnasia Jujuy
0 - 1
Defensores de Belgrano
FT
Platense
0 - 2
Alvarado
FT
Villa Dalmine
1 - 0
Sarmiento Junin
Argentina: Division 3 PBM Clausura
FT
Acassuso
2 - 1
Colegiales
FT
Tristan Suarez
2 - 1
Deportivo Armenio
Argentina: Division 3 Torneo Federal A Group Stage
FT
Atletico Camioneros
0 - 1
Juventud Unida Universitario
FT
Atletico Sarmiento
2 - 0
Atletico Guemes
FT
Central Norte
1 - 0
Douglas Haig
FT
Quilmes
0 - 0
Banfield
FT
San Martin Formosa
0 - 2
Temperley
FT
Sportivo Estudiantes Sl
1 - 0
Deportivo Madryn
FT
Villa Mitre
2 - 0
Desamparados
Argentina: Superliga
FT
Argentinos Juniors
2 - 1
Rosario Central
FT
Banfield
0 - 3
Huracan
FT
Defensa y Justicia
2 - 0
Patronato
Armenia: Premier League
FT
Ararat-Armenia
1 - 0
Shirak
FT
Banants Yerevan
3 - 0
Yerevan
FT
Fc Noah
4 - 2
Pyunik Yerevan
Australia: NPL New South Wales
FT
Manly United
0 - 1
Blacktown City
FT
Sutherland Sharks
1 - 1
Rockdale City Suns
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane City
2 - 4
Eastern Suburbs Fc
FT
Gold Coast Knights
3 - 0
Peninsula Power
FT
Gold Coast United
2 - 1
Magpies Crusaders
FT
Queensland Lions
4 - 0
Capalaba
Australia: A League
FT
Adelaide United
1 - 5
Western United
FT
Melbourne Victory
1 - 4
Sydney FC
Austria: Bundesliga
FT
Admira Wacker
2 - 0
SCR Altach
FT
Austria Vienna
0 - 0
St Polten
FT
Hartberg
0 - 3
Wattens
FT
Wolfsberger AC
2 - 2
Rapid Vienna
Austria: 2.Liga
FT
Austria Klagenfurt
1 - 1
Dornbirn 1913
FT
Austria Lustenau
2 - 3
Austria Salzburg II
FT
Liefering
4 - 1
Lafnitz
FT
Wacker Innsbruck
1 - 0
FAC Team Fur Wien
Austria: Regional League East
FT
Stripfing/Weiden
1 - 0
Wiener Neustadt
FT
Team Wiener Linien
3 - 0
Bruck/Leitha
FT
Wiener Viktoria
2 - 1
Leobendorf
Austria: Regional League Central
FT
Gleichenberg
2 - 2
Sturm Graz II
FT
Gleisdorf 09
1 - 1
Union Gurten
FT
Ried II
1 - 2
Allerheiligen
FT
Stadl-Paura
3 - 2
Deutschlandsberger
FT
WSC Hertha
6 - 3
ATSV Wolfsberg
Azerbaijan: Premier League
FT
Neftchi Baku
4 - 0
Sabah
FT
Qabala
5 - 0
Sumqayit
Belgium: Division 1A
FT
Anderlecht
7 - 0
Zulte Waregem
FT
Club Brugge
2 - 1
Cercle Brugge
FT
Gent
1 - 4
Charleroi
FT
Kortrijk
0 - 1
Antwerp
FT
Mechelen
1 - 1
Eupen
FT
Mouscron-Peruwelz
1 - 0
Waasland-Beveren
FT
Oostende
2 - 4
Genk
FT
Standard Liege
0 - 0
St Truiden
Bolivia: LFP Boliviano Apertura
FT
Blooming
4 - 0
Aurora
FT
Club Always Ready
2 - 1
Bolivar
FT
Jorge Wilstermann
2 - 1
Atletico Palmaflor
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Radnik Bijeljina
5 - 1
Fk Zvijezda 09
FT
Sarajevo
2 - 1
Mladost Doboj Kakanj
FT
Sloboda Tuzla
2 - 1
Celik Zenica
Brazil: State Football Leagues Car Tg Relegation P.off Gs2
FT
Nova Iguacu
0 - 2
America RJ
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Rio
FT
Cabofriense
1 - 4
Portuguesa RJ
FT
Flamengo
3 - 0
Botafogo
FT
Macae
0 - 3
Madureira
Brazil: State Football Leagues Baiano
FT
Bahia
0 - 0
Doce Mel
Brazil: State Football Leagues Paranaense
FT
Cascavel Cr
1 - 4
Cianorte
FT
Parana
2 - 0
Uniao PR
Brazil: State Football Leagues Paulista
FT
Ituano
0 - 2
Guarani Campinas
FT
Novorizontino
1 - 1
Corinthians
FT
Palmeiras
1 - 1
Ferroviaria
FT
Santo Andre
0 - 1
Oeste
FT
Santos
3 - 1
Mirassol
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
Atletico Mineiro
2 - 1
Cruzeiro
FT
Tupynambas
0 - 4
Patrocinense
Brazil: State Football Leagues Gaucho Segundo Turno
FT
Juventude
0 - 1
Sao Jose RS
Brazil: State Football Leagues Pernambucano
FT
Vitoria PE
0 - 1
Salgueiro
Bulgaria: First PFL
FT
CSKA Sofia
2 - 0
Beroe
FT
Etar Veliko Tarnovo
1 - 1
Arda Kardzhali
FT
Lokomotiv Plovdiv
1 - 1
Vitosha Bistritsa
Bulgaria: Second PFL
FT
Pirin Blagoevgrad
0 - 0
Litex Lovech
FT
Septemvri Sofia
4 - 0
Chernomorets Balchik
FT
Spartak Pleven
0 - 2
Lokomotiv Sofia
FT
Strumska Slava
2 - 1
Neftochimic Burgas
CAF: Champions League Quarter Final
FT
Etoile du Sahel
1 - 0
Wydad Casablanca
FT
Mamelodi Sundowns
1 - 1
Al Ahly Cairo
FT
TP Mazembe
1 - 0
Raja Casablanca
Chile: Primera B
FT
Barnechea
2 - 2
Cobreloa
FT
Magallanes
1 - 0
San Luis
FT
Rangers de Talca
1 - 0
Nublense
FT
San Marcos de Arica
1 - 0
Deportes Melipilla
Chile: Primera Division
FT
Antofagasta
0 - 0
Curico Unido
FT
Deportivo La Serena
1 - 2
Colo Colo
FT
Iquique
1 - 0
O'Higgins
Colombia: Primera B Pb Apertura
FT
Leones
1 - 0
Atletico FC
Colombia: Primera A Apertura
FT
Deportivo Cali
2 - 2
Pereira
FT
Independiente Medellin
1 - 0
Millonarios
FT
Once Caldas
1 - 1
America de Cali
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Perez Zeledon
0 - 4
San Carlos
Croatia: Prva HNL
FT
Inter Zapresic
0 - 2
Slaven Belupo
FT
NK Osijek
2 - 0
Varazdin
Croatia: Druga HNL
FT
Dugopolje
0 - 0
Cibalia
FT
Hajduk Split II
1 - 2
Nk Dubrava
FT
Kustosija
2 - 2
NK Osijek II
FT
Sibenik
1 - 2
Orijent Rijeka
Cyprus: Division 2 B Premier
FT
Anagennisi Derynias
5 - 1
Othellos Athienou
FT
Ayias Napas
0 - 0
Asil Lisis
FT
Karmiotissa Polemidion
4 - 1
Onisilos
Cyprus: Division 2 B Standard
FT
Eny Digenis Ipsonas
2 - 1
Omonia Psevda
FT
Omonia Aradippou
1 - 0
Digenis Akritas Morphou
FT
Zakakiou
1 - 1
Xylotympou 2006
Cyprus: Division 3
FT
ENAD
3 - 0
Amathus Agiou Tichona
FT
Elia Lythrodonta
1 - 0
Kourris Erimis
FT
Elpida Astromeriti
1 - 1
PAEEK
FT
Ethnikos Assias
4 - 0
O Kormakitis
FT
MEAP Nisou
2 - 3
Ahironas Liopetriou
FT
Ormidias
0 - 2
Chalkanoras Idaliou
FT
Thoi Lakatamias
5 - 1
Digenis Oroklinis
Cyprus: Division 1
FT
AEL Limassol
0 - 3
Omonia Nicosia
FT
EN Paralimniou
1 - 1
Olympiakos Nicosia
FT
Nea Salamis
2 - 2
Ethnikos Achnas
Czech Republic: Division 2
FT
Chrudim
5 - 2
Varnsdorf
FT
Prostejov
1 - 1
Usti Nad Labem
FT
Slavoj Vysehrad
4 - 1
Vitkovice
FT
Viktoria Zizkov
5 - 2
Dukla Praha
Czech Republic: Division 1
FT
Sigma Olomouc
1 - 1
Jablonec
FT
Viktoria Plzen
1 - 0
Ceske Budejovice
FT
Zlin
2 - 3
Bohemians 1905
Denmark: 1. Division
FT
Fredericia
1 - 3
Viborg
FT
Hvidovre
0 - 1
Vejle
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
FA 2000
0 - 2
Skovshoved
FT
HIK Hellerup
1 - 1
Frem
FT
Vanlose
1 - 2
Hillerod Fodbold
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Brabrand
3 - 0
Vejgaard B
FT
Dalum
0 - 2
Aarhus Fremad
FT
Naesby
0 - 0
Ringkobing
FT
VSK Arhus
1 - 3
Jammerbugt
Ecuador: Liga Pro Serie A Division 1 Stage 1
FT
Independiente del Valle
2 - 2
Universidad Catolica
FT
LDU Portoviejo
2 - 1
Delfin
FT
LDU Quito
2 - 1
Barcelona
FT
Tecnico Universitario
1 - 1
Mushuc Runa
Ecuador: Liga Pro Serie B
FT
CDS Santa Rita
3 - 1
Alianza Cotopaxi
FT
Duros Del Balon
1 - 3
9 De Octubre
FT
Manta
1 - 0
America de Quito
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Aguila
1 - 1
Sonsonate
England: Premier League
FT
Arsenal
1 - 0
West Ham United
FT
Burnley
1 - 1
Tottenham Hotspur
FT
Crystal Palace
1 - 0
Watford
FT
Liverpool
2 - 1
Bournemouth
FT
Sheffield United
1 - 0
Norwich City
FT
Southampton
0 - 1
Newcastle United
FT
Wolverhampton Wanderers
0 - 0
Brighton Hove Albion
England: League One
FT
AFC Wimbledon
0 - 0
Bolton Wanderers
FT
Accrington Stanley
1 - 2
Tranmere Rovers
FT
Fleetwood Town
0 - 0
Blackpool
FT
Ipswich Town
0 - 1
Coventry City
FT
Lincoln City
3 - 2
Burton Albion
FT
Milton Keynes Dons
0 - 1
Doncaster Rovers
FT
Peterborough United
2 - 0
Portsmouth
FT
Rochdale
3 - 1
Rotherham United
FT
Shrewsbury Town
2 - 3
Oxford United
FT
Southend United
3 - 1
Bristol Rovers
FT
Sunderland
2 - 2
Gillingham
England: League Two
FT
Carlisle United
0 - 3
Colchester United
FT
Cheltenham Town
0 - 0
Port Vale
FT
Crawley Town
3 - 0
Oldham Athletic
FT
Crewe Alexandra
3 - 1
Stevenage
FT
Leyton Orient
2 - 1
Cambridge United
FT
Newport County
1 - 0
Morecambe
FT
Northampton Town
1 - 2
Mansfield Town
FT
Plymouth Argyle
3 - 0
Macclesfield Town
FT
Salford City
2 - 0
Bradford City
FT
Scunthorpe United
0 - 2
Grimsby Town
FT
Swindon Town
0 - 2
Forest Green
FT
Walsall
3 - 1
Exeter City
England: National League
FT
Aldershot Town
0 - 1
Dagenham & Redbridge
FT
Barrow
0 - 2
Notts County
FT
Chorley
1 - 2
Chesterfield
FT
Dover Athletic
0 - 1
Yeovil Town
FT
Fylde
0 - 0
Solihull Motors
FT
Halifax Town
0 - 2
Woking
FT
Harrogate Town
1 - 1
Bromley
FT
Hartlepool United
0 - 1
Ebbsfleet United
FT
Maidenhead
0 - 1
Boreham Wood
FT
Stockport County
1 - 1
Barnet
FT
Sutton United
2 - 0
Torquay United
FT
Wrexham
0 - 0
Eastleigh
England: National League North
FT
Alfreton Town
1 - 3
York City
FT
Altrincham
4 - 1
Spennymoor Town
FT
Brackley Town
5 - 2
Blyth Spartans
FT
Bradford Park Avenue
2 - 1
Chester City
FT
Curzon Ashton
1 - 1
Boston United
FT
Farsley Celtic
1 - 2
Hereford United
FT
Gateshead
1 - 2
Kings Lynn
FT
Guiseley
3 - 0
Leamington
FT
Kettering
1 - 1
Gloucester City
FT
Southport
1 - 2
Kidderminster Harriers
FT
Telford United
1 - 2
Darlington 1883
England: National League South
FT
Bath City
0 - 0
Weymouth
FT
Billericay
2 - 1
Braintree
FT
Chelmsford City
1 - 1
Concord Rangers
FT
Havant & Waterlooville
2 - 0
Hampton & Richmond
FT
Hemel Hempstead Town
1 - 0
Dorking Wanderers
FT
Maidstone United
3 - 1
Welling United
FT
Oxford City
1 - 3
Chippenham
FT
Slough Town
0 - 2
Hungerford Town
FT
St Albans
1 - 2
Dartford
FT
Wealdstone
2 - 1
Dulwich Hamlet
England: Northern Premier League
FT
Ashton United
2 - 0
Scarborough
FT
Atherton Collieries Afc
2 - 0
Grantham Town
FT
Bamber Bridge
1 - 2
South Shields
FT
Basford United
0 - 2
Buxton
FT
Hyde
3 - 1
Matlock Town
FT
Lancaster City
0 - 1
Gainsborough
FT
Mickleover Sports
0 - 4
United Of Manchester
FT
Morpeth Town Afc
3 - 2
Witton Albion
FT
Radcliffe Fc
2 - 2
Nantwich Town
FT
Stafford Rangers
2 - 1
Whitby Town
FT
Stalybridge Celtic
0 - 2
Warrington Town
England: Southern League Central
FT
Alvechurch
0 - 2
Nuneaton
FT
Banbury United
2 - 1
Rushden & Diamonds
FT
Bromsgrove Sporting Fc
1 - 4
Barwell
FT
Coalville Town
1 - 2
Hitchin
FT
Leiston
0 - 4
Kings Langley
FT
Lowestoft Town
2 - 1
Biggleswade Town
FT
Peterborough Sports
0 - 0
Needham Market
FT
Redditch
0 - 1
Hednesford Town
FT
Royston Town
5 - 0
St Ives
FT
Rushall Olympic
2 - 0
Stourbridge
FT
Tamworth
4 - 1
Stratford
England: Southern League South
FT
Beaconsfield
0 - 1
Gosport Borough
FT
Blackfield & Langley
1 - 1
Poole Town
FT
Chesham United
1 - 2
Hartley Wintney
FT
Dorchester Town
1 - 0
Wimborne Town
FT
Farnborough
4 - 0
Yate Town
FT
Hayes & Yeading
1 - 0
Swindon Supermarine
FT
Metropolitan Police
1 - 3
Harrow Borough
FT
Salisbury City
2 - 1
Merthyr Tydfil
FT
Truro City
1 - 1
Taunton Town
FT
Walton Casuals
1 - 1
Hendon
England: Isthmian Premier League
FT
Bishops Stortford
1 - 2
Haringey Borough
FT
Carshalton Athletic
2 - 0
Cheshunt Fc
FT
Corinthian Casuals
1 - 1
Hornchurch
FT
Cray Wanderers Fc
1 - 0
Brightlingsea Regent
FT
Folkestone
1 - 1
Enfield Town
FT
Horsham
2 - 0
Potters Bar Town
FT
Leatherhead
3 - 0
East Thurrock United
FT
Lewes
1 - 2
Kingstonian
FT
Margate
1 - 0
Bowers & Pitsea Fc
FT
Merstham
2 - 2
Bognor Regis
FT
Worthing
4 - 2
Wingate & Finchley
England: Championship
FT
Barnsley
0 - 2
Cardiff City
FT
Birmingham City
1 - 3
Reading
FT
Brentford
5 - 0
Sheffield Wednesday
FT
Bristol City
1 - 1
Fulham
FT
Charlton Athletic
0 - 1
Middlesbrough
FT
Leeds United
2 - 0
Huddersfield Town
FT
Preston North End
1 - 3
Queens Park Rangers
FT
Stoke City
5 - 1
Hull City
FT
Swansea City
0 - 0
West Bromwich Albion
FT
Wigan Athletic
0 - 0
Luton Town
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Levadia
1 - 0
Kuressaare
FT
Tallinna Kalev
1 - 8
Paide LM
FT
Trans Narva
0 - 1
Kalju Nomme
Estonia: Esiliiga
FT
Parnu Jalgpalliklubi
1 - 1
Flora Tallinn II
France: Ligue 1
FT
Angers
2 - 0
Nantes
FT
Dijon
2 - 1
Toulouse
FT
Metz
2 - 1
Nimes
FT
Nice
2 - 1
Monaco
FT
Reims
1 - 0
Stade Brestois 29
France: Ligue 2
FT
Ajaccio
1 - 0
Lorient
Friendly: Friendlies
FT
Akropolis
2 - 1
Mariehamn
FT
FC Inter Turku
7 - 1
VPS
FT
Gorodeya
2 - 1
Neman Grodno
FT
Helsingborg
5 - 2
Lunds
FT
KFUM Oslo
1 - 1
Sandefjord
FT
Norrby
6 - 1
Varnamo
FT
Tromso
2 - 1
Tromsdalen
Georgia: Erovnuli Liga
FT
Chikhura Sachkhere
1 - 3
Lokomotivi Tbilisi
FT
Merani Tbilisi
0 - 0
Saburtalo
FT
Samtredia
1 - 0
Torpedo Kutaisi
Germany: Bundesliga
FT
Bayer Leverkusen
4 - 0
Eintracht Frankfurt
FT
Borussia Monchengladbach
1 - 2
Borussia Dortmund
FT
Freiburg
3 - 1
Union Berlin
FT
Hertha Berlin
2 - 2
Werder Bremen
FT
Schalke 04
1 - 1
1899 Hoffenheim
FT
Wolfsburg
0 - 0
Leipzig
Germany: 2. Bundesliga
FT
Darmstadt 98
0 - 0
Bochum
FT
Hamburg
2 - 1
Jahn Regensburg
FT
Heidenheim
3 - 1
Karlsruher
Germany: 3. Liga
FT
Bayern Munich II
2 - 0
Sonnenhof Grossaspach
FT
Carl Zeiss Jena
0 - 3
1860 Munich
FT
Chemnitzer
1 - 0
Unterhaching
FT
Kaiserslautern
3 - 3
Meppen
FT
Viktoria Koln
2 - 1
Preussen Munster
FT
Wurzburger Kickers
0 - 0
Waldhof Mannheim
Germany: Regional League North
FT
Drochtersen/Assel
1 - 0
Holstein Kiel II
FT
Jeddeloh
0 - 0
St Pauli II
FT
Lubeck
2 - 1
Hannoverscher
FT
Werder Bremen II
1 - 1
SW Rehden
Germany: Regional League Northeast
FT
Babelsberg 03
4 - 1
Sv Lichtenberg 47
FT
Chemie Leipzig
2 - 4
Altglienicke
FT
Optik Rathenow
1 - 0
Auerbach
Germany: Regional League West
FT
Koln II
3 - 0
Vfb Homberg
FT
Rodinghausen
2 - 0
Borussia Dortmund II
FT
Schalke 04 II
1 - 1
Bergisch Gladbach 09
FT
Wuppertaler
2 - 0
Tus Haltern
Germany: Regional League Southwest
FT
08 Homburg
2 - 1
Bahlinger
FT
1899 Hoffenheim II
1 - 4
Mainz 05 II
FT
Astoria Walldorf
1 - 0
Saarbrucken
FT
Balingen
1 - 2
Bayern Alzenau
FT
Steinbach
2 - 1
Freiburg II
Germany: Regional League Bavaria
FT
1860 Rosenheim
2 - 4
Nurnberg II
FT
Augsburg II
1 - 1
Turkgucu-ataspor Munchen
FT
Garching
0 - 0
Greuther Furth II
FT
Heimstetten
2 - 1
Schweinfurt
FT
Illertissen
1 - 4
Bayreuth
FT
Memmingen
0 - 0
Aubstadt
FT
Viktoria Aschaffenburg
1 - 2
Wacker Burghausen
Ghana: Premier League
FT
Elmina Sharks
3 - 1
Liberty Pro
FT
Great Olympics
2 - 0
Ebusua Dwarfs
FT
King Faisal Babes
0 - 0
Medeama
Greece: Football League
FT
Egaleo
1 - 0
Thesprotos
FT
Ialysos
2 - 2
Aspropirgos
FT
Ierapetra
0 - 1
Trikala
Greece: Division C Group 1
FT
Aetos Orfanou
0 - 1
Apollon Paralimniou
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
CSD Municipal
1 - 1
Malacateco
FT
Siquinala
2 - 1
Antigua GFC
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
Real Espana
0 - 1
CD Motagua
Hong Kong: FA Cup 1st Round
FT
BC Rangers
2 - 8
Eastern Salon
Hungary: NB I
FT
Debrecen
1 - 0
Kisvarda
FT
Diosgyori
2 - 1
Ujpest
FT
Kaposvar
0 - 4
Mezokovesd-Zsory
FT
PAKS
0 - 0
Budapest Honved
FT
Puskas Academy
1 - 4
MOL Vidi
FT
Zalaegerszegi
1 - 1
Ferencvaros
Iceland: League Cup Group Stage
FT
Kopavogur
1 - 0
Thor Akureyri
FT
Stjarnan
7 - 1
Vikingur Olafsvik
FT
Vikingur Reykjavik
6 - 0
KA Akureyri
India: Super League Play-Off Semi-Final
FT
Goa
4 - 2
Chennaiyin
Indonesia: Liga 1
FT
Persela Lamongan
2 - 3
PSIS Semarang
FT
Pusamania Borneo
2 - 0
Persipura Jayapura
International Tournaments: Tournoi De France (women)
FT
Canada (W)
0 - 0
Netherlands (W)
FT
France (W)
1 - 0
Brazil (W)
International Tournaments: Pinatar Cup (women)
FT
Iceland (W)
0 - 1
Scotland (W)
FT
Ukraine (W)
4 - 0
Northern Ireland (W)
International Tournaments: Algarve Cup (Women) Play-Off Round
FT
Belgium (W)
1 - 0
Portugal (W)
FT
Germany (W)
4 - 0
Norway (W)
FT
New Zealand (W)
0 - 3
Italy (W)
FT
Sweden (W)
1 - 2
Denmark (W)
Iraq: Premier League
FT
Al Shorta
1 - 1
Al Minaa
Italy: Serie B
FT
Cittadella
0 - 2
Pordenone
FT
Empoli
1 - 1
Trapani
FT
Frosinone
0 - 2
Cremonese
FT
Perugia
1 - 0
Salernitana
FT
Pisa
1 - 0
Livorno
FT
Unione Venezia
1 - 3
Crotone
Italy: Serie C Group C
FT
Vibonese
1 - 1
Paganese
Jordan: Pro League
FT
Al Ahli Amman
0 - 5
Al Wehdat
FT
Al Sareeh
4 - 1
Shabab Al Ordon
Kazakhstan: Premier League
FT
Astana
4 - 0
Kyzyl-Zhar
FT
Kairat Almaty
2 - 1
Taraz
FT
Ordabasy
1 - 0
Okzhetpes
FT
Tobol Kostanay
3 - 1
Shakhter Karagandy
Kenya: Division 1
FT
Mathare United
4 - 1
Kisumu All Stars
FT
Nakumatt
1 - 0
Kariobangi Sharks
FT
Nzoia Sugar
0 - 0
KCB
FT
Tusker
2 - 0
Chemelil Sugar
FT
Wazito
0 - 0
Ulinzi Stars
FT
Western Stima
2 - 0
Posta Rangers
Kosovo: Superliga
FT
Ferizaj
4 - 0
Trepca 89
Lithuania: A Lyga Division 1
FT
Suduva Marijampole
1 - 0
Banga Gargzdai
Malaysia: Premier League
FT
Kuala Lumpur
3 - 1
Negeri Sembilan
FT
Penang
4 - 1
PKNS
FT
Selangor United
4 - 1
Johor Darul Takzim II
Malaysia: Super League
FT
Johor Darul Takzim
2 - 1
UiTM
FT
Kedah
3 - 4
Terengganu
FT
Sabah
3 - 1
Felda United
FT
Selangor
1 - 1
Perak
Malta: Premier League
FT
Hamrun Spartans
1 - 2
Hibernians
FT
Sliema Wanderers
4 - 1
Senglea Athletic
FT
St Lucia
1 - 2
Mosta
FT
Valletta
0 - 2
Gudja United
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Club Queretaro
1 - 1
Toluca
FT
Cruz Azul
4 - 2
Club Tijuana
FT
Monterrey
2 - 2
Atletico San Luis
FT
Puebla
0 - 0
UANL Tigres
FT
UNAM Pumas
3 - 3
Club America
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Celaya
2 - 1
Universidad Guadalajara
FT
Mineros de Zacatecas
2 - 0
Atlante
FT
Zacatepec 1948
3 - 3
Dorados
Moldova: Federation Cup Final
FT
Sfintul Gheorghe
2 - 0
Petrocub
Montenegro: Prva CFL
FT
Buducnost Podgorica
4 - 1
Zeta
FT
Grbalj
0 - 0
Petrovac
FT
Iskra Danilovgrad
0 - 2
Rudar Pljevlja
FT
Mladost Podgorica
2 - 3
Kom
FT
Sutjeska
1 - 0
Mladost Ljeskopolje
Morocco: Botola Pro
FT
FAR Rabat
1 - 2
FUS Rabat
FT
Mouloudia Oujda
1 - 0
Ittihad Tanger
Netherlands: Eredivisie
FT
AZ Alkmaar
4 - 0
ADO Den Haag
FT
Emmen
3 - 0
VVV Venlo
FT
Heerenveen
1 - 3
Ajax
FT
Vitesse Arnhem
1 - 0
Twente
North Macedonia: Prva MFL
FT
Rabotnicki
1 - 0
Akademija Pandev
North Macedonia: Druga MFL West
FT
Drita
0 - 0
Skopje
FT
Korabi
4 - 0
Fk Kadino
FT
Ohrid
1 - 0
Vardari Forino
FT
Vellazerimi 77
0 - 2
Pelister
North Macedonia: Druga MFL East
FT
Belasica
2 - 0
Fk Pitu Guli
FT
Kit-Go Pehcevo
1 - 1
Tikves
FT
Kozuv Gevgelija
1 - 0
Osogovo
FT
Pobeda
0 - 2
Bregalnica Stip
FT
Sasa
3 - 0
Plackovica
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ballymena United
0 - 2
Coleraine
FT
Carrick Rangers
0 - 2
Linfield
FT
Crusaders
2 - 1
Institute
FT
Dungannon Swifts
4 - 4
Warrenpoint Town
FT
Glentoran
0 - 2
Cliftonville
FT
Larne
1 - 0
Glenavon
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate
FT
Annagh United
4 - 1
Lisburn Distillery
FT
Banbridge Town
3 - 0
Armagh City
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Ballinamallard United
1 - 0
Dundela
FT
Dergview
2 - 0
Queens University
FT
Harland & Wolff Welders
1 - 2
Ards
FT
Knockbreda
1 - 3
Ballyclare Comrades
FT
Newry City
0 - 3
Loughgall
FT
PSNI
0 - 2
Portadown
Palestine: Premier League
FT
Ahli Al Khalil
1 - 0
Al-ahli Qalqilya
FT
Jabal Al Mukaber
3 - 0
Thaqafi Tulkarm
FT
Shabab Alsamu
1 - 3
Markaz Balata
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Alianza
1 - 0
Plaza Amador
FT
Atletico Chiriqui
0 - 2
Tauro
FT
Chorrillo
1 - 0
Arabe Unido
FT
Independiente
1 - 1
Sporting San Miguelito
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Club Guarani
1 - 1
Sol de America
FT
Libertad
5 - 1
General Diaz
Peru: Liga 1 Apertura
FT
Carlos Mannucci
0 - 2
Cienciano
FT
Deportivo Municipal
2 - 0
Academia Cantolao
FT
Real Garcilaso
2 - 1
Cesar Vallejo
FT
Sporting Cristal
0 - 1
Carlos Stein
Poland: Ekstraklasa
FT
Arka Gdynia
1 - 2
Wisla Plock
FT
Jagiellonia
1 - 0
Slask Wroclaw
FT
Zaglebie Lubin
4 - 4
Lechia Gdansk
Poland: I Liga
FT
Chrobry Glogow
5 - 1
Tychy
FT
Jastrzebie
3 - 2
Radomiak Radom
FT
Miedz Legnica
5 - 2
Chojniczanka Chojnice
FT
Sandecja Nowy Sacz
3 - 0
Stomil Olsztyn
FT
Zaglebie Sosnowiec
3 - 5
Puszcza Niepolomice
Poland: II Liga
FT
Blekitni Stargard
0 - 0
Stal Stalowa Wola
FT
Bytovia Bytow
1 - 0
Resovia Rzeszow
FT
Legionovia Legionowo
0 - 0
Lech Ii Poznan
FT
Olimpia Elblag
3 - 1
Katowice
FT
Pogon Siedlce
1 - 0
Garbarnia Krakow
FT
SKRA Czestochowa
1 - 0
Elana Torun
FT
Stal Rzeszow
1 - 2
Gornik Polkowice
Portugal: Primeira Liga
FT
Porto
1 - 1
Rio Ave
FT
Tondela
1 - 1
Boavista
FT
Vitoria Setubal
1 - 1
Benfica
Portugal: LigaPro
FT
Mafra
0 - 1
Feirense
FT
UD Oliveirense
1 - 1
Estoril
FT
Vilafranquense
3 - 2
Porto B
Qatar: Stars League
FT
Al Rayyan
1 - 0
Al Sadd
FT
Al Sailiya
1 - 2
Al Duhail
Romania: Liga I
FT
Clinceni
2 - 3
Viitorul Constanta
FT
Poli Iasi
1 - 0
Dinamo Bucuresti
Romania: Liga II
FT
Concordia
2 - 1
Politehnica Timisoara
FT
Farul Constanta
0 - 1
Voint Turnu Magurele
FT
Pandurii Targu Jiu
0 - 4
SCM Pitesti
FT
Ripensia Timisoara
1 - 1
Dunarea Calarasi
FT
Sportul Snagov
0 - 3
UTA Arad
FT
Universitatea Cluj
1 - 2
Metaloglobus
Romania: Liga III Serie 1
FT
Bucovina Radauti
1 - 1
Husana Husi
FT
Focsani
4 - 1
Ozana Targu Neamt
FT
Otelul Galati
3 - 1
Kosarom Pascani
FT
Somuz Falticeni
2 - 1
Csm Bacau
FT
Sporting Liesti
3 - 1
Foresta Suceava
FT
Stiinta Miroslava
1 - 0
Ceahlaul Piatra Neamt
Romania: Liga III Serie 2
FT
Afumati
1 - 2
Mostistea Ulmu
FT
Agricola Borcea
2 - 2
Steaua Bucuresti II
FT
Axiopolis Cernavoda
3 - 1
Inainte Modelu
FT
Faurei
1 - 1
Gloria Popesti Leordeni
FT
Medgidia
2 - 0
Recolta Gheorghe
FT
Tunari
2 - 1
Viitorul Ianca
FT
Unirea 2004 Slobozia
3 - 0
Poseidon Mai Limanu
Romania: Liga III Serie 3
FT
Cetate Rasnov
1 - 2
Flacara Moreni
FT
Progresul Spartac
4 - 0
Brasov
FT
Sporting Rosiori
0 - 1
Csm Slatina
Romania: Liga III Serie 4
FT
Corvinul Hunedoara
3 - 3
Viitorul Daesti
FT
Crisul Chisineu Cris
0 - 0
Progresul Pecica
FT
Filiasi
1 - 0
Gilortul Targu Carbunesti
FT
Gloria Cermei
3 - 3
Ghiroda
Romania: Liga III Serie 5
FT
Industria Galda
3 - 0
Ecomax Cluj II II
FT
Luceafarul Oradea
1 - 2
Sanmartin
FT
Metalurgistul Cugir
1 - 1
ASC Recea
FT
Minaur Baia Mare
6 - 0
Ariesul 1907 Turda
FT
Unirea Alba Iulia
0 - 3
Viitorul Selimbar
Russia: Football Premier League
FT
Dinamo Moscow
1 - 0
Tambov
FT
Orenburg
2 - 0
Arsenal Tula
Saudi Arabia: Pro League
FT
Abha
2 - 1
Al Taawon
FT
Al Faisaly
3 - 2
Al Nasr Riyadh
FT
Al Hilal Saudi
1 - 0
Al Ettifaq
Saudi Arabia: Division 2 Group A
FT
AFIF
0 - 5
Al Washm
Scotland: Premiership
FT
Aberdeen
3 - 1
Hibernian
FT
Celtic
5 - 0
St Mirren
FT
Hamilton Academical
1 - 0
Kilmarnock
FT
Heart of Midlothian
1 - 1
Motherwell
FT
St Johnstone
1 - 0
Livingston
Scotland: Championship
FT
Alloa Athletic
2 - 0
Inverness CT
FT
Ayr United
0 - 0
Dundee
FT
Dundee United
1 - 1
Partick
FT
Dunfermline
1 - 1
Queen of the South
FT
Morton
1 - 1
Arbroath
Scotland: League One
FT
Airdrieonians
1 - 0
East Fife
FT
Clyde
2 - 0
Dumbarton
FT
Falkirk
3 - 0
Peterhead
FT
Montrose
4 - 1
Stranraer
FT
Raith Rovers
2 - 1
Forfar Athletic
Scotland: League Two
FT
Annan Athletic
0 - 0
Cowdenbeath
FT
Cove Rangers
3 - 2
Brechin
FT
Edinburgh City
3 - 0
Albion Rovers
FT
Elgin City
3 - 1
Stirling Albion
FT
Stenhousemuir
0 - 0
Queens Park
Serbia: Prva Liga
FT
Zarkovo
1 - 3
Metalac GM
FT
Zlatibor
4 - 2
Sindjelic Beograd
Serbia: Superliga
FT
Macva
0 - 3
Crvena Zvezda
FT
Napredak
0 - 0
Proleter Novi Sad
FT
Partizan
1 - 0
Radnicki Nis
FT
Rad
3 - 4
Backa Topola
FT
Radnik Surdulica
2 - 0
Javor Ivanjica
FT
Vojvodina
2 - 1
Mladost Lucani
Singapore: S League
FT
Balestier Khalsa
2 - 2
Albirex Niigata (S)
Slovakia: Super Liga
FT
Dunajska Streda
0 - 1
Spartak Trnava
FT
Senica
0 - 3
FC Nitra
FT
Sered
0 - 3
MSK Zilina
FT
Slovan Bratislava
1 - 0
Ruzomberok
FT
Vion Zlate Moravce
2 - 0
Trencin
FT
Zemplin Michalovce
1 - 0
Pohronie D. Zdana
Slovenia: Prva Liga
FT
Domzale
1 - 3
Aluminij
FT
Maribor
1 - 2
ASK Bravo
South Africa: National 1st Division
FT
Free State Stars
3 - 1
Mbombela United
FT
Real Kings
1 - 0
Jomo Cosmos
FT
TS Sporting
2 - 2
Uthongathi
FT
Tshakhuma Madzivhadila
1 - 0
TS Galaxy
South Africa: Premier Soccer League
FT
Baroka
2 - 0
Black Leopards
FT
Bidvest Wits
0 - 0
Chippa United
FT
Golden Arrows
0 - 0
Orlando Pirates
FT
Kaizer Chiefs
0 - 1
Amazulu
Spain: Segunda Division
FT
Almeria
4 - 0
Deportivo La Coruna
FT
Extremadura
1 - 2
Oviedo
FT
Girona
1 - 1
Albacete
FT
Huesca
2 - 0
Fuenlabrada
FT
Numancia
1 - 2
Racing Santander
Spain: Segunda B Group 1
FT
Marino de Luanco
1 - 2
Langreo
FT
Real Madrid Castilla
4 - 0
Coruxo
Spain: Segunda B Group 2
FT
Athletic Club B
3 - 3
Real Union
FT
Guijuelo
0 - 0
Tudelano
FT
Leioa
2 - 4
Cultural Leonesa
FT
Unionistas de Salamanca
4 - 0
Osasuna B
Spain: Segunda B Group 3
FT
Espanyol B
4 - 2
Sabadell
FT
Valencia Mestalla
1 - 1
Ejea
Spain: Segunda B Group 4
FT
Villarrubia Cf
1 - 0
Atletico Sanluqueno
Spain: Primera Division
FT
Atletico Madrid
2 - 2
Sevilla
FT
Barcelona
1 - 0
Real Sociedad
FT
Eibar
1 - 2
Mallorca
FT
Getafe
0 - 0
Celta Vigo
Sweden: FA Cup Group Stage
FT
Dalkurd
3 - 1
Sandvikens
FT
Djurgarden
1 - 2
Mjallby
FT
Halmstad
2 - 1
Tvaakers
FT
IFK Goteborg
1 - 1
Sirius
FT
Norrkoping
1 - 0
Falkenbergs
FT
Vasteras
4 - 0
Sollentuna
Turkey: Super Lig
FT
Fenerbahce
2 - 2
Denizlispor
FT
Gaziantep BB
1 - 1
Trabzonspor
FT
Goztepe
0 - 3
Istanbul Basaksehir
FT
Yeni Malatyaspor
1 - 1
Konyaspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Bursaspor
1 - 1
Istanbulspor
FT
Eskisehirspor
0 - 2
Giresunspor
FT
Fatih Karagumruk
2 - 2
Adana Demirspor
FT
Hatayspor
0 - 0
Erzurumspor
FT
Keciorengucu
0 - 1
Boluspor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Hacettepe
5 - 1
Sanliurfaspor
FT
Manisa Fk
1 - 0
Polatli Bugsasspor
FT
Sancaktepe Belediye
0 - 1
Samsunspor
UEFA: Womens Euro 2021 England Qualifying Round
FT
Poland (W)
5 - 0
Moldova (W)
USA: USSF Division II United Soccer League
FT
Carolina Railhawks
0 - 1
Louisville City
FT
New York Red Bulls II
0 - 1
Tampa Bay Rowdies
FT
Orange County
0 - 0
El Paso Locomotive
FT
Seattle Sounders II
1 - 3
Reno 1868
USA: MLS
FT
DC United
2 - 1
Inter Miami
FT
Dallas
2 - 2
Montreal Impact
FT
New England Revolution
1 - 1
Chicago Fire
FT
Real Salt Lake
1 - 1
New York Red Bulls
FT
Toronto FC
1 - 0
New York City
Uganda: Premier League
FT
Soana
0 - 1
SC Villa
Ukraine: Premier League
FT
Desna Chernihiv
1 - 0
Zorya Luhansk
FT
Oleksandriya
1 - 3
Dynamo Kyiv
FT
Vorskla Poltava
1 - 0
Olimpik Donetsk
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Atletico Torque
1 - 1
Cerro
FT
Penarol
1 - 1
Danubio
FT
Plaza Colonia
1 - 1
Fenix
FT
Rentistas
4 - 1
Deportivo Maldonado
Uzbekistan: Super League
FT
Bunyodkor
1 - 0
Mash Al Mubarek
FT
Qizilqum Zarafshon
1 - 2
Termex Aurkhon
FT
Sogdiana Jizzakh
1 - 1
Olmaliq
Venezuela: Primera Division
FT
Deportivo La Guaira
2 - 2
Yaracuyanos
Venezuela: Segunda Division
FT
Deportivo JBL
4 - 2
Union Local Andina
FT
Hermanos Colmenarez
1 - 2
Titanes
FT
Libertador
0 - 1
Angostura
FT
Petrolero de Anzoategui
1 - 2
Diamantes de Guayana
FT
Yaracuyanos
3 - 1
Atletico Furrial
Vietnam: V League 1
FT
Hanoi T&t
4 - 2
Nam Dinh
Wales: Premier League
FT
Carmarthen Town
1 - 3
Airbus UK Broughton
x
Bet £10 Get £30 in Free Bets
Exclusive Promo Code
P30
JOIN NOW
New customers using Promo Code P30 only, min £10/€10 stake, min odds 1/2, free bets paid as 2 x £15/€15 (30 days expiry), free bet/payment method/player/country restrictions apply. T&C's apply, 18+ begambleaware.org
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
x
Bet £10 Get £10
Exclusive Promo Code
£10CHELT
JOIN NOW
Bonus Code: £10CHELT. 18+, Welcome Bonus: New Players only, 1st Deposit, Min Deposit: £10, max £10 free bet valid for 14 days, bets must be placed at odds of 1/1 or greater and be settled within 14 days of placement. System bets no eligible. T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
DailyResults Archive
< Mar 2020
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29
3031    
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org
x
Deposit £10 Get £60 + 100 Free Spins
New Customers from UK & IRL only. Deposits made with e-wallets are not valid for this promo. Bonus wagering x35 on eligible games. Winnings from bonus capped at  £500. Spins available after bonus is redeemed/lost. Opt in required. Full T&C’s apply. 18+ begambleaware.org
BET HERE
We use cookies to provide statistics that help give you the best experience of our site. By continuing to use the site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more
Got It